Jump to content

"8" nic nie warta (?-!) :]


pacjent1972
 Share

Recommended Posts

Bubel nie bubel. System ten jest Windowsem 7, wywalili z niego trochę usług, niepotrzebnych plików. Dodali ten beznadziejny dla posiadaczy stacjonarnych komputerów i użytkowników ''laptopów'' bez dotykowych nakładek na matryce dashboard kafelkowy. Dodane też zostało wsparcie chmury i to tyle. system uruchamia się nieco krócej, gry maja identyczny fps jak na Siódemce, są dwie dodatkowe usługi. Tak można opisać ten system. + Jak ktoś jeszcze nie kupił systemu windowsowego to ma teraz okazje to zrobić za niewielkie pieniądze. - Ale jak dla mnie obniżka spowodowana jest rzuceniem się M$ w głęboką wodę, normalnie pro kosztowało by 700-800zł a nie 300. Naszczęście M$ nie może zakazać instalacji oprogramowania i jak ktoś już nabył ten system to może doinstalować ''start'' Natomiast nielegalne jest przywrócenie siódemkowego startu, w licencji systemu jest wyraźnie napisane że grozi to anulowaniem licencji naszego systemu i nawet karą pieniężną.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=G79-Mb0UdVo&feature=related "Osoba" pokroju typowy kowalski jest zmuszana sierpem i młotem :P do pracowania na 8semce. Sami zobaczcie jak jej to wychodzi, na załączonym filmie widać że nie jest to takie proste i oczywiste. Do mój komputer wchodzimy przez kosz. Nowa filozofia M$

Link to comment
Share on other sites

Mi wystarczyło zobaczyć samo włączenie się Win8 i już mówię "Be" bo sam wygląd już mnie odpycha. To już bardziej wyszedł moim zdaniem tablet lub Smartfon niż następna Win7. osobiście zostaje przy win7 i raczej na moim kompie nie zobaczę "ósemki".

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Ale narzekacie panowie... jak się skończył WinXP tez było narzekanie, że Vista nie to i nie tamto... no, może Vista to rzeczywiście nie całkiem to, ale W7 to już chyba nieźle? Przynajmniej ja nie narzekam, ale ja nie jestem krytykiem tylko zwykłym userem. A co do W8 będę się wypowiadać po pół roku używania. Niewykluczone, że do tej pory sprawię sobie dotykowy monitor i sytuacja zmieni sie diametralnie. Smartfony dały już przedsmak takich operacji... nie miałbym nic przeciwko temu w stacjonarnych. Zresztą - jak to mawiają nasi bracia słowianie ze wschodu - а там видно будет

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Słusznie Trurl3..dużo gadania bez podstaw. Kup, zainstaluj, poznaj, a potem wstawicie komentarz. Narzekali na XP bo win 98SE był złoty, potem wyszło że niema lepszego systemu do tej pory niż XP itd, itd. Po co mówicie o systemie którego nie znacie. Brakuje tylko by właściciele tabletów i zintegrowanych komputerów dotykowych np. HP pytali o zgodę userów Win7 na wprowadzenie nakładek. Jak na razie można kupić wiele systemów w sklepie i każdy kupuje taki jaki mu odpowiada, nikt nie zmusza do kupienia Win 8.

Link to comment
Share on other sites

Wydawało mi się że Forum służy do dyskusji i wyrażania opinii,dobrych bądź złych,w zależności od poglądu na dany temat.Ale mój tok myślowy był ZŁY jak się okazuje. :nuke:

Krótka historia Windows dla zainteresowanych, http://www.spidersweb.pl/2012/10/droga-windows-8-zaczela-sie-garazu.html

Edited by pacjent1972
Link to comment
Share on other sites

Instalowałem 8 i według mnie ten pomysł z przystosowanie połowicznym do dotyku to nie wypał. Bez sensu kupować do komputera stacjonarnego ekran dotykowy bo obsługa myszką na dłuższą metę jest wygodniejsze i tańsza. Laptop z ekranem dotykowym raczej to już bardziej tablet. Natomiast na tabletach też będzie konieczne czasami wyjście z metro i trafienie wtedy czegokolwiek nie będzie proste. MS zmusza użytkowników do Metro bo jest mu to na rękę gdyż chcę przyzwyczaić użytkowników do niego i używać gdzie się da. Okrojenie systemu z aero też nie jest dobrym pomysł. Jeśli coś jest do wszystkiego jest do niczego. Obsługa dotykowa ma sens w telefonach i tabletach, nie w komputerach stacjonarnych.

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

MS zmusza użytkowników do Metro bo jest mu to na rękę gdyż chcę przyzwyczaić użytkowników do niego i używać gdzie się da

MS do niczego nie zmusza...masz potrzebę i sprzęt do wykorzystania dotykowego kupujesz, nie masz nie kupujesz win 8, kupujesz win7. System podobnie jak program jest do określonego zastosowania. Musiał powstać OS dla tabletu i monitorów dotykowych bo taki jest obecnie wymóg rynku komputerów, tabletów i telefonii.

Jako przykład..komputer zintegrowany HP gdzie bez dotyku wszystko mija się z celem. Miałem przyjemność pracy z takim PC, służy doskonale nauczycielom w szkołach bo komputer to nie tylko gry jak większość sądzi. W komplecie zawsze jest mysz i klawiatura. Tak sobie to cudo wygląda...http://www.sklephp.p...top PCs catalog..a po bliższym poznaniu to niezastąpione narzędzie pracy. Opinia nauczycielki z wieloletnim stażem której dotyk i win8 ułatwił, nie utrudnił pracę.

Nie narzekam tylko, że sam wygląd i "obsługa" mi się nie podoba

@Junx to nie do ciebie tylko ogólnie.. :smile:. Jak wyżej mówiłem każdy kupuje system dla siebie odpowiedni.

Filmik @Kpuc z postu nr 4 to kpina ponieważ każdy nowy system wymaga nauki podobnie jak każdy poprzedni i nikt tego nie uniknie. Taki sam lament był po przejściu z win 98se na XP, potem na Vista.

Takie bzdurne filmiki i opinie to subiektywne odczucia ludzi nie znających nowego systemu, znających i porównujących do tego co było. Wiadomo wszystko czego nie znamy należy skrytykować, ewentualnie zabić... :smile:. Gdyby MS słuchał ludzi to winda byłaby jeszcze w powijakach i nie byłoby ani XP, ani win7.

Wydawało mi się że Forum służy do dyskusji i wyrażania opinii,dobrych bądź złych,.

Właśnie to ma w temacie miejsce...wymiana uwag i poglądów. Jak masz coś na temat do powiedzenia to piszesz, jeżeli nie to nie piszesz ...nic dodać, nic ująć. Dyskusja to nie tylko potakiwanie tak masz rację...można wyrazić sprzeciw, ale wszystko oparte jest o argumenty za i przeciw. Problem jest taki, że krytyka czegoś bez znajomości tematu o czym pisał Trurl3 jest bezpodstawna.
Link to comment
Share on other sites

MS do niczego nie zmusza...masz potrzebę i sprzęt do wykorzystania dotykowego kupujesz, nie masz nie kupujesz win 8, kupujesz win7. System podobnie jak program jest do określonego zastosowania.

Nie, no skądże, wcale nas nie zmusza XD. Każdy nowy sprzęt od premiery W8 będzie wyposażony w niego. Tak jak było to z 7,Vista czy XP.

Wydawało mi się że Forum służy do dyskusji i wyrażania opinii,dobrych bądź złych,w zależności od poglądu na dany temat.Ale mój tok myślowy był ZŁY jak się okazuje. :nuke:

On już tak ma.... Ja osobiście testowałem ten system jak jeszcze nie mieliście bladego pojęcia o takim projekcie, potem kolejne 3 betki i wersje rtm. Wiem o czym pisze.

I trurl3 nie plączę a wyrażam swoją niechęć do tego gówna wciskanego nam na silę. Ja oboiście w odróżnieniu do większej cześć populacji, oprócz oglądania pornosów i grania wykorzystuje komputer też do innych celów.

Link to comment
Share on other sites

Każdy nowy sprzęt od premiery W8 będzie wyposażony w niego. Tak jak było to z 7,Vista czy XP.

Jakoś nie pamiętam by wyszło to komuś na szkodę..może poza początkowym stadium Vista. Ludzie boją się nowości to wszystko. Podobnym gównem nazywano XP i win7... robili siarę właśnie niby znawcy tematu, a w tej chwili płaczą że XP został porzucony. Podobnie było z DDR3 obecnie sięgnęły już poziomu ponad 2 Ghz, a były złe i niedobre. Dalej aparaty cyfrowe i wiele wiele innych.. :smile: .

Zakup systemu do PC stacjonarnego to dowolny wybór...z laptopem jest inaczej ponieważ klient powinien dostać kompletny system objęty gwarancją. Jaki to będzie system to decyzja mechanizmów rynkowych i jego liderów nie userów. To trochę sztuczne napędzanie postępu, ale tak jest ze wszystkim w dziedzinie informatyki począwszy od procesorów, kart itd...rynek decyduje o nowych produktach nie użytkownicy.

Gdyby MS, Intel czy AMD słuchali ludzi to winda byłaby jeszcze w powijakach i nie byłoby ani XP, ani win7, nie byłoby nowych procesorów, ani kart... Jako praktyk zupełnie się z tym zgadzam.

Link to comment
Share on other sites

Ilu ludzi, tyle opinii. Ale nie jest żadną sztuką skakanie sobie do gardeł, tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy na dany temat. Opanujcie się, Stalkiery. Nie musimy się zgadzać z czyimkolwiek zdaniem. Ale wypada je szanować. Osobiście siedziałem testowo na W8 od pierwszych chwil. W tym i na wersji dev. Dłuższy czas. Z wyłączonym metrem i przywróconym menu start. System jest ciekawy - a co ważniejsze, na tej samej konfiguracji dawał mi inne, wyższe wskazania, w indeksie wydajności. Ale jeśli się komuś nie podoba, to w czym kłopot? Nie ma alternatywy, czy jak? Dyskusja o wyższości świąt Wielkanocnych nad świętami Bożego Narodzenia nie ma większego sensu, panowie ( i Panie, jeśli jakaś tu zabłądzi ;)). PS - Malakas - wersje W8 były ogólnie dostępne...więc ci, którzy ich używali, nie "piracili" ;)

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Malakas - wersje W8 były ogólnie dostępne...więc ci, którzy ich używali, nie "piracili"

Nie wiem o jakich piratach mówicie, ale wiem o beta wersjach, RTM bo sam pobierałem już dawno jedną. Jeżeli chodzi o piratów i win7 to jest ich masa i nie jest to nieprawdą. Podobnie będzie z win8 gdy tylko na niego się przesiądą.

Ja nie mówię że win8 jest lepszy czy gorszy. Mówię o tym że zawsze wszyscy niby znawcy którzy plują na nowość potem z niej korzystają tylko dlatego, że w końcu poznali jej zalety i tak jest ze wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem o jakich piratach mówicie, ale wiem o beta wersjach, RTM bo sam pobierałem już dawno jedną. Jeżeli chodzi o piratów i win7 to jest ich masa i nie jest to nieprawdą. Podobnie będzie z win8 gdy tylko na niego się przesiądą.

Ja nie mówię że win8 jest lepszy czy gorszy. Mówię o tym że zawsze wszyscy niby znawcy którzy plują na nowość potem z niej korzystają tylko dlatego, że w końcu poznali jej zalety i tak jest ze wszystkim.

Wyżej pisałeś coś o "piraceniu". Zedytowałeś w chwili, gdy pisałem swój wątek. Stąd teraz wygląda to dziwnie.

Link to comment
Share on other sites

Z wyłączonym metrem i przywróconym menu start. System jest ciekawy - a co ważniejsze, na tej samej konfiguracji dawał mi inne, wyższe wskazania, w indeksie wydajności. Ale jeśli się komuś nie podoba, to w czym kłopot? Nie ma alternatywy, czy jak?

Właśnie to jest konstruktywna opinia bez narzekań plucia i wycieczek...według tego system jednak nie jest taki straszny i jak znam życie po kilku poprawkach będzie jeszcze lepszy bo wszystko się rozwija i to jest normalny porządek. Wiecznie niezadowoleni i tak będą narzekać bo tak już jest. Zawsze będą udowadniać że nowe jest złe... :smile:..a czasem nowe jest tylko trochę inne lub często lepsze. Ja jestem pozytywnie nastawiony do nowości bo zawsze coś dobrego z nowości wynika.

//

Nie wszyscy na szczęście to malkontenci można poczytać i inne opinie...

Ja również jestem pozytywnie zaskoczony nowym Windowsem, pomysł wywalenia przycisku start początkowo był dla mnie kiepskim pomysłem, ale po paru dniach korzystania przyzwyczaiłem się. Jest ładny, szybki i przejrzysty. Zresztą start pojawia się po najechaniu myszką w lewy dolny róg ekranu

//

Może interfejs nie jest jeszcze zjadliwy, ale na pewno szybko się przyzwyczaję. Co do zalet to na pewno; szybciej się instaluje wzg. 7 i szybciej się uruchamia 35s na moim sprzęcie.

//

No więc tak. Kafelki? Super sprawa. Pulpit jako aplikacja a nie główna strona systemu? Genialne. System uruchamia się w 5 sekund a nie 5 minut dzięki temu. Interfejs trochę mylący dla nowego użytkownika ale można się przyzwyczaić. Fajna opcja z połączeniem konta MS Acc bezpośrednio z systemem. Dzięki temu mam cały czas dostęp do maila i skydrive'a. Przydatna sprawa. Jednym słowem Win 8 zasługuje na uwagę. Oczywiście na razie mało aplikacji zoptymalizowanych pod system... ale poczekamy. Dla kogoś nie bojącego się zmian i szybko się uczącego... polecam.

//

Jeżeli napiszę wyraźnie że @X jest pirat to znaczy, że uwaga kierowana jest do konkretnej osoby.

Pewnie coś poprawiałem podczas pisania postu bo pisałem go długo...a o piraceniu pisać można i trzeba bo pełno tego w koło i nie ma co ukrywać rzeczy oczywistych. Połowa ludzi korzysta z pirackich gier, programów i systemów.

Link to comment
Share on other sites

Problem jest taki, że krytyka czegoś bez znajomości tematu o czym pisał Trurl3 jest bezpodstawna.

@malakas,czemu Ty zawsze uważasz że wszystko wiesz najlepiej?Tego nie pojmuję,

Nie umniejszam Ci bo napewno wiesz dużo ale ta Twoja krytyka wszystkich którzy myślą inaczej niż Ty jest conajmniej "dziwna".

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

@malakas,czemu Ty zawsze uważasz że wszystko wiesz najlepiej?Tego nie pojmuję,

Nie umniejszam Ci bo napewno wiesz dużo ale ta Twoja krytyka wszystkich którzy myślą inaczej niż Ty jest conajmniej "dziwna".

To dobre chłopisko. A że się przejmuje forum, i próbuje trzymać tu porządek, to raczej - jak dla mnie - zaleta, nie wada. Jest modem, więc czasem musi reagować. Tyle, że czasem reaguje zbyt emocjonalnie ;)

Osobiście nie zauważyłem tu, z jednym wyjątkiem, prób narzucania komuś swojego zdania...ale to z kolei nie jest temat na forum.

I wciąż jestem zdania, że zgoda buduje.

PS - do absolutnie wszystkich czytających - "tolerancja" - to takie magiczne słowo, które zwykle pomaga przy różnicach zdań ;)

Link to comment
Share on other sites

Najpierw przeczytaj wszystkie moje posty w temacie ze zrozumieniem a potem wydaj opinie. Nigdzie nie pisze że coś wiem najlepiej, piszę natomiast Ogólnie o ludziach nie umiejących przyjąć oczywistych zmian i nie piszę do konkretnych osób. Dalej...Mam w temacie wiele lat praktyki z racji pracy i czasu spędzonego w branży i mam swoje poglądy bo znam historię rozwoju niejako z obowiązku. Wszystko co piszę to moje osobiste odczucia i nikomu nie każę się z nimi zgadzać, a historia i tak sama pokaże, że postęp jest nieunikniony. Windows 8 wejdzie do użytku bo powstały tablety, telefony, monitory dotykowe itd..odwrotu niema, podobnie było z RAM DDR3, cyfrową fotografią itd... Dyskusja to wymiana opinii, a moje są takie. Jeżeli się z nimi nie zgadzasz to na pewno nie nazwę Cię snobem.. :biggrin: // Trurl3 miał rację pisząc to co napisał i zgadzam się z nim ....to moje prawo, inni mogą się nie zgadzać to ich prawo... :smile:, ale bez wycieczek osobistych.

Link to comment
Share on other sites

Siemka Czytałem wasze opinie i dalej nie wiem co czynić :( Przyznam że zaczynając lat kilka temu zabawe z pc korzystałem z xp pirata, ale tylko ze względu na to za za kilka miesięcy miała się ukazać vista. Rzuciłem się do sklepu i poszło 700zł na ultimate - cóż zakup jak dla mnie z perspektywy czasu nie trafiony mocno. No nic było minęło, pokazała się "7", zaś poleciałem do sklepu, tylko tym razem nabyłem wersje PRO za 500zł, mija nie zbyt wiele czasu(nie pamiętam ile temu dokładnie była premiera 7) i pokazuje się następca "8" i nie wiem czy szykować kolejne 500zł, czy odpuścić sobie i czekać na "9"(czy jak sie będzie kolejny system nazywał)

Link to comment
Share on other sites

pokazuje się następca "8" i nie wiem czy szykować kolejne 500zł, czy odpuścić sobie i czekać na "9"

Dlaczego 500zł....ma być aktualizacja dla oryginalnych win7 za niewielkie pieniądze, ale nie wiem czy obejmie również Ciebie bo to specyficzna promocja...http://windows.micro...=O_WOL_EVE_INTL.

Inna opcja to...http://www.agito.pl/microsoft-windows-8-pro-upgrade-pack-pl-box-1156-656343.html?cid=99

Link to comment
Share on other sites

Widziałem aktualizację za 249zł, tylko to może głupio zabrzmi nie wiem jak to z nią jest później przy np. reinstalce? Bez ograniczeń ilościowych? Zapewne trzeba 7 instalować a na to update - a tak z pudełka jest od razu 8, tylko te koszty i coraz krótszy czas między kolejnymi edycjami systemów. PS. Kilku znajomych z trackera poleca mi przesiadkę z 7 na na 8.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity