Jump to content

Pda dla Wędrowca


FilmisterPL

Recommended Posts

WItam Panowie,jest pewien klimat tam u Wędrowca gdzie od niego dostaję zadanie na przyniesienie mu Pda z domku na bagnach ale niestety zadanie nie pojawia mi się w dzienniku i mało tego jak staram się wejść do podziemii Agroprpmu wykonać zadanie nie mam wjazdu mam potrzebne fleszki jakie tam trzeba mieć ale nadal nic z tego. Dla przykładu zrobiłem sobie zapis wracając do Wędrowca co siedzi między cysternami tam na dole jak chcę mu robotę zdać a wiem że tam pisze by tego nie robić gra staje w miejscu tak po prostu i tyle,nie występuje żadna informacja o błędzie czy coś w tym rodzaju.Ktoś coś wie w tym temacie? A nawet jak robota została przyjęta przez Szramę na domek na bagnie nie mam go w PDA,trochę mnie to niepokoi.

Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPL idziesz do Wędrowca, rozmawiasz i on Ci powie o tym gościu na bagnie. Zgadzasz się mu pomóc, idziesz tam, ubijasz bandytę zabierasz pda i marsz z powrotem do Wędrowca. I nie, nie będzie to zaznaczone w pda jako zadanie.

Droga do podziemi agro odblokuje Ci się jak odprowadzisz Wiwisektora do bazy powinności. Tam z nim rozmawiasz i powie Ci żebyś dowiedział się czegoś o Luce. W tym momencie droga do podziemi wolna.

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Ale jak ja podejmuję się zadania od Wędrowca i jestem przy domku nikogo kompletnie nie ma,sprawdzałem byłem tam,materiał w drodze do sieci,malo tego gra dostaje pauzy znowu ale tym razem w podziemiu gdzie Wedrowiec sobie siedzi,wziałem od niego namiar na schowek 4000 kostowało,Powinnościowiec jest odprowadzony,taki gostek z wąsami wiem gdzie jest,chala z trofeami mutantów tam sobie siedzi.

Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPL Tam koło tego domku na palach czasem pojawia się pijawka. Jak bandyta ją zobaczy to ucieka (szybki jest, skubany:happy:) i może ganiać tak po całym bagnie, musisz poszukać. 

Mam moda postawionego więc jak masz jakiś poważniejszy problem możesz do postów załączać swój zapis to będę sprawdzać u siebie.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Wiwsektor cośchce o Luce nie mam pojęcia co załączyłem zapis z zadania o które prosiłeś,przejście w głąb podziemii dalej zablokowane a tak nawiasem co mam zrobić z karabinem czołgowym wyskoczył mi na fabryce w Jantarze podczas bitki.

zadanie od wedrowca na domek.dds zadanie od wedrowca na domek.sav

16 minut temu, FilmisterPL napisał:

Wiwsektor cośchce o Luce nie mam pojęcia co załączyłem zapis z zadania o które prosiłeś,przejście w głąb podziemii dalej zablokowane a tak nawiasem co mam zrobić z karabinem czołgowym wyskoczył mi na fabryce w Jantarze podczas bitki.  Ale gadka z Wiwsektorem też nic nie daje bo nie mam info o Luce chyba a z tego co mi wiadomo Luka jest w podziemiach a wejść nie mogę,pojęcia nie mam co się poknociło co zrobiłem nie tak. 

zadanie od wedrowca na domek.dds 8 kB · 1 pobranie zadanie od wedrowca na domek.sav 1 MB · 1 pobranie

 

Link to comment
Share on other sites

Pobiegałem trochę po Agro na Twoim zapisie. Wędrowiec powiedział że nic nie potrzebuje a powinien mieć dialog na to pda gościa na bagnie, czyżbyś już wykonał to zadanie?

Droga do podziemi niedostępna, bo według info od teleportu zaburza skutki przyczynowo - skutkowe. A to znaczy, że nie zrobiłeś jakiegoś ważnego zadania lub nie znalazłeś jakiegoś pda / fleszki.

I czy na każdej lokacji wykonujesz zadania jakie dają dowódcy oddziałów? Jakoś mało masz pda moim zdaniem.

No i oddział z-drużyny. Gdzieś masz go wywołany ale nie wiem gdzie. Oni muszą zginąć byś pozyskał z trupów pda. Bardzo ważne jest, czy dowódcą drużyny jest Wilk czy Czarny Szerż. Jeśli Wilk to oddziały te muszą ginąć i  stawiaj następne (stawiaj ich tam gdzie dużo wrogów i mutantów) aż dowódcą będzie Czarny Szerż. Z jego trupa zabierzesz pda Gryka które jest bardzo bardzo ważne bo to item kwestowy.

Wykonuj zadania od dowódców. Na agro od najemników wez zadanie na pda Kudłatego lub na Wiepra (zależy które zadanie Ci się pojawi jako pierwsze) i zobacz wtedy czy teleport do podziemi Cię puści.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, FilmisterPL napisał:
 

Zadanie od Wedrowca zabrałem ale nie wykonałem bo bandziora nie ma,a nawet jak cofnąlem się zapisami by Wiwsektora odprowadzić i ubić Bandytę Dla Wędrowca PDA było ale znowu gra wiesza się na amen,to denerwuje mnie już,mod ma w ciul byków jeśli chodzi o wykonanie stabilności,dlatego nie mogę wejść do podziemii bo Wiwsektor cynku nie da przez zatrzymywanie się całkowicie gry w jednym miejscu czyli u Wędrowcy.

Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPL Właśnie zobaczyłem początek Twojego nowego materiału ale tylko początek jak u Wędrowca bierzesz zadanie. I co do Twojego komentarza że egzo jest dopiero w Limańsku.... Tak, to prawda, ale chodzi o egzo monolitu. Ono przebija wszelkie ststystyki i jest lekkie, a ulepszyć je może tylko Leśnik.

Co do stabilności to się grubo mylisz. Twoje zawiechy to nie problem moda. Jest on w 100% stabilny. Dla porównania - w niedziele zainstalowałem, jestem już w Limańsku, mam art śmierci od Anieli a nie miałem ani jednego wylotu. No i gram na drewnianym sprzęcie:happy: ale wylotów zero. 

Ty lubisz zbierać złom do tego stopnia że gra się przycina jak otwierasz zawartość inwentarza...:happy: To błąd. No i chyba nikt Ci biedaku nie powiedział, że regularnie trzeba przenosić zapisy poza folder moda:happy:. Zbyt duża ilość zapisów też powoduje problemy ze stabilnością. Trzeba je przenosić poza moda, w katalogu gry powinno być kilkanaście, maksymalnie jakieś 30 zapisów i wpłynie to pozytywnie na stabilność.

Edited by wariat
  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

To mam sobie stworzyć oosobny folder z zapisami,więc tak zrobię,jutro pozbędę się tego co mi tam nie trzeba i zobaczę czy coś pomoże bo wkręciłem się z Grzechem w tego moda jak cholera i jakoś trudno go zostawić,a jak pomoże to ze szczęścia Cię wycałuję.

Teraz, FilmisterPL napisał:

To mam sobie stworzyć oosobny folder z zapisami,więc tak zrobię,jutro pozbędę się tego co mi tam nie trzeba i zobaczę czy coś pomoże bo wkręciłem się z Grzechem w tego moda jak cholera i jakoś trudno go zostawić,a jak pomoże to ze szczęścia Cię wycałuję.

A co do egzo monolitu domyśliłem się tylko nie ująlem w materiale.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, FilmisterPL napisał:

jak pomoże to ze szczęścia Cię wycałuję.

Byle nie mnie haha:happy: 

Co do Twojej rozgrywki.... 

Grasz bardzo chaotycznie, bez żadnego przemyślenia ani porządku, po lokacjach ganiasz z przewodnikami gdzie chcesz i nie wykonujesz zadań od npc. Nie czytasz za bardzo porad na forum w dziale tego moda i dlatego nie wiesz co gdzie znależć i co robić dalej. Stąd Twoje problemy fabularne jak np. ten, że teleport do podziemi Cię nie puszcza. To dlatego, że jakiegoś zadania nie wykonałeś.

Przestudiuj sobie temat tego moda, dowiesz się o wielu smaczkach tego moda.

No i nie wiem czy ten problem z pda na bagnach na agro da się rozwiązać. Wiem że nagrywasz swoją rozgrywkę i z tym co powiem mogło by być ciężko, ale moja najlepsza rada byłaby taka aby zacząć nową grę jako Łowca artefaktów - poszukiwacz przygód. Nie będziesz się bawił w wojenki frakcji i takie pierdoły. Na początku jest troche ciężko bo nie możesz wywoływać oddziałów, ale poza tym masz dosyć prostą rozgrywkę. 

Link to comment
Share on other sites

Wybacz ale trzeci raz do moda podchodzić już nie będę,moja cierpliwość i nerwy mi na to już nie pozwolą,trudno zamknę projekt jutro ostatnim materiałem,zrobilem tak jak pisaleś skopiowałem sobie zapisy wywaliłem niepotrzebne oraz pozbyłem się sprzętu i to nic mi nie pomogło a szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz, mogę Ci podesłać swój zapis z podziemi albo po nich i dalej będziesz moda kontynuuoawł, tyle że inną frakcją. Najwyżej powiadomisz o tym swoich oglądających na kanale.

Bo ten mod to rewelka, jest mega trudny fabularnie, ale naprawdę ciekawy i wart do zagrania. W dodatku na Czyste niebo, a do tego jest niewiele modów. I jak dojdziesz do końca.... Aż serce rośnie z zachwytu, że udało Ci się to piekło przejść.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Piekło to ja już  niejednokrotnie w nim przeszedlem jak chcesz podeślij,ja nawet przeinstalowałem moda na nowo i dalem zapis z wykonaną robotą dla Wędrowca i to nie pomaga,wyszedłem nawet na 10 minut a gra jak stoi tak stoi w miejscu,zszedłem z ustawień graficznych na minimum wywalilem z siebie wszystko  rozebrałem sie z zapisów i sprzętu do rosołu i nic,więc jak możesz podeślij bo mało włosów z lba sobie nie powyrywam,tyle czasu od praktycznie 12 południe do wieczora dzień w dzień z przerwami na jakąś tam robotę.Będę wdzięczny i jutro nagram niusa na ten temat.

Podziemia obowiązkowo zaliczyć muszę,to jedna z ulubionych moich miejsc,więc tam muszę być  :)

Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPL Mam 2 zapisy. jeden jest sprzed zadania wędrowca, drugi jest już po zrobieniu wszystkiego w podziemiach i stoisz przed teleportem do estakady. Po przejsciu do estakady nie zapomnij pogadać z Pierwszym stalkerem.

zadanie od wedrowca na domek.sav    zadanie od wedrowca na domek.dds

 

podziemia.sav podziemia.sav

podziemia.dds

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Miałem w tym modzie sporo niespodzianek, ale tak to bywa, jak się gra pierwszemu w tak skomplikowanego moda. Ale nie miałem wylotów, a tym bardziej zwiech.

@FilmisterPL  Przeinstalowanie moda nic nie daje, jak dalej grasz na zapisie z poprzedniej gry. Przecież taki zapis ma w sobie zachowane wszystkie błędy jakie zrobiłeś poprzednio. I są dalej powielane. A to PDA o którym piszesz że masz, jak zdobyłeś? Bo przy jego pozyskaniu muszą by dwie rzeczy. Zabity bandyta i zabrane PDA. Jak ktoś ma farta, to bandzior kradnie PDA i gdy go zabije i obszuka, to zadanie zalicza. Pechowcowi bandzior ucieknie bez PDA. Ten PDA zabierze, a zadanie dalej wisi. Dlatego idąc do domku, trzeba dobrze patrzeć, najlepiej przez lornetkę już ze skarpy gdzie jest bandzior. Najlepiej go walnąć jak jeszcze jest na krużganku domku.

Ja już wielokrotnie zwracałem ci uwagę - w innych modach też - abyś opanował to dziadowskie zbieractwo złomu którym kładziesz mody jeden za drugim. Kładziesz, bo zamiast wykonywać zadanie, ganiasz jak kot z pęcherzem. A swoje błędy w grze, najłatwiej zwalić na niedoróbki moda. Tyle tylko, że Reborny ich nie mają. A teraz również na ten chaotyczny sposób gry zwraca uwagę @wariat .

