Skocz do zawartości

02.08.


Rekomendowane odpowiedzi

Kondotier: u mienia na gimnastiorce była ankernica i paraszutnaja ptica :) to drugie to też było... do tej pory nie lubię morza i ciepłych krajów ;)

 

Jak już się wszyscy odezwą to możemy sobie jakieś kommando stworzyć ;), temat się rozkręca więc trzeba chyba reaktywować zbowid ;).

 

Spoko Marycha, "Masa" też jest jednym z nas i daleko zaszedł ;) - 1 pkt za znakomstwo i drużbe bez flaszki ;)

Nikt oprócz nas "dunczyków" - vide koncepcje UW dot. zdobywania plaż Danii :)

 

Pacjent 1972 a nie byłeś tam czasem na uzbrojeniu-artylerii(na szkółce)? :)

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V. - wybacz, ale jakoś nie mogę powiązać desantu powietrznego z desantem morskim, dlatego postawiłem to pytanie. Chyba że, z pewnych przyczyn zrobiłeś przeprowadzkę z południa Polski ( kolor emblematu des. pow.), na północ. Tym bardziej, że swoim zwyczajem, dla zmyłki wsadziłeś też "razwiedkę" byłego Wielkiego brata we współczesnych "gimnastiorkach".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pacjent 1972 a nie byłeś tam czasem na uzbrojeniu-artylerii(na szkółce)? :)

 Nie V, UL... Ubezpieczenie Lotów. 

Temat się rozkręca jak napisałeś, no to Panowie czekamy na więcej Rezerwistów i sprawdzimy kto szedł falowo a kto był grzbietem... chusty do okazania! Ja idę szukać swojej ... 

Edytowane przez pacjent1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słów na wiatr nie rzucam, pojechałem do rodzinnego domu, wziąłem klucze od piwnicy i przeczesałem pudła z młodości, bo warto chomikować pamiątki młodości by na starość móc powspominać z łezką w oku.

Znalazłem to co chciałem i chyba jako jedyny z nas Rezerwistów... macie też dowód że "pacjentem" stałem się w Armii, nadał mi tą ksywę hanys dziadek z jesieni w Zegrzu Pomorskim, dlaczego (?), ano dlatego że byłem nieobliczalny, szalony i ze zbyt ostrym językiem jak na kota. Przylgnęła do mnie ta ksywa bo taki jestem od zawsze, aż do dziś. 

Oto dzieło moich rąk, bo każdy rezerwista powinien był zrobić sobie chustę sam, miałem szablon i farby, brakło czasu na tło bo za dużo piliśmy przed wyjściem. :devil:

Musiałem użyć drabiny by uchwycić całą chustę. 

o3HAtth.jpg

s7VRJL5.jpg

52NsOtI.jpg

MpqhN0h.jpg

9PocnvI.jpg

 

r08.gif

Tu macie stronkę gdzie możecie ale nie koniecznie swoich falowców. http://www.rezerwa.eth.pl/index.php?go=C02

Edytowane przez pacjent1972
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V. - wybacz, ale jakoś nie mogę powiązać desantu powietrznego z desantem morskim, dlatego postawiłem to pytanie. Chyba że, z pewnych przyczyn zrobiłeś przeprowadzkę z południa Polski ( kolor emblematu des. pow.), na północ. Tym bardziej, że swoim zwyczajem, dla zmyłki wsadziłeś też "razwiedkę" byłego Wielkiego brata we współczesnych "gimnastiorkach".

 

Emblemat 7 BOW umieszczony w pierwszym poście to nie do końca zmyłka -  bezpośrednio historię swoją brygada wywodzi z utworzonej w 1963 roku w Gdańsku 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej więc jako z genezy pasuje do Święta Wojsk Powietrznodesantowych; choć OBECNIE brygada pełni funkcje zgoła inne niż jej "desantnikowe" odpowiedniki.

JlpebeQ.jpg

vu6swpk.jpg

 

Zdjęcia pochodzą ze strony http://7bow.wp.mil.pl a dokładnie ze Święta 7. Brygady Obrony Wybrzeża (Uroczystość i Dzień Otwartych Koszar).

Edytowane przez marycha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marycha - moje określenie "zmyłka" dotyczyło wstawienia przez rezerwistę vidkunsena emblematu i zdjęcia żołnierzy rosyjskich. Skoro zaczął temat o tym gdzie kto służył, a sam wstawił znaki rozpoznawcze trzech rożnych formacji, w tym jednej zagranicznej, to wyszło na to, że we wszystkich służył. I że nosił wszystkie trzy na swoich rękawach. trochę to dla mnie niespójne. Bo o ile z powodów zdrowotnych, przejście ( choć mało prawdopodobne) z 6BPD do 7BOW mógłbym przyjąć, to już do "bratniej armii" - absolutnie. Nawet w tamtych "słusznych" czasach, były transplantacje, ale na wysokich szczeblach i od nich do nas, nigdy odwrotnie.

