Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Zew Pyrpeci


RakuPL

Rekomendowane odpowiedzi

NADAL TEN SAM KOMUNIKAT WYSKAKUJE.....

W dniu 10.05.2020 o 09:27, wariat napisał:

@RakuPL Żadnego Call of Chernobyl, niezależnie od wersji, nie wstawia się do folderu z Zewem Prypeci. Musi być w oddzielnym folderze. I lepiej nie instalować go na dysku systemowym.

NADAL TEN SAM KOMUNIKAT WYSKAKUJE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RakuPL albo to co napisał @Allen albo jeszcze parę możliwości jak wrzucisz ten d3dx..... W googla, od sterowników grafiki przez instalację vc++, instalację directx, aż po blokowanie plików przez antywirusa.

Jak już będziesz pobierał jakieś biblioteki .dll to w pierwszej kolejności zerkaj na stronny microsoftu albo na takie bardziej znane stronki. Nie z pierwszej lepszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tom3kb napisał:

@RakuPL albo to co napisał @Allen albo jeszcze parę możliwości jak wrzucisz ten d3dx..... W googla, od sterowników grafiki przez instalację vc++, instalację directx, aż po blokowanie plików przez antywirusa.

Jak już będziesz pobierał jakieś biblioteki .dll to w pierwszej kolejności zerkaj na stronny microsoftu albo na takie bardziej znane stronki. Nie z pierwszej lepszej.

Kurcze juz sam nie wiem.... moze inna wersje pobiore? bo aktulnie mam 1.6.02 ang. Pobralem tez z cenega patch w wersji 1.6.02 do polskiej wersji  Zew Prypeci. Patch ma usuwac zabezpieczenie z gry i aktualizuje ja do najnowszej wersji i wyskakuje mi taki komunikat.... 

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szczepan9205 napisał:

@RakuPL Ale z tego co zrozumiałem z Twoich postów to Ty chcesz zagrać w Call of Chernobyl a nie w zwykły Zew Prypeci zgadza się?

Dokladnie tak.... Ale probuje roznych modow i nic.... 

Spolszczylem gre i tak smiga wszystko... Ale jak dodam jakis mod to wyskakuje problem z tym X-rey....Itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RakuPL To przeczytaj uważnie to co tu napiszę:

Call of Chernobyl to jest tzw. standalone czyli mod i gra w jednym, do jego działania nie potrzebujesz Zewu Prypeci więc Zew równie dobrze możesz usunąć z dysku.
Stąd pobierasz Call of Chernobyl w wersji 1.4.12 + patch do wersji 1.4.22(to jest sprawdzona wersja przez bardzo dużą liczbę ludzi i nikt chyba na nią nigdy nie narzekał) lub jak chcesz najnowszą wersję to pobierasz wersję 1.5 R6 FULL(tyle, że ta wersja to beta):

https://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/downloads

I teraz tak, jak ściągniesz i sobie gdzieś wypakujesz tego Call of Chernobyl, i uruchamiasz go plikiem Stalker-Coc.exe, jak nie chcesz za każdym razem wchodzić w folder z modem to utwórz sobie skrót do tego pliku exe którym włączasz moda. A jak chcesz mieć Call of Chernobyl po polsku to musisz ściągnąć spolszczenie z naszego forum i wrzucić to co wypakujesz do folderu z modem ze zgodą na zamianę plików bo jakieś mogą chcieć się podmienić:

- spolszczenie do wersji 1.5 R6 https://zone.stalkerteam.pl/file/269

-lub do 1.4.22 jeśli zdecydujesz się na starszą wersję: https://zone.stalkerteam.pl/file/268

A jak chcesz jakieś dodatki do CoC'a to na naszym forum w dziale Call of Chernobyl jest dział dodatki, tam znajdziesz coś czym nie popsujesz sobie gry bo na moddb jest więcej dodatków, ale większość po angielsku.

A jeżeli źle się zrozumieliśmy i Tobie zależy na zainstalowaniu modów do Zewu Prypeci to na forum też jest dział z modami do Zewu i dużo jest nawet przetłumaczonych na język polski w dziale Inne mody w języku polskim, lub jak szukasz moda który jest duży, ale zawiera w sobie fabułę Zewu Prypeci tylko rozszerzoną o wiele misji to polecam SGM który też ma swój dział na forum tylko zwracaj uwagę w który dział wchodzisz bo każdy jest oznaczony skrótem od gry: SoC to Shadow of Chernobyl czyli Cień Czarnobyla, CS to Clear Sky czyli Czyste niebo i CoP to Call of Pripyat czyli Zew Prypeci, chyba prościej już się nie da tego wytłumaczyć :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Szczepan9205 napisał:

@RakuPL To przeczytaj uważnie to co tu napiszę:

Call of Chernobyl to jest tzw. standalone czyli mod i gra w jednym, do jego działania nie potrzebujesz Zewu Prypeci więc Zew równie dobrze możesz usunąć z dysku.
Stąd pobierasz Call of Chernobyl w wersji 1.4.12 + patch do wersji 1.4.22(to jest sprawdzona wersja przez bardzo dużą liczbę ludzi i nikt chyba na nią nigdy nie narzekał) lub jak chcesz najnowszą wersję to pobierasz wersję 1.5 R6 FULL(tyle, że ta wersja to beta):

https://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/downloads

I teraz tak, jak ściągniesz i sobie gdzieś wypakujesz tego Call of Chernobyl, i uruchamiasz go plikiem Stalker-Coc.exe, jak nie chcesz za każdym razem wchodzić w folder z modem to utwórz sobie skrót do tego pliku exe którym włączasz moda. A jak chcesz mieć Call of Chernobyl po polsku to musisz ściągnąć spolszczenie z naszego forum i wrzucić to co wypakujesz do folderu z modem ze zgodą na zamianę plików bo jakieś mogą chcieć się podmienić:

- spolszczenie do wersji 1.5 R6 https://zone.stalkerteam.pl/file/269

-lub do 1.4.22 jeśli zdecydujesz się na starszą wersję: https://zone.stalkerteam.pl/file/268

A jak chcesz jakieś dodatki do CoC'a to na naszym forum w dziale Call of Chernobyl jest dział dodatki, tam znajdziesz coś czym nie popsujesz sobie gry bo na moddb jest więcej dodatków, ale większość po angielsku.

A jeżeli źle się zrozumieliśmy i Tobie zależy na zainstalowaniu modów do Zewu Prypeci to na forum też jest dział z modami do Zewu i dużo jest nawet przetłumaczonych na język polski w dziale Inne mody w języku polskim, lub jak szukasz moda który jest duży, ale zawiera w sobie fabułę Zewu Prypeci tylko rozszerzoną o wiele misji to polecam SGM który też ma swój dział na forum tylko zwracaj uwagę w który dział wchodzisz bo każdy jest oznaczony skrótem od gry: SoC to Shadow of Chernobyl czyli Cień Czarnobyla, CS to Clear Sky czyli Czyste niebo i CoP to Call of Pripyat czyli Zew Prypeci, chyba prościej już się nie da tego wytłumaczyć :P

 

 

Dzieki wielkie za pomoc! Zaraz zaczynam pobieranie  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Jeśli chodzi akurat o wersję angielską to wrzucenie na nią spolszczenia akurat zmieni język na polski o ile spolszczenie jest do tej samej wersji gry na którą chce się je zainstalować. Wiem bo do tych modów które są pewne używam polskiego oryginału a do grzebania w plikach lub do modów w których istnieje ryzyko, że coś się może wysypać mam angielskiego pirata(może się nie powinienem chwalić, ale łatwiej mi usunąć, wypakować i od nowa postawić pirata niż czekać aż steam się odpali, przemieli wszystko, usunie mi grę, ściągnie ją od nowa i zainstaluje). No i do tej wersji do grzebania mam instalator od oryginalnego spolszczenia i zawsze działa jak zainstaluję :P 

Tyle że koledze @RakuPL  chodziło o to (jeśli dobrze go zrozumiałem), żeby zagrać w CoC, a nie w CoP tylko chyba myślał, że żeby zagrać w CoC to trzeba go wrzucić na CoP'a i zainstalować spolszczenie do CoP'a żeby mieć CoC'a po polsku :P A fakty są takie że Call of Chernobyl to mod jak każdy inny tyle że standalone, i ma swoje oddzielne spolszczenie tak jak większość modów do Zewu, każdy spolszczony mod ma swoje własne tłumaczenie i tłumaczenie do "czystego"Zewu Prypeci nic nie da bo mody najczęściej dodają dużo rzeczy, których nie ma w oryginalnej grze i one mają swoje własne pliki w których ich nazwy i opisy są przetłumaczone.

 

Edytowane przez Szczepan9205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szczepan9205 napisał:

@tom3kb Jeśli chodzi akurat o wersję angielską to wrzucenie na nią spolszczenia akurat zmieni język na polski o ile spolszczenie jest do tej samej wersji gry na którą chce się je zainstalować. Wiem bo do tych modów które są pewne używam polskiego oryginału a do grzebania w plikach lub do modów w których istnieje ryzyko, że coś się może wysypać mam angielskiego pirata(może się nie powinienem chwalić, ale łatwiej mi usunąć, wypakować i od nowa postawić pirata niż czekać aż steam się odpali, przemieli wszystko, usunie mi grę, ściągnie ją od nowa i zainstaluje). No i do tej wersji do grzebania mam instalator od oryginalnego spolszczenia i zawsze działa jak zainstaluję :P 

Tyle że koledze @RakuPL  chodziło o to (jeśli dobrze go zrozumiałem), żeby zagrać w CoC, a nie w CoP tylko chyba myślał, że żeby zagrać w CoC to trzeba go wrzucić na CoP'a i zainstalować spolszczenie do CoP'a żeby mieć CoC'a po polsku :P A fakty są takie że Call of Chernobyl to mod jak każdy inny tyle że standalone, i ma swoje oddzielne spolszczenie tak jak większość modów do Zewu, każdy spolszczony mod ma swoje własne tłumaczenie i tłumaczenie do "czystego"Zewu Prypeci nic nie da bo mody najczęściej dodają dużo rzeczy, których nie ma w oryginalnej grze i one mają swoje własne pliki w których ich nazwy i opisy są przetłumaczone.

