Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Smox ten sos jest już nie ważny to było przed tym jak nie mogłem zdobyć tego medalionu musiałem ponowić atak i wszystko było ok. Chodzi tobie o tę bombę 1 w dziczy i drugą z misji z do gościa z doliny mroku. Ja mam podstawkę 10004 bo mam taki oryginał i jak powiedziałem mam po kilka wylotów z logiem i bez loga pobrałem path 02 ale przeczytałem że był dalej błąd więc na razie przestałem grać bo im dalej tym częściej mnie wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co @Waler11, a spróbuj normalnie zmniejszyć ustawienia i jeżeli masz dodatek na 16 slotów, to go wywal.

U mnie było tak, że mod "chodził" mi płynnie, więc zwiększyłem wymagania. Mod dalej "chodził" płynnie, ale zaczęły się wyloty na pulpit z różnymi logami lub bez. Gdy wróciłem do wcześniejszych ustawień - wyloty ustały.

Wrócę do sprawy likwidacji 3 inkwizytorów w Barze. Zadanie to powiązane jest z opróżnieniem schowka na terytorium "Powinności", więc tak czy tak, jeżeli wleziemy opróżnić schowek, to włącza się alarm i jesteśmy wrogiem nie tylko "Powinności".

Więc raczej nie ma znaczenia jak zabijemy tych 3 gości, bo w końcu i tak stajemy się wrogiem. Czytałem wcześniej, że ktoś opróżnił schowek i "Powinność" dalej była neutralna. Bardzo jestem ciekawy w jaki sposób.

Patch 0.3 - http://www.sendspace...b7c97f07e51dcb2

Poprawia brak polskich znaków diakrytycznych na stronie startowej gry i błędy w rangach.

Pierwszy z tych błędów poprawił Yurek, a drugi Metek58.

Patch zawiera wcześniejsze patche.

Patch dodany do pierwszego postu. cichy

Edytowane przez smox
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak iż miałem tych 3 zabójców i biegali za mną wszędzie są praktycznie dla nas nie tynkali z powodu tego że cała powinność jest wrogiem. Ja zrobiłem tak zwiększyłem skok o trochę i przez parę prób dostałem się na dach przez dziurę w dachu wszedłem do schowka i nie włączył się alarm. Powinność nadal neutralna. Problem stanowili zabójcy jak już wiesz poruszają się prawie tam gdzie ty więc mijałem ich bokami. Po kilku misjach w barze pojawiają się lewiatany i przez zwykłego pecha wpadają im w łapy. Jak wiesz trudno to paskudztwo zabić więc nieszczęśnicy giną od ręki mutantów. Cała powinność nadal neutralna i nikt z ich oddziału nie ginie a Piertenko nadal jest przy życiu. Teraz muszę się ulotnić jak wrócę pobiorę ten path 0.3 bo dodałem ten 0.2 i już grać nie mogłem wywalało wtedy już mimowolnie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu @smox trzeba jednak skorzystać z metody, która służy do wyciągania artefaktów z groźnych anomalii lub z niedostępnych miejsc. W pliku system, odnaleźć linijkę [inventory] take_dist = 2 i tą dwójkę zmienić przykładowo na 50. Wchodząc obok strażników na tą niby wieżę, wejdziemy na dach, ale trzeba iść przy krawędzi od strony baru, by nie naruszyć terytorium Powinności i z dziury w dachu śmignąć towar. Jest to co prawda nie po stalkersku, ale cel uświęca środki. A ok jest, jak ten cipeusz nie chce nas wpuścić do wewnątrz? Zrobiłem tak, bo przypadkowo wylazł aż na plac pułkownik Pietrenko, gdy usłyszał odgłosy walki mojej i pomocnika z "Inkwizytorami", a że był w ruchu, to tylko raz udało mi się otworzyć menu handlu z nim. Miał naprawdę spory arsenał i sporo artefaktów na handel. Jeśli by nie był przewidziany do rozmowy i handlu, to zaliczyłbym pulpit i tyle. Może się okazać, że nie będzie tam misji ani nic temu podobnego, ale świat należy do badaczy. Teraz mam pytanie. Czy ktoś z Was brał od Sacharowa zadanie na przyniesienie unikalnego kombinezonu z laboratorium? Tam nie da się wejść po tych drabinkach, bo poniżej szaleje potężna anomalia i z mety przyciąga i rozrywa delikwenta. Próbowałem sprytnego teleportowania o pięć metrów, a ty niespodzianka - na tej lokacji teleportacja nie działa! Jak ktoś to zrobił, proszę o rzeczową podpowiedź. Ja - kombinator, tu się poddałem, przecież nie zrobię nieśmiertelności, bo to poniżej godności kombinatora. :blush: Ciekawe, czy ktoś teleportował się przez ścianę do tego schowka na terenie powinności?

Edytowane przez metek58
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tam opisu zabicia tych trzech rzezimieszków, bo takie zadanie daje nam Sidor, gdyż ci frajerzy go napadli onegdaj. Jeśli ich pozostawiłeś przy życiu, to biada, zawsze gdy będziesz chciał wejść na teren Baru, musisz się mieć na baczności. Robiłem przed chwilą, próbę dostania się do schowka na terenie powinności, za pomocą teleportu do pięciu metrów. Że mi to uszło uwadze przed tym moim take_dist. Spokojnie zajrzałem i nie było alarmu. Bylem w ten sam sposób u Pietrenki, nie było alarmu, ale w obu przypadkach, trzeba wrócić teleportem, by nie wywołać alarmu i wrogości u Powinności (rym?). @waler wspominał o Lewiatanach. Tak napadną na ludków, jak się ich nie zdąży wszystkich ubić na Arenie. Ale to zły pomysł, bo jak jeden mi uszedł, to zatłukł na zewnątrz jakichś ludzi i pojawiło się mnogo zombi i robili z innych zombi - tak, że teren wokół baru był opustoszały. To dobrze, że tylu ludzi ma pomysły, na tak skomplikowaną (w niektórych przypadkach) fabułę moda. @cichy, ja z tych screenów nie wypatrzyłem nic, coś źle ze mną, czy co? :biggrin: Tu jest zawartość plecaka Pietrenki. Interesująca jest ta snajperka B-94, prawdziwa kosa na przeciwnika, który gdzieś w oddali przyczajony, dybie się na nasze życie. Warta zakupu.

post-1615-0-04498600-1356886579_thumb.jp

Edytowane przez metek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym zrzucie ekranu jest komunikat tekstowy co się właśnie dzieje. Krok po kroku Jasno z nich wynika, że obrabowałem schowek bez wszczynania alarmu. A ja lekarzem nie jestem, i w związku z tym, diagnozy nie będzie :biggrin: ( oczywiście mówimy o pierwszym spoilerze :ermm: ). Od tych modów, do czego ja przyznaję się bez krępacji, mam nie po kolei w głowie :woot: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 znalazłem sposób, by tych "inkwizytorów" się pozbyć, a mianowicie rozrzuciłem materiały wybuchowe na ich drodze, bo za mną podążali....kiedy się zbliżyli, to strzelałem w materiał wybuchowy i po kłopocie...żadnego alarmu nie było...na pomoc innych stalkerów nie było sensu co liczyć, bo "kot" w wojsku lepiej strzelał...a jeśli chodzi na chowanie się przed ich strzałami, to chowałem się za plecami innych stalkerów lub powinnościowców...tak przykładowo zginął Pliczko i tu jest nie zrozumiała reakcja Powinności, a raczej jej całkowity brak z powodu śmierci ich kamrata...to tyle na razie... :smile:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waler11 jeśli zwiększyłeś skok to go zastosój w ten sposób.Wychodzisz z baru na powietrze,skręcasz w lewo,idziesz pod mur i go przeskakujesz.Dalej idziesz do bramy którą przeskakujesz i jesteś przy przejściu na Dzicz i żaden zabójca cię nie zobaczy.Gdy chcesz iść w stronę Wysypiska wykorzystaj Łysola i też Cię nie zobaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metek58 Ta snajperka to naprawdę kosa wiem bo ją mam ma 1 strzał ale z tego kalibru to słonia można powalić. Stosuję ją tylko jeśli nie mam możliwości ucieczki staram się wybadać teren i bęc pac jęta i w nogi nim się kto połapie. Pietrenko ma super sprzęt i w bunkrze u naukowców stoi w pokoju też handlarz ma kuszę 2 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu zadań Padaleckiego, linia fabularna zadań jakby się kończy, tj. brak zadań z automatu. Bar nie daje, Sachar nic, robi tylko cielęce oczka. Nie mam namyśli tych zadań typu - przynieś kopyto lub ogon. Czy pozostaje tylko możliwość uruchamiania zadań za punkty? Jak to u Was koledzy było? Może coś spaprałem, przegapiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem nic z panelu, bo to zostawiam na koniec, jak już naprawdę nie będzie zadań z fabuły. Pierwszy raz, jak zaczynałem grę, to miałem się spotkać z gościem na farmie i po spotkaniu, miałem zadanie sprawdzić teren mokradła na Jantarze i nie wiem skąd miałem namiar na tego gostka. Po drugie, ze wspomnień widać "Gastronom" w Prypeci. Fajnie, ale jak tam by się miało dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiar na "gostka" miałeś Z PDA monolitowca, którego ubiłeś po sygnale SOS na przystanku, vis a vis lokomotywowni na Wysypisku. Do Gastronoma. to droga daleka. Otworzyłeś skrzynkę na kod w Barze? Tam jest wspomnienie przejścia na Radar. Mózgozwęglacz też trzeba wyłączyć. A wziąłeś wspomnienie z plecaka na dachu jednego z budynków Baru? No i zapomniałbym o schowku na Magazynach Wojskowych - tam są kolejne "ciekawe" zdjęcia i medale zabójstwa. A czy wsponiałem o anomalnej amunicji którą trzeba znaleźć? Jest tego jeszcze sporo :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu zadań Padaleckiego, linia fabularna zadań jakby się kończy, tj. brak zadań z automatu. Bar nie daje, Sachar nic, robi tylko cielęce oczka. Nie mam namyśli tych zadań typu - przynieś kopyto lub ogon. Czy pozostaje tylko możliwość uruchamiania zadań za punkty? Jak to u Was koledzy było? Może coś spaprałem, przegapiłem?

Tak, @metek58 - trzeba w konsoli uruchomić nowy kwest, a potem unikalny kwest. Na tym etapie gry nie powinieneś mieć problemów z punktami strachu.

Konsola jest po to, by z niej korzystać. Już na początku gry w Kordonie warto teleportować się w dwa miejsca. Następnie w Barze. Warto z niej korzystać, bo we free play trzeba zaliczyć wszystkie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego nie można wejść do X16 na Jantarze z powodu paskudnej anomalii, to samo dotyczy wejścia na CAE-1.... :sad: :sad: :sad: P.s. A co dotyczy się schowka na którymś dachu w Barze, to przeszukałem i nic nie znalazłem...chyba, że coś przeoczyłem... :smile:

Edytowane przez jerczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.