Jump to content

Patche do Powrotu Szramy cz.1 - dyskusja i problemy


LordDino
 Share

Recommended Posts

Witam Sorki że się wtącam ale z tą poprawką plecak wywali po osiągnięciu 320 pkt. objętości, mimo że do osiągnięcia maksymalnego ciężaru będzie jeszcze dużo brakować: Medk = 1 Arts = 1 OutA = 10 OutB = 20 WpnA = 10 WpnB = 6 WpnC = 8 WpnD = 15 Apteczka czy art waży 0.5kg a zajmuje 1 pkt. objętości SWD waży 4.9kg a zajmuje 15pkt. itp. Mnie wywalanie plecaka zdenerwowało tym, że część rzeczy mi znikało (chyba wpadały pod tekstury) i straciłem je. Pozdrawiam

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Czyli według tego co mówisz im mniejsze wartości tych parametrów tym większa szansa napełnienia plecaka zgodnie z zadanym udźwigiem. Czy dobrze to rozumiem.? Wiesz może jak jest rozłożona broń w tych kilku grupach i co zawiera reszta parametrów ( outA, outB) ? Plecak ma dwa parametry..udźwig i objętość punktową ?

Link to comment
Share on other sites

Według mnie nie ma potrzeby majstrować nic przy udźwigu postaci. Stosunkowo szybko wchodzimy w posiadanie egzoszkieletu bandytów i możemy nosić ok. 130 kg. Może więcej, już nie pamiętam. Egzoszkielet czystego nieba czy monolitu pozwala nosić jeszcze więcej. Komu to za mało niech poszuka egzoszkieletu "Osioł". Nie wiem ile można w nim nosić, ale nazwa wskazuje, że sporo.

Link to comment
Share on other sites

@smox nie chodzi tutaj tylko o udźwig..jeżeli plecak ma objętość punktową to jest to ciekawe rozwiązanie warte poznania.. :smile: . Takie ograniczenie ma na pewno bo już to zauważyłem...przy udźwigu 250 kg plecak osiąga 170 kg i zaczyna sypać rzeczami...to nowe ciekawe rozwiązanie jeżeli plecak rzeczywiście ma dwa parametry. @Yurek prosił o sprawdzenie w praktyce więc wpis kolegi może pomóc w zrozumieniu mechanizmu plecaka. Co innego kilogramy, a co innego punkty objętości. Ja np. chętnie zrobię udźwig 170 kg ale bez ograniczenia objętości... :smile:

Link to comment
Share on other sites

@ Andre Woz

Dzięki. Nie byłem pewien jak te objetości będą się miały w praktyce do ciężaru rzeczy i pojemnosci plecaka. Pierwszy raz się z takim rozwiązaniem spotkałem.

Spróbuję zmienić to dzisiaj i dostosować plecak do maksymalnego udźwigu dodanego w patchu ;)

Link to comment
Share on other sites

Czy jest gdzieś post pokazujący mod Powrót Szramy cz. 1? Chodzi mi o post informujący jakie zmiany są zawarte, kto stworzył moda, na jakiego Stalkera i na jaką wersję podstawki oraz info o sposobie i kolejności instalacji spolszczenia, jak i w tym fixów na tego moda. Bo przyznam szczerze, nie dopatrzyłem się tego, a np. świeżo upieczony tu grający, nie będzie wiedział o co tu chodzi. Nie idzie o łatwizną dla takich, tylko o ułatwienie dostępu do informacji.

Edited by metek58
Link to comment
Share on other sites

Masz rację @metek58. Trudno tego moda znaleźć. Można by to inaczej rozwiązać.

Macie jakiś pomysł to zapodajcie...przecież mod ma własne osobne duże forum, czyli bardziej wyraźnie już nie może być, a wszystko co do pobrania jest zawsze w Pobieralni. Tak jest we wszystkich modach...nie rozumiem problemów

Gdyby trafił do działu...mody pl do soc... to byłoby jeszcze gorzej.

Link to comment
Share on other sites

@malakas, Ty wiesz gdzie on jest, ale wchodził syn sąsiada, bo mu opowiedziałem o Szramie, jaki to zarąbisty mod, to lamentował, że nie może znaleźć tematu do tego moda. I co, wiedział, że ma wpisać "Opis moda..." itd.? Sam powiedz, czy mógł znaleźć ten opis, wiedząc, że tytuł moda jest "Powrót Szramy cz. 1". Zaskakujesz mnie nieraz @malakas.

Link to comment
Share on other sites

Teraz nie ma problemu, bo zmieniony został tytuł posta, gdzie na początku tematu jest tytuł moda i to jest wystarczające. Gdy teraz ktoś zapyta o namiary, to możesz mu śmiało dać kilka adresów dobrych okulistów, ale przed zmianą tytułu moda, tego młodego przyszłego stalkerowca, nie należało od "ślepych" pojechać. Nieładnie tak. Chłopak chciał po tytule znaleźć ten mod, nie dał rady, więc zadzwonił i oświadczył, że ma problem ze znalezieniem, to wszystko. Ja poprosiłem o zmianę i została prośba wysłuchana. Sądzę, że pomogłem w jakiś sposób temu młodzieńcowi.

Ale podpadłeś Mallakasowi :D, było warto? LD

Link to comment
Share on other sites

Trudno ..@Yurek zrobił temat i tytuł więc pretensje do niego... :smile:...choć uważam że będą zupełnie niesłuszne ponieważ temat i forum jest zrobione na wzór setek innych na stronie. Nikogo konkretnie ślepym nie nazwałem bo uwaga była ogólna. Jeżeli napisałbym że @malakas jest ślepy to znaczy że jeden i konkretny...więc nie rozumiem tutaj tego pojechania, ale jeżeli to źle zabrzmiało to przepraszam... a kolegę witamy serdecznie na forum. Są linki na portalu, jest osobne forum. Jeżeli ktoś chciałby znaleźć po tytule to na portalu jest news @Kobala... :smile:. Ale fajnie zrobiłeś że pomogłeś koledze w znalezieniu moda bo jest doskonały. // Macie propozycje jak usprawnić działanie forum zapodawajcie wszystkie się przydadzą...to Wasze forum.

Link to comment
Share on other sites

@LD, myślę, że podpadłbym wtedy, gdybym nie reagował i i tylko gapił się w ekran z widokiem forum. :biggrin: @malakas to twardy gość i nie tak łatwo go rozsierdzić i nie czułem w jego wypowiedziach złości. On wyjaśnił, ja wyjaśniłem, więc sądzę, że jest jasne. :thumbsup: P.s. Ten post jest @czernobyla10 i to cały czas chodziło, @Yurka w to nie mieszajmy.

Edited by metek58
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity