Skocz do zawartości

Problemy ze schowkami i kwestami


Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wytłumaczyć, o co chodzi z zadaniem na poszukiwanie sejfu tajemniczego stalkera ? Bo ktoś zgłupiał...albo ja, albo gra :/

Znalazłem szkatułkę, dałem ją Adrenalinie, polazłem do Sidorowicza żeby wstąpić do Monolitu. Wszystko fajnie, inni stalkerzy są czerwoni, ale jakoś cichaczem przemknąłem do Labiryntu. A tu zonk - słyszę tylko okrzyki "wrag monolita", a wszyscy monolitowcy też są na czerwono, i walą do mnie ze wszystkiego co tylko mają :(

Co robię nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, tu może być rozwiązanie problemu. W OP-2 quest na sejf nie ruszy jeżeli nie masz otwartej CEA-2. Tu te zadanie jest rozbudowane w stosunku do innych wersji NS o brata Cienia Monolitu, który urzęduje właśnie na CEA-2. Generalnie, poza odwiedzeniem CEA-2, jak nie masz teleportów Monolitu przenoszących na CEA-2 to nawet nie właź do Labiryntu. Będziesz musiał jako monolitowiec się tam udać, co może być trudne normalną drogą. A jak się już tam będziesz wybierał to weź ze sobą sporo granatów dymnych i ogłuszających. Bardzo się przydadzą. Poza tym obowiązkowo co najmniej 1 granat F1.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przede wszystkim musisz odwiedzić CEA-2. Po prostu skończ waniliową linie fabularną. Potem kontynuujesz questa. Czyli po rozmowie z Adrenaliną i Górnikiem zbierasz sprzęt ( artefakty dla Cienia, granaty) i idziesz do Sidora. Sidor zmienia cię w monolitowca. Idziesz do Labiryntu, bierzesz kod od Cienia Monolitu, znajdujesz sejf. Przy wyjściu z bazy Monolitu zaczepi cię Cień, zabierze ci sejf i da kolejne zadanie związane ze swoim bratem. Załatwisz je, wrócisz do Labiryntu, Cień Monolitu odda ci sejf. Dalej wszystko tak samo jak w zwykłej NS.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć, o co chodzi z zadaniem na poszukiwanie sejfu tajemniczego stalkera ? Bo ktoś zgłupiał...albo ja, albo gra :/

Znalazłem szkatułkę, dałem ją Adrenalinie, polazłem do Sidorowicza żeby wstąpić do Monolitu. Wszystko fajnie, inni stalkerzy są czerwoni, ale jakoś cichaczem przemknąłem do Labiryntu. A tu zonk - słyszę tylko okrzyki "wrag monolita", a wszyscy monolitowcy też są na czerwono, i walą do mnie ze wszystkiego co tylko mają :(

Co robię nie tak ?

A nie majstrowałeś przypadkiem w pliku game_relations.ltx? To by wyjaśniało wrogość Monolitu po wstąpieniu do ich frakcji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się, ale nie grzebałem, zresztą po co ?

Ale po Twoim poście owszem, zacząłem grzebać. I co dziwne nie mogę w ogóle zmienić nastawienia monolitowców do mnie. Jakie bym nie wpisał wartości, są cały czas na czerwono, nawet jeszcze przed wzięciem zadania na sejf i wstąpieniem do Monolitu. A co jeszcze dziwniejsze, żadna zmiana w game_relations.ltx w ogóle nie działa na żadną frakcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się męczę obecnie z zadaniem Kontener na Bagnach dla Kalmuka.. Niby wiem gdzie i niby wiem jak (a co ciekawe w pierwszej wersji Soljanki zrobiłem to zadanie bez problemu). Jak się ustawić (przejść) żeby ominąć teleport który blokuje mi podejście do tego kontenera? 

EDIT:

Sprawa rozwiązana DZIĘKI apg2312 za podpowiedź !

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg opisu z poradnika trzeba szukać :

"Idziemy do plecaka, zabieramy pojemnik. W teleporcie wokół plecaka jest minimum jedno przejście, ale bardzo wąskie (+- pół metra w bok i nie zadziała), trzeba znaleźć miejsce tego przejścia. Możliwe, że miejsce przejścia jest przypadkowe. Bądźcie uparci w poszukiwaniach, podchodźcie z rożnych kierunków."

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się męczę obecnie z zadaniem Kontener na Bagnach dla Kalmuka.. Niby wiem gdzie i niby wiem jak (a co ciekawe w pierwszej wersji Soljanki zrobiłem to zadanie bez problemu). Jak się ustawić (przejść) żeby ominąć teleport który blokuje mi podejście do tego kontenera? 

Spróbuj podchodzić powoli z każdej strony - w końcu się uda:blush:

Zdziwiłbyś się, ale nie grzebałem, zresztą po co ?

Ale po Twoim poście owszem, zacząłem grzebać. I co dziwne nie mogę w ogóle zmienić nastawienia monolitowców do mnie. Jakie bym nie wpisał wartości, są cały czas na czerwono, nawet jeszcze przed wzięciem zadania na sejf i wstąpieniem do Monolitu. A co jeszcze dziwniejsze, żadna zmiana w game_relations.ltx w ogóle nie działa na żadną frakcję...

Rozpatruje tylko wszelkie logiczne opcje;) Niestety nie wiem jak pomóc w tym przypadku:confused:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz drzewo za plecami a naprzeciwko wysepke z kontenerem to omiń wysepke z kontenerem przeskocz na drugą strone wody.

Obracasz się do wysepki z kontenerem , podchodzisz bardziej po prawej stronie wysepki tam jest przejście :biggrin:

Edytowane przez Łobuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jestem na Bagnach mam zrobić misję na odnalezienie ekipy która dostarcza zaopatrzenie dla Zimnego.
Aleksandrycz mówi że jego ludzie mogli zginąć w okolicach zawalonego mostu potem mam szukać w wiosce rybackiej.Jak przejść pod ten most przez płot z drutu kolczastego się nie da ? Bo rozumiemiem zo to ten most w górnym lewym rogu mapki. Prowadzą tam tory kolejowe od rampy z wagonami i lokomotywą
Mechanik w bazie Czytego Nieba mówi o naprawie broni ale trzeba najpierw pogadać z Danem potem potrzebne są schamaty broni potem trzeba na Prypeci odnależć Zbrojmistrza. Czy można to zadanie sobie na razie odpuścić czy jednak trzeba żeby fabuła szła do przodu ?   

EDIT:
Szukałem znalazłem może się przyda miejsce gdzie jest przejście przez płot w stronę zawalonego mostu. 

ss_dom_11-02-15_15-42-33_(marsh).thumb.j 

 

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wersję polonizacji? Ten błąd został już dawno zgłoszony i poprawiony. 

Jak jesteś w wiosce rybackiej to kieruj się w prawo wzdłuż ogrodzenia. Natrafisz na dziurę w płocie, którędy będziesz mógł przejść na drugą stronę. Rzecz znana jeśli grałeś w Czyste Niebo. Tam nawet na mapce Bagien było to przejście zaznaczane kropką, jak pamiętam.

Schematy są przedmiotami questowymi. Będziesz je zdobywał zaliczając konkretne zadania. Wszystkich jest siedem. Mając taki schemat i kilka innych rzeczy o których dowiesz się od Wasylego, ten zrobi ci unikatową broń. Jeden, jedyny egzemplarz w całej Zonie. A poza tym Wasyli naprawi ci zwykłą broń bez problemów. Musisz mieć tylko pieniądze i Czarną Energię. Możliwe, że najpierw musisz mu dostarczyć narzędzia, by naprawiał. I po to masz iść do Dana. Już nie pamiętam. :ermm:

Fabułą się nie przejmuj na razie. Schematy Zbrojmistrza to osobna linia fabularna, nie powiązana z linią fabularną solianki. Ale pamiętaj, że takich linii fabularnych jest dużo. Kilkanaście, może kilkadziesiąt...:cool:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI.

W Czyste Niebo nie grałem ale postaram się namierzyć to przejście dzięki za wskazówkę.
Skoro tak zadanie na schematy wezmę a potem się zobaczy co dalej ;)

Co do spolszczenia to już się pogubiłem  jutro zaktualizuję. 

EDIT:

Jeszcze jedno pytanie.. od jakiegoś czasu po Kordonie biega jak szalona jakaś kobieta.  Z tego co wiem to jest czyjaś matka.. Co to za postać?  

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matka Kuźkina należy do ekipy Buustyego. To ci co pomogli ci na posterunku wojskowym przy queście z walizką. Zapewne zapomniałeś z nimi pogadać po rozróbie i im podziękować za pomoc. Bardzo niedobrze. Normalnie po wyrżnięciu posterunku cała drużyna Buustyego przenosi się do wioski. Dają zadania, Matka Kuźkina też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.