Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Dałeś czadu chłopie likwidując tego typa. :D A zadanie na PDA Kreta zrobiłeś? Bo bez tego pionka to się nie da. Na przyszłość pamiętaj, że w OP-2.1 nawet jak masz kogoś na czerwono to może się okazać, że można z nim pogadać wiec raczę zawsze się przyjrzeć co i jak :)

Co do @Anatolij twojego problemu. Ja gram na paru dodatkach nie wiem czy u Ciebie będzie to działać no i jestem daleko w grze (@wariat pewnie by to ocenił, że to już końcówka) Martwe Miasto przed mną a wcześniejsze zapisy wywalam z kompa bo są mi nie potrzebne. Może jakiś wcześniejszy znajdę to podrzucę.

@Zwinny Z wydechem to ja nie wiem czy jest sens to ruszać. Tych najdalej położonych nie trafisz po pocisk Ci zjedzie i ranisz go co będzie skutkowało tym,że zadanie się nie zaliczy.

Polecałem Hostela bo tam strzał to trup natychmiastowy plus ma tłumik...

Generalnie to zadanie jest zrąbane bo przeciwnik widzi przez dach na którym stoisz.. Ale jak zaczniesz od daszku obok Ciebie przy kominie i wrzucić tam granat to jakoś pójdzie. Cała technika polega na czołganiu się do szczytu załatwieniu na szybko jednego dwóch maks trzech typów i powrotu na wyjściową pozycję. Chwile czekasz jak zadanie się nie psuje (nie zabijają tego Gila ) to zapis i ciąg dalszy zabawy. Na początku jak nie wiesz gdzie jest przeciwnik to poświęć chwilę na rozkminienie gdzie stoją te pionki z Monolitu bo są upchane w różnym głupich miejscach. Daleko ale i pod nosem..

No i zawsze możesz mieć na końcu piękną niespodziankę od gry :D  I wtedy dopiero się zaczyna zabawa :D

 

oczywiście jedyny prawilny granat to Wysysacz reszta to nic nie dający złom...

Edytowane przez Ignachinio
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hostel to odmiana FN2000 :D szczytowa forma jego rozwoju tworzona przez Wasyla na bagnach. Jak robiłeś zadania dla rusznikarza to na pewno jego plany znalazłeś (nie wiem czy nie były w tunelu na Janowie) i on Ci daje potem namiar na tłumik który podnosi skuteczność tej broni który trzeba zdobyć w labie na Zatonie (tam potem jest cały cykl zadań ale tam to się zaczyna). Karabin jest mega dobry pocisków gauusa powinieneś  mieć od groma wiec zadanie zaliczy się łatwo i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lycoris radiata - nie nauczyła cie podstawka - ciene, że na czerwono tam był patol/posterunek pod zerwanym mostem na Kordonie? :biggrin:

Ignachinio - z realu wiem, że tłumik/tłumnik osłabia siłę pocisku - spada prędkość początkowa i możliwość udarowa takiego ładunku/pocisku/kuli.

p.s. akustyka kosztem udaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny kilka stron wcześniej była dyskusja o uratowaniu grupy Gila. Ustawiasz maksymalnie zasięg wzroku, broń - użyłem whilop-antyterrorysta. Na początek zrzucasz anomalne granaty dookoła, patrząc na wskaźnik wykrycia. Potem strzał - ukrycie- strzał. Czasami trzeba się wychylić, gdy monolitowców będzie niewielu - podbiec, strzelić, ukryć się. Mi zajęło kilka dni. I zacznij rano, w słoneczny dzień.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lycoris RadiataR

No to jest problem w tym modzie ;) Szerstiuk stoi pod słupem wysokiego napięcia ale na noc wraca do bazy i jeśli szturmujemy ją w nocy to mamy problem.

Nie jesteś jedyny, który naciął się niestety na to. ;)

Tak samo jak, w niektórych wersjach soljanki/OP zostawanie przyjacielem bandytów w Dolinie Mroku.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen wow super.. ale jakie ma to odniesienie do gry gdzie tłumik Hostela poprawia parametry karabinu o 0.5 raza?

Hostel w tej grze kasuje wszystkich... obojętnie gdzie.. Bo na Guassie pocisk nie opada :D

 

I w tym modzie nie ma żadnego znaczenia czy atakujesz posterunek na Kordonie w nocy czy w dzień obstawa i tak jest mega silna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy żeby powtórzyć zdjęcie sarkofagu, muszę wziąć aparat od Sieni Dziennikarza z podziemi Agropromu  ( po wzięciu go z jego trupa dostaje się misje na zrobienie zdjęć mutantów i anomalii , co dla mnie jest trochę upierdliwe , bo lista jest długa i nudna co mi przeszkadza w przeglądaniu mojego pda, innego aparatu nie znalazłem). Czy może wystarczy go kupić, lub ( o ile dostępny u handlarzy ) zdobyć inaczej. 

Edytowane przez zbych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbych Tak, musisz go wziąć od tego fotografa w podziemiach agropromu. Aparatu nie ma w sprzedaży u handlarzy.

Skoro tak bardzo Ci przeszkadza ta lista w pda, to ewentualnie spawnerem możesz zrespić aparat, ale takiego rozwiązania raczej nie polecam.

Zresztą, zrobisz jak zechcesz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zbych ale z tego co pamiętam to jak weźmiesz ten aparat i pójdziesz do Sidorowicza to możesz pogadać czy chcesz robić dalej za fotografa czy olać temat i chyba oddać aparat.

Nie wiem czy wtedy to zadanie na zdjęcia robi się "niezaliczone" bo nie wybrałem tej opcji, ani nie wiem czy jest choć jakaś mała nagroda?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, właśnie przed chwilą też zauważyłem że można zrezygnować z zadania otrzymując aparat. Zrobiłem wszystkie zdjęcia anomalii bez dymu z ogniska, bo nie wiedziałem jak (mutanty zostawiłem). Przypadkiem poszedłem do Sidora i zobaczyłem opcje dialogową odnośnie tych zdjęć. I dałem se na wstrzymanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb , @wariat 

Będę mało oryginalny , ale robienie zadań stricte zręcznościowych w Op-ku - a do takich zaliczam ganianie z aparatem , to troche tak jak "kopanie się z koniem" . Ot - takie dodatkowe utrudnienie polegające na zgadywaniu pozycji/miejsca  do zdjęcia i pozy potworka na nim uwiecznionej.

Moja sugestia poparta empirycznie - załadować sobie jakieś "usprawnienie" fotograficzne z np tej strony: https://yadi.sk/d/4vsX-yJAZIErGw . A po zakończeniu zadania - wywalic coby nie sprawiał potencjalnych kłopotów.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, boberm napisał:

"usprawnienie" fotograficzne

Spawnerem też można wszystko zaliczyć i pójść do Sidora odebrać nagrodę.... Trzeba tylko umieć:biggrin: (taak, teraz mi wszyscy przypną łatkę czitera:biggrin:).

A takie zadania w Op-ku robi się po to, żeby śmieszniej było:biggrin: Gra ma sprawiać przyjemność, co nie? A co to za przyjemność jak nie jest śmiesznie:biggrin:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiem sie z Tobą @wariat nie zgodzic . To nie jest śmieszne - to jest głupie , bo wypaczone ego twórcy zmusza gracza do iteracji raczej prostego zadania z przyczyn niezwiązanych z samym graczem.

 Spwanera w Op-ku  to lepiej nie ruszać   bez totalnie niezbednej konieczności - bo mogą być "smoki".

Edytowane przez boberm
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.