A jeśli v. pisze o 26BR z Dziwnowa, to nie ten kolor emblematu.

"Wolna twórczość" vidkunsena, prowadzi do takich sytuacji :devil:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intencje są dobre może czasem gorzej z doborem słownictwa, co do problemów dot "naszego wojska" to nie mam tego w sempiternie bo ja jak inni broniłem tego kraju biernie lub czynnie to kto teraz to zrobi dla nas, dla mnie, skoro wojska już nie ma, coraz mniej tych co się nadają,  a wrogów coraz więcej, atakującej armii przeciwstawimy: modlitwy, szoł z tefałenu, paradę ..... .

Tyle fakty i zaś powrót do ... z modlitw ludów nordyckich tzw. vikingów(ok. VIII - X): ...i strzeżcie nas Bogowie od gniewu Słowian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie spokój. Sytuacja w armii jaka jest to każdy widzi. Najpierw płakano że jest służba zasadnicza. Potem "zetka" została zniesiona i jest armia zawodowa. Tylko:

korpus szeregowy który stanowi trzon naszej armii może służyć/pracować maksymalnie 12 lat, potem kop w tyłek i tyraj człowieku w cywilu do emerytury. Państwo wywaliło na twoje szkolenie grube miliony. To pies pogrzebany. Gdyby dano ludziom szanse awansu to inaczej by wyglądało. Wtedy szeregowy awansuje i ma szanse na emeryturę. Nie mówcie że żeruje bo inni muszą harować do 67 roku. Pamiętajcie że są poligony, zajęcia dzień/noc, zima/lato, ostre strzelania, praca z materiałami wybuchowymi, środkami trującymi, skoki, misje. Cały czas dyspozycyjność, dziś służysz tu jutro w drugim końcu Polski, gdzie rodzina która zostaje. Przenoszą żołnierza, np w USA idzie za żołnierzem, dostaje mieszkanie/dom. Jestem żołnierzem i nie skarżę się bo to jest zawód wybrany przez zemnie.  

Nie dajmy się zwariować pismakom i politykom którzy napuszczają społeczeństwo przeciwko grupom zawodowym. Nie zarabiam jak kierownik/prezes. Po 17 latach służby w różnych warunkach nie mam kokosów. Chcę posłużyć jeszcze z 10 lat oczywiście jak zdrowie pozwoli.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podlega w mojej ocenie dyskusji że Polska (w tym wojsko) jest celowo rozkładana na łopatki. Armia, banki, media, elektrownie i inne są podstawą istnienia państwa. Swoją drogą warto przypomnieć sobie jaką rolę w sprzedaży TPSA brał udział chwalony pod niebiosa Pan Kulczyk. Każdy kolejny przetarg na zakup broni to śmiech. Wiadomo kto ma wygrać i pozbyć się swojego złomu. Jeśli nie możemy liczyć na armię musimy radzić coś inaczej. Sądzę że paramilitarne organizacje (czy jak je tam nazwać) prowadzone przez byłych komandosów i znających się na rzeczy wojskowych w każdym mieście, miasteczku czy wsi byłyby dobrym rozwiązaniem. Odpowiednia selekcja ludzi oczywiście wszak psychopatów nam nie trzeba. Obsługa broni - długiej i krótkie, zasady prowadzenia wojny partyzancjkiej, używanie sprzętów różnych jak broni, zasady chemii - tworzenie ładunków wybuchowych, pozyskiwanie substancji, budowa pułapek i wiele wiele innych. To ostatni dzwonek żeby rozpocząć działanie. Wątpię aby rząd PiS cokolwiek polepszył tym bardziej że ma zamiar wprowadzić euro tylko nie wiadomo kiedy. Chciałbym się co do PiS mylić. Nawet bardzo. Obawiam się jednak że to jak w USA dwie partie a bez względu na wynik z Polski i Polaków zrobi się pachołków.

Pomyślcie nad tym. Sporo z Was to ludzie doświadczeni. Inni znają choć podstawy. Tu każda nauka dla młodego człowieka inna niż czesanie włosów na bibera jest istotna. Rozpuśćcie wici. Przy takiej inicjatywie potrzebne jest wsparcie zarówno finansowe jak i osobowe. Jest jeszcze w kraju trochę porządnych patriotów z którymi ludzie się w kraju liczą. Inni z pewnością chcą mieszkać w kraju który nie skapituluje po 2 godzinach. Póki co każdy kapituluje wpychając nas do junji ojropejskiej. Już zwykłe zabory niepotrzebne.

Należy również przywrócić możliwość posiadania broni. Nie dla każdego ale dla większości. Nad wszystkim można popracować i krok po kroku zrealizować. Trzeba mieć jednak cel i zacząć działać. Wszelkie pomysły mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.