 

Ja to w sumie "swiezak" jestem z tej gry... Tak z glupoty zagralem i mimo ze gra ma swoje lata jest kozakiem! Przeszedlem fabule wiec, pomyslalem o modach itp... I tak znalazlem sie na tym forum :D 

Edytowane przez RakuPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 a no to dobrze, że wyjaśniłeś bo ja mam polskiego Zewa to nie wiedziałem czy takie wrzucenie samego spolszczenia rozwiązuje problem.

Że CoC jest samodzielny i ma swoją polonizację to wiem :)

 

@RakuPL a jak będziesz miał problemy to wiele modów jest w wersji standalone/repack czyli gra z modem w jednym to ogarniesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tom3kb napisał:

@Szczepan9205 a no to dobrze, że wyjaśniłeś bo ja mam polskiego Zewa to nie wiedziałem czy takie wrzucenie samego spolszczenia rozwiązuje problem.

Że CoC jest samodzielny i ma swoją polonizację to wiem :)

 

@RakuPL a jak będziesz miał problemy to wiele modów jest w wersji standalone/repack czyli gra z modem w jednym to ogarniesz ;)

@tom3kb Spoko, spoko :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RakuPLNo rozumiem Cię :P ogólnie podstawą każdego Stalkera poza oryginalnymi grami jest to, że każdy mod zazwyczaj instaluje się poprzez ściągnięcie,wypakowanie, wrzucenie folderów które są w tym co się wypakuje czyli najczęściej gamedata i czasami bin do folderu ze świeżo zainstalowaną grą(wiadomo zawsze musisz patrzeć do której części Stalkera jest dany mod i w zależności od tego na tą część go instalować) no i większość z tych modów nawet jeśli nie zmienia fabuły i dialogów to może dodawać jakieś dodatkowe przedmioty do gry których nie ma w oryginalnej grze i ich opisy i nazwy mają swoje oddzielne tłumaczenia dlatego spolszczenie oryginalnej gry tu nie pomoże, i jeśli mod ma dostępne spolszczenie to zawsze jest w temacie z modem podany link do konkretnego spolszczenia do konkretnego moda. Ale Stalker jest taką grą że zdecydowana większość modów jest tworzona przez rosjan i dużo modów jest tylko po rosyjsku bo tłumaczenie moda trochę zajmuję, a jeszcze musi się podjąć tego ktoś kto zna język rosyjski. Oczywiście wiadomo są też mody po angielsku i do niektórych też są spolszczenia.

No ale fakt jest taki, ściągasz załóżmy moda "W Potrzasku" do Zewu Prypeci, żeby go zainstalować musisz mieć zainstalowany czysty Zew Prypeci, ściągasz moda, wypakowujesz, kopiujesz wypakowane pliki do folderu z grą, potem ściągasz spolszczenie do tego moda i też wrzucasz pliki do folderu z grą, a na końcu otwierasz notatnikiem plik fsgame.ltx który jest w folderze z grą, szukasz linijki:

$game_data$             = false|  true|  $fs_root$|            gamedata\

I zmieniasz false na true i zapisujesz i dzięki temu gra będzie wiedziała, że może czytać pliki moda z folderu gamedata. 

To jest taki skrócony proces instalacji modów do wszystkich 3 części Stalkera.

A mody takie jak Call of Chernobyl, Dead Air, Lost Alpha lub mój faworyt i chyba najbardziej rozbudowany i zaawansowany a przy tym nie robiący z mózgu papki tak jak Dead Air, czyli Anomaly 1.5.0 to są mody standalone czyli mod+gra i ich się nie instaluje na żadną część stalkera, tylko ściągasz, wypakowujesz lub instalujesz i grasz.

Edytowane przez Szczepan9205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tez mialem problem . $game_data$   = false|  true|  $fs_root$|  gamedata\. NIe moglem edytowac bo cos tam... No ale juz nie wazne :D Teraz pobieram Call of Chernobyl w wersji 1.4.12 + patch do wersji 1.4.22. I mam nadzieje ze juz bedzie wszystko gitara :D 

2 godziny temu, RakuPL napisał:

Dzieki wielkie za pomoc! Zaraz zaczynam pobieranie  :D 

Ja juz nie mam pojecia.... Teraz komunikat ze kopii potrzebuje....

Bez tytuługgg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.