Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie może być coś nie tak z instalką, ale @apg też ma podobne błędy jak ja. Przeinstaluję moda ponownie, w końcu instalowałem go po paru piwkach :tongue: dam znać co i jak.

 

Przeinstalowałem moda, dalej mam krzaki w szpitalu: http://www.tinypic.pl/5jl1z0h9qv5l http://www.tinypic.pl/rnlzgcdymai8

W szpitalu przy teleporcie max 15 klatek, normalnie jak gram to 200-400.  Z granatnikiem dalej mam krzaki zamiast opisu, nie sprawdzałem tego 2-go fixa z psami od @blulaguny, ale nie widzę sensu skoro mapa szpitala jest niegrywalna. Gram na statycznym oświetleniu oczywiście.

Edytowane przez kfiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd może powstawać nie tylko przy zestawianiu moda, ale podczas ściągania ( robota antywirów ). Np. mnie przy ściąganiu innego moda, konkretnie Diabelskiego Kręgu, zablokował możliwość rozpakowania. Opisałem to i jest w dziale Bar 100 radów->PDA -> Problemy. Uznał któryś z fragmentów moda za wirusa.

Może u ciebie od razu ten fragment skasował, stąd problem. Musiałbyś moda ( z wszystkimi dodatkami ) pobrać jeszcze raz, z wyłączonym antywirem.

Uzupełnienie -  inna sprawa.

Prośba od leniwego.

Mam do odszukania nanokombinezon od Jurka. Wskazówka pasuje mi do hangaru na wysypisku, lub złomowisko samochodów.

Ci co go znaleźli,proszeni są o wsparcie, wskazując konkretne miejsce jego lokalizacji, bo Wysypisko to trochę duży teren.

Ale, żeby nie psuć gry innym, lokalizację przyślijcie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem nieźle już u mnie jest. Dalej nie powinienem mieć problemów. Nawet dwie pijawki już w Czarnobylu 4 zabiłem :]. Ciekawostka- w Czarnobylu 4, miasteczko stalkerów. Zbrojownia. Co robię? Okradam.... zaciekawieni (da się sporo amunicji wyciągnąć i tylko tyle albo AŻ tyle)? Już wyjaśniam....

 

Drzwi to podpucha. Niech wasza trollersko-wścibsko-stalkerska natura, pojona zazwyczaj sprzedawaniem dwóch broni by oskubać gości do cna , nie zostanie przez nie zwiedziona. Puknijcie w nie. Otworzą się dając wam dostęp do skarbu :]

 

Pozdrawiam hahahaa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem nieźle już u mnie jest. Dalej nie powinienem mieć problemów. Nawet dwie pijawki już w Czarnobylu 4 zabiłem :]. Ciekawostka- w Czarnobylu 4, miasteczko stalkerów. Zbrojownia. Co robię? Okradam.... zaciekawieni (da się sporo amunicji wyciągnąć i tylko tyle albo AŻ tyle)? Już wyjaśniam....   Drzwi to podpucha. Niech wasza trollersko-wścibsko-stalkerska natura, pojona zazwyczaj sprzedawaniem dwóch broni by oskubać gości do cna , nie zostanie przez nie zwiedziona. Puknijcie w nie. Otworzą się dając wam dostęp do skarbu :]   Pozdrawiam hahahaa...

A już myślałem, że tylko ja na to wpadłem :P Ale fakt, zawiedziony byłem trochę. Stojaki pełne kałachów, na ścianach wiszą snajperki, na szafkach kombinezony, parę kaemów też jest... Można wszystko zrzucić, potrącać, przesunąć w inne miejsce, ale podnieść się nie da. Ale w skrzynce sporo amunicji, i to dobrej, bo ppanc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na Czernobylu4, powinieneś mieć co najmniej dwa PDA ( trzeci można kupić ), które nadają Ci kierunek. Tylko kierunek, bo fabuły ten mod nie ma. Masz poznawać zonę. A na prawie każdej lokacji, jest jakieś PDA. Nie zawsze ich wskazania są kolejne, ale po znalezieniu następnego, już wiesz co jest grane. Szukając np. Kowboja, musisz dotrzeć daleko w głąb zony. A po drodze ile lokacji i zadań :whistling: .

Możesz, ale za bardzo nie biegaj, bo i tak tu będziesz musiał wrócić, aby wypełnić zadania. Zwiedź miejsce spawnu, cerkiew i jaskinię przy torach. Lepiej jednak wchodzić na Bagna z Agropromu, a na niego przez Wysypisko, z koniecznym udziałem w bitwach o złomowisko i o hangar. No i pytać, pytać, pytać o wiadomości każdego spotkanego NPC. Nawet po kilka razy.

Podbicie tematu.

 

Jestem w Czerwonym Lesie, wlazłem do Pieczary, wytłukłem wszystko co fruwało, skakało, tupało. Obszedłem ją dokładnie, na chyba trzech poziomach i straciłem koncept co dalej. Jest tu jeszcze coś do roboty? Na mini mapie, jest ślad jakiegoś trupka, ale tego poziomu nie trafiłem.

No i gdzie teraz jest ta anomalia, przenosząca do leśnika. Próbowałem ją ustalić wg tych tablic informacyjnych przy bramach, ale jakoś na nią trafić nie mogę.

I jeszcze jedno. Cowboy kojarzy mi się z coltem. Czy Colt z kopalni koło Leśnika, to ten kwestowy?

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrothgar - Są dwa sposoby pozyskania śpiwora.

O jego istnieniu dowiadujesz się od Dianki, stalkerki stojącej na zapleczu baru. Ona kieruje Cię do handlarza Mamarycza, Znajdziesz go w ziemiance, w wiosce na płn-wsch. lokacji. Jest to wioska z namiotem. On daje namiar, na tych dwu stalkerów przy namiocie, znajdującym się na płd-zach. od tej wioski. Wtedy masz z nimi dialog o śpiworze. Inaczej nie gadają o nim. Obok znajduje się zagłębienie z wejściem do jaskini.

Drugi sposób, to bez rozmowy z nimi, wejść do tej jaskini. Wszystko po tym, dzieje się tak samo jak po rozmowie.

A napad maruderów na wioskę? Kilka razy przerabiałem tą lokację i takowych nigdy nie było. Atakowały tylko mutanty. A nie sądzę, aby też zginął handlarz.

To początek gry i możesz się pozbyć tego kłopotu, zaczynając od rozmowy z Dianką. Następnie handlarz, jaskinia i dopiero cała reszta działań na lokacji. Radzę w takiej kolejności: baza śmigłowców, miasteczko, fabryka ( oczyszczalnia ) i okolica, znów baza, miasteczko, a na koniec posterunek.

 

kfiat - nie na darmo ta anomalia jest zaznaczona na planie matecznika. Ale skoro można wejść bez niej, skorzystam z podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondotier - handlarzy przeżył. Ja zazwyczaj mam, że w grach w które gram dziwne rzeczy się robią (od bugów do dziwnych spraw). Maruderów nie było zbyt wielu, prawdziwą rozróbę zrobili żołnierze, rżnąć niedobitków maruderów i stalkerów, jak leci. Ale do rzeczy: Śpiwór mam, ja już byłem na Agropromie i w Barze, na Wysypisku nowym lecz nie starym (droga przez podziemia Agropromu z Perymetru). Włazłem na Martwą Topiel teraz z ciekawości i na Martwej Topieli spotkałem starych znajomych :

- Z serii Stalker Nibyolbrzyma - jednego ogromnego i jednego cholernie skocznego. Te zabiłem, twarde ale do zabicia.

- z serii Fallout - szpona śmierci

- z serii metro- pana blibliotekarza. I tu pytanie do ostatniego

 

CZYM ZAMORDOWAĆ TO SKURCZYSYŃSTWO !

 

Przeżył już z Sajgi jakieś 60 naboi śrutowych. Nic, dolazł i w końcu jednym walnięciem ubił.

Może lepiej użyć kulowej, albo kałacha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrothgar - Martwa Topiel, to lokacja zabawowa. Można znaleźć "mocne" artefakty, trochę postrzelać  do mutantów. Ale ten "bibliotekarz" jest tu chyba nieśmiertelny. Nawet granaty z podlufowego, z najbliższej odległości go nie ruszają. W tunelu za mostem, sporo amunicji i medykamentów, a w zawalisku jest teleport na Stare Wysypisko, skąd na Nowe i na Agro.

A co do "dziwnych spraw". Widocznie grasz "niestandardowo", tak jak i ja, i wtedy gra wrzuca nietypowe rozwiązania. Autor moda, nie jest w stanie przewidzieć wszystkich możliwych rozwiązań, w takich luzackich drogach przejścia kwestów. Tak jak i my nie wiemy, "co autor miał na myśli", tworząc takie lokacje.

Grając w moda nie przetłumaczonego, też miałem kupę dziwnych zdarzeń. Dopiero polonizacja je zlikwidowała.


Dodano:

Na to pytanie, to chyba tylko Yurek odpowie.

Dotyczy to Czerwonego Lasu i Leśnika. Jeśli dotrzemy do niego bez anomalii, pokazuje nam plecy i nie ma dialogów i broni nie udoskonala.

Czy tak jest w tym modzie, a jeśli nie,  to gdzie jest ta anomalia przerzutowa, bo na czołgu nie ma. A jeśli jest to taka niewidoczna, jak w sektorze 13, samoprzerzutowa, to gdzie jest.


Kolejne podbicie tematu.

 

Jestem w szpitalu, wracam z generatorów. Stoję w miejscu gdzie jest PDA Profesora. Nie mogę znaleźć przejścia do telepotru do Limańska.

Byłem już na pawlaczu, gdzie się szło do tej części z helikopterem. I nic. Ciężko mi szukać, bo mod się mi biesi. Gubię tekstury, chodzę poklatkowo.

Próba rozwalenia przeszkody na "starym" przejściu do otwartej części szpitala zakończona wylotem. Takich cyrków, to jeszcze nie miałem. mod mi działał pięknie.

Każda rada dobra, a wskazanie miejsca przejścia najlepsze ( a ze screenem - na Oscara ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kondotier

 

Ze mną Leśnik gadał bez problemu, bez żadnych teleportów...

A co do Szpitala i tych jego teleportów, to faktycznie coś jest graficznie skopane, bo zamula strasznie. 

Aczkolwiek raz udało mi się wrócić przez Szpital do Limańska za ich pomocą (ale kosztowało mnie to dużo nerwów).

Najlepiej zastosować metodę Hobby - skok na 25 i górą ;)

 

Bibliotekarza daje się zabić klasyczną bronią (strzelby), ale schodzi na to góóóóra amunicji. 

Najlepiej zrobić kwest Jurka Poliaka i zdobyć ulepszonego Gaussa Jurka - 4-5 strzałów z niego i Bibliotekarz zalicza glebę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Leśniku miałem tekstem podaną informacje o kompasie, ale po powrocie do Leśnika, już na jego temat rozmowy nie podjął.

Potrzebny temu modowi dobry patch, usuwający kilka przedobrzeń. Np. też miałem w Czerwonym Lesie problem z wylotem przy likwidacji niby psów. Tak samo jak przy AMDK, wylot następował po błysku wystrzału na ciemnym tle i w trakcie respawnu stworków. Pamiętając o tym, unikałem takich zdarzeń i przeszedłem. Tak samo z pieczarą, wchodzi człowiek i może paść z głodu, bo nie wie czy już zrobił wszystko, czy jeszcze coś do zrobienia zostało. Nie jestem pewien, bo na Jantarze w laboratorium doszedłem tylko do tej głównej sali ( nie miałem jeszcze tej psi ochrony ), czy można od tego miejsca wrócić, bo przecież za nami opadła krata i nie da się jej pokonać.

 

Faktycznie, gdyby nie ta Twoja wstawka Jurka Poliaka, byłoby nudnawo. Przeszedłem go z ciekawości, jak wyglądają niektóre lokacje o których mówione jest na forum, a których w innych modach w które grałem nie było ( np. Generatory, Pustkowia, Koszarowka, Zapadła Dziura ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie , gdzie jest do zdobycia ochrona psi. Nie mogę wejść do labków koło jantaru. A u doktorków nic takiego do kupienia nie było. Ogólnie gram bardzo niestandardowo- lokacje mam zazwyczaj zwiedzone w dużej części, czasem niestandardowymi drogami (np dachami czy górką jak powinno się iść dołem :D),

 

Ps Star wysypisko to jeden wielki wylot u mnie :D

No i jak pogadać z drogim Sacharowem...

Edytowane przez Hrothgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kondotier

 

Krata się podnosi po wyłączeniu instalacji w labie (konieczny "skalibrowany hełm psioniczy" !) i możemy wrócić tak jak weszliśmy - tylko trzeba "podrasować" sobie skok - patrz rady i porady Yurka.

 

@ Hrothgar

 

Skalibrowany hełm psioniczny ("ochrona psi") jest do zdobycia w dwojaki sposób:

1. robisz linię kwestów Ścierwnika

2. robisz kwesty dla Jurka Poliaka

 

Żeby pogadać z Sacharowem trzeba zrobić "niskie przykucnięcie" i przejść przez okienko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drugi skalibrowany hełm psioniczny, znalazłem w ziemiance na Generatorach ( ziemianki uporczywie broniły psy i wściekle pijawki ), razem z jakimś PDA, chyba o schowku w bunkrze na Radarze. Ale do labu na Jantarze, już mi się wracać nie chciało, nawet jakbym wtedy wiedział, że wyłączenie instalacji umożliwia powrót. A radę o konieczności zwiększenia podskoku znałem, ale akurat tam nie zastosowałem. Wystarczyło mi skakanie w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.