Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. G.A.M.M.A.


Agrael
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

AKTUALIZACJA SPOLSZCZENIA:

05.01.2024 - do zakładki Linki do pobrania została dodana najnowsza wersja spolszczenia dostosowana do łatek, które wyszły po 09.12.2023, aż do ostatniej z 25.12.2023. 
Zawartość tej poprawki to głównie poprawki w tekście, przerobione opisy broni, ostatnie (mam nadzieję poprawki w czcionce) i inne pomniejsze poprawki, ale najnowszej wersji możecie mieć sporo brakujących tekstów itd.

Pliki polskiego lektora nadal są częścią spolszczenia, więc jeżeli ktoś nie chce lektora to instrukcja jak go usunąć jest w zakładce "INSTRUKCJA INSTALACJI SPOLSZCZENIA". Żeby spolszczenie działało też jak należy trzeba zaktualizować Launcher Gammy z wersji 5.0.0.0 do 6.0.0.0 - linki do pobrania launchera są dostępne na serwerze Discord Gammy.

03.05.2024 - do zakładki Linki do pobrania została dodana najnowsza wersja spolszczenia dostosowana do łatek, które wyszły między styczniem 2024, a majem 2024. Dodatkowo zmniejszył się trochę rozmiar spolszczenia z racji usunięcia z paczki ze spolszczeniem Modded Exes - Grok do każdej łatki, mini-łatki czy fixa wrzuca od jakiegoś czasu najbardziej aktualną wersję dlatego nie musi już być częścią spolszczenia. 

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, prozmus84 napisał(a):

A ikonka ze strzałkami?

Ikonka ze strzałkami oznacza Naszą wytrzymałość. Idzie to poznać, kiedy biegamy. Jeżeli to robimy, pasek ten zmniejsza się.

 

P.S Zajarzyłem, że chodzi o ikonkę plecaka ze strzałkami obok, to wtedy oznacza Nasz udźwig. Kiedy w plecaku mamy za dużo sprzętu, ikonka staje się widoczna.

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to informuję, że wrzuciłem dzisiaj aktualizację do spolszczenia - zmienia trochę istniejące opisy i dodaje trochę brakujących rzeczy, w dodatku wszelkie opisy przedmiotów powinny już być zgodne z wartościami z Gammy 0.91 ponieważ przed łatką wyświetlały się wartości z Gammy 0.9, które nie pokrywały się z tym jak działały itd., a także niektóre wiadomości i teksty, które wyświetlały się po angielsku powinny wyświetlać się teraz po polsku.

Dodatkowo aktualizacja zawiera czcionkę Tactical Fonts stworzoną przez @Hevdan, co prawda czcionka w paru miejscach wymaga jeszcze dopieszczenia bo tu i ówdzie litery ś i ć się trochę źle wyświetlają i nie wyświetlają się duże litery Ą i Ę, ale poprawka do tego ukaże się dopiero jak @Hevdan sobie na spokojnie to ogarnie 🙂

Pozwolę sobie jeszcze dodać, że wiem, że w angielskiej wersji Gammy pod opisami broni wyświetlają się informacje o kraju produkcji, producencie i roku produkcji danej broni, a w spolszczeniu nie, ale uznałem, że dużo bardziej przydadzą się aktualnie widniejące tam informacje czyli te o pasujących do broni akcesoriach typu celownik, tłumik, granatnik itd.

  • Dodatnia 2
  • Ważne 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prozmus84

jeśli nasze części ciała utracą paski to używasz bandaża - albo też opaski i środki lecznicze, które w swoim opisie posiadają „pomarańczowe kropeczki". Dodają one zdrowie tymczasowo do uszkodzonych części ciała. By zmienić to w stałe należy zastosować ibuprofen oraz białą buteleczkę yadulinu. Stimpaki przywracają całe zdrowie tymczasowe i dają trochę stałego zdrowia. Najlepsze leczenie zapewnia medyk oraz sen. 

Po użyciu tych środków twoja postać się może trochę „bujać" co redukujesz przez tabletki z kofeiną, kawę czy napoje energetyczne.

Jest jeszcze metoda na leczenie przy ognisku.  Jak grałem w wersję 0.9 to zdrowie wracało powoli a kończyny znacznie wolniej je odzyskiwały. Przyśpieszało to też odnawianie zdrowia psychicznego, ale wersja 0.9.1 coś namieszała i kończyny odnawiają się po kilku minutach - wtedy z 0 pasek wypełnia się całkowicie w mgnieniu oka.

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
  • Dodatnia 2
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili by jakąś wersję "standalone" w jednej paczce z "domyślnymi" najefektywniejszymi dodatkami. Ściągnąć, rozpakować i grać. Jak ktoś chce się bawić to sobie pobierze wersję pełną.

Ja miałem takie problemy z instalacją tego moda , że dałem spokój.

Odnośnie Anomaly vs DA to i to i to. DA się odróżnia  zachowaniem się mutantów: atakują cię do chwili, gdy nie znajdziesz się np. na czymś wyższym. Po tym się oddalają, czekając na Twój ruch. Ta prosta reguła daje fajną frajdę (kto kogo przechytrzy :)) w całej grze.  Duży też nacisk na reputację u frakcji. Największą wadą DA było dla mnie ... zanikanie zony z czasem  np. atak bandytów na bar , wymieranie stalkerów , pustoszenie zony.  Anomaly to przede wszystkim świetna grafika, dużo różnej broni, można grać różnymi frakcjami i ... ulepszone AI wrogów. No właśnie, podobnież w GAMMIE jest najlepiej. Prawda?

Anomaly - rozbudowany, ciekawy crafting pozwalający grać różnymi broniami i ulepszać je. W DA crafting jest też ale nie tak rozbudowany. 

Rekomenduję natomiast Dead Air Revolution : ma atmosferę DA , ale ma ogrom zadań poboczny do wykonania, nie zbyt skomplikowanych ale w sumie chce się je robić. DAR poszło w stronę Anomaly. I jest to dla mnie w tej chwili najlepszy mod. Poza oczywiście OP 2.2, który króluje!

A jakie są wasze odczucia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nie ma na to szansy bo GAMMA to sprawnie działająca paczka modów, które należą do innych i są dociągane/aktualizowane w miarę możliwości by obniżyć do minimum szansę na konflikty czy problemy skutkujące wylotami.

Gdyby wszystkie one były robione przez zespół od GAMMA to może szansa na paczkę by była. 

Z innej beczki - próbowałem ostatnio przejść z DirectX9 na Direct11. Zmiany w wydajności minimalne. Zniknęło rozmazywanie obrazu (Depth of Field) którego nie dało się pozbyć w żaden sposób. Zasięg wyświetlania (trawa, obiekty etc) skrócił się mocno. Do tego masa zrzutów ekranu nie nadaje się do niczego w DX11. 

I też próbuję dać szansę DA Revolution choć postawiłem też na dysku projekt AREA, któremu bliżej do NLC niż Misery.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Wstawiłem dziś nową wersję spolszczenia dostosowaną do dzisiejszej łatki, więc może wystarczy na dłuższy czas... Oby...

W poście nr.1 dodałem też nową zakładkę - Instrukcja instalacji spolszczenia (dla osób które instalowały spolszczenie już wcześniej i chcą zainstalować najnowszą wersję). 

Więc osoby, które spolszczenie miały już wcześniej aktualizację robią przy pomocy instrukcji z tej zakładki - w skrócie trzeba usunąć stare Modded Exes, dodać nowe dołączone do nowej wersji spolszczenia -> zainstalować nowe Modded Exes -> nadać mu priorytet 0 -> wrzucić spolszczenie ze zgodą na podmianę plików i wyłączyć Tactical Fonts i to tyle.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@.D.u.c.h. - M.K Jeśli wierzyć Discordowi Gammy to musisz wejść w Mod Configuration Menu -> ZCP -> Łup i odznaczyć opcję "Spawnuj starą amunicję" jeśli masz ją zaznaczoną - zarówno gracze anglojęzyczni jak i ruscy zgłaszali ten wylot i podobno to go naprawia.

Możliwe też, że będziesz musiał zrestartować grę, żeby wszystko zaskoczyło, a jeżeli problem nadal będzie się pojawiał to wtedy musiał byś jeszcze spróbować, albo wczytać wcześniejszy zapis (z przed wylotu) lub ewentualnie zapis z wejścia na lokację co by się NPCom wyposażenie od nowa załadowało już bez starej amunicji.

  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😅

Hej Szczepan9205 odznaczyłem tę opcję o której pisałeś i zacząłem nawet nową grę niestety nie pomogło. Przechodząc na wysypisko walczyłem z bandytami i zabijając jednego z nich miałem taki właśnie wylot z takim samym błędem. Napisałeś jeszcze że można zresetować grę, a jak to zrobić?

20231119_180235.jpg

Edytowane przez .D.u.c.h. - M.K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.D.u.c.h. - M.KNapisałem "zrestartować", a nie zresetować :P A dokładniej miałem na myśli, że po odznaczeniu tej opcji w ZCP najlepiej zrestartować czyli wyłączyć i włączyć od nowa, ale skoro nie pomaga to nie mam pojęcia o co chodzi 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Multasek Yyyy... co do...? :P Ja żadnego klucza deszyfrującego/hasła itd. do spolszczenia nie dodawałem... Powinno się pobierać bez żadnych problemów :063:

Nawet ten przycisk od tego klucza deszyfrującego mam odznaczony, więc nie powinno w ogóle prosić o takie coś i w sumie jesteś pierwszą osobą, która zgłasza taki problem...

1.jpg
Szczerze powiedziawszy to nie wiem, jak to rozwiązać... Może spróbuj inną przeglądarką pobrać? Jak nie pójdzie to bym musiał poprosić @Agrael żeby wrzucił spolszczenie na nasz serwer to wtedy powinno dać się pobrać bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.