Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, tom3kb napisał:

Lub też masz już to zadanie, że pod nasypem pojawili się najemnicy, mają angielskie ksywy. Ich możesz wybić tylko nie ruszaj wojaków.

Dopiero je zrobiłem, nie ma szans żeby fixman je miał - i w tej wersji solanki najemnicy nie mają angielskich ksyw - tylko pancerze najemników - trzeba dobrze się lornetką przyglądać,

Większa szansa że przebiegł nasyp tak, że go wojacy widzieli - wtedy są agresywni i nie ma przeproś - cza u sidora płacić albo load i inaczej podejść do nasypu

@fixman0 co do schowków kolekcjonera na bazie kotów - rozwalony dom bez dachu, pokój w którym jest blacha na podłodze - pod tą blachą jest karteczka - na niej pisze lokalizacje pierwszego schowka - przy tunelu do Ciemnego Parowu

i zanim zbierzesz schowek kolekcjonera - twardy zapis - bo potem ci losuje gdzie się pojawi - jak trudne miejsce - to wczytujesz, bierzesz schowek i losuje ci od nowa - może będzie bardziej dostępne miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 -  . W tym modzie trzeba zwracać uwage na informacje od npc-ków. O ile wystrczająo dobrze pamiętam to Kuzniecow mówi jasno i wyrażnie  na początku waszych spotkań. Butelka albo zasuwaj poprzez elektry w Tunelu. Czyli -dał ci jasny sygnał gdzie jak przechodzić  bez konsekwencji. Alternatywą jest drugi koniec planszy obok zwalonego tunelu przebijać się przez Bandytów. Żołnierze chodzący po nasypie nie mają wpływu na działanie Kuznieca , chyba że się z nimi postrzelasz. 

 

 Wędrówka bez buteli i generalnie w miarę bezpieczna :

- minus - trzeba strzelac sie z bandytami:-))) I -na tym etapie gry -wysoka radiacja .

ss_w8pro_11-03-21_09-41-07_(l01_escape).thumb.jpg.c1496a2fc96048e4e49e034284c0b2d7.jpg

 

- druga droga  -wymacaj miejsce gdzie da sie przeskoczyc . Minus - uwaga na paskudne anomalie.

ss_w8pro_11-03-21_09-41-52_(l01_escape).thumb.jpg.1be56dc74e798378a3225721cd306823.jpg

 

 I teraz Kolekcjoner ;

Spoiler

Tu zaczynasz Swoja przygodę  z kompulsywną osobowością Kolekcjonera ( zakładam że wcześniej rozmawiałes z Sidorem na ten temat. Powinien miec linijkę tekstową) :

ss_w8pro_11-03-21_09-42-44_(l01_escape).thumb.jpg.e8f0aae90d774da806a49697b93c9daa.jpg

Spoiler

A tu masz schowek 0 ( zerowy) od którego tak naprawde zaczyna się łażenie po wszystkich dziurach). 

Teleportuje Cie jak podejdziesz pod ścianę:

ss_w8pro_11-03-21_09-39-54_(l01_escape).thumb.jpg.e56ae660c728676ed1805ae18abeaf9d.jpg

Polecam Youtube jako -chyba- najlepszy zestaw  wskazówek do poszukiwań. Znacznik czasami niewiele Ci  pomoże.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0  Z tymi patrolującymi tory nigdy nie pogadasz. Przejście za butelkę jest tylko aktywne dla tych pod mostem. Ci z torów lubią zacząć strzelać do mutantów, albo do stalkerów z tej dolinki którzy na te mutanty ruszyli. Trzeba wtedy szybko wiać w stronę drogi (STS) i nie wdawać się w tę strzelaninę. A jak chcesz przejść  przez nasyp przy zwalonej lokomotywie, to musisz odczekać aż ostatni z nich odejdzie spory kawałek w stronę mostu. Wtedy możesz się pokusić pozabierać części mutków lub ograbić zabitych stalków. Jeśli jednak Ci z nasypu zaczęli do Ciebie strzelać, to i u Kuzniecowa masz przechlapane. Albo wczytuj wcześniejszy zapis, albo u Sidora szukaj dialogu o stosunkach z innymi ugrupowaniami. Dalszy ciąg dialogu ma opcję łapówki, ale kwota niebotyczna.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0 - tak. Poszukaj takiego save w którym ci pod mostem nie strzelają. Dla przypomnienia :butlę gorzały dajesz Kuzniecowi,  lub  gdy jestes z drugiej strony żoldakowi po prawej. Tylko on będzie miał opcje dialogową. I jeszcze jedno - po zafasowaniu butelki masz godzinę czxasu w grze na "szwedanie sie w tę i nazad":-))))

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko, że u mnie w nocy pod mostem przebywali również towarzysze od patroli :P I to oni do mnie strzelali.

Druga sprawa, nie wiem jak w OP 2.1 bo tu mi się tak nie zdarzyło ale w OP 2 miałem sytuację, że Kuzniecow dowalił się, że łażę sobie bokiem i chciał siano.

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem problem ze schowkiem Kostii na nasypie kolejowym nie mogę wejść tam gdzie trzeba nawet na pełnym przysiadzie włączonym. Ten problem pojawił się już na forum, ale nie zostało opisane jego rozwiązanie:

 

Od minuty 4:45 jest pokazany sposób dostania się do schowka o który chodzi, ale u mnie też tak nisko nie chce kucnąć lub coś się zmieniło w OP 2.1 i jest inny sposób.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fixman0 napisał:

Napotkałem problem ze schowkiem Kostii na nasypie kolejowym nie mogę wejść tam gdzie trzeba nawet na pełnym przysiadzie włączonym. Ten problem pojawił się już na forum, ale nie zostało opisane jego rozwiązanie:

ja robiłem to tak - bo też miałem problem:

zaczynam tyłem się przesuwać w stronę krawędzi,  pełen przysiad, jak zaczyna mnie ściągać na bok prawie pod belką, to puszczam przysiad i idę wyprostowany, już do przodu - i tak się elegancko wsunąłem pod most - nie powiem, żebym sam to wymyślił, obserwowałem jak gościu wchodził pod most - akurat ten filmik co wariat dał - tam to wypatrzyłem

  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fixman0 napisał:

Na filmiku, który wysłał wariat schowek jest po lewej stronie a u mnie jest po prawej tak jak na filmiku który ja wysłałem. 

Proponuję przyjrzeć się uważnie. To jest jeden i ten sam schowek, w obu filmikach.

Ten schowek ma jedną, niezmienną lokalizację. Tylko autorzy tych poradników pokazują go stojąc po różnych stronach mostu. 

Na filmie od Ciebie gość musi przejść pod mostem na drugą stronę, a na tym ode mnie autor jest już za mostem.

  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0- zakładając że okreslenie "pliki"  jako takie nie jest Ci obce . Poszukaj pliku actor.ltx . Powinien byc w gamedata/config/.

 Nastepnie  -zrób sobie kopię tego pliku.

                   -potem  poszukaj linijek poniższych i zamień ich wartości na te wklejone przez mnie:

                      ph_box0_center                 = 0.0,  0.9,   0.0
ph_box0_size                 = 0.35, 0.9,   0.35
ph_box1_center                 = 0.0,  0.6,  0.0   
ph_box1_size                 = 0.35, 0.6,  0.35 
ph_box2_center                 = 0.0,  0.35,   0.0  
ph_box2_size                 = 0.1, 0.25,   0.1

Ta podmianka pozwoli twojej postaci wejść w praktycznie każdą dzurę i szczelinę. Po zakończeniu "penetracji" - powróc do  "oryginałki".

BTW; sugeruje poczytac to :https://stalkerteam.pl/forum/519-poradniki/

 

 

  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fixman0 napisał:

Coś mi to nie bardzo wychodzi, będę próbował dalej z tym że nie wiem czy ten sposób zadziała bo plecak jest pod belką po przeciwnej stronie nasypu. Na filmiku, który wysłał wariat schowek jest po lewej stronie a u mnie jest po prawej tak jak na filmiku który ja wysłałem.

robiłem tak - flacha dla Kuźniecowa i na drugą stronę - od strony wysypiska.

save F6

zapisanie pozycji kk - obrót tyłkiem do krawędzi, i powolne cofanie na pełnym przysiadzie, jak zaczynało ściągać w dół to zaczynałem przesuwać się w lewo, pełen przysiad, idzie do pewnego momentu, gdy czujesz że cię ściąga w dół - wtedy puszczasz przysiad, i wyprostowany dajesz klawisz do przodu - przechodziło

 

wczoraj wczytałem se sejwa z tego momentu i zrobiłem to, więc ta instrukcja jest ok - trzeba tylko uważać na patrolowców na nasypie, bo idą też w twoją stronę i zaczynają strzelać, na początku 2-3 próby były i musiałem wczytywać bo przyszli ale wczoraj za 2 podejściem  to zrobiłem

  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję się tylko na pamięć, bo z OP dawno do czynienia nie miałem, ale wiem, że sporo problemów mają z grą ci, którzy korzystają z takich wideo poradników jak ten poniżej,

https://www.youtube.com/watch?v=j58nVcHT70A

Zamiast w chlewniach znaleźć butelkę wódki - a jest tam zawsze na 100% w skrzynce, którą nawet ostatnim nabojem trzeba rozbić - i za jej pomocą przejść pod mostem dając ją żołnierzowi z prawej, a po minięciu tego zawaliska rozmawiając po raz pierwszy z Kuzniecowem od którego dostaje się istotne info o możliwości przechodzenia bez strzelaniny, kombinują jak koń pod górkę.

A walka z żołnierzami Kuzniecowa, to najgorsze co można zrobić.

Po rozmowie z Astronomem nie należy się śpieszyć, lecz na spokojnie lewą stroną od drogi dojść do ruin gospodarstwa. Farciarze mogą znaleźć trupa z losową zawartością, często gęsto z bronią lub artami, a na strychu ruin amunicję do pistoletu i albo jedzenie, albo śrut.

W chlewniach zabijamy świnie, albo ganiamy się z nimi, aż uda się znaleźć skrzynkę, rozbić ją i zabrać wódkę. Na tym etapie gry, alternatywne drogi pokonania nasypu nie powinny być wykorzystywane. Skutek będzie opłakany.

Gra jak na filmiku, to klasyczny przykład, jak już na początku narobić sobie kłopotów z dalszą grą.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier - masz rację - wódka jest w skrzynce - tylko że o tym dowiedziałem się grając w OP2.0 tak przy zadaniach na szukanie Astronoma... co prawda na samym początku Astronom mówi, żeby tam poszukać, ale niewielu domyśli się, żeby użyć 1 z 20 naboi do makarowa (znalezionych w ruinach) na skrzynkę, która gdzieś się pałęta pod nogami  

u mnie trup miał AKS-74U ale wogóle bez amunicji - więc i tak kiepsko

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy może mi ktoś podpowiedzieć. Jaką broń trzeba przynieść Lisowi od Prapora bo wisi mi to zadanie kupę czasu i dopiero ogarnąłem że chyba komuś przypadkiem opchnąłem pukawę dla Lisa xD

Druga rzecz. Jak wykonać zadanie z wódką dla kontrolera na Barze? Zostawiam mu w schowku w plecaku w samochodzie 20 butelek i nic się nie dzieje. To nie ten schowek czy coś innego źle robię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis chce SPASA 12 jeśli dobrze pamiętam, nie jest to jakieś mega ważne zadanie ale jest.

