Skocz do zawartości

Problemy ze schowkami i kwestami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę w sprawie problemu z schowkami na mapie. Nie pokazuje ich lokalizacji. Z tego co widziałem, te charakterystyczne okręgi były, ale zniknęły np do zadań z spodniami dla tego kota. Czy to jakiś bug? Grę dopiero zacząłem i chcę wiedzieć, czy to normalne, czy muszę od nowa grać. Boję się, że to przez quicksave, którego początkowo używałem, póki nie doczytałem iż należy je robić przez konsole. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :) 
I na początek dobra rada odpuść sobie OP-2 zagraj w Soljankę 2016. Oszczędzisz sobie nerwów i będziesz miał więcej radochy z gry :) 
Grałem we wszystkie odsłony Soljanki i wiele osób się ze mną zgodzi w tej ocenie.
Soljanka OP-2 będzie bardziej strawna w wersji 2.1 która jest już zapowiadana. Decyzja należy oczywiście do Ciebie.
Co do Twojego pytania o schowki nie zawsze schowki sygnalizowane są przez okręgi. Czasami jest to sam opis w PDA.         

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czemu nie mogę oddać gwiazdy wieczornej sidorowiczowi? Czytałem, że trzeba przerywać dialog kilka razy i wtedy sam zagada. Próbowałem to z 30 razy pod rząd, nie działa. Myślę też, że to TEN, bo po znalezieniu pojawił się komunikat z misją oddania go. Jedyne rozwiązanie które nie zastosowałem, to wyrzucenie go z eq, bo zwyczajnie nie mogę. Nie ma opcji wyrzucenia. Ten artefakt niby jest i go nie ma, bo bonusy z paska idą, ale z ekwipunku drań przebrzydły nie chce ujść, tak się "przywiązał". Nie jestem pewien, ale takie "bugowanie" artefaktów chyba też dawno temu miałem na czystej podstawce. Jest na to jakiś sposób? Na razie nie uświadczyłem jakiś poważnych błędów poza tym, raz miałem wylot w wysypisku i tyle. Zaparłem się i nie mogę odpuścić. Taki masochista ze mnie - masturbacja f7 mnie podnieca i motywuje. Jednak jeśli w pewnym momencie zbuguje się coś ważnego tak jak innym, to raczej przesiądę się na NS2016, jak radzicie.
PS Schowki częściowo się naprawiły, widzę zielone znaczki, ale nadal brak niebieskawych okręgów.

Edytowane przez Ardas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ardas Z tą gwiazdą to takie jaja, ja też nietaz pykłem dla niego te inne questy. Pogadałem na inne tematy i kiedyś tam zaliczał to zadanie. Co do NS 2016 to raczej wszyscy tu polecają zamiast OP-2 ;) szczególnie jak jesteś na początku. Może lepiej później sobie pograć w OP-2.1 bo pewnie do premiery już nie tak daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Nie zrezygnowałem jednak z moda, bo nie lubię kończyć coś co zaczynam tak szybko(poza tym pod jarałem się jak idiota i trudno mi teraz z tego wyjść) i jak to bywa, mam kolejny problem z tym modem. Mianowicie Kostia. Robi się wrogi do mnie. Wszystko było w porządku aż nie przeszedłem z wysypiska na kordon(po złotą rybkę). Jak wróciłem poczciwiec naparzał do mnie z kałasza. Robi to na każdym zapisie aż do autosave złotej rybki(zlecenie, nie wykonanie). Jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu, czy muszę grać od złotej rybki? W sumie ten problem pojawił się drugi raz, poprzednio po prostu stwierdziłem że tak zacznę od nowa z lepszym startem. Nie sądziłem że znowu mnie ten bug napotka.. W sumie to chyba jako jedyny go miałem, bo nie widzę podobnego tematu. Próbowałem różnych sposobów, takich jak ściąganie pancerza, podkradanie się etc.

@tom3kb@Anton Gorodecki
Dzięki, pomogło.

Edytowane przez Ardas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ardas

Anton miał kiedyś taki problem, zobacz czy jego sposób zadziała.

Dnia 15.11.2015 o 01:05, Anton Gorodecki napisał:

Miałem ostatnio podobny podobny problem - mianowicie wrogi stał się Kostia (nie rzucałem obok niego granatami, nie strzelałem do/obok niego - na Radarze oraz w Prypeci Centr. zabijałem notorycznie samotników więc myślę że tu tkwi problem). Mówię sobie - zadania dla niego wykonałem - niech dziad świeci się na czerwono. Problem odpuściłem. Do czasu. W trakcie fabuły wysp natknąłem się na kobitkę (teraz już wiem kim jest) na Kordonie. Podchodzę do ogniska - a tu ni stąd ni zowąd seria z Sajgi.... Zgon. Wczytuję... znów to samo... Ki *uj? Zerknąłem przez lunetę  na ów  niewiastę - krwisto czerwona - mówię sobie - to teraz bracie masz przejebane jak w ruskim czołgu - nie dość że Kostia to jeszcze ten babsztyl.....

Poszperałem najpierw na rus forach - i TU natknąłem się na rozwiązanie problemu - post karavan150 nr. 2.533. Edycja pliku ui_main_menu.script pozwala podnieść do zielonej stosunki z dowolną frakcją w grze (nawet nie trzeba zapisywać gry i wczytywać, skrypt działa natychmiastowo).

W ten oto cziterski sposób naprawiłem stosunki zarówno z Kostią jak i Marią.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybet64 aby zmienić nastawienie członka frakcji (Siak jest "Samotnikiem" jeśli dobrze pamiętam) trzeba otworzyć plik (zrób sobie jego kopie na wszelki wypadek) gamedata\scripts\ui_main_menu.script i bezpośrednio po frazą:

elseif dik == DIK_keys.DIK_A then 
if amk.check_game() then 
self:amk_options() 

dodać frazę:

local id, obj, kto 
for id=0, 65535 do 
obj = level.object_by_id(id) 
if obj and IsStalker(obj) then 
kto = obj:character_community() 
if (kto == "stalker") then 
obj:set_goodwill(5000, db.actor) 
end 
end 
end 

i zapisać zmiany w pliku. Uruchamiasz grę, wczytujesz zapis przy "wrogim" Siaku i następnie naciskasz kombinacje klawiszy - ESC, A, ESC i wróg staje się przyjacielem.

W ten sposób można prawdopodobnie zmienić nastawienie każdego członka frakcji w grze (zamiast frazy stalker w linii (kto == "stalker"), wprowadzamy nazwę frakcji wroga w grze, oczywiście wg nazewnictwa w skryptach) .

Co do twojego zapytania:

55 minut temu, tybet64 napisał:

Mam problem z dostaniem się na komin na CAS2. W Soli 2016 dało się wyjść po drabinkach

 powiesz mi o które dokładnie zadanie czy linie fabularną tutaj chodzi?

DODANO: spróbuj zmienić w linii (kto == "stalker") na (kto == "trader"), ponieważ wydaje mi się że Siak należy do frakcji "handlarzy".

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komin muszę się dostać do tego śmigłowca po artefakt który Mucha zaiwaniła.

'"25. 2-gi helikopter znaleźć bardzo prosto, dobrze go widać i z dołu (z ziemi), i z góry, każdy gracz mijał go nie raz. Obok niego – wskazówki gdzie szukać 3-go helikoptera, który znaleźć trudniej i do którego bez teleportu GG się nie dostanie. "

To z poradnika. O jaki teleport chodzi? Mam kilka ale żaden mnie na komin nie wyrzuca.

Edytowane przez tybet64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2016 o 19:32, kobal napisał:

@ Ignachinio Po prostu grasz nieuważnie. W Dolinie Mroku powinieneś dostać smsa od Łukasza, że dalej trzeba szukać na Agropromie. Tam idziesz do Adrenaliny. Kolejną postacią jest Doktor w Prypeci. W Prypeci dostaniesz wskazówkę gdzie finalnie szukać złodzieja.

 

  Ukryj zawartość

 

Na Jupiterze, w obozie budowlańców przy Kamieniołomie. Tam gdzie w Zewie Prypeci był tajny magazyn Powinności

 

 

 

Witam. Wytłukłem wszystkich ,przeszukałem cały teren i nic.

Sprawa rozwiązana. Jak zwykle jestem ślepy. Giwera spokojnie sobie leżała w krzakach.

Jeszcze jedno pytanie. Znajdę gdzieś film z wszystkimi schowkami Striełoka? Bo znalazłem schowek na Radarze a doktorek nie chce gadać.

Edytowane przez tybet64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.