Skocz do zawartości

Капкан (Pułapka)


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

1805991174_.png.d511a82f077fb7305e11ba11b8c41482.jpg

Tytuł oryginalny: мод Капкан
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0006
Data premiery: 01.11.2022 r.
Autor: Андрюха Святой (Andriucha Swiatoj)


OPIS:

Spoiler

Pułapka to bezpośrednia kontynuacja historii ukazanej w Ustawce. Po stoczonej walce z Manipulatorem, Czaszka wraca z Centrum Zony. 

SCREENY:

Spoiler

c890064e8d2f360db63eb9d7dbe29273.jpg  8e793775c99df46b46b0b70c9bb0e069.jpg

cbb18138f2273c1744fbf9072672a2f5.jpg  3.jpg.aa4be60e5444fe60121cf50bfcaad87f.jpg

INSTALACJA: 

Spoiler

Kolejność instalacji: 

  • S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla 1.0006
  • Pobrane, a następnie rozpakowane archiwa należy umieścić w głównym katalogu gry ze zgodą na zamianę plików. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Źródło: appro.jpg

 

  • Dodatnia 5
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Potrzask

BuildChanGe111.png.e8ae0e8d06dace2b51650bf945fa4a1f.png

Ano tak to i było. Screen z 'teraz' (czyli... 21.02 01/11/2022)

po edycji. teraz to chyba taki 'trend' zmieniać 'towar' pod linkiem i nie mącić wody sześcioma patch'ami w finale, u mnie na 1.0004 wywala bin do góry nogami, aż żuczki wyłażą spod pokrywy... a na 1.0006 grzeczny mod jak japoński uczeń na lekcji kaligrafii. Może mi tak pisane grać na 1.0006, czy co? LOL

A tu szukanie dziury w całym. A do tej dziury nie da się wpaść i nie trzeba F9-ciować. Na plus.

szukajacDziuryWcalym.thumb.jpg.9efb38631ae6e920ef21280fabe47829.jpg

Trochę żart, wiadomo...(lol)

Edytowane przez qlkin
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vidkunsen.  No, poznamy fakt, ale taki - czy na tym co ja ściągnąłem "po zmianie patch'a" można grać na dedykowanym 'teraz' patch'u (1.0006) podstawki. Tu bez zaskoczenia. Można.

Czerep na swoim upragnionym miejscu, choć nie ma to już większego znaczenia po akcji w labie x-18... (widok z 'Czerepa')

222.thumb.jpg.1a4effb64bc8ced0bf1e0a5d9e3eaa93.jpg

Mod, jak na krótkometrażówkę, to jest fabularna petarda. Zaskakująca historyjka z Czerepem w roli głównej, w oprawie ascetycznej. 'Klasyczne' wydanie Zony bez bajerów, momentami czuć taką prostotę jak w np. RE 4  No, nieważne, fabuła - czyli STORY - jest tu atu (rozumiane jak w brydżu). Tyle, że, póki co, po rosyjsku.

A zagadkę, czy obecna wersja pod linkiem 'hula' na 1.0004 - to może kto inny sobie rozwiąże. Przyznam, że na 1.0006 raz mi 'wyleciało' - przy próbie użycia 'Użyj' na konserwie w plecaku nieboszczyka. Po prostu nie robiłem tak już więcej i tu taki 'patch' "gotowy". Mod za stabilność na 1.0006 to ma u mnie solidne BDB, a na 1.0004 to coś biesił z takimi egzotycznymi logami, jak tu u co-po-nie-których na tym forum, lol. Przesiadka na 1.0006 'w locie' i dalej... - dalej, to to, co jest już napisane wcześniej, (znowu), lol.

Klasa spędzony z modem czas, autorowi respekt, (oby tak dalej).

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qlkin  Ale chyba nie było wersji na 1.0004. Przejrzałem stronę rus i tam o 1.0004 ani słowa. Natomiast graczowi który postawił go na 1.0004 i miał problemy z uruchomieniem, dano taką odpowiedź.

https://ap-pro.ru/forums/topic/3855-mod-kapkan/?do=findComment&comment=197966

Wolne tłumaczenie wpisu: Mod potrzebuje 6. patcha ( 1.0006 )

Ja wczoraj moda postawiłem na rus wersji podstawki 1.0006, dałem pełne dynamiczne i z wyjątkiem niskiej trawy reszta ustawień conajmniej na 3/4. Bez najmniejszych problemów gram już na 4. lokacji ze scenariusza. Brak jakichkolwiek problemów.

@Agrael  Mała sugestia. Aby mod nie mylił się z innym modem tego autora ( W potrzasku ), sugeruję na zmianę tłumaczenia nazwy z Potrzask na Pułapka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Pułapka

@Agrael Tłumaczenie na Potrzask jest prawidłowe, ale jednym z kilku możliwych.

A oprócz Pułapki można jeszcze dać  Matnia, Sidła, Podstęp.

Sądzę, że za kilka godzin moda skończę, to będzie można sprecyzować w co wpadł nasz GB, którym jest znany nam z podstawki i wielu modów, niesubordynowany płk Czacha z Powinności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pułapka:

Spoiler

https://lexicography.online/etymology/к/капкан

Происхождение слова капкан
Капка́н. Заимствовано из тюркских языков, где капкан — «западня, ловушка».

Происхождение слова капкан в этимологическом онлайн-словаре Крылова Г. А.

капка́н. Из тат., койб., саг. kарkаn, кёктюрк. kарɣаn «капкан, петля» (Радлов 2, 407, 420; Банг, KSz 17, 126; Рясянен, Таt. L. 33); см. Маценауэр, LF 8, 43; Мi. ТЕl. I, 326, Доп. 2, 142; Бернекер 1, 485.

