Skocz do zawartości

AMD wycofuje się z rynku procesorów. Ceny procesorów Intela idą w górę.


Rekomendowane odpowiedzi

No...ale ja to akurat jestem chory na punkcie wydawania kasy na sprzet i gry :P

Nie, Ty tylko jesteś pozytywnie zakręcony. Chory to byś był, jakbyś kasę puszczał na narkotyki, prostytutki albo hazard. Nie znam aktualnych cen w Oslo, ale w Amsterdamie lub Londynie gram kokainy kosztuje między 50-100 Euro (zależy od klasy towaru i od dealera), a zupełnie "średnio chory" kokainowy narkoman używa około 4-5 gramów tygodniowo. Przelicz sobie, ile on wydaje rocznie i przy każdym zakupie nowego sprzętu uśmiechnij się do siebie i powiedz: jestem po prostu pozytywnie zakręconym hobbystą :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli AMD się wycofa to będzie kataklizm ceny procków Intela już są bardzo wysokie, a bez AMD pójdą jeszcze bardziej w górę i to tak do ok 50% praktyki intela są po prostu bezczelne, bo weź np. płytę główną pod AMD - praktycznie każda, nawet najtańsza za te 250zł posiada bardzo ładne możliwości podkręcania i w ogóle. a jak kupisz płytę pod Intela, to jak weźmiesz chipset H67, to zapomnij o kręceniu - w BIOSie w ogóle nie ma opcji pozwalających na to, takie płyty są dostępne za 200zł, natomiast chcesz kręcić? Musisz wybulić minimum 400-500zł na płytkę z P67 chcesz móc obsługiwać grafikę wbudowaną z Sandy Bridge? Kup H67, ale nie kręć, lub kup Z68 za 700-800zł i kręć i obługuj grafikę, na P67 (500zł) można kręcić, ale za to nie obsługuje grafiki zintegrowanej w procku no i tak sobie intel manipuluje A z AMD nigdy nie było takich cyrków, na wielu płytach można było wiele rzeczy robić, nikt nie blokował możliwości O/C tylko dla zasady - a tak robi Intel. Teoretycznie Core i3 możnaby podkręcić, ale ma umowę z producentami mobo, że nie wolno. Koniec. Kropka. Jak klient chce kręcić to ma kupić droższy Core i5 i droższą mobo z p67 lub Z68

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę zbyt czarne wizje snujecie ? IMHO to nie jest tak, że AMD powiedzmy od 1 stycznia 2012 roku zaprzestaje produkcji wszystkich procesorów, sprzedaje cały sprzęt i burzy fabryki. Może i Intel faktycznie zostanie monopolistą na rynku, ale to jeszcze troszkę potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktyki intela są po prostu bezczelne, bo weź np. płytę główną pod AMD - praktycznie każda, nawet najtańsza za te 250zł posiada bardzo ładne możliwości podkręcania i w ogóle. a jak kupisz płytę pod Intela, to jak weźmiesz chipset H67, to zapomnij o kręceniu - w BIOSie w ogóle nie ma opcji pozwalających na to, takie płyty są dostępne za 200zł, natomiast chcesz kręcić? Musisz wybulić minimum 400-500zł na płytkę z P67 chcesz móc obsługiwać grafikę wbudowaną z Sandy Bridge? Kup H67, ale nie kręć, lub kup Z68 za 700-800zł i kręć i obługuj grafikę, na P67 (500zł) można kręcić, ale za to nie obsługuje grafiki zintegrowanej w procku no i tak sobie intel manipuluje

A z AMD nigdy nie było takich cyrków, na wielu płytach można było wiele rzeczy robić, nikt nie blokował możliwości O/C tylko dla zasady - a tak robi Intel. Teoretycznie Core i3 możnaby podkręcić, ale ma umowę z producentami mobo, że nie wolno. Koniec. Kropka. Jak klient chce kręcić to ma kupić droższy Core i5 i droższą mobo z p67 lub Z68

Może dlatego właśnie AMD pada a Intel ma się bardzo dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego właśnie AMD pada a Intel ma się bardzo dobrze :D

Bardzo prawdopodobne, ale niesprawiedliwe, świńskie i takie....korporacyjne... :@

Aen, pozwoliłem sobie dać Ci plusika za ten post, bardzo fajnie to wyprowadziłeś, niby coś o tym słyszałem, ale tak nie do końca... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy wykupią zapasy częsci AMD złożą komputery i zarobją a INTEL pozostanie królem tak zawsze była zdrowa konkurencja.

:excl: :excl: :excl: Przepraszam, nie zrozumiałem drugiej części zdania (tej zaczynającej się od "a Intel") :excl: :excl: :excl:

Co chcesz, w końcu mamy globalizację.

To prawda. Ale dla mnie był tylko jeden moment, kiedy przewaga Intela była bezdyskusyjna i wynikała z lepszej technologii, a nie z jakichś cwanych zagrywek - był to moment, w którym pojawiło się Core 2 Duo. Ja wtedy chciałem przesiąść się z Athlona 3200XP na coś mocniejszego, no i nie miało AMD absolutnie niczego, co mogłoby konkurować z najsłabszym Core 2 Duo Intela, który zresztą wtedy nabyłem, czyli E6300. Teraz wróciłem do AMD, no i....zobaczymy, co z tego będzie :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to nie jest tak, że AMD powiedzmy od 1 stycznia 2012 roku zaprzestaje produkcji wszystkich procesorów,

Tak żle na pewno nie będzie..:)...AMD pozostanie w branży jeszcze przez wiele lat, jak powiedział rzecznik prasowy..odpuszczą sobie "kontra Intelowi"... zajmą się niższym przedziałem cenowym (czyli tym co mają najlepszego) i innymi technologiami typu smartfony itd.

Ostatnie serie procesorów AMD wypadły bardzo dobrze i będą się jeszcze długo z powodzeniem sprzedawać, podobnie jak karty graficzne, więc nie ma mowy o burzeniu fabryk.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... firma będzie dokładała wszelkich starań, aby jej produkty wykonane w architekturze x86 stały się jednymi z najwydajniejszych na rynku. Poza tym koncern zrobi wszystko, aby pozostać wiodącą firmą w dziedzinie projektowania mikroprocesorów x86. ...AMD ma zamiar wzmocnić swoją pozycję ekspansją na rynki mobilne, takie jak tablety i być może nawet smartfony.

...o tym pisałem poprzednio, AMD zajmie się tym co robi najlepiej...ostatnie serie procesorów PC-towych wypadły bardzo dobrze..Firma zmienia strategię to nie to samo co rezygnacja z produkcji. Na pewno będzie wyglądać to lepiej niż ciągłe doganianie Intela i konkurencja poprzez ceny produktów. Inny produkt AMD...karty graficzne już w tej chwili są na niepodważalnej pozycji... pomimo ataków Nvidii mają się doskonale, a mamy jeszcze promocję serii 7xxx. Mam nadzieję, że nie wtopiłem kupując kartę z serii 6xxx.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.