Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@Akron1112  Ale Pietrucha bierze po 4 na raz. Powinny być sprawne najwyżej na 2/3. Jak któryś jest za dobry, to odejdź kawałek od Pietruchy aby go nie podpieprzył, wyrzuć na ziemie i strzel do niego.

No i moja sprawa z przejściem na MW. Myślałem że Krugłow dał mi fleszkę, ale po sprawdzeniu na zapisach, na dziczy nie dał mi nic,  a w bunkrze dał coś na PDA.

Czyżby fleszkę dawał dopiero po wykonaniu zadania na wdzianko dla niego? Nie wziąłem tego zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm  Jeszcze raz sprawdziłem na zapisach. I mam coś dziwnego. Pierwsza rozmowa za tunelem, Krugłow daje fleszkę i jest ona w inwentarzu. Ale na kolejnym zapisie w inwentarzu fleszki nie ma, ale też i Krugłow nie ma dialogu po którym ją daje.

ss_administrator_07-20-19_20-42-25_(l06_rostok).thumb.jpg.1c7c3de1be4b481b128c0f9e80acf1b1.jpgss_administrator_07-20-19_20-41-54_(l06_rostok).thumb.jpg.c13bf5358abe8cedacad89e6cac9ff43.jpg

Stąd pamięć że fleszkę dostałem i nie zauważenie że jej brak.

Dlatego mam prośbę do używających spawnera, aby na dołączonym zapisie z mojej gry, zespawnowali mi tę fleszkę. A przy okazji całą talię kart dla Kuzniecowa.

czekanie.dds                   czekanie.sav            

Za dużo "bojowych" zadań wykonane od prowadzenia Krugłowa, aby powtarzać. Ale też widać, że coś z modem nie tak, bo nawet jak coś mi się pomiędzy tymi dwoma savami przytrafiło i nie byłem zapisany, to Krugłow powinien mieć dalej tę rozmowę o udanym przejściu. No i u barmana, a także Woronina, nie powinno być dalszych zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kondotier napisał:

A przy okazji całą talię kart dla Kuzniecowa.

Próbowałem tego. I nic nie da zrespienie wszystkich kart + notatki z szyfrem. Ten podpunkt zadania się nie zaliczy jeśli go rozwiążemy w ten sposób, tajnik z albumem się nie zrespi. Mod ma swoje restryktory i nici ze spawnu...

Za to spawner ma możliwość zaliczania tak podpunktów jak i całych zadań, a nawet funkcję nadawania ich Naznaczonemu. Przyznam się, raz skorzystałem.... Tylko że po takim zaliczeniu zadania nie dostajesz nagrody.

@kondotier Trzymaj, zrespiłem to o co prosiłeś. czekani.sav czekani.dds

Edytowane przez wariat
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier - spawn talii kart - jak pisał @wariat -nic nie da. Fleszki Krugłowa nie mogę znależć. To co znajduję  co prawda ma w nazwie opis szukanego przedmiotu ale spawnuje cos całkiem innego . kruglov_flash spawnuje to:

kf.jpg.65444f47df8ac83f374d56d5d89dbc41.jpg

czyli czujnik PP04.

Ale spróbuj dojśc teraz na Jantar- droga otwarta

czekanie drogana jantardone.ddsczekanie drogana jantardone.sav

 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm  @wariat  Jak już wcześniej pisałem, po przykrych doświadczeniach z Inferno, gram w OP 2.1 tylko dla poznania właśnie takich jego lapsusów, jak "zgubienie" przez niego ważnego itemu, lub nie wyświetlenie decydującego dialogu po wczytaniu sava. Co jak co, ale czegoś takiego być nie powinno. I nie jest to kwestia "zniechęcenie się", ale pragmatyczna ocena wartości moda, od której zależą moje decyzje jego "być albo nie być".

Skoro spawn kart nie daje rozwiązania, o ile będę dalej rozszyfrowywał niedoróbki, czy też kpiny z graczy, to tego zadania jeśli Kuzniecow nie ma opcji na rezygnację, nie będę robił. Niech sobie wisi. Tym bardziej, że ( a nie jest to wina tłumaczenia, bo na tym się pomylić nie można ) odpowiedzi na zagadki mają przesunięcia. Pokazałem to na zrzucie w temacie błędów spolszczenia.

A że na pomoc społeczności forumowej można liczyć, to wiem od dawna. Kiedy zaczynałem przygodę z modami, gdyby nie ta pomoc, to by mnie tu teraz nie było.

Więc wyszukując bugi w modach i rozwiązania dla nich, staram się spłacić dług wdzięczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

W kwestii tychże kart: 

karty i gdzie je znalezc.txt

W kwestii "zagubień" - w poprzednich odsłonach ( OP2 i NS) notorycznie "gubiła mi się" fleszka niejakiego Sowy . Gdzieś wyczytałem , że ze względu na mnogość itemów  i poniekąd nadmierna ilośc tychże w plecaku powoduje tego typu "problem". Ergo - w przypadku Opka - "nihil novi sub sole".

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boberm- masz rację i się cofnołem, ale mam gorsze zmartwienie. Misja KOMPUTER od naukowca z jantaru, mam porozmawiać z ARHARA na agropromie lecę tam od razu znacznik jego jest 2 sztuki broni a jego nie ma, wczytanie gry  tez nie pomaga. Więc moje pytani brzmi co robię nie tak i czy mogę olać tego kwesta ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, suchyyy1 napisał:

@boberm- masz rację i się cofnołem, ale mam gorsze zmartwienie. Misja KOMPUTER od naukowca z jantaru, mam porozmawiać z ARHARA na agropromie lecę tam od razu znacznik jego jest 2 sztuki broni a jego nie ma, wczytanie gry  tez nie pomaga. Więc moje pytani brzmi co robię nie tak i czy mogę olać tego kwesta ????

Arhara "łazi" po Agropromie - czesto jest w głównym budynku , tym gdzie są Stalkerzy. 

BTW- a questy z Bagien dla Swibłowa i Dana zrobiłeś? Jeżeli nie - to Arhara sie nie pojawi.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem zapis z fleszką, barman ją przyjął i teleport na MW się pojawił.

No to poszedłem tam zrobić zadania wiszące w PDA. a że to co miałem za oknem nie dawało szans na ruszenie się z domu, to postanowiłem zrobić kilka typowych zadań. Przy Pawliku zachciało mi się iść po snajperkę na posterunek najemników. To co się potem działo, dobiło mnie. Zlecieli się chyba wszyscy najemnicy z całej zony.

ss_administrator_07-21-19_19-04-10_(l07_military).thumb.jpg.d22baa42756d3225f0fbcd485d2926e1.jpgss_administrator_07-21-19_19-05-03_(l07_military).thumb.jpg.d9a5b1d4c1ee054655e09c5113a22152.jpg

Natłukłem ich tylu, że aż dostałem osiągnięcie.

ss_administrator_07-21-19_21-15-41_(l07_military).thumb.jpg.498288383a349e911c5a43837c5a01af.jpg

Ale wezwali pomoc i teraz drugie tyle szaleje na całych MW.

Trochę wcześniej zostałem "Młotkowym". Fajne osiągnięcie.

ss_administrator_07-21-19_12-55-53_(l05_bar).thumb.jpg.d6f55406c3115f88cffe6757fedbef9b.jpgss_administrator_07-21-19_12-56-58_(l05_bar).thumb.jpg.cbce0c653db26a5cf27e14db492666ba.jpg

Po sytuacji na MW, chyba jednak sobie dalszą grę odpuszczę. Ten mod wybitnie mi nie leży. Nawet REBORNy nie wywołały u mnie tylu sprzecznych uczuć i nie skłaniały do porzucenia. Chyba się starzeję :052: :009::wacko: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier - po sytuacji z MW to juz pójdzie jak z płatka. Dałeś sobie radę ze  wzmocnionym plutonem  wsparcia w ilości ca 60 kolesi > to że szwedają się po MW - to kolokwializując "pryszcz" - powoli ich wyłuskasz . A i kasę zdobedziesz - handlarz Wolności jest nastawiony na broń natowską i nieżle płaci. 

BTW: a wziąłeś PDA najemnika który kontaktował sie z Pawlikiem? Jest następną składową questu na zaginioną ekspedycję.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 23:59, suchyyy1 napisał:

Może nie jest aktualny. Ktoś opisze mi lejek???

Dziękuję

Jeśli masz urządzenie do tworzenia artefaktów to podchodząc do anomalii po "Użyj" jest wyświetlana informacja o anomalii. Taki fajny detektor ... ;)

@kondotier Chłopie, jak Ty tych najemników wytłukłeś to "maładziec" jesteś :) Ja jak zobaczyłem co się dzieje, że to zadanie na później, to od razu odpuściłem. Z drugiej strony nagroda to ta snajperka która baaardzo jest mocna i wygodna i jest dużym ułatwieniem w grze, więc dlatego tak duże wyzwanie aby ją zdobyć ... Tu rozumiem zamysł twórców.

Moje największe zastrzeżenia do tego moda to ... "Out of memory" Tu dali naprawdę ciała ...

Edytowane przez ksantyp
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ksantyp napisał:

Moje największe zastrzeżenia do tego moda to ... "Out of memory" Tu dali naprawdę ciała ...

Nie wiem od czego to zależy, ale np ja mam dość słaby sprzęt jak na dzisiejsze czasy, a mimo to toczę w tego moda na ośw. dynamicznym i nigdy nie miałem wylotu z "out of memory". Nie wiem o co tu chodzi. 

Ze swojej strony muszę powiedzieć, że OP-2.1 jest świetnie zoptymalizowany i stabilny. Na całą swoją rozgrywkę miałem tylko dwa wyloty (a w modzie jestem daleko) i nie były związane z brakiem pamięci. Moim skromnym zdaniem optymalizacja to jeden z największych plusów tego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.