Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Zwinny napisał:

Miałem takie problemy kiedy grałem na 7.3  ale zapisem zrobionym w wersji 8.2, wtedy rozmowa z kimkolwiek albo zabijanie mutantów, wszystko dawało wyloty z tym samym błędem "engine crush".

No kurde panowie ale jak wy już takie cyrki robicie :D to się nie dziwcie, że mogą pojawiać się błędy, o których nikomu się nie śniło. Granie na zapisach z jednej wersji na drugiej to nie jest dobry pomysł w żadnej grze, a z takimi modami to już w ogóle.

 

Albo jak gracie z jakimiś dodatkami, cheatami pododawanymi to chociaż jak wrzucacie zapisy to dajcie info, że nie wiem, macie dodatek na 20 artefaktów i udźwig na 2 tony i gracie na patchu np 7.0 ;) żeby chociaż było wiadomo, kto to może testować.

16 godzin temu, Smok napisał:

Udało mi się zdobyć egzo, które daje + 80 kg, ale wystarczy że mnie szczur w tyłek ugryzie a tych dodatkowych kilogramów ubywa w zastraszającym tempie. No a do naprawy trzeba nie tylko kasy, ale i czarnej energii, która niestety na drzewach nie rośnie... 

No ale po co czekać na Czarne Energie i płacić za naprawy (no w wyjątkowych przypadkach trzeba ;) )? Energii później i tak będziesz miał kupę, praktycznie u każdego handlarza, za coś możesz dostać po kilka sztuk zestawów naprawczych do pancerzy i broni, są lekkie, nosisz ze sobą kilka sztuk i jak ci spadnie wytrzymałość to łatasz na bieżąco. Dodatkowo zostaw sobie z kg czy trochę więcej luzu w ekwipunku, żebyś nie był załadowany pod korek i te problemy znikną. Dodatkowo na pas możesz dołożyć kilka artefaktów "Brukowców" (podnoszą udźwig), które np powstają jak "skończy" ci się ważność jakiegoś artefaktu i się w niego zamieni.

Brukowce powstają też podczas nieudanych procesów tworzenia artefaktów w anomaliach więc też szybko możesz kilka wyprodukować. ;) Chcesz stworzyć jakiś artefakt, proces się nie udał ale masz za to Brukowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ignachinio napisał:

napisałem parę postów temu jakie mam dodatki. tak więc nie rozumiem z czym masz problem.

To była uwaga ogólna żeby ułatwić życie innym. Nic osobistego, nie skasowało mi cię z cytatu, poprawiłem ;) . A jak piszesz samemu jakie masz dodatki to tylko się chwali.

Gra dużo osób, wiele zmienia grę pod siebie różnymi dodatkami i to na różnych patchach, to i problemy mogą być bardzo spersonalizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ;) Dlatego obecnie liczę na pomoc.

1. Olać zadanie z tymi wyspami i grać na swoim zapisie do końca moda liczyć,, że więcej wylotów nie będzie.

2. Grać na zapisie @wariat a i wgrać tą wersję 8.2

3. Zakończyć przygodę z tym modem i wystawić mu jedyną słuszną ocenę.

 

Jak wgrać ten dodatek od Zwinnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ignachinio napisał:

1. Olać zadanie z tymi wyspami i grać na swoim zapisie do końca moda liczyć,, że więcej wylotów nie będzie.

Jak zadanie poboczne to olać. Jak łączy się, z którąś fabułą to masz problem.

19 minut temu, Ignachinio napisał:

2. Grać na zapisie @wariat a i wgrać tą wersję 8.2

Zasadniczo powinno się grać na wersji 8.2 bo jednak wiele zadań i różnych problemów twórcy moda ponaprawiali. Na starszych wersjach możesz i tak pewnych rzeczy nie przeskoczyć później.

Tylko teraz problem czy są np na ten najnowszy patch te dodatki, które miałeś na starszej wersji żeby ci się dobrze grało. Jak @wariat ma zapisy z czystej gry to i tak bym sobie pobrał bo nawet jakbyś teraz przestał grać to byś miał na zaś jakby cię jednak naszło.

19 minut temu, Ignachinio napisał:

3. Zakończyć przygodę z tym modem i wystawić mu jedyną słuszną ocenę.

Czasem dobrze sobie zrobić przerwę i wrócić za jakiś czas.

19 minut temu, Ignachinio napisał:

Jak wgrać ten dodatek od Zwinnego?

To jest plik rejestru, czyli powinieneś go kliknąć dwa razy LPM i powinien ci się dodać do rejestru. Co w nim jest nie sprawdzałem. Z takimi rzeczami nieraz lepiej uważać jak nie wiadomo skąd i w ogóle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ignachinio napisał:

Pytanie czy starsze dodatki będą się gryzły z nowszą wersją moda no i czy zapis z wersji 7.3 nie będzie z automatu wywalany?

Czyste zapisy z poprzednich wersji moda, na najnowszym patchu chodzą bez problemu. Ja zaczynałem, na 7.0 potem jechałem na bodajże, 7.3 i 8.0 i 8.2. I jest ok i ciągle te same zapisy.

 

Ale właśnie kto to wie czy np w zapisach nie ma jakichś pozostałości po dodatkach i np nawet jak znajdziesz dodatki na 8.2 to i tak się nie wysypie bo np są różnice jakieś w stosunku np do 7.3.

To już chyba tylko testowanie ci zostaje. Może będzie ok.

 

Najbezpieczniej by było chyba wziąć wtedy czysty zapis z 8.2 i np później dopakować dodatków i już jechać od tego czystego zapisu na kolejnych już przez ciebie zrobionych tych zmodyfikowanych.

No, a dodatki to już musisz dobierać pod patcha, jakby chodziły stare to by nie dostosowywali pod najnowsze patche ich od nowa. Chyba, że jest napisane, że działa na rożnych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jest plik rejestru, czyli powinieneś go kliknąć dwa razy LPM i powinien ci się dodać do rejestru. Co w nim jest nie sprawdzałem. Z takimi rzeczami nieraz lepiej uważać jak nie wiadomo skąd i w ogóle..

To jest tylko wpis do rejestru że op jest zainstalowany żeby instalka z patchem go widziała, ten wpis mógł zniknąć po formacie albo aktualizacji windowsa 

@IgnachinioU mnie 8.2 powodował same problemy, przez to muszę dalej na 7.3 cisnąć, jak będzie u ciebie nie mam pojęcia 

Edytowane przez Zwinny
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio dla pewności zostaw sobie gdzieś zapisy z 7.3 bo widzisz, że już @Zwinny straszy tym 8.2:D i jak coś to będziesz mógł wrócić do grania na starszej wersji.

O ile najpierw nie wkurzysz się na kilkukrotne przeinstalowywanie moda i nie zaczniesz grać w coś innego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ignachinio napisał:

Pytanie czy starsze dodatki będą się gryzły z nowszą wersją moda no i czy zapis z wersji 7.3 nie będzie z automatu wywalany?

Moim zdaniem "dodatki" do tego Moda można pogrupowac na kilka rodzajów 

- dodatki graficzne - bez wpływu na nr patcha

- dodatki takie sobie- typu 28 slotów - które nie powinny mieć wpływu na gameplay

- i dodatki typu "wszystkie dokumenty od razu dla Woronina" które mają "zahaczenie" w scenariuszu - i te mogą powodowac konflikty 

A z tymi zapisami to jest tak - przynajmniej u mnie tak było - że zapisy z 7.3 bez problemu funkcjonowały na 8.0 i 8.2 , ale w drugą strone juz tak słodko nie było.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ignachinio napisał:

Dobra czekam jeszcze na odpowiedź @wariat i zainstaluję to 8.2 i zobaczę czy będzie działało.

Co do 8.2 to się nie będe wypowiadać, bo ja go nie instalowałem. Mam wersję 8.0 i Twoje zapisy u mnie działają, ale moje na Twoim 7.3 mogą trochę "zgrzytać".

Godzinę temu, boberm napisał:

A z tymi zapisami to jest tak - przynajmniej u mnie tak było - że zapisy z 7.3 bez problemu funkcjonowały na 8.0 i 8.2 , ale w drugą strone juz tak słodko nie było.

@boberm Dokładnie, masz racje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

@boberm - Mam Windowsa 8.1 (kupno tego systemu to była pomyłka, najchętniej wróciłbym do starego, poczciwego XP), on ma wbudowanego jakiegoś tam swojego antywirusa, więc innego już nie instalowałem i jak dotąd nawet O DZIWO nie mam problemów z jakimiś wirusami.  Co do ściągania, to ściągałem wcześniej wiele różnych modów do Stalkera, np. "Tajne ścieżki 2", "Soliankę" - więc też nie były jakieś malutkie modziki - i wiele innych, oraz kilka modów do FarCry i z żadnym nigdy nie miałem takich problemów jak z tym OP-2.1, więc nie wiem w czym tkwi problem. Ale - grunt, to się nie przejmować... Z czasem jakoś dojdę z tym do ładu.

@Ignachinio  - :006: - Polak, jak sama nazwa wskazuje, służy do tego, żeby narzekać. Więc nie żałuj sobie... Ja w tego moda gram od niedawna a że nie codziennie mogę nad nim posiedzieć, to i niezbyt daleko dotąd zaszedłem. Ale przyznam Ci  się bez bicia, że nabluzgałerm się już też nad nim tyle, że do nieba, to mnie już teraz chyba nawet za łapówkę nie wpuszczą... Ale bardzo polubiłem tego S.T.A.L.K.E.R.-a i fajnie że są ludzie którzy poświęcając swój czas, tworzą te wszystkie modyfikacje... A że CZASEM przez to pałam rządzą mordu i marzę o tym, żeby skrócić ich męki doczesne - to już inna sprawa... Na szczęście, TUTAJ, zawsze znajdzie się ktoś życzliwy, kto pomoże w razie potrzeby... 

Pozdrowionka dla wszystkich i dobrej nocy...

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra nie ma na co czekać instaluje 8.0 i jedziemy z tematem.

Zobaczymy co z tego będzie ;)

Niby działa... dialogi działają. Ale dodatków brak.

Podeśle ktoś pod 8.0 arty 28, udźwig, nie tępiący się nóż, i więcej amunicji. Proszę, bo tutaj nigdzie nie mogę tego chwycić. I najważniejsze instalować 8.2 czy sobie dopuścić?

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio Co do dodatków poszukaj tutaj https://www.amk-team.ru/forum/topic/13904-kovyryaemsya-v-faylah-op-21/

Godzinę temu, Ignachinio napisał:

I najważniejsze instalować 8.2 czy sobie dopuścić?

Twoja wola. Jeśli 8.0 będzie u Ciebie działać dobrze, to nie ma potrzeby instalować 8.2. Zresztą zrobisz jak zechcesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem na 7.3 z wszystkimi dodatkami (nie jestem w tym jakiś super dobry ;) ) ale nic nie działa. A co w silniku trzeba zmienić?

Jakby ktoś podesłał wszystko co trzeba wgrać to byłbym wdzięczny.

 

A co daje 8.2?

 

Co z tym silnikiem Panowie? Może dlatego mod nie widzi tych pod 7.3?

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio w pierwszym poście masz źródła, tam masz opisy zmian poszczególnych patchy.

Jak chcesz to sobie wrzuć w translatora to od bidy będziesz mógł rozszyfrować zmiany.

Opisy zmian w spoilerach 

http://stalker-worlds.ru/forum/topic/10555-ofitcialnaia-tema-moda-obedinennyj-pak-21-opis/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie... Niestety ZNÓW problem... To PIE....LONE OP-2.1 ZNÓW ma jakiegoś focha... Ostatnio - w niedzielę - gra działała normalnie, bez problemów... Pograłem, wyłączyłem - i wszystko CACY. Dziś chciałem sobie jeszcze z godzinkę pograć przed spaniem, włączam - a tu NIESPODZIANKA ! ! ! Gra się WOGÓLE nie uruchamia, natomiast mi zabimbało i w lewym, dolnym rogu ekranu, tuż nad paskiem zadań, nad przyciskiem menu startowego, pojawił mi się szary pasek z napisem "Default IME" - nic więcej, tylko tyle... No i po graniu... Wot i siewodnia kancierta nie budiet - Wańka rozkurwił bałabajku... Nie mam  bladego pojęcia o co w tym chodzi, bo odkąd mam komputer, jeszcze nigdy czegoś podobnego nie miałem... Sprawdziłem inne programy - wszystko uruchamia się normalnie... WSZYSTKO - z wyjątkiem tego JEB...NEGO OP-2.1...

Czy ktoś z Was spotkał się już kiedyś z czymś takim, lub miał coś takiego kiedyś u siebe i wie może o co konkretnie w tym chodzi i co to się podziało ???

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to wywalenie gry i zainstalowanie od nowa, może to coś pomoże - ale to już nie dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.