 

  • Cool 1
Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPL Tak, dokładnie, słuchaj starszych... Eee, tzn chodziło mi o @kondotiera, nie tylko pod względem wieku, ale też ogromnego doświadczenia:happy:

Na moim zapisie nie powinieneś mieć problemów fabularnych, wszystkie zadania na każdej lokacji robiłem po kolei, drogę do podziemi i dalej miałem odblokowaną także nic problematycznego nie powinno się dziać.

Link to comment
Share on other sites

Po wczytaniu jak zadanie brałem od Wedrowca błąd był,ale już w podziemiach się nie pojawiał,wielka zmiana w plecaku się pojawiła a co do bandyty wypatrywałem z kilkanaście razy i z jednej skarpy i z drugiej,ubiłem nawet pijawkę,potem cofnąłem się kilka zapisów wstecz wywaliłem z siebie wszystko ale jak bandzior się pojawił mi przy schodkach poszła plomba z mojej giwery i chłopak zamilkł na amen,miał same PDA,zabrałem i w nogi do Wędrowca by robotę zdać tam jak przyszło do gadki znowu pauza na amen i koniec grania a w srodku rozebrałem się ze wszystkiego co mialem zostawiłem tylko to co potrzebne do zdania roboty,dopiero po pojawieniu się w podziemiach mod działa. Do Tajnych Ścieżek jeszcze wrocę ale tego chcemy ukończyć bardzo z Grześkiem,ja już w wiele grałem a to jest jego pierwszy mod więc nie dziwcie się że tak pyta czy mnie czy Was. Bardzo dziekuję za pomoc,krytykę i otrząśnięcie mi lba ze strony Kontodiera,zły nie jestem.A teraz pozwolcie że już się położę tabletki zaczynają działać.Dobrej nocy i dziekuję za pomoc z tymi podziemiami.   :)

Link to comment
Share on other sites

Cześć Panowie, bardzo dzięki za pomoc ale dziś z rana postanowiłem cofnąć się zapisami na dysku twardym i zrobić to po swojemu i powiem Wam że wyszło ok mam na myśli domek na bagnach,bandyta został zalatwiony przez moją ekipę z granatnika więc mi tylko dziś przyszło zabrać Pda i odnieść Wędrowcowi,udalo się gra nie stawala w miejscu Wędrowiec przekazal informacje więc teraz trzeba śmigać do Wiwsektora na Powinność.

Link to comment
Share on other sites

@FilmisterPL  Czyli, że zrobiłeś w końcu jak należy. Tyle tylko, że do zabicia bandyty nie trzeba przywoływać drużyny. Nie była to przypadkiem drużyna - Z ? Bo jeśli tak i Ci przeżyli, to możesz mieć problem. Masz już PDA Czarnego Szerża? Bo jeśli nie, to wejdź w te opcje gdzie drużynę się przywołuje i tam masz kolejną opcję wysyłania żyjących na inne miejsca, a nawet lokacje. Poślij ich tam, gdzie na pewno zginą, a Ty będziesz miał do nich dostęp, jeśli aktualnym dcą jest Szerż. Jeśli jest Wilk, możesz ich nie szukać, choć mogą mieć dobry sprzęt. Bo dopiero jak zginą, będziesz miał możliwość przywołać kolejną, aż w końcu pojawi się Szerż.

Link to comment
Share on other sites

@kondotiermasz rację z tą drużyną Z, ja ich wywołałem w hangarze na Jantarze i pozyskałem 2 PDA, gryka od czarnego serża, i PDA świadomości Z, chociaż mam PDA członka świadomości Z, zabrane z trupa najemnika BUTCHERA z magazynów wojskowych, to są 2 identyczne PDA, a mam jeszcze pytanie co do fleszek na Jantarze 3 fleszki znalazłem i nie mogę 4 znaleźć (2 fleszki w budynku gdzie było wejście do labu, 1na dachu, 2 w piwnicy pod schodami, 3 hangar lewy róg hangaru patrząc od wejścia) a 4 nie mam pojęcia gdzie. Wiesz gdzie może ona być?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.