Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. G.A.M.M.A.


Agrael
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

AKTUALIZACJA SPOLSZCZENIA:

05.01.2024 - do zakładki Linki do pobrania została dodana najnowsza wersja spolszczenia dostosowana do łatek, które wyszły po 09.12.2023, aż do ostatniej z 25.12.2023. 
Zawartość tej poprawki to głównie poprawki w tekście, przerobione opisy broni, ostatnie (mam nadzieję poprawki w czcionce) i inne pomniejsze poprawki, ale najnowszej wersji możecie mieć sporo brakujących tekstów itd.

Pliki polskiego lektora nadal są częścią spolszczenia, więc jeżeli ktoś nie chce lektora to instrukcja jak go usunąć jest w zakładce "INSTRUKCJA INSTALACJI SPOLSZCZENIA". Żeby spolszczenie działało też jak należy trzeba zaktualizować Launcher Gammy z wersji 5.0.0.0 do 6.0.0.0 - linki do pobrania launchera są dostępne na serwerze Discord Gammy.

03.05.2024 - do zakładki Linki do pobrania została dodana najnowsza wersja spolszczenia dostosowana do łatek, które wyszły między styczniem 2024, a majem 2024. Dodatkowo zmniejszył się trochę rozmiar spolszczenia z racji usunięcia z paczki ze spolszczeniem Modded Exes - Grok do każdej łatki, mini-łatki czy fixa wrzuca od jakiegoś czasu najbardziej aktualną wersję dlatego nie musi już być częścią spolszczenia. 

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

@JJano Ale czy Ty chcesz wypakować tą paczkę co się nazywa download.7z co ma koło 15GB? Jeśli tak to jeżeli doczytałeś instrukcję to one nie są konieczne, żeby zainstalować Gammę - link do pobrania ich jest po to, żeby można było je pobrać jako jedną paczkę w przypadku gdyby moddb padło, ale normalnie to po prostu pomijasz punkt instrukcji z pobieraniem tego pliku, a instalator Gammy jak wystartuje to sam sobie pobierze co trzeba i wtedy przynajmniej masz pewność, że wszystko się dobrze zainstaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przychodzę z nowym zakłopotaniem. To moja pierwsza styczność z modami dlatego prosze o wyrozumiałość. Czasami  podczas ładowania sie nie wcztuje ale to nie o tym. Gdy save mi się wczytał to robie jeden krok i gra mi sie crash'uje i wyskakuje mi ten komunikat (załącznik). Nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie chociaż kilka osób miało ten sam problem. Próbowałem zmieniać grafikę itd. ale to nic nie daje. Jak ktoś może pomóc z tym to dzięki za pomoc.

Zrzut ekranu (49).png

Edytowane przez JJano
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JJano Co prawda rozwiązania na to dla Ciebie nie mam, ale... ten skrypt, na który wskazuje błąd to część dodatku Screen Space Shaders 18.0. Możesz spróbować go wyłączyć, ale ciężko powiedzieć czy Gamma będzie bez niego chodzić. To jest ogólnie mod na dynamiczne kałuże, nowe shadery, nowe shadery dla wody itd., ale po tym jak go wyłączysz i będzie działać to całość może dużo słabiej wyglądać graficznie.

Jak dla mnie to wszyscy, którym to wyskakuje po prostu mogą mieć za słaby sprzęt do Gammy choć mogę się oczywiście mylić. Ja jakiegoś topowego nie mam i na wysokich ustawieniach nie wszędzie mam stabilne 60FPS także...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szczepan9205 napisał(a):

@JJano Co prawda rozwiązania na to dla Ciebie nie mam, ale... ten skrypt, na który wskazuje błąd to część dodatku Screen Space Shaders 18.0. Możesz spróbować go wyłączyć, ale ciężko powiedzieć czy Gamma będzie bez niego chodzić. To jest ogólnie mod na dynamiczne kałuże, nowe shadery, nowe shadery dla wody itd., ale po tym jak go wyłączysz i będzie działać to całość może dużo słabiej wyglądać graficznie.

Jak dla mnie to wszyscy, którym to wyskakuje po prostu mogą mieć za słaby sprzęt do Gammy choć mogę się oczywiście mylić. Ja jakiegoś topowego nie mam i na wysokich ustawieniach nie wszędzie mam stabilne 60FPS także...

Nadal po wyłączeniu  Screen Space Shaders 18.0. wyskakuje ten sam błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JJanoTo nie mam pojęcia - techniczna strona Stalkera, to akurat nie moja działka 😛 Jedyne co mi przychodzi do głowy no to w związku z tym, że to dodatek graficzny to to, żebyś pobawił się grafiką - zjechał w dół, a jak zjeżdżanie w dół z grafiką na tym Renderze, który masz wybrany nic nie pomoże to wtedy zmiana renderu np. z DX11 na DX10. Może w końcu pójdzie...

Przed zabawą z ustawieniami grafiki możesz jeszcze testowo spróbować stworzyć zupełnie nową postać i spróbować czy jak dasz nową grę to wtedy się wczyta - no bo piszesz, że przy wczytywaniu save to się dzieje czyli strzelam, że już wcześniej grałeś w Gammę 😛 Może też być tak, że najnowsza aktualizacja 0.91 może nie być kompatybilna, ze starymi zapisami choć wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szczepan9205 napisał(a):

@JJanoTo nie mam pojęcia - techniczna strona Stalkera, to akurat nie moja działka 😛 Jedyne co mi przychodzi do głowy no to w związku z tym, że to dodatek graficzny to to, żebyś pobawił się grafiką - zjechał w dół, a jak zjeżdżanie w dół z grafiką na tym Renderze, który masz wybrany nic nie pomoże to wtedy zmiana renderu np. z DX11 na DX10. Może w końcu pójdzie...

Przed zabawą z ustawieniami grafiki możesz jeszcze testowo spróbować stworzyć zupełnie nową postać i spróbować czy jak dasz nową grę to wtedy się wczyta - no bo piszesz, że przy wczytywaniu save to się dzieje czyli strzelam, że już wcześniej grałeś w Gammę 😛 Może też być tak, że najnowsza aktualizacja 0.91 może nie być kompatybilna, ze starymi zapisami choć wątpię.

Błędnie zapisałem poprzedni wpis. Chodziło mi o to że mi sie GAMMA nie włączyła tylko ten błąd był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MrSWAT napisał(a):

U mnie dopóki nie zacznę instalować spolszczenia, wszystko śmiga i hula aż miło na Direct11,

Dobra, zrobiłem inaczej niż w poradniku i wszystko działa. Mam po polsku i niektóre kwestie po angielsku. Żadnych błędów nie wywala itd.
Spolszczenie do Anomaly wypakowałem normalnie jak powinno być i nic więcej nie instalowałem, żadnych dodatkowych modów czy plików itd. Opcja żeby uzupełniać tekstem angielskim braki i tak była w menu. Jedyne co zrobiłem wyłączyłem mod 306 żeby czcionka nie była czarna, bo się z tłem zlewała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy mieli problem z wylotem, który wskazywał na ssfx_rain_footsteps.script czyli m.in @Przykucek, @JJano, @MrSWAT - problemem najprawdopodobniej jest ten mod Modded exes dołączony do wcześniejszej instrukcji na hybrydę polsko-angielską. W Gamma 0.91 nawidoczniej Grok dodał nowszą wersję i stąd wylot, ale...

@Agrael Przetestował wczoraj dla mnie instrukcje instalacji bety spolszczenia i tez miał ten błąd, aczkolwiek na discordzie Gammy znalazłem rozwiązanie. 

Każdy kto będzie miał ten wylot - do spolszczenia jest dołączona najnowsza wersja Modded exes, więc nie powinno być już żadnych problemów, ale gdyby jednak komuś wyskoczył ten co wyżej czyli:
 

Spoiler

FATAL ERROR

[error]Expression : <no expression>

[error]Function : CScriptEngine::lua_pcall_failed

[error]File : ..\xrServerEntities\script_engine.cpp

[error]Line : 206

[error]Description : fatal error

[error]Arguments : LUA error: ...1.5.1/bin/..\gamedata\scripts\ssfx_rain_footsteps.script:62: attempt to call field 'rain_wetness' (a nil value)

By się go pozbyć trzeba wejść w folder z Gammą, następnie do folderu .Grok's Modpack Installer/Gamma, w nim jest folder modpack_patches i jego zawartość trzeba wkleić do folderu Anomaly i to pomoże na na ten wylot - @Agrael to wczoraj sprawdził i po wrzuceniu zawartości tamtego folderu wylot zniknął.
Aczkolwiek po zainstalowaniu spolszczenia nie powinno być problemu bo do paczki ze spolszczeniem załączyłem najnowszą wersję Modded Exes - te osoby, które bawiły się w polsko-angielską hybrydę muszą skasować starą wersję Modded Exes (podpisaną na liście modów STALKER) i w jej miejsce wrzucić nową (instrukcja instalacji i nadawania priorytetu jest nadal taka sama jak do hybrydy.

  • Dodatnia 1
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za post pod postem, ale:

Do wszystkich, którzy instalowali spolszczenie przed dniem dzisiejszym - zaktualizowałem link do spolszczenia, doszło parę drobnych korekt w plikach tekstowych oraz uprościłem instrukcję instalacji bo kilka rzeczy okazało się niepotrzebnie napisanych. Także pobierzcie sobie świeżą wersję i po prostu przekopiujcie folder pol z archiwum ze spolszczeniem do folderu z Gammą/mods i folderu ze spolszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Przychodzę tutaj z małą prośbą o pomoc. 

Mianowicie, wszystkie napisy/opisy etc. są w kolorze czarnym, da się grać aczkolwiek ciężko jest się czasem doczytać komunikatów tudzież dialogów. W menu nie widziałem żadnej opcji umożliwiającej zmianę tego, czy da się to jakoś zmienić z poziomu plików gry? 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.