Skocz do zawartości

Alternatywa 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

@cez137  ten mod zmieniał się tak często, że robienie poradnika to Syzyfowa robota.

A praktycznie, są to dwa mody w kupie. W który będziesz grał, zależy od Twojego wyboru na samym początku. Możesz wstąpić do wojska i grać jako wojskowy, wypełniając rozkazy, ale za to mającym od armii wsparcie. Ale też możesz odmówić i wtedy czeka cię los samotnika, który wszystko musi wydzierać pazurami. Natomiast główna linia scenariusza tak dla wojaka jak i samotnika jest bardzo zbliżona.

No i masz taką możliwość, że po skończeniu gry jedną opcją, możesz sprzed momentu wyboru zacząć grę i wybrać tę drugą. Zadania na tyle się różnią, że nie ma powtórki z rozrywki.

A tak przy okazji szukania poradnika, znalazłem filmik pokazujący jak instaluje się tego moda. Samo obejrzenie, nawet bez zrozumienia językowego, dużo daje. Chociaż ten ostatnio dodany komplet całkowicie rozwiązuje sprawę instalacji.

https://www.youtube.com/watch?v=3ac1-odbfb4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier wybrałem losy stalkera

Godzinę temu, kondotier napisał:

ten mod zmieniał się tak często, że robienie poradnika to Syzyfowa robota.

No nic, będę się wspierał w takim razie ruskimi filmikami

film przydatna sprawa, szkoda że wcześniej go nie dałeś bo moda Oldman już mi zrobił, ciężki był do postawienia i z początku nawet i on miał mały problem ale najważniejsze że mu się udało

ss_cez137_04-08-20_09-30-41_(mainmenu).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Ale przy twoim problemie doszukiwałem się czego innego. A ten filmik trafił się przypadkowo.

Jeśli grasz jako wolny stalker, życzę powodzenia i cierpliwości. :viva:

Kartka i długopis na początku gry, wskazane. W dalszej grze już nie.

Ja dość dawno w niego grałem, od pierwszego się jego pojawienia, ale zakończyłem na jakiejś wcześniejszej wersji. Nastąpił nim przesyt, bo zawsze grałem obie możliwości. Nie wiele z niego pamiętam, oprócz tej przytłaczającej ilości kwiatków, tak że przy problemach nie będę mógł pomóc. :062:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan hmm?ciekawe, bo nie mogłem wysłać Ci PW, z resztą nie tylko Tobie, na czatboxie zasugerowano że mogą mieć ludzie skrzynki pozapychane dlatego napisałem ale skoro to nie to to już nie wiem

@Artiem Diegtiariow tak, jestem teraz na tym etapie, jest opcja żeby zapłacić wojakowi 5000r ale nie ma za bardzo jak zarobić tej kasy, pomogłem Barbarze w sklepie ale strasznie się ociąga ze sprzątaniem tych skrzynek a ten gościu przy namiocie już trzecią dobę idzie spać do piwniczki bo u niego też można zarobić na atrakcjach sprzedając mu części mutantów, przynajmniej tak widziałem na filmiku, też latam w te i we wte bez celu, aha gdzieś czytałem że wojak w Barze mówi nam o schowku w bazie lotniczej (miejscu gdzie zaczynaliśmy moda) ale dając mu tą wódkę ze stołu on mówi coś o piwku i dialog się urywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bez piwka ani rusz. Jest tam kilka zadań, na których się zarabia. A Barbara sama skrzynek nie zabiera. Trzeba jej poddać pod nos. Po jednej z samochodu przynieść skrzynki pod ladę, wziąć do plecaka i rozpocząć dialog o przywiezieniu. Jedną pustą skrzynkę warto odkupić. W jakimś momencie gry, jest bardzo pomocna przy przechodzeniu przez jakąś przeszkodę.

DODANO. Ale drogi wydostania są dwie. Z przepustką i bez. Ta bez przepustki jest ciekawsza i na finale moda nie ma problemów z decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

13 godzin temu, kondotier napisał:

Bo bez piwka ani rusz.

No ale ja właśnie gdzieś czytałem, chyba nawet i tutaj że trzeba się z nim alkoholu napić, myślałem że może być wódka , no dobra a skąd wziąć piwko?

13 godzin temu, kondotier napisał:

A Barbara sama skrzynek nie zabiera. Trzeba jej poddać pod nos

ma je pod nosem za ladą (tam gdzie ona chodzi) czasem przychodzi Mer jej pomagać, już 3 skrzynki sprzątneli ale została jeszcze jedna

13 godzin temu, kondotier napisał:

Ta bez przepustki jest ciekawsza i na finale moda nie ma problemów z decyzją.

A coś więcej? którędy?

 

Barbara posprzątała wreszcie skrzynki ale zadania mi nie zaliczyło i nie chce gadać, a Oprawca nadal siedzi przy namiocie

ss_cez137_04-10-20_09-40-48_(predbannik).jpg

ss_cez137_04-10-20_10-04-00_(predbannik).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Z Barbarą w takim razie masz problem. Bo chyba te skrzynki zaniosłeś i zostawiłeś, więc je podpieprzyła, jak to dobra handlara. Przyniesione skrzynki trzeba było wziąć do inwentarza, stojąc tak, abyś miał opcję rozmowy i zacząć ją z Barbarą. Tylko wtedy zadanie zaliczy.

A piwo ma barman. Te przedmioty kwestowe pojawiają się nie zawsze i trzeba trochę pobiegać. Będzie jeszcze problem z grzybami konserwowymi czy ogórkami. Za bycie wolnym stalkerem, słono się płaci.

Tyle tylko, że moja wiedza jest z poprzednich wersji i sprzed lat. Z początku moda pamiętam, że nie korzystałem z przepustki, a przechodziłem teleportem w pieczarze i lądowałem na Zatonie. Zobacz kto grał ostatnio i jego przywołaj do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

1 godzinę temu, kondotier napisał:

Bo chyba te skrzynki zaniosłeś i zostawiłeś

No tak właśnie zrobiłem,ehh, nie wiedziałem że jeszcze trzeba z nią gadać

1 godzinę temu, kondotier napisał:

więc je podpieprzyła, jak to dobra handlara

:047: to skubana, wszystkie podpieprzyła i zwiała bo nikogo w sklepie już nie ma

1 godzinę temu, kondotier napisał:

Zobacz kto grał ostatnio i jego przywołaj do pomocy.

No właśnie w tym problem że stąd to chyba nikt albo nie znalazłem, tylko ruskie grali

 

Dobra cofnąłem się w zapisach i zrobiłem to od nowa, był dialog, babka rozliczona, żołnierz tez zaczął gadać

Edytowane przez cez137
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

hmm? postaram się

Dotarłem wreszcie na bagna, gadałem z Kałańczą (hakerem) i w pół godziny gry wyleciałem 2 razu w pulpit, masakra jakaś :036:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : _VertexStream::Lock
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\R_DStreams.cpp
[error]Line          : 44
[error]Description   : (bytes_need<=mSize) && vl_Count

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 wpisuj to no najważniejsze z błędu np:

"bytes_need<=mSize) && vl_Count"

Jak naciśniesz szukaj to ci wywali co jest na forum. Często może znaleźć dużo innych rzeczy z częścią tego co wpisałeś to sobie zawężasz szukanie.

W tym przypadku znalazło np 35 wyników.

Np wybierz opcje żeby szukał w "tym temacie". No bo z tym modem masz problem to już tylko znalazło 4 wyniki.

Dodatkowo wybieraj "Zawiera wszystkie z moich wyszukiwanych słów" to sporo zawęża bo jak masz zaznaczone "dowolne z moich słów" to ci może wyszukać wszystkie posty na forum z dowolnym wyrazem z tej frazy.

Jest sporo opcji do wyboru.

No a potem jak znajdziesz posta z takim problemem to już normalnie zerkasz czy w jakimś kolejnym ktoś nie dał ktoś rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan takie wyloty z tego co czytałem w temacie są losowe i nie zależą kompletnie od niczego, po prostu wczytam od nowa zapis i tyle, zobaczę co z tą statyka ale wątpię żeby to pomogło i do końca moda nie będę miał problemów, ograłem już trochę tych modów i nie pamiętam takiego żebym nie miał z nim mniejszych lub większych problemów 

Chociaż jak chcesz to możesz się pobawić, tylko na bagnach nie mam żadnego twardego zapisu, więc daję albo autosejwa albo quicka, do wyboru

 

cez137_autosave.sav cez137_quicksave.dds cez137_quicksave.sav

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb chyba tak, on po prostu tak ma i myślę że statyka na nic się tu nie zda, teraz przeleciałem bagna w te i we wte, przeszedłem na Kordon i 0 wylotów i wszystko na dynamicznym

a tak apropo jak już piszę, co zrobić żeby Sidor dał zadanie na tą Sonię czy jak jej tam? widziałem na filmikach ruskich że on daje to zadanie, a jak do niego poszedłem to nie chce gadać o tym, z nudów poszedłem na ATP i wytłukłem bandytów, Fanat też nic ciekawego nie mówi, jestem już po akcji z najemnikami i z tego co widzę to to jest jak na tym etapie jedyna akcja w wiosce kotów

nieaktualne, zapomniałem z nią pogadać w bazie CzN i pchnąć fabułę

Pytanie, dlaczego czasem robi się takie coś w PDA na mapie, miał ktoś coś takiego? 

Ile czasu mniej więcej Wam się ładuję gra jak przechodzicie z lokacji na lokację?

ss_cez137_04-10-20_19-13-22_(marsh).jpg

 

 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier hmm? ciężki temat bo nie pamiętam gdzie jest przejście z zatonu na przedzonie no i jak wygląda sytuacja z tym wojakiem i BTRem przy przejściu na zaton, jak przejdę to nie będzie strzelał? i druga sprawa czy jak będę chciał z powrotem przejść na zaton to znowu będę musiał płacić te 5kru?

Jak przejść z Zatonu do Przedzonia? na filmie widziałem że jest jakaś gadka z jakimś wojakiem on coś tam pokazuje, ale w końcu nic z tego nie wynika i autor filmu kończy i tak na tych skałach, ale ja po przyjściu na Skadowsk nie miałem z nikim żadnej konkretnej gadki, znalazłem to przejście z filmu ale za cholerę nie da się wejść na te skały, na filmie jest pokazane że trzeba iść tam na sam koniec i tam są garaże, przejście jest w jednym z nich.

 

 

 

ss_cez137_04-13-20_11-06-37_(zaton).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Przejście z Zatonu na Przedzonie masz w Leśnictwie. Jak wchodzisz przez główną bramę to na wprost. Tyle tylko, że ten teleport ogałaca. Ale jest możliwość małej kombinacji. Twardy zapis, wyrzucasz całość plecaka pod płotem, przejście i próba przejęcia sprzętu "pod płotem".

Obok tego teleportu jest gostek, trzeba go złapać jak stoi przy płocie, sprzedać mu wszystko co masz, teleportacja i znów znaleźć możliwość "odkupienia" od niego swoich rzeczy. W poprzednich wersjach cenowo było to opłacalne.

Od 1.57:30 masz pokazane wejście na Zaton.

https://www.youtube.com/watch?v=lnhIw_RbkGQ

Powrót wygląda podobnie, tyle że z drugiej strony. Ale po co chcesz wracać na tym etapie gry?

Ten teleport o którym mówisz, to chyba jest z późniejszych działań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier z tym gostkiem to zbyt skomplikowane, niewiadomo czy będę miał możliwość odkupienia gratów, może on się żle ustawić albo zabraknie czasu i BTR zacznie strzelać, już to przerabiałem, gość przy bramie mówi że mam 5 min i rzeczywiście jest mało czasu ale już to ogarnąłem, zapłaciłem mu przy bramie te 10kru i przeszedłem ale muszę z powrotem tam wrócić i nie wiem ocb temu oprawcy, gadałem ze strierłokiem i on powiedział że rozwiązanie jest właśnie u niego, oprawca dał zadanie na odszukanie stalkerów ale jak przejść z powrotem na zaton? jakiś teleport jest w jaskini ale nie wiem gdzie, nic tam nie ma, obleciałem wszystko i nic nie znalazłem a na filmie nie ma pokazanego momentu przejścia tylko przebitka 35:29 

 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.