Jump to content

Recommended Posts

e4rt3.jpg
Tytuł Oryginalny: Долина Шорохов + Gunslinger Mod
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02 / Repack - Wersja Samodzielna
Data Premiery: 22.12.2020r
Autor: Артём Якушев
Autor Spolszczenia: @Yurek, adaptacja: @Szczepan9205

Wielkie podziękowania należą się @kondotier za pomoc w tłumaczeniu plików audio! :)

Długość moda: Krótki (5-8 godzin)


OPIS:

Spoiler

Adaptacja modyfikacji Dolina Szeptów i Gunslinger Mod.

Dolina Szeptów to mod fabularny, który nie jest w żaden sposób powiązany z wydarzeniami, jakie mają miejsce w trylogii. Główny bohater - Maks, postanowił zarobić dodatkowe pieniądze przed opuszczeniem Strefy. W tym samym czasie znany handlarz artefaktami o ksywce Broda, otrzymuje zlecenie na odnalezienie bardzo kosztownego artefaktu zwanego Sercem Oazy. Zebrawszy wszystkie dane o przewidywanym położeniu artefaktu, powierza poszukiwania swoim trzem sprawdzonym i doświadczonym ludziom.

Po dłuższym okresie milczenia staje się jasne, że grupa poszukiwaczy zaginęła. Broda proponuje Maksowi odnalezienie zaginionych oraz drogocennego artefaktu. 

 • Dolina Szeptów została dotknięta potężną emisją. Ziemia praktycznie pękła w szwach w wyniku czego powstały głębokie rozpadliny, które podzieliły lokację na liczne płaskowyże.
 • Po emisji pojawiły się duże pola anomalii oraz mutanty. Równocześnie za nimi do doliny zawitali inni stalkerzy szukający łatwego zarobku. 

Ponadto spolszczenie zostało wzbogacone o napisy do nagranych przez autora audio-dialogów występujących w cutscenkach lub w czasie gry oraz drobne poprawki tekstu.

Wersja Repack oprócz napisów do audio-dialogów otrzymała także:

 • mod Absolute Nature poprawiający wygląd roślinności oraz tekstury drzew oraz podłoża na tekstury o wyższej rozdzielczości
 • mod Absolute Structures poprawiający jakość tekstur na obiektach typu budynki itd.
 • NanoHud z AtmosFear 3 
 • mod SkyGod zmieniający tekstury nieba na ładniejsze i dużo bardziej szczegółowe
 • oraz drobne poprawki tekstu w oryginalnym spolszczeniu zrobionym przez @Yurek

SCREENY:

Spoiler

ss_daniel_01-24-21_20-02-13_(mainmenu).jpgss_szczepan_01-20-21_18-18-24_(sad).jpg.fccc187351da6880fef85315bcf524ae.jpgss_daniel_01-24-21_17-53-16_(sad).jpg.9e8478ebc6829d679fcb7afce7f64667.jpgss_szczepan_01-21-21_10-24-03_(sad).jpg.7b9d701c7e29a46900bcaa086a030d81.jpg

VIDEO:

Spoiler

 

INSTALACJA:

Spoiler

W przypadku pobrania moda w wersji Repack :

Pobrane pliki archiwum wypakować 7-zipem lub WinRarem do folderu gdzie chcemy "trzymać moda". Po wypakowaniu klikamy "Autorun.exe" i wybieramy opcję "Uruchom grę", następnie po załadowaniu się głównego menu ustawiamy sobie grafikę po czym restartujemy grę, uruchamiamy ponownie, ustawiamy sobie według własnych preferencji poziom głośności, poziom trudności i inne opcje oraz sterowanie i możemy zacząć grę.

W przypadku pobrania samego spolszczenia:

1. Instalujemy Zew Prypeci w wersji 1.6.0.2

2, Zmieniamy nazwę folderu bin na inną lub robimy sobie gdzieś kopię zapasową folderu

3. Wypakowujemy archiwum z plikami moda - "Valley of Rustles", wypakowane pliki wklejamy do katalogu z grą ze zgodą na podmianę plików jeśli system poprosi o zgodę

4. Wchodzimy w gamedata/sounds/characters_voice/scenario/sad i usuwamy z niego wszystkie znajdujące się wewnątrz pliki

5. Wypakowujemy archiwum ze spolszczeniem, wypakowane pliki kopiujemy do folderu z grą i jeśli system poprosi nas o zgodę na podmianę plików to wyrażamy zgodę

6. Uruchamiamy grę przez plik Autorun.exe i wybieramy opcję "Uruchom grę", po załadowaniu się głównego menu ustawiamy sobie grafikę po czym restartujemy grę