A co do 20 butelek wódki... Jak dasz mu to do schowka. To dostaniesz info..

Spoiler

Aby udać się na Bagna i dokarmiać małego kontrolera flaszką wódeczki codziennie. Kręci się on przy południowym krańcu bagien. Jak wyjdziesz z bazy CN to cały czas w lewo idź. Będziesz musiał mu dawać ta flaszki przez parę dni.

Ja to zadanie olałem. Jak byłem na bagnach to dostarczałem ale ogólnie miałem gdzieś.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio Włożyłem 20 butelek wódki do tego schowka w zaporożcu , wódka nie znika i nie mam smsa , nie mam przejścia na bagna  kto daje to przejście , i jeszcze jedno zniknął Wilk z wioski Kotów .

Gdzie znajdę mikroukłady  na Kordonie dla Chudego.

Można grać nie po linii fabularnej , czy trzeba po kolei .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skrzynka wódki to nie była 24 butelki? Nie jestem pewien czy na pewno chodziło o 20. I tylko to miałeś tam schować? Wyłóż włóż.. może coś nie zaskoczyło.

Mikroukłady są w kiblu na posterunku południowych (tam gdzie siedzą wojskowi) polecam połączyć z zadaniem na walizkę dla Sidora. Na pewno po ostrzale kogokolwiek z wojaków masz wizytę Mi-24 plus są tam dwa BTR. Możesz spróbować nocą przekraść się przy powalonym drzewie przeskoczyć i potem cyk na kabinę przez płot i będziesz właśnie na tym kibelku gdzie to jest.

To jest sławojka na dworze w kącie ogrodzenia. BTR i tak bym zlikwidował.

 

Teoretycznie nie.. praktycznie część zadań się zazębia.. i nie popchniesz innej linii fabularnej bez skończenia innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@senny @kanon1022 Na drodze do Baru są dwa wraki samochodów i w nich plecaki więc łatwo jest się pomylić i włożyć wódkę do niewłaściwego.

W jednym nie ma drzwi od kierowcy i trzeba się do schowka wczołgać - to jest schowek znany z podstawki i niewłaściwy do tego zadania z wódką. Jeśli do tego plecaka wkładacie, to Wam nie zaliczy.

W drugim samochodzie (chyba trzeba zerkać przez szybę od pasażera) w momencie kiedy Kontroler prosi nas o wódkę, pojawia się schowek i to właśnie do tego trzeba włożyć wódkę. proponuję pozaglądać po tych wrakach i umieszczać tam flaszki; po wypełnieniu odpowiedniego otrzymamy wiadomość i namiar na nagrodę.

46 minut temu, kanon1022 napisał:

Gdzie znajdę mikroukłady  na Kordonie dla Chudego.

W kiblu na posterunku wojskowym.

46 minut temu, kanon1022 napisał:

Można grać nie po linii fabularnej , czy trzeba po kolei .

Nie rozumiem za bardzo o co pytasz, możesz konkretniej?

Chodzi o fabułę z podstawowego Cienia Czarnobyla? Oczywiście jest ważna i to właśnie w miarę jej postępu pojawiają się kluczowi npc i pojawiają się dodatkowe zadania.

Można rozpocząć główną linię NS nie kończąc jednocześnie linii z podstawki ale w pewnym momencie to i tak wymagane..... Wszystkie zadania trzeba wykonywać.

Nie to żebym robił z tego regułę, ale... Ja zawsze najpierw skupiałem się na ukończeniu głównej linii z podstawki, potem dopiero brałem się za poboczne zadania i fabułę NS.

18 minut temu, Ignachinio napisał:

polecam połączyć z zadaniem na walizkę dla Sidora.

Mikroukłady można z kibla ukraść bez zwracania uwagi żołnierzy. Wystarczy przekraść się tam w nocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.