Происхождение слова капкан в этимологическом онлайн-словаре Фасмера М.

Капка́н. Заимств. не позднее XVII в. из тюрк. яз., где капкан — производное от кап- «хватать, ловить». Капкан буквально — «ловушка».

Tłumaczenie z zakładki:

Pochodzenie słowa pułapka (fonetycznie z rosyjskiego - kapkan)
Pułapka . Zapożyczone z języków tureckich, gdzie pułapka to „pułapka, pułapka”.

Pochodzenie słowa pułapka w etymologicznym słowniku internetowym Kryłowa G. A.

pułapka . Od tat., koib., zwis. karkan, kökturk. karɣan „pułapka, pętla” (Radlov 2, 407, 420; Bang, KSz 17, 126; Ryasyanen, Tat. L. 33); patrz Matzenauer, LF 8, 43; Mi. Tel. I, 326, Dodaj. 2, 142; Berneckera 1, 485.

Pochodzenie słowa pułapka w internetowym słowniku etymologicznym Fasmera M.

Pułapka . zapozyczone z tureckiego. nie później niż w XVII wieku. od Turków. lang., gdzie pułapka jest pochodną nasadki – „grab, catch”. Pułapka dosłownie oznacza „pułapkę”.

Wojny Rosyjsko - Tureckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Krakowskim targiem' proponuję dać tytuł 'Podstawka'. Pasuje do 'Ustawka', jest spójny frazeologicznie i pojęciowo zmieści Tytanika (przed wiadomym, razem z trzema holownikami). A tak serio - to może sobie tłumaczący da co przyduma, a tymczasowo będzie sobie 'podstawka'. Mam też argumenty z fabuły moda, ale nie będę spojlerował innym zabawy/zdziwienia. No, niedźwiedź jeszcze w lesie zdrowy chodzi itd....

Co do wersji. Proszę o jasną odpowiedź na jedno pytanie. Czy autor moda przeniósł go na 6-ty patch TYLKO przez zmianę opisu na stronie? Jak ktoś na tak - to nawet zabawnie się tu z tym robi...

A no i moda przeszedłem, i rus-fora też poczytałem, spokojna głowa, nie wypowiadam się bez podstaw.

Czuwaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już sądziłem, że po awansie Czaszki na lidera Powinności i oblewaniu awansu mod się skończy, ale wyszła niespodzianka i mod trwa dalej. Jednak z tego co wydarzyło się do tej pory w modzie wychodzi na to, że jest to nie Potrzask czy Pułapka, lecz jedna wielka INTRYGA.

Woronin PODSTĘPNIE wszedł w porozumienie z zagraniczną organizacją, dostarczając jej królików doświadczalnych. Z końcową nazwą moda poczekam, aż zobaczę napisy końcowe.

A skoro jest potwierdzona pewność, że mod potrzebuje podstawki 1.0006, to jaki jest sens dociekać w jaki sposób autor moda tego dokonał.

A nie jest to pierwszy mod, który miał działać od 1.0004 do 1.0006, a finalnie trzeba było grać na tej ostatniej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mod ukończony.

Uwaga. Wpis edytowany, w związku z kilkoma poniższymi, które teraz są niezrozumiałe.

Muszę przyznać, że mod przyjemnie mnie zaskoczył, tak fabułą jak i rozwiązaniami. Kiedy wydaje nam się że to już koniec moda, a protagonista ma pełne prawo stanąć w tym miejscu, ....

ss_fred_11-07-22_12-54-53_(l05_bar).jpg

... mod sporo jeszcze da nam pograć.

Zmiana nazwy moda na Pułapka, okazała się trafną. Choć też i Matnia by pasowała.

A tu inne zrzuty z różnych sytuacji w modzie.

Spoiler

ss_fred_11-04-22_18-07-24_(l02_garbage).jpg

ss_fred_11-05-22_19-28-26_(l02_garbage).jpg

ss_fred_11-05-22_19-41-55_(l02_garbage).jpg

ss_fred_11-06-22_14-18-12_(l01_escape).jpg

ss_fred_11-07-22_12-24-14_(l01_escape).jpg

ss_fred_11-07-22_12-28-52_(l01_escape).jpg

Grałem na wysokich ustawieniach. Zdarzyło mi się kilka wylotów do pulpitu, ale zostały one spowodowane jakimiś niedoróbkami. Wyloty były przy dawaniu apteczki, ale nie wszystkim enpecom, oraz gdy próbowałem jeść, lub korzystać z medykamentów w inwentarzu nieboszczyków. Innych problemów nie było.

Mod scenariuszowo jest powiązany z modem o wymagającej zmiany nazwie Ustawka, odwołując się momentami do działań jego bohatera - Rimskiego. Jednak jest to powiązanie b.luźne.

Kto jest w stanie zagrać w oryginale, zachęcam, tak w Ustawkę jak i w tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Zmiłuj się i stosuj może spojlery - jeśli walisz, ot tak, o takich zwrotach akcji, nie mówiąc już o szczegółach zakończenia. Tego nie 'odzobaczysz'.

po. e.

Spoiler

np.  "...rozmowa z Kameleonem, po której nasz protagonista - płk Czerep znajdzie się pułapce bez wyjścia, a my widzimy zatrzaskujące się drzwi X18. i napisy końcowe..." 

 

Edytowane przez qlkin
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qlkin ma rację pięknie zdradzony finał moda :) Może nic spektakularnego ale raczej każdy woli samemu zobaczyć finał czy to filmu czy gry.

Wrzuciłem w spoiler. Na szczęście ja w moda zagram dopiero jeśli ewentualnie zostanie spolszczony więc do tego czasu pewnie zapomnę jakby co :D

 

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.