Skocz do zawartości

Pda dla Wędrowca


FilmisterPL

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kondotier napisał:

@FilmisterPL  Czyli, że zrobiłeś w końcu jak należy. Tyle tylko, że do zabicia bandyty nie trzeba przywoływać drużyny. Nie była to przypadkiem drużyna - Z ? Bo jeśli tak i Ci przeżyli, to możesz mieć problem. Masz już PDA Czarnego Szerża? Bo jeśli nie, to wejdź w te opcje gdzie drużynę się przywołuje i tam masz kolejną opcję wysyłania żyjących na inne miejsca, a nawet lokacje. Poślij ich tam, gdzie na pewno zginą, a Ty będziesz miał do nich dostęp, jeśli aktualnym dcą jest Szerż. Jeśli jest Wilk, możesz ich nie szukać, choć mogą mieć dobry sprzęt. Bo dopiero jak zginą, będziesz miał możliwość przywołać kolejną, aż w końcu pojawi się Szerż.  @Kondotier  Lab zaliczony czyli podziemia,teraz muszę estakadę zaliczyć a co do Pda Czarnego nie mam było Świadomości Z i jeszcze jednego ale na pewno nie wojskowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728 A na pewno mają być cztery? Zobacz od 26:00 filmik od @LIQIDATOR , on znajduje 3 fleszki, te same co Ty i uznaje działanie za prawidłowe.

https://www.youtube.com/watch?v=gSe6JFbDRDw

Reborn 2.52 to ten sam mod, tylko że ma inaczej zrobiony początek. Ten fragment z filmu jest jednak taki sam dla obu odmian.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierznalazłem listę z opisem  PDA i fleszek na jakiej mapie szukać, to chyba był "nie poradnik o PDA i fleszkach" i tam znalazłem wzmiankę o fleszce którą ma okularnik na Jantarze, @MOSpisał że 4 fleszke ma naukowiec który wychodzi z bunkra,ale nie wiedziałem jak ją pozyskać, więc go zabiłem, ale nie miało to wpływu na dalszą grę, a to jest fleszka bezimiennego, i teraz nie wiem co dalej robić i gdzie iść, co prawda jestem już po spotkaniu z "pierwszym" on się pojawił dopiero po wyjściu z podziemi agropromu, a po te fleszki cofnełem się zapisami, i powtarzałem całą drogę od nowa, ale pozyskałem przez to 3 PDA świadomości Z, PDA gryka i 4 fleszki z Jantaru,na estakadzie została mi jedna ostatnia fleszka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728  No to postaraj się ją pozyskać. W temacie masz na zrzucie ekranu zrobiony taki mini poradnik, skąd się wchodzi na poszczególne punkty estakady.

"Otwarta" estakada, to otwarta droga do dalszej gry. W tym modzie ze względu na "rozrzut" teleportów, nie ma jakiejś konkretnej linii scenariusza. Robisz wszystko, aby dostać się na CEA do St.Re.Locka i go uratować, oraz wg. wskazówek z PDA i fleszek dotrzeć do Limanska na budowę. Tam dostaniesz drugi Artefakt Śmierci. Trzeci jest na moście na Zatonie. Ale to już daaaaleko z przodu.

Tak, że musisz sam pogłówkować gdzie iść, albo trochę pobłąkać się tam, gdzie jeszcze nie byłeś. Z takiego błąkania czasem wychodzą ciekawe rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierudało mi się wczoraj zdobyć fleszke u Sidora, na estakadzie została mi jedna fleszka, aby do niej dotrzeć muszę udać się teleportem z limańska(tak bynajmniej wywnioskowałem z mapy z teleportami na estakadzie) ale jak tam dotrzeć pojęcia nie mam. A i jeszcze jedna rzecz, czy to prawda że trzeba w wiosce nowicjuszy na kordonie wybić stalkerów, aby pojawił się jakiś wojskowy od którego można uzyskać PDA? Dostałem nie potwierdzone info, i dlatego pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728  Nie pamiętam, aby trzeba było zabijać nowicjuszy. Zadania też nie pamiętam, to nie odpowiem. Jedyne takie zadanie, to likwidacja bazy Czystego Nieba na Bagnach. Ale to dopiero w Limansku dostaniesz od Monolitowca. Możliwe, że przypadkowo dostałeś informację przeznaczoną dla gry jako wojskowy.

Widać, że musisz się dostać do Limanska, a z tym jest mały problem. Czy już byłeś teleportem przy grubym drzewie z bagienka na Jantarze wewnątrz Gastronoma w Limansku? Jeśli nie, to zrób to koniecznie i powybijaj przez okna wszystko co tam biega, a szczególnie burery.

I na MW sprawdź teleport który jest koło posterunku najemników, z prawej strony za płotem z drutu kolczastego, blisko tego radioaktywnego miejsca. lewy górny róg mapy.

Jak go nie będzie, to masz jakieś zaległości w zadaniach.

