Skocz do zawartości

Fallout temat ogólny


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że za parę dni stanę się szczęśliwym posiadaczem nowiutkiego Fallout New Vegas chciałbym zaprosić do dyskusji na temat tego cyklu.Jestem pewien że wśród użytkowników tego forum wielu chętnie odwiedza uniwersum Fallouta i na pewno ma wiele do powiedzenia na ten temat.Bo też trudno znaleść grę która by przez tyle lat od premiery wciąż zachowała tak wierną grupę fanów.A zatem krótkie przypomnienie o czym mowa

1997. Fallout

Jako mieszkaniec Krypty 13 któregoś pięknego dnia zostajemy z niej wykopani przez nadzorcę wprost w postapokaliptyczny świat o którym nie wiemy dokładnie nic.Idż gdzie chcesz i rób co chcesz bylebyś w ciągu 150 dni odnalazł moduł odpowiedzialny za oczyszczanie wody,inaczej twoja krypta wymrze.

1999. Fallout 2

Jeśli może być coś lepszego od Fallouta to tylko Fallout 2.Bezpośrednia kontynuacja historii z poprzedniej części.Więcej humoru,jeszcze bardziej zagmatwana fabuła,jeszcze więcej eastereggów.A więc tym razem jako Wybraniec wyruszamy z naszej wioski na poszukiwanie GECKA i Krypty 13 z której nasz przodek wyszedł 80 lat wcześniej.

2001. Fallout Tactics

Dość nisko oceniana strategiczna wersja gry.Jako członek Bractwa Stali kierujemy drużyną liczącą do 6 postaci.Kilkanaście misji polegających na odzyskiwaniu starych technologii.

Fallout Van Buren

Nic innego jak niedokończony Fallout 3.W roku 2004 firma Interplay zbankrutowała i prawa do Fallouta przejęła Bethesda która zaczęła tworzyć swego własnego.Niemniej w sieci wciąż pojawiają się materiały z Van Burena i plotki o jego dokończeniu.

2008. Fallout 3

Dodatki : Operacja Anchorage , Dziura , Broken Steel , Point Lookout , Statek Kosmiczny Zeta.

Tym razem przenosimy się z Kalifornii w okolice Waszyngtonu.Jako mieszkaniec Krypty 101 dość szybko ją opuszczamy i udajemy się na poszukiwania ojca.Fabuła szybko wciąga nas w ratowanie Pustkowi co kończy się spektakularną śmiercią (albo i nie).Mimo kręcenia nosami przez starych fanów to więcej niż przyzwoite cRPG.Za wyjątkiem dodatków które są ewidentnym skokiem na kasę, co ja mówię przecież kupiłem je wszystkie.

2010. Fallout New Vegas

Dodatki : Dead Money. Honest Hearts, Old World Blues, Lonesame Road

Produkcja skupia się na ukazaniu konfliktu trzech frakcji: New California Republic, Caesar’s Legion oraz mieszkańców New Vegas. Gracz wciela się w kuriera/podróżnika (jego statystyki kreujemy w teście psychoanalitycznym), którego przed śmiercią ratuje zaprzyjaźniony robot. W grze powraca oczywiście Pip-Boy, którego otrzymujemy od właściciela maszyny. Podobnie jak poprzednio mamy cztery dodatki, które rozbudują fabułę o nowe zadania.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem od pierwszej wersji ale większość czasu spędzałem jako widz gdyż byłem za mały na takie gry a grałem i oglądałem je około 2002 czyli miałem 9 latek :) Fallouta 3 kupiłem na premierę ale dopiero teraz zacząłem na prawdę w niego grać gdyż mam tu speców od niego czyli malakasa i kobala. Z ich pomocą można nie źle się pobawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystkie części i jest to moja ulubiona gra. Wszystkie części kupione premierowe. A przy okazji silnik graficzny w Fallout 3 jest dość prosty do manipulowania (czyt. zmniejszania wymagań).

Różnorakie misje, starzy przyjaciele (cholerny ghul z drzewkiem na głowie) i ta przeklęta atomowa pustynia. Co do dodatków

Operacja Anchorage - pokazuje Wielką wojnę z Chińczykami w symulatorze. Dość cienkie.

The Pitt - Zniszczone miasto Pitsburg. Dodatek dość krótki. Nie polecam

Broken Steel - zwiększenie max. poziomu postaci, kilka dodatkowych misji, możliwość gry po ukończeniu głównego wątku. To trzeba mieć.

Point Lookout - Zwiedzanie "zapadłej, śmierdzącej dziury". Szczerze to jest tu dość strasznie. Polecam

Statek kosmiczny Zeta - porywają nas kosmici. Nie. To po prostu nie pasuje do fabuły.

Przy okazji wkleję poradnik

http-~~-//rapidshare.com/files/337482142/F3.rar
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bastery obcych!!! Po za tym po przejściu dodatku jest możliwość brania (bodajże raz na kilka dni) specjalnych pojemników które naprawiają wszystko (np. karabin Gausa z Operacja Anchorage który jest unikatem). I można strzelać Promieniem Śmierci do Ziemi! I Blastery OBCYCH!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu....

Nigdy nie grałem w 2 pierwsze części. Podobnie jak Trurl przygodę z Fallout rozpocząłem do trzeciej części. O produkcji można powiedzieć wszystko co najlepsze, ponieważ gra nie ma sobie równych (może Soljanka, gdyby była pozbawiona błędów). Dodatki ...pierwszy Operacja Anch. i ostatni Statek Zeta to kompletne dno. Nie pasują do gry klimatem.

Grałem w wiele modów Fallout3 (tutaj pochwala dla producenta za doskonałą konsolę dla moderów) i to one zapewnią tej grze nieśmiertelność. Jeżeli ktoś ma chęć to podaję link...strona jest po angielsku.

http://www.fallout3nexus.com/

New Vegas to gra trudniejsza od Fall3 i trzeba się przygotować ,że nie będzie łatwo. Nie piszę więcej by nie psuć zabawy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Spróbuję odświeżyć temat,grałem w 1,2,3 i New Vegas.jak dla mnie 1 i 2 to zupełnie inne gry niż dwie pozostałe.Tak przy okazji to do dwójki polecam mod restoration project(ma spolszczenie),dodaje nowe lokacje,zadania.Do 3 i New Vegas polecam zestaw modułów Aurelinusa(są po polsku)-znacznie urealnia/utrudnia rozgrywkę,dodaje nowe bronie,pancerze,itp.

W fallout tactics nie grałem ale też jest do niego mod Awaken(po polsku)-zmienia całkowicię fabułę.

Tak przy okazji do Fallout 2 jest mod Oblivion Lost(Stalker),który dodaje do gry tak,tak Zonę

http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=4065

http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=4064

http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=4061

http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=4062

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty stary falloutowiec jesteś :) No pewnie że jedynka i dwójka to co innego niż produkty Bethesdy. Myślę że nawet jakby Interplay dalej robiło Fallouta, to po takiej przerwie i skoku technologicznym też by było całkiem coś innego. Nie ma cudów.Osobiście bardzo lubię trzecią część.New Vegas z kolei wcale mnie nie zachwyciło. Cóż, rzecz gustu. Z modów trawię tylko te dodające, zmieniające fabułę i liczę na to że doczekam się czegoś takiego po polsku.Rozgrywkę to ja sobie raczej lubię ułatwić niż utrudnić <_< A jakby tak ktoś przeniósł fabułę z 1 i 2 na silnik 3 to by było coś. Raz tak zrobiono z Tomb Raider 1 czyli na nowe Tomb Raider Anniversary. Po mojemu to byłby chicior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tych postów widzę że tylko jeden grał w całą serię... Panie i Panowie była to pierwsza gra w którą grałem mojm zdaniem trójka to już nie Fallout nie ten klimat.

Polecam do dwójki dwa fajne mody i spolszczone

F2_Restoration_Project_1.1

F2_Restoration_Project_2.1.2b

Fallout2_Survivor_MOD_1.02c

Jest jeszcze jeden duży mod dobrze się zapowiada tytuł Last Hope niestety jak dla mnie nie do grania bo po angielsku.

Grandalf71 skąd masz nieśmiertelnego mieszkańca krypty10 na fotcę widzę zdrowie na 999.Skończyłeś Resoration_Projekt jak zaliczyć bazę Epa utknołem w tym miejscu.Polecam jeszcze super program do edydcj wyposażenia F2wedit_1.29_alfa_2.

Mógłby się ktoś podjąć tłumaczenia moda Lat Hope.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja ostatnio gram sporo w New Vegas i bardzo mi się spodobał, klimat też dobry. Przeszedłem go dwa razy, raz po stronie Legionu Cezara a drugi za RNK. Wszyscy jest na steama więc dokupiłem sobie jeden dodatek (Lonesome Road) i niema na co narzekać, noo.. można się przyczepić w ostateczności do tego że jest brak spolszczenia, no ale cóż. Gra jest dość długo, mam naliczone przeszło 100 godzin od grudnia i jeszcze nie zwiedziłem wszystkich lokacji.

A tutaj dam wam super fanowski filmik F3 ;)

Ps. Główny bohater przypomina mi Mad Maxa : P

http://www.youtube.com/watch?v=KSysIRl8sLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wspominaliście Fallout i Fallout 2. Cóż za przepiękne wspomnienia ech! Nigdy nie grywałem w gry tego typu aż tu nagle trafiła się piracka płyta z kolekcją różnych gier (to były czasy rosyjskich "produkcji" stadionowych). Tony badziewia i RIP Fallouta. Pomyślałem, że spróbuję. Po kilku czy kilkunastu minutach płomienne uczucie ogarnęło kamienne serce. :E Świetna gierka. Rozwijanie postacie i moc możliwości. To jest coś. Kiedy to było możliwe dokonałem zakupu i zdążyłem nawet wraz z przeprowadzkami gdzieś zapodziać. Nie dalej jak dwa lata temu pojawiła się okazja do wspomnień, w jednym z dyskontów Fallout 2 w promocji za 9 z czymś. Miłość odżyła. :P Regularnie wracam do starszych i starych tytułów. W tym do Fallouta. Ostatnie, co widziałem z tej serii to Tactics. Nowszych nie liznąłem, ale są na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.