Jump to content

Cóż, zacząłem w to grać.


oloo

Recommended Posts

Wsio zaczyna się w autobusie. Dostajesz gnata i nakaz zapolowania na snorki. I już w tym momencie zaczynają się Twoje problemy - mutancięta są bardzo mocne, Ty zaś przeraźliwie nieodporny na ciosy. Jak dopadną Cię trzy - ani zipniesz. Grzecznie wyciągasz kopyta i wczytujesz save`a. Oczywiście, jeśli miałeś tak dużo szczęścia, by śmierć nie wywaliła Ci save`ów do spodu.. Więc zaczynasz po raz drugi - autobus, bieg, snorki - śmierć... To abarot - myślisz: "zmienię sobie trasę". Zmieniasz. Promieniowanie. Save... Po szóstym razie jesteś już mądrzejszy - strzelasz z daleka. Ups..zabrakło nabojów. Nic to, pewnie gdzieś się znajdą - szukasz po okolicy. Promieniowanie. Save... Po dwudziestu trzech podejściach udaje Ci się zastrzelić wszystkie snorki. Odwracasz się szczęśliwy i dumny, że Ci się udało. Ostatni, o którym nie miałeś pojęcia, jako że sprytnie ukrył się za krzakiem, skacze Ci na plecy i wykańcza w trzy sekundy... Save. Trzydzieste pierwsze podejście. Wykańczasz snorki. Wszystkie! Wracasz biegiem do autobusu. Rozpędzony, nie zauważasz małego braku tekstury. Podziwiasz grę od spodu. Save... ************* W tym momencie postanowiłem zakończyć swoją krótką przygodę z tym modem. Poćwiczę na zwykłym zewie i za jakiś rok wrócę postrzelać do snorków. Oby się do tej pory nie dorobiły potomstwa...

Link to comment
Share on other sites

Mocno przesadzona recenzja ,ale to zależy od doświadczenia w grach tego typu. Jest wyraźnie podkreślone w opisach tego moda ,że jest dużo trudniejszy jak "czysty" Zew Monolitu i to jest prawda.Tajne Tropy to trudny mod i jest trudniejszy od Soljanki. Mało sprzętu,apteczek ,brak amunicji itd. Ale co to dla weterana...zwłaszcza ,gdy nowa fabuła i zadania czekają....:D

Link to comment
Share on other sites

Rozgrywka była mocno przesadzona z poziomem trudności, gdy chciałem zabić fantomy to ledwo dawałem rady.. teleportowało mnie w takim miejscu i tak blisko mnie że zabijali natychmiastowo, jakoś dałem sobie z tym radę, następna rzecz którą zauważyłem to że w Prypeci/Czarnobylu 1 i 2 zwyczajnie wywalało mnie do pulpitu a savy się psuły, nie dało rady wczytać..lecz poradziłem sobie i z tym, dalej po przejściu na ATP jest znacznie lepiej pod tym względem, zero bugów. Ciekawe są za to zadania..jest ich dużo i niektóre są rozbudowane, a można je zakończyć na różne sposoby. Wie ktoś w jaki sposób można mieć więcej amunicji.. ? mi brakuje do wszystkiego, artefaktów mało na wymianę, a z trupów nie starcza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wszystko działa płynnie, wczytywanie savów i lokacji niemal błyskawiczne (w porównaniu do Soljanki), quest ze snorkami jest raczej łatwy (poziom Stalker), gram na wersji tuningowanej ze zwiększonym poziomem trudności. NPC-e strzelają bardzo celnie i zachowują się dużo cwaniej. Bida aż piszczy, arty dają tyle dobrego co i złego - trzeba dobrze pogłówkować które w pas założyć. Realizm jeden z lepszych jakie spotkałem do tej pory w modach, niestety nie wyeliminowali błędu z "Zew Monolitu" - mutanty "nie widzą" innych NPC-y i wice/versa kicają sobie koło nich i pomrukują a NPC-e mają je totalnie w d.... . Jestem na razie w Prypeci-Czerobylu1-2, nie wiem jak będzie na innych lokacjach.

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym się podzielić swoimi wrażeniami. Otóż - wszystko szło dobrze, dopóki Charon nie wysłał mnie do Prypeci do Doktora. Po wyjściu za stanowisko żołnierzy (których pokonaliśmy pomagając Diakonowi) - sztywny wypad bez logu. Za każdym razem. Próbowałem obchodzić w głębi przy budynkach, ale i tak w końcu trzeba się skierować do przejścia - prędzej czy później - to samo. Pomyślałem sobie - może mam zwaloną grę, bo w międzyczasie instalowałem uaktualnienia a w sejwach jest pamięć pomyłek. Zacząłem jeszcze raz. W kweście Diakona wybiegłem poza posterunek żołnierzy, kiedy jeszcze nie wszyscy z tyły byli załatwieni - idę, pobiegłem kawałek dalej - wszystko dobrze. Więc wróciłem dokończyć akcję, a tu Diakon trup. Kurczę, trzeba jeszcze raz, ale z nadzieją. PO rozmowie z Diakonem i otrzymaniu grozy biegnę śmiało, a tu bęc!! wypad. Wczytałem szybkiego sejwa i idę znowu, ale nie biegnę - tym razem doszedłem do połowy drogi do przejścia gdzie postanowiłem pobiec - bęc! wypad. Następnym razem ostrożnie, ze wzrokiem utkwionym w ziemię doszedłem do przejścia. Przejście, stadion. A na stadionie dalej to samo - jak pomalutku, krok za krokiem to da się przejść kawałek. Jak tylko szybciej - wypad. Co za diabelstwo! Jak tylko obskoczą tuszkany - wypad. Postanowiłem zmniejszyć ustawienia graficzne. Idę do opcji i co widzę: ustawione jest oświetlenie statyczne i średnia jakość grafiki. Nie bardzo jest co zmniejszać. No to , myślę sobie, zrobię odwrotnie. Ustawiłem oświetlenie dynamiczne i full szczegółów grafiki, cienie trawy i wszystkie inne szczegóły na maksa. I co powiecie - na stadionie gra śmiga jak miło i do tego pojawiły się te uwiązane biegnące dziki, których poprzednio wcale nie było. Skończyły się kłopoty!! Jakieś sugestie?

Link to comment
Share on other sites

trurl3, coś te kłopoty z dotarciem do Prypeci prześladują Cię z okrutną konsekwencją. Chyba jednak faktycznie coś jest nie tak, bo ja za pomoc w wybiciu wojska dostałem od Diakona nie Grozę a Bizona... Przeinstaluj ponownie gamedatę i spolszczenie.

Sorry, to rzeczywiście był Bizon. A kłopoty już się skończyły - nie powiedziałem tego w poprzednim poście? Po zmianie ustawień grafiki na maksymalne i oświetlenia na dynamiczne kłopoty minęły jak ręka odjął :)

Link to comment
Share on other sites

Ja gram na ustawieniach - full i mod chodzi bardzo płynnie, mam wrażenie, że grafika w menu ekwipunku jest nieco gorsza od Soljanki. Szkoda, że z lokacji wieje smutkiem, surowość i wyobcowanie jeszcze większe niż w Soli. Jeżeli prawdą jest, to co niektórzy mówią, czyściec jest na ziemi, to w Tajnych Tropach znakomicie to unaocznili.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.