7. Ustawiamy sobie według własnych preferencji poziom głośności, poziom trudności i inne opcje oraz sterowanie i możemy zacząć grę

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Mod w postaci repacka ( Nie wymaga podstawowej wersji gry )

Mod w wersji PL w postaci Repacka (nie wymaga podstawki)

 • GoogleDrive GoogleDrive
 • Nasz Serwer [KLIK]

Samo spolszczenie(wymaga zainstalowanego Zewu Prypeci+mod):

Źródło: Logo2021_site.png.1d603075f10eb6d7a4300f627d4274d9.png logo.png

 • Dodatnia 7
Link to comment
Share on other sites

No to mam nadzieję, że dobrze będzie Ci się grało @tom3kb ;) A właśnie zapomniałem dodać - jeśli ktoś zdecyduje się na granie na Repacku to jeśli zacznie się wam ściemniać i rozmazywać obraz to napijcie się wody - NanoHud nie posiada ikony pragnienia przez co trzeba zwracać uwagę na ten konkretny efekt na ekranie, a jest to jedna z nowych funkcji Gunslingera - GG nie tylko chce jeść i się męczy, ale i odczuwa pragnienie, a jeśli zdarzy wam się "przyjąć Kozaka" no to trzeba go popić wodą lub energetykiem bo inaczej zacznie wam się ten ekran właśnie ściemniać i rozmazywać.

 • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

 • Agrael pinned and featured this topic

@sedoro Jest właśnie dokładnie tak jak @Anton Gorodecki napisał - autor tego moda sobie tak wymyślił, że w zależności od poziomu trudności elementy HUD są "wyłączane", na Nowicjuszu masz pełny HUD z minimapą i licznikiem ludzi w twojej okolicy, na Stalkerze znika licznik, na Weteranie znika minimapa, a na Weteranie znika cały HUD - autor miał podobno to naprawić ( ten pomysł najpierw zaimplementował w modzie SGM+Gunslinger i w aktualnej wersji miał to poprawić) ale tego nie zrobił.

 • Super 1
 • Dodatnia 1
 • Dzięki ! 2
Link to comment
Share on other sites

@tom3kb Mi też pobiera bez problemu i z naszej serwerowej pobieralni i z mojego GD. Obstawiam, że te problemy z pobieraniem to, albo problemy z netem po stronie pobierających lub firewall/antywirus blokujące pobieranie (pamiętajcie, że nie zawsze antywirus musi informować o zablokowaniu pobierania).

 • Super 1
 • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie, pobrałem moda ale nie mogę go uruchomić, po wypakowaniu ikonki plików są jakieś dziwne, np. plik Autorun.exe nie jest wizualnie plikiem startu gry tylko taką kopertą, gdy klikam uruchom to mi wyskakuje błąd. Czy istnieje możliwość, że źle się pobrało?.

Link to comment
Share on other sites

ss_daniel_02-05-21_21-31-08_(sad).jpg

Mod zaliczony. Na wstępnie trzeba zaznaczyć, że Dolina Szeptów będzie miała niebawem 8 lat, ale pomimo upływu czasu nie jest źle. Dość krótka fabuła, która raczej szału nie robi, ale za to dostaliśmy nową mapę. Z jednej strony jest ona.. ciekawa, ale z drugiej wkurzająca. Autor Dsz wpadł na pomysł umieszczenie na lokacji licznych rozpadlin, w które łatwo wpaść. Na domiar złego musimy się sporo nabiegać. 

Gunslinger sprawił, że mod ponownie odżył. Dodatkowo @Szczepan9205 '' wycisnął " z niego co się tylko dało, poprawiając grafikę. Jeżeli ktoś lubi takie niedługie historie, to jak najbardziej polecam. 

 • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Agreal, dziękuję za podpowiedź, tak robię i nie mogę otworzyć pliku, wyłączyłem Windows Defender-a i dalej nic, wyskakuje mi taki komunikat :

Access violaton at address 00454F82 in module Autorun. exe Read of address 00000000

Mam Win 10, wcześniej miałem 7 i problemów nie było, nie wiem co robić.

Link to comment
Share on other sites

@bolo A próbowałeś odpalać mod zamiast z autorun.exe z pliku xrEngine.exe, który jest w folderze bin? Autorun jest takim swego rodzaju dodatkiem z bajerami typu odnośniki do stron internetowych, do folderu z logami i zrzutami ekranu itd, a jak wiesz gdzie co jest to spróbuj przez xrEngine odpalić ;) A jak nie pójdzie no to nie wiem o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

 • Agrael unfeatured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity