Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@Smok default IME to jedna ze składowych systemu . Pełna nazwa to Input Method Editor. To znaczy że zajmuje sie interpretacją znaków klawiszowych które naciskasz. Byc moze masz problemy ze stronami kodowymi Op-ka . Wcześniejsze wersje miały inne kodowanie niz ostatnie.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smok w opcjach moda poustawiaj  kodowanie, czcionkę itp na Central European.

 

To chyba na to IME nie wpłynie ale też jest potrzebne.

Pamiętam ten błąd u @smoxa w innym modzie i tak jak napisał na rozwiązanie nikt chyba nie wpadl.

Googlowanie Default IME też za bardzo nie pomaga niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - tak właśnie miałem to poustawiane w opcjach. Gdzieś na tym forum ktoś doradzał takie właśnie ustawienia, więc od razu po zainstalowaniu moda ustawiłem to tak, jak radził. 

Żeby się pozbyć tego napisu muszę zrestartować komputer, bo nie pomaga klikanie w to myszką, obojętnie którym przyciskiem. Bimba tylko i nie znika... Jednak gra się wogóle nie odpala. No cóż, trudno, jak będę miał czas - pewnie dopiero w niedzielę - to spróbuję usunąć moda i zainstalować ponownie, zobaczymy czy coś to pomoże. A na razie - dzięki wszystkim za odzew.  Jak przeinstaluję moda to napiszę czy coś to pomogło, czy nie... 

Dobrej nocy wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto realizować zamówienia? Dobre są nagrody za to? 

Jeszcze pytanie co do questu - gdzie jest szpieg wojskowych którego trzeba zabić na bagnach, zaraz po zlikwidowaniu oddziału na torach kolejowych? Zadanie dla swibłowa 

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 8.0 mod zaczął działać mogę rozmawiać ale przy śmierci potworka wyskakuje takie coś.

Zobaczę jeszcze z 8.2 może to coś pomoże.

 

Znalazłem na tej stronie temat z dodatkami tylko jak wybrać te które chce zainstalować? https://www.amk-team.ru/forum/topic/13904-kovyryaemsya-v-faylah-op-21/?tab=comments

 

Na stronie znalazłem taki opis:

    \gamemtl.xr - камни, стены не простреливаются + бег по воде + выход за границы локации; -- @nasar75
    \config\creatures\actor.itx - более низкий присед ГГ, ослаблен хит по ГГ; снижена меткость NPC по ГГ; -- @Gogych
    \config\creatures\(файлы монстров) - увеличена вероятность выпадения частей до 70%; самые живучие зомби слегка ослаблены; -- @Gogych
    \config\creatures\m_stalker_sniper.ltx - ослаблены непробиваемые NPC; -- @Gogych
    \config\weapons\ - снижен износ глушителей и оружия, в том числе, холодного; увеличена кратность биноклей; увеличена емкость фотика до 50 снимков; -- @Gogych
    \config\text\ui.xml - правка описания покупки предметов в меню; -- @Gogych
    \config\text\inventory_new.xml, inventory_new_16.xml - 27 ячеек на поясе; --@Никита Гладышев
    \config\system.ltx - увеличена дистанция взятия; 27 ячеек на поясе; -- @Gogych, @Никита Гладышев
    \scripts\binders\bind_fot.script - фотографирование "фотиком с длиннофокусным объективом" - макс.дальность 20 метров с расширенным фокусом, то есть не нужно подходить к монстру или аномалии вплотную и не обязательно попадать точно в глаз монстру или в центр аномалии, чтобы фото засчиталось; достаточно навести объектив на монстра или аномалию; то же с другими объектами, но положение позиций для фото не менял, лишь чуть расширил их, а также расширил и фокус; по квесту "Тихая охота" фото через зум оставлено; -- @Gogych
    \scripts\amk\amk_mod.script - быстрая варка артефактов; -- @DoberBull
    \scripts\binders\bind_monster.script - удален пси-эффект у слепых собак; -- @Gogych
    \scripts\ui\ui_main_menu.script - вкл/выкл бессмертия в меню паузы кнопками 1/2; -- @nasar75
    \scripts\ui\ui_mm_opt_add.script - покупка любых предметов в меню паузы по 20 рублей; -- @karavan150, @Gogych
    \scripts\ui\ui_mm_opt_creator.script - прицел на реализме;  -- @DoberBull
    \scripts\archievements.script - убран античит; -- @DoberBull
    \scripts\cycle_task.script - убрано ограничение по времени для циклических заданий; -- @Littleball
    \scripts\difficulty_manager.script - прицел на "реализме";  -- @DoberBull
    \scripts\dream.script - убрано ограничение на интервалы между сном; -- @arrakis_29
    \scripts\drrr.script - рюкзак не рвется при перегрузе; -- @DoberBull
    \scripts\game_stats.script - убран античит; -- @Gogych
    \scripts\inventory.script - убрана проверка по иммунитетам на поясе; -- @DoberBull
    \scripts\repair_check.script - ремонт ремкомплектами до состояния нового убитых на две трети вещей на "разминке", и на 80% на "реализме"; возможность ремонта холодного оружия оружейными ремкомплектами; -- @Gogych 

i chciałbym z tego pliku (bo to chyba jest całość) wyciąć parę rzeczy.

No chyba że ktoś poratuje i podrzuci tylko linki to tych czterech rzeczy które bym potrzebował.

zdjecie.png

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przejście z 7.3 z dodatkami na 8.2 bez dodatków to powoduje. Teraz pytanie czy są takie same dodatki do 8.2 (pomoże ktoś znaleźć bo mi to nie wychodzi). też będę powodowały wylot czy nie.

Inna sprawa, dla mnie to jest koniec przygody z tym modem. Na 7.3 nie wrócę (zainstalowałem na 7.3 łatki) bo nie mogę tam wykonywać zadań. A na nowszych nie działa nic.

 

Do grających :)

POTRZEBUJE POMOCY! :D

Może ktoś gra i ma albo wie gdzie znaleźć

28 artów

nie niszczący się nóż

większy udźwig

więcej amunicji pod wersję 8.2

 Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio  Ten wykaz jaki wstawiłeś trochę wyżej, jest informacją o tym kto zrobił czity, a zarazem w jakich plikach dokonujemy samodzielnych zmian ( ci co to potrafią ) aby uzyskać pożądany efekt.

Tobie przydatne będą po zainstalowaniu v.8.2 te gotowce jakie znajdziesz jeśli wejdziesz wg wstawionych obrazków do czitów dla 8.2. Jest ich sporo i trudno tłumaczyć każdą nazwę. Musisz skorzystać z translatora.

460072935_Beztytuu.thumb.jpg.a24299e85eae89942a7f719b30c65e68.jpg

49464078_Cigdalszy.thumb.jpg.3a66786cc5ac0d5b74ded5b4b3132b29.jpg

Na drugim zrzucie masz otwartego czita na częstsze wypadanie z trupów pancerzy, amunicji, broni itp.

W tej części poradnika z #1 na stronie moda od mojego tam ostatniego pobytu nastąpiły spore zmiany. Sporo problemowych czitów usunięto, bo przez wstawianie czitów z nieodpowiednich wersji, powodowały problemy podobne Twoim.

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje zaraz będę sobie tłumaczył :) I zobaczę co to da. Jest sens reanimowania tego moda co ja mam? Czy lepiej zacząć od nowa na 8.2 z dodatkami?

Trudno się tam połapać o co biega.. na wece j amunicji znalazłem już punkt. Teraz szukam pozostałych. Jakbym ktoś mógł pomimo moich poszukiwań jeszcze zerknąć na ten nóż, i 28 artów to byłbym wdzięczny.

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zwinny napisał:

Czyli mówisz że ten błąd monster_death powodują dodatki?

Na którymś forum tak odpisali gościowi ale nie wiem jakich konkretnych używał (tam stron tematu było ze 300 :D ) ale grał też na jakiejś starszej wersji moda.

Czy to fakt czy tak tylko rzucili mu żeby się odczepił pewności nie mam ale zauważ, że u nas na forum w oczy rzucają się problemy u tych co chcą sobie jakoś ułatwić grę, a nie graja tak jak "Pan Bóczek" przykazał ;) Także coś w tym jest, dużo kombinacji z tymi zmianami, rożne wersje cheatów, na różne wersje moda. Kto robił i czy w ogóle testował te ułatwiacze też nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio  Jak otworzysz pkt.1 tych czitów, to w środku masz odsyłacz do pobrania paczki z 44 ulepszeniami. A w wykazie co zawiera pod cyfrą 11 jest czit na nie niszczącą się broń białą. Tej na 28 artów nie znalazłem. Może jest tam, gdzie proponują zmianę HUDu.

Tyle tylko że ta paczka jest opatrzona komentarzem, że stawiasz ją na własną odpowiedzialność, a w razie problemów trzeba kontaktować się z jej autorem. Ale jest też zaznaczone, że zostały adaptowane dla 8.2.

Nie gram i nie mam moda na kompie, więc więcej pomóc nie mogę. Może aktualnie grający w v.8.2 mają lepsze rozeznanie.

A nie gram, bo niczym się nie różni, oprócz stworzenia nieziemskich trudności, pomieszania z poplątaniem w zadaniach od tych wcześniejszych NS, NS2016 i OP2. A te 44 poprawki świadczą o tym nadmiarze - kolokwialnie mówiąc - złośliwości ze strony autorów moda w stosunku do graczy.

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier i chuj im w dupę jebanym kacapom.. PRZEZ NICH ZMARNOWAŁEM 270 godzin na moda którego i tak nie mogę ukończyć. Muszę się uspokoić bo zaraz wyjebie kompa przez okno... Potem postawię go jeszcze raz na 8.2 i zobaczę czy mi się będzie chciało jeszcze w to grać.

 

Ale za pomoc dziękuję, jakbyś znalazł pozostałe to byłbym bardzo wdzięczny.

i pytanie, bo tutaj ludzie pisali, że instalowali na 8.2 dodatki od 7.3 i działały co o tym sądzicie?

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ignachinio napisał:

PRZEZ NICH ZMARNOWAŁEM 270 godzin na moda którego i tak nie mogę ukończyć

Czyli ze 260 godzin frajdy ci jednak dał skoro grałeś w niego przez pół roku ;) :D

W jakiego moda albo grę byś tyle ciupał :)

Mamy temat

Dla tych co przeszli Soliankę.

 

 

Musimy zrobić drugi "Galeria FQRRwionych - Czyli ci, których Soljanka rozdeptała." :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak mod się pojawił, były dodatki niezależne od wersji, oraz takie tylko dla tej wybranej. Potem zniknęły te pierwsze.

Teraz praktycznie dostępne są tyko te dla 8.2.

A jak chcesz grać, mieć przyjemność i zadowolenie, to musisz przyjąć do wiadomości, że istnieje zbójeckie prawo autorów moda zrobić go takim, jakim im się widzi. A jeśli się z tym nie zgadzasz, to z moda tak jak ja, robisz półkownika lub koszykarza. Idzie na półkę i czeka na lepsze dla niego czasy, albo definitywnie do kosza. Mod z pierwotnego założenia miał być superhardkorowym, z przesadnym realizmem i dla bardzo dłłuuugiiieeej gry. Z częścią zadań wzajemnie się wykluczających, w zależności od wyboru gracza. Jak to w życiu. Zjeść jabłko, albo go nie zjeść i mieć.

I usuń ze swojego wpisu te inwektywy na temat autorów, są nieciekawe. A bez tych autorów moda byś nie miał. O tym nie pomyślałeś?

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.