Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@jurek48  Takie zadania jak na tę deskorolkę są tylko dla zabawy i ewentualnej nagrody. Dziwne, że ten NPC zniknął. Bo gdyby zginął, to byłby jego trup. I tak jak pisze @wariat  , nagrody odbiera się u barmanów. Sprawdź na mapie, gdzie masz wyznaczony odbiór. Bo może być na innej lokacji.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Tam w ich bazie, są 3 "miejscówki". Ten przy bramie to chyba się nazywa "Wejście do bazy". Do tego "perymetru" zalicza się też ten stolik z ich barmanem. W tym obszarze musi znajdować się przynajmniej jeden oddział anarchistów. Bywa że wybiją ich zombi, wtedy barman po prostu znika. Aby się znów pojawił, potrzeba by w tej miejscówce "wejście do bazy" pojawił się choć jeden ich oddział. Dlatego też w powyższym wspomniałem, że w razie konieczności trzeba się zabawić opcjami wojny frakcji, aby to miejsce zajęli wolnościowcy i pojawił się barman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urok tego moda, jednym coś z gry da, drugim odbierze. Ale jak ktoś nie złamie tej "ukrytej" linii fabularnej z estakadą i nie da zabić st.ReLocka na CEA, moda na pewno skończy. Grałem kilka razy, ale to zadanie na deskorolkę miałem tylko raz i bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zasięgnąć opinii co do mojej gry.Anelka jest w Rudym Lesie przy teleporcie,tam ją zostawiłem.Następnie przez teleport w tunelu do Limańska dostałem się do szpitala gdzie rozmawiałem z Bezimiennym i przez teleport(tak) wylądowałem na CEA.Rozmowa z Striełokiem i oddanie mu pda Gryka.Striełok mówi mi,że dalsza droga to wstąpić do Monolitu.Zaznaczam,że nie mam jednej fleszki z Doliny Mroku(estakada) i nie mam pda Szramy,i wtym momencie wyrzuca mnie do pulpitu.Ogólnie chodzi o to,czy jest to dobry kierunek mojej gry.Ciekawy jestem waszej opinii.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48 Kierunek jest dobry. Uratowałeś St.Relocka. Zgaduję, że nie masz fleszki z estakady, tej, do której droga prowadzi piwnicy w Limańsku. Teraz po oddaniu Re Lockowi pda Gryka porozmawiasz na CEA z Pierwszym, po rozmowie wchodzisz w teleport do Limańska. Ja to zrobiłem tak, że będąc w Limańsku zaprowadziłem ojca Anieli do teleportu do RL, ale nie wchodziłem tam za nim, a wracałem do dziedzińca do piwnicy i szedłem zgarnąć fleszkę z estakady. A z powrotem do Limańska dostaniesz się z Magazynów Wojskowych, przejście między skałami, oznaczone w PDA że niby do szpitala, a tak naprawdę prowadzi do Limańska.

A co do PDA Szramy.... Dostaniesz na niego zadanie od naukowca w Limańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48  Uzupełnię wypowiedź @wariat . st.ReLock mówi o wstąpieniu do Monolitu, bo tego wymaga scenariusz. Za budową w Limansku będziesz musiał pozabijać monolitowców, ale z zastrzeżeniem, że nie ruszysz Gigi i jego dwóch pomocników. Bez nich nie ma dalszej gry.

A czy po rozmowie ze st.ReLockiem i przerzuceniu na taki fragment uszkodzonej estakady, znalazłeś Pierwszego i z nim porozmawiałeś. I idziesz w teleport do którego on zastawiał dostęp. Każde inne działanie powoduje śmierć, lub wylot. To taki restryktor moda, aby nie złamać scenariusza.

I jeszcze raz przypominam. Najpierw do sztolni prowadzić tatusia, a jak już się tam usadowi przy ognisku, dopiero doprowadzić Anielę. A że ona łazi przez tekstury, lepiej zostać na zewnątrz i tylko na minimapie śledzić, czy dotarła do tatusia. Słuchać grzmotu.

Z ciężarówki pod mostem zabrałeś grawigana?  No i powodzenia w dalszej grze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Tak, wstąpić do Monolitu, do tego prowadzi gra. I @jurek48 jego też gra do tego momentu doprowadzi. 

Wybacz, ale @jurek48 pytał czy postępuje właściwie wedle fabuły, i ja mu na to odpowiedziałem. Nic nie wspominał o wskazówkach czy poradach, więc takich nie udzielałem. Jego gra idzie w dobrym kierunku i tylko trzymać kciuki, by go ukończył.

Życzę mu powodzenia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał o wylotach, więc moje wypowiedzi-podpowiedzi ( za wyjątkiem tej o Giga ) do tego prowadzą. Jak najpierw zaprowadzi Anielę, też wyleci i nie będzie wiedział dlaczego. Lepiej dmuchać na zimne.

A gra prowadzi do pozyskania trzech Artefaktów Śmierci. Wstąpienie do Monolitu jest tylko jednym ze środków do wykonania zadania wieńczącego dzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ale te tematy były już wielokrotnie powtarzane w tym forum, i wątpię aby kolega jurek je pominął. 

Podczas swojej gry wspomniałem o tym, i teraz też wspomnę. Twoje porady do tych modów są bezcenne i bardzo szanuję Cię za te wszystkie wskazówki, które wszystkim podajesz. Brawo Ty @kondotier :)

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wam podziękować panowie za wasze podpowiedzi.Czytałem też poradniki od @kondotiera.Na razie staram się z nich nie korzystać,ale mam je cały czas pod ręką.Te wyloty mam zawsze po skończonej rozmowie z Striełokiem.Widocznie za daleko poszedłem do przodu.Jestem teraz trochę mądrzejszy po waszych podpowiedziach.Dzięki.Jakby co to będę pytał.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ukończyłem tego moda w  dużej mierze dzięki podpowiedziom naszego dobrego wujka @kondotiera, i dziękuję mu za to że zawsze można na niego liczyć.

Co do naszych podpowiedzi to czasem się nie zgadzamy, bo gralismy innymi frakcjami, ale niezależnie od ugrupowania prawdziwe cele moda pozostają bez zmian. Dla wszystkich są takie same. Tyle że Reborny są na tyle zajebiaszcze, że w różnych sytuacjach dają nam możliwość wyboru, możemy niektóre zadania wykonać na 2-3 sposoby i każdy będzie zgodny dla fabuły. Nie ma jakiejś określonej na sztywno ścieżki. Ważne aby zgadzał się cel.

Życzę powodzenia Jurek:)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Czy duplikata oZona na budowie w Limańsku trzeba zabić i zabrać gaus obcych,czy nie?Dlatego się pytam gdyż Monolit jest na czerwono przed zabiciem oZona,a na żółto po zabiciu,tak że nie muszę ich unicestwić.Giga jest na miejscu i daje zlecenia po wstąpieniu do Monolitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48  Od duplikata o'ZONA , o ile Chalecki już jest w Lesie, bierzesz zadanie na broń w czołgu. Samo to że o niej mówi to za mało. Dwie pieczenie przy jednym ogniu. Nie trzeba go zabijać po oddaniu. Jak jeszcze nie masz, da Ci PDA Szramy. Mod pozwala na wariantowość rozwiązań. Ja zawsze pozostawiałem duplikata żywego i zwalczałem monolit. Gaus teraz już niewiele się przyda. Raczej arty które dają mocne anomalie, do likwidacji tego co w bazie na bagnach. Do ostatniego psa.

Ale skoro Giga daje Ci zadanie, możliwe że tak też można problem rozwiązać. Zrób sobie zapis przed zabiciem o'ZONA i graj z tego zapisu z Gigą. Sprawa wyjaśni się w Podziemiach Prypeci. Najwyżej jak nie wypali, będziesz mