Skocz do zawartości

02.08.


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerość za szczerość vranovs - ręce mi z kolei opadają kiedy czytam Twój "apel" nawołujący 

do tworzenia paramilitarnych okręgowych bojówek i rozpuszczania wici wśród szarych zjadaczy chleba.

To przede wszystkim armia ma nas bronić, a chyba nie jesteś aż tak naiwny iż myślisz że 100 tyś. polskich żołnierzy i 20 tyś. rezerwistów

+ dajmy na to 100 tyś. Twoich "bojówek" (sprzętowo: 1063 czołgi, 475 samolotów, 263 helikoptery i 83 okręty; 9,4 mld $ na obronność)

stawi czoło jedynemu naszemu REALNEMU zagrożeniu (uwzględniając nasze położenie geopolityczne, pomijam ataki terrorystyczne) 

czyli Rosji, która wystawi 766 tyś. żołnierzy i 2,4 mln rezerwistów (sprzętowo: 15500 czołgi, 3082 samolotów, 973 helikoptery

i 352 jednostki pływające (63 łodzie podwodne) 76 mld $ na obronność) ??????? 

Pomijając również jakość uzbrojenia i wyszkolenia obu armii i atak bronią masowego rażenia oraz EWENTUALNĄ interwencję wojsk NATO

Rosja zmiażdzy nas samymi butami.

Czy może kolega vranovs czuje się już na siłach żeby to wytłumaczyć? 

Możliwość posiadania broni palnej przez obywateli? Pomysł dobry, jednak proponowałbym BARDZO restrykcyjne kryteria 

ażebyśmy nie zamienili się w amerykański dziki zachód, gdzie niekiedy patrole policyjne muszą walczyć z przestępcami uzbrojonymi w M4.

 

Vidkunsen mam świadomość  iż każdy, nawet najlepszy ranking raport czy zestawienie odwołuje się często nijak do rzeczywistości,

jednak lepszy taki poglądowy zarys sytuacji niż waszmości czcze gadanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna tam szczerość za szczerość @Marycha a jedynie poczułeś się dotknięty i postanowiłeś mi dać prztyczek w nos. :D

Nie pisałem o rozpuszczaniu wici wśród konkretnego środowiska a ogólnie. Dlatego że jak pisałem potrzebni są ludzie doświadczeni w tym donatorzy. Wśród przeciętnych będzie o to trudno. Wyszedłem z tym w nadziei że każdy przynajmniej teoretycznie może znać taką osobę która jest poważana choćby w środowisku patriotycznym.  Nie było to żadnym apelem a pomysłem, formą głośnego myślenia.

Całe to cytowanie w Twoim wykonaniu jak rozumiem miało wykazać iż posiadasz jakąś istotną wiedzę.  Zważywszy że posiłkujesz jakąś tam stroną internetową komentarza nie wymaga. Pewnie nie wiesz ale różne służby mają obowiązek monitorować ilość, jakość itp jeśli idzie o wojsko przeciwnika. Zapewniam Cię że wiedzy takiej nie buduje się na podstawie strony internetowej. Nawet gdyby wyglądała ona tak: whitehouse.com. Opieranie się o taką stronę to tak jak wierzyć w sondaże wyborcze. Poza tym co mają liczby do faktów. Czy po ilości wojska wiadomo jacy to żołnierze? Jak dobrze przeszkoleni. Czy po tych liczbach poznać oficjalną (i to niewiadoma) ile z tych czołgów będzie gotowych do boju i w jakim czasie? Przypominam konflikt w Iraku gdzie ilość czołgów była nadmuchana a okazało się że USA niszczy atrapy. Sytuacja w wojsku pogarsza się i obawiam się że to się nie zmieni. Każdy przeszkolony obywatel to szansa na stawienie oporu. Domyślam się że ruszenie pupy i zwiększenie szans Polski na przetrwanie jest bardziej problematyczne niż siedzenie i zabawę w wirtualną wojnę na cyferki ale byłoby dobrze żeby jednak ktoś to chciał zrobić. Zechcesz również zwrócić uwagę że nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Czego Ty nie pojmujesz z cytatami tych liczb? Trudno Ci zrozumieć jakim dla najeźdźcy wrzodem na tyłku jest wojna partyzancka? Jakie starty potrafi poczynić w szeregach wroga. Obywatel przeszkolony i uzbrojony. Liczmy ich w tysiącach i już jest lepiej niż było. Rozumieją to wszyscy np Izraelczycy a dla Ciebie to widać durne pomysły.

Na koniec przyznajesz że wiesz że na stronie swoje a rzeczywistość może być swoje ale ale... :D Wiesz. Tylko to że nie chcę zasadzać tutaj wzajemnej wrogości nakazuje mi zamknąć dziób. Bo sam się prosisz.

I jeszcze jedno  "waści" "siedzieć" właśnie nie siedzieć. Głośno rozmawiać. Tworzyć pomysły. Głośno dyskutować. Wymyślić i działać. Taka jest kolejność. Reasumując kiedy piszę o konkretach a piszę o nich publicznie licząc się z krytyką, z podpowiedzią z pomysłami innych to Ty zarzucasz mi brak działania sam natomiast ciskasz danymi ze strony WWW które to mają nas przekonać co do kondycji polskiej armii. To popatrzmy na stronę. Przesuńmy wirtualne stateczki i czołgi a kiedy przyjdą u nas pozamiatać wtedy się będziemy martwić. Poza tym Twoje założenie że jedyna agresja może nas spotkać ze strony Rosji jest po prostu...powiedzmy że naiwna.

Jeszcze inaczej. Skoro nie mamy przewagi to zostańmy kolejnym stanem USA. Wyrżną nas i tak ale przynajmniej liczby na stronie będą robiły wrażenie.

 

EDIT:

Zapomniałem dodać już na początku. Może określenie paramilitarne się źle kojarzy. Może takie organizacje winny nazywać się inaczej. Nie wiem jak to wygląda prawnie. Może hufce domorosłych partyzantów ;E Jak zwał tak zawł idzie o podnoszenie zdolności bojowych ludzi.

Edytowane przez vranorvs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić w dyskusję ale moim zdaniem:

@Vravons i @Marycha mają racje obydwoje

@Marycha owszem lepiej uciec z kraju i niech nas traktują potem jak Żydów pamiętasz z Historii zapewne exodus Żydów z Egiptu według pisma św. a także z innych nie koniecznie religijnych historię Żydów a potem współczesną i masowy entysemityzm w Polsce to się może odwrócić na nas na świecie. Jednakże nie szkodzi się zbroić nigdy! Jak to powiedział jeden mądry człowiek " Chcesz pokoju , szykuj się do wojny" lecz zlikwidowano pobór duża liczba młodych ludzi nie jest w tej chwili w stanie zrobić cokolwiek z bronią po za zrobieniem sobie lub komuś w pobliżu krzywdy pobór powinien wrócić i ja mówiąc to przy świadkach bez wahania pójdę może i piszę jak małolat ale lepiej być głupim odważnym i zapobiegawczym niż leniwym tchórzem ( te ostatnie słowa nie są podtekstem do jakiej kolwiek osoby. Jak tak to ktoś zrozumiał to przepraszam).

@Vravons owszem jestem za! wprowadzeniem pozwolenia na broń ale nasi rządzący boją się zbrojnego powstania takiego jak przewrót Majowy. Czemu jestem za ? Z tegoż powodu że wole mieć i nie użyć niż na odwrót. Bandyta który ma kompletnie wywalone na prawo będzie ją miał a szary Kowalski już nie bo on przestrzega prawa . Drugą rzeczą jest gminne czy powiatowe jednostki ochotnicze ( tak to są jednostki paramilitarne lecz dostają w razie konfliktu rozkazy od Polskiego dowództwa. A ich zadaniem głównym jest szkolenie ) ponadto nikt nie zmusza do wstąpienia do takich organizacji więc jeśli nie chcesz to nie idziesz ponieważ to nie jest pobór.

Sam kiedyś zastanawiałem się nad opcją do wstąpienia do takowej organizacji zważywszy na to że w razie konfliktu będę miał szybki dostęp do broni i obrony swojej i rodziny w razie wypadku gdyby wyjazd z Polski byłby niemożliwy lub zbyt utrudniony można powiedzieć wręcz samobójczy to miałbym jakie kolwiek szanse przetrwania czy też obrony. Czy to nie logiczne ?

Zamiast siedzieć na tyłkach i gdybać kto ma racje czy kto nie ma racji powinniśmy ruszyć pośladki i wziąć się do roboty jakiej kolwiek bo jak to mówią osoby z ławeczki dość słynnego serialu Ranczo - '' Nic się samo nie zrobi od **** siedzenia " .

Więc proszę w swoim imieniu i osób które się podpisują w tych słowach niech wypowiadają się na odpowiedni forum zważywszy że takie rozmowy że tak powiem mącą atmosferę na forum i poróżniają osoby będące mniejszością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był konkretny i dosadny... Armia, Wojsko Polskie! Kiedyś obowiązek patriotyczno-polityczny, dziś zabawa w wojsko. Po co tyle szumu i zadziorności, my stara gwardia odsłużyliśmy swoje i jesteśmy dumni z tego, kociarstwo które ominęły te zaszczyty niech szczędzi jęzorka bo nic nie wie o życiu i tym co było kiedyś. Może dzięki Armii miały by koty dziś twarde jaja i nie miauczały by bez sensu i logiki na tematy których nie kapują ni w ząb.

To jak Polsko_Armiści, falowcy, gdzie wasze chusty? To tylko ja byłem falowy? Oj grzbieciki... :)

Kociarstwo milczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyróżniaj @Pacjent mam do waszych roczników szacunek za to że właśnie odsłużyliście swoje. Pomijając dawając na forum publiczny taki temat musisz brać pod uwagę to że każdy ale to KAŻDY może się wypowiedzieć czy tobie się to podoba lub nie.

Powiedziałem w tym temacie że jestem za powrotu starego dobrego poboru ponieważ jak chłop jak wyszedł z wojska to był chłop nie to co dziś.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Polacy już tak mamy, każdy powód do sporów i kłótni jest  dobry. Ogólnie stan armii jest jak każdy widzi. Nie porównujcie Polski do Rosji ani USA. Nie można tego robić. Jesteśmy krajem członkowskim NATO i w razie nagłej eskalacji potencjalnego ataku otrzymamy pomoc sojuszniczą. Tak stanowią zapisy statutowe Paktu NATO. Jak będzie w rzeczywistości???? Nasza armia ma odstraszyć potencjalnego przeciwnika, zarówno na lądzie, powietrzu i wodzie. Zakupy nowego uzbrojenia, sprzętu następują. Organizacje paramilitarne są potrzebne tylko niech to co mają robić robią dobrze. W TV pokazali wykonanie marszu ubezpieczonego w wykonaniu członków takiej organizacji. Wszyscy w kupie a jak dobrze pamiętamy z wojska najpierw idzie: szpica, siły główne w odpowiednich odstępach i ubezpieczenie tylne. To tak na marginesie jeżeli już organizacje paramilitarne robią szkolenia to niech to będą dobre szkolenia, zgodnie z zasadami sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło tylko wspomnieć kiedy wasze formacje mają święto, np. WOPK ma święto 28.08.

A jaki kto miał przebieg służby to widać w praniu czyli w zonie, jak cie nauczono + instynkty tak i działasz w terenie, zona to kraina samotników nie ekip z drugiego rzutu ;)

 

p.s. dalej lubie swojego ak 74, wintara, szur-szura,..... i nie mam za grosz zaufania do szajsu zza zapadniej miedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.