A mod przewidział zabieranie fleszki na zapleczu Sidora, przy skorzystaniu z jakiegoś teleportu na CEA, ale to można robić wchodząc na CEA z innych teleportów ( a jest ich kilka ) dopiero po uratowaniu St.Re.Locka. Jednak jak zabrałeś wskakując przez okienko, to miałeś farta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierwidocznie miałem farta że tą fleszke zabrałem od sidora, w limańsku byłem tym teleportem z bagien, ale za bardzo nie wiedziałem o co tam biega, jedynie miałem krótki dialog z pilotem, a potem wróciłem z powrotem na Jantar, ale okej, wrucę tam i zrobię co się da, i co dalej, mam wrócić z powrotem tym samym teleportem na Jantar, i udać się na magazyny? To też tak zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728 prawidłowy tok myślenia. A teleport na MW możesz sprawdzić nawet wcześniej, jak jesteś gdzieś blisko.  Zrób przed nim twardy zapis i jak zadziała, będziesz wiedział, że drogę masz otwartą. Wtedy Jantar, Gastronom, wybicie mutków i powrót do teleportu.

Tylko, czy byłeś już na CEA u St.Re.Locka? Bo jak nie, to ten teleport na MW nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierwłaśnie wróciłem z limańska, wybiłem wszystko co śię ruszało, no może oprócz (nie wiem czy to monolitowcy czy kto) nich, tam był snajper, ale tak śię schował że nie szło go namieżyć, jego odpóściłem, nie wiem czy dobrze zrobiłem, teraz pójdę zobaczyć ten teleport na magazynach, a będąc w limańsku był grzmot i wszystko się zatrzęsło(chyba przejście się otworzyło albo coś innego), na cea nie byłem bo nie wiem jak tam dojść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728  Tego monolitowca z Gastronoma ciężko ustrzelić, będziesz to musiał zrobić już będąc w Limansku koło fontanny. I radzę zająć się nim w pierwszej kolejności. Można go wypatrzeć w jednej z dziur w dachu bloków na wprost, jak się idzie do tej furtki do przedszkola.

A trzeba dlatego, że jak po drzewach będziesz szedł do Pilota ( na forum dałem opis jak ) to nie będzie cię załatwiał prawie u celu bawienia się w małpę.

I jeszcze raz przypominam. Nie byłeś na CEA, nie masz po co iść na MW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz728  Tam dostajesz się przez piwnicę w Limansku i dalej Szpital. Też z niej do miasta nie wyjdziesz. Do niej docierasz teleportem, tylko skąd, nie pamiętam. Ale jest w którymś wpisie zestaw teleportów tam prowadzących.

Ale aby na CEA pójść, musisz mieć PDA Czarnego Żorża ( chyba go masz ) i wg. mnie 4mln kasy. Ta kwota też jest podana we wpisie. I pamiętaj, że z CEA wrócisz gołodupcem. Dlatego co lepsze egzemplarze broni trzeba gdzieś zachomikować.

Aby spas12 mieścił się w slocie pistoletowym, jest wstawiony czit. W ten sposób możesz uratować tę wcześniej znalezioną pompkę. Drugiego grawigana nie znajdziesz. Jak masz ten z ciężarówki pod mostem, to go nie bierz.

Parę moich znajdziek Ciebie interesujących.

https://www.youtube.com/watch?v=aSGHtSJTtzw

A w dziale problemy jest temat "Jak trafić do Limanska".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzegorz728 napisał:

tylko jak dostać się na cea, bo naprawdę nie wiem? 

7 minut temu, kondotier napisał:

Do niej docierasz teleportem, tylko skąd, nie pamiętam.

Teleport na drodze na północy Rudego lasu, oznaczone na mapie jako na MW. Teleportuje do estakady. W estakadzie obracamy się na południe i do teleportu. Przenosi do piwnicy w Limańsku. Przed wejściem w teleport w piwnicy warto przeczytać wiadomośc od z"ONY" i poczekać aż zniknie. Wtedy do teleportu do Szpitala.

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Ja ostatnio byłem na CEA miałem troszkę ponad milion i uratowałem St.Relocka. Oczywiście po rozmowie ograbiło mnie do zera ale wszystko było ok. 

No i (bynajmniej ja) nie spotkałem się w grze z taką informacją że Relockowi trzeba 4 mln. 

@kondotier A czy nie trzeba było mieć tyle kasy w Rebornie 2.52 "inną drogą"? Bo w tamtego też chyba grałeś.

Edytowane przez wariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierjestem właśnie na elektrowni, dotarłem tam z estakady teleportem do maszyny czasu, pogadałem z bezimiennym w szpitalu i poszedłem dalej drógim teleportem, bo pierwszy wywalał na kordon, mam 4,5mln.rubli,PDA gryka, nie miałem PDA ilcza i PDA kudłatego, bo nie mogłem zadań uzyskać na ich znaleźieniu, znalazłem strełoka, ale mi go monolitowcy zabili, będę próbował do skutku. I co dalej będę musiał robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat  Może to i jest milion. Tyle pamiętam, że kwota była pokaźna.

Może pamiętam to co ja miałem, bo łącznie z zabezpieczoną bronią, mogłem sobie pozwolić jeszcze na solidne wyposażenie.

Ważnym jest, aby nie poszedł na CEA niepotrzebnie. Bo przeważnie wtedy przy powtórnym pobycie, ma się tylko trupa St.Re.Locka.

DODANO

Tyle razy go prowadzić, aż żywy zlezie na ziemię przy ścianie bloku. Tam z nim pogadaj, daj mu PDA Żorża i kasę. Reszta stanie się sama. Nie powiem co, bo Ci popsułbym całą przyjemność z gry.

Tymi brakującymi PDA się nie przejmuj. Skoro jesteś na CEA, zawarte w nich wiadomości nie były Ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.