Skocz do zawartości

[Gothic II: Noc Kruka] Kroniki Myrtany: Archolos


Rekomendowane odpowiedzi

logo_pl.0721ca69.webp

Platforma: Gothic II: Noc Kruka
Data premiery: 10.12.2021 r.
Autorzy: The Chronicles Of Myrtana Team
Śr. długość rozgrywki: (ok. 60 godzin)


OPIS:

Spoiler

Kroniki Myrtany: Archolos oferuje zupełnie nowy, otwarty świat, złożoną historię oraz ulepszone systemy umiejętności i mechaniki rozgrywki.

Głównym celem projektu jest uhonorowanie jednej z najlepszych klasycznych gier cRPG oraz zabranie zarówno jej zagorzałych fanów, jak i nowych graczy, na jeszcze jedną przygodę w Królestwie Myrtany.


Cechy moda:

  • profesjonalny dubbing;
  • pełna zgodność z lore serii Gothic;
  • ponad 60 godzin rozgrywki;
  • złożona fabuła ze zwrotami akcji i sekretami do odkrycia;
  • ponad 170 zadań z wieloma sposobami ich ukończenia;
  • wielowymiarowe postacie z wiarygodnymi historiami i osobistymi celami;
  • zapierająca dech w piersiach ścieżka dźwiękowa skomponowana wyłącznie na potrzeby projektu;
  • około 200 losowych zdarzeń, w które może wplątać się główny bohater;
  • nowy system wytwarzania przedmiotów: alchemia, gotowanie i pisanie magicznych zwojów;
  • dopracowana ekonomia oraz zrównoważone statystyki przedmiotów opracowane wspólnie z fanami gier Gothic;
  • rozbudowany system podróży z opcją wyboru pomiędzy magicznymi teleportami, łodziami i karawanami najemników;
  • ponad 100 nowych zbroi i broni z unikalnym wyglądem.

Świat:

Udaj się na Archolos, ogromną wyspę na wschód od Myrtany, i odkryj nigdy wcześniej nie widziany region królestwa pełen winnic, farm i wiosek, wspomniany w pierwszej grze z serii Gothic.

Odwiedź wspaniałe miasto Archolos i zgub się wśród brukowanych ulic największego miasta, jakie kiedykolwiek przedstawiono w trylogii Gothic.

vineyard.gif

Na wyspie Archolos będziesz miał okazję zagłębić się w najgłębsze kopalnie, odwiedzić spokojny klasztor Adanosa, napić się piwa słuchając plotek w jednej z miejskich tawern, oraz odkryć inne ciekawe lokacje, których sekrety odkryją tylko najodważniejsi poszukiwacze przygód.

monastery.gif


Fabuła: 

Królestwo Myrtany — chylące się ku upadkowi pod wpływem wiatrów wojny i niepokojów szalejących na jego ziemiach. Przeżyj wydarzenia, które ukształtowały oryginalną fabułę z gier serii Gothic i zobacz na własne oczy, jak powstanie Kolonii Górniczej wpłynęło na życie ludzi z dala od kontynentu.

Pozostaw po sobie ślad w brutalnym świecie, w którym każda twoja decyzja ma wyraźny wpływ na otoczenie i życie tych, których spotykasz na swojej drodze.

city.gif

Wcielasz się w Marvina, młodego mężczyznę, którego czająca się na horyzoncie wojna wypędziła z domu. Rzeczywistość Archolos — rzekomej ostoi bezpieczeństwa — okazuje się daleka od jego oczekiwań. Bogaci kupcy pragnący tylko złota, słudzy króla Rhobara II, wprowadzającego w życie coraz to nowe i bardziej restrykcyjne prawo, oraz fale zdesperowanych uchodźców poszukujących lepszego życia. Marvin będzie musiał znaleźć sposób na przetrwanie w tym świecie pełnym zdrady, oportunizmu i sprzecznych interesów.

hero.gif

Nie jesteś wybrańcem. Nie jesteś złoczyńcą. Ale musisz przetrwać.

Czy weźmiesz wszystko siłą? A może spróbujesz pomóc innym w potrzebie?

W Kronikach Myrtany sam decydujesz o swoim losie.

GALERIA:

Spoiler

ss_d64c6288405b533c58e108d3f1a1a15b7f261635.1920x1080.jpg  ss_dcb1cce5f33a7007951dcb00a28dfe815d3f52f2.1920x1080.jpg

ss_2528ea28d6cf46833bc8f6101c9aa5ea1e1a05d9.1920x1080.jpg  ss_2ec46c13ab2ebdd23ab34d905f71a29783cb6608.1920x1080.jpg

ss_53d3ed5758ca3b2d8e3a782e97d82e604897aad3.1920x1080.jpg  ss_a6326b9d6bb65e40178def3c0f35b90fd023e701.1920x1080.jpg


Zwiastun:

 

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Modyfikację można pobrać za darmo na platformie Steam oraz serwisie GoG i ModDB.
 

 


Źródła: Steam_icon_logo.jpg  gog.jpg  ejFj9IA.jpg
 

  • Super 1
  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
54 minuty temu, metek58 napisał:

To napisz, skąd ten luncher i dalej krok po kroku.

Pobrałem launcher, ale po wskazaniu folderu gry, nie ma opcji dalej. Chyba trzeba wywalić zainstalowaną Złotą Edycję i na nowo zainstalować na innej partycji.

I ten patch skąd.

Nie miałem Mietku problemu z instalacją. Wskazałem folder gdzie mam zainstalowany Gothic 2 Gold i tyle. 

Adres do Patcha był w logu błędu. Tu masz już pobrany-

4gb_patch.exe

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AgraelPoczątkowo miałem pobrać normalnie ichni launcher, ale praktycznie po 8% pobranych plików padła informacja, że zespół jest ostro na minusie pod kątem transferu danych, więc kończę pobieranie podstawki i zaraz lecę z Kronikami. Osiągnięcia już widziałem i mam nadzieję, że npc o imieniu "Ezekiel" nie jest nawiązaniem do głównego bohatera pewnej hm... heksalogii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym?

Spoiler

Zrzut ekranu 2021-12-11 04.27.53.png

Był na stronie Kronik laucher i za pierwszym razem pobrało wszystko co trzeba, ale po kliknięciu uruchomienia gry, nic się nie działo - ciemny ekran. Więc odinstalowałem Złotą Edycję z płyty (zniknęło wszystko, co miałem w folderze gry) i uruchomiłem ponownie laucher, no i mam teraz to, co jest na screenie. Z tej stronki Kronik zniknął laucher i chyba coś za to chcą. Dziwne, bo jak ktoś nie ma steam albo go nie chce, to jakby wymuszanie tegoż steamu. Ma ktoś wiedzę na ten temat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 za duże zainteresowanie modem i pobieraniem, a płacili za transfer.

Ale widziałem, że za parę dni pojawi się normalny download na moddb, że od początku tam moda nie umieścili to ich trochę ludzie opierdzielali w komentarzach ;)

Albo co za problem było wrzucić moda na jakieś darmowe hostingi najpierw jak wszyscy robią :D Co za brzydko by wyglądało? Bo już miał stronkę na steamie i na gogu to kto by pliki na maga czy google drive umieszczał przecież.

@edit 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3022026508050230&id=1664994313753463&m_entstream_source=timeline&__tn__=*s*s-R

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tom3kb napisał:

@metek58 za duże zainteresowanie modem i pobieraniem, a płacili za transfer.

Tak też czułem. Mnie udało się na szczęście pobrać i zainstalować🙂 

Powinni wrzucić tego moda na Torrenty. Co prawda niektórzy boją się torrentów jak ognia, to pobieranie darmowych modów jest całkowicie legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby Kroniki Myrtany odpaliły tak jak trzeba, ważną rzeczą jest, by po zainstalowaniu Kronik, w grze Gothic mieć wgrane trzy podstawowe aplikacje, a więc: gothic-ii-2-6-fix-rev2gothic-ii-player-kit-2-8gothic-ii-noc-kruka-pakiet-systemowy-1-7, bo jeśli ktoś tego nie ma, to będzie miał problem z grą. Kolejność instalacji dowolna, ważne by wskazać folder gry.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Albo co za problem było wrzucić moda na jakieś darmowe hostingi

Pewnie taki, że zainteresowanie w tak krótkim czasie spowodowałoby odcięcie dostępu do moda przez właścicieli tych hostingów.

Moddb też nie jest idealny bo wymaga u mnie używania programów do pobierania (u mnie jest to Free Download Manager) bo przez przeglądarkę idzie max. 1Mb/s a ludzie dzisiaj nie są chyba przyzwyczajeni do używania takich programów jak my kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, smox napisał:

Tak @Darrien, zwróciłem na to uwagę. Mam spory dylemat w mieście. Zastanawiam się czy przyłączyć się do Straży czy Gildii, no i czyim czeladnikiem zostać?

Idę do straży, bo podobno to najgorsza frakcja według mieszkańców Archolos, a od jakiegoś czasu mam farta, że przyciągam różnych żuli i innych dziwnych ludzi, więc zobaczymy jak to będzie w Archolos. ;) A czeladnikiem, to może u Fridy, albo rzeźnika. Zobaczymy czyje prace mi lepiej odpowiadają, no chyba, że ślusarz powie, że mogę kraść do bólu. :D Albo skrzynki robić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @smox Między Innosem, a Adanosem i tak pewnie będzie nas korciło, żeby przejść kilka razy tego moda, żeby sprawdzić, czym się różnią poszczególni mistrzowie i czy jakieś zadanie można przejść w inny sposób, niż byłoby to logiczne. ;) Na pewno na dniach planuję zacząć od nowa rozgrywkę i tym razem oprzeć się na magii, co nie zmienia faktu, że Marvin będzie np. znał się na skórowaniu zwierząt. Z czegoś ten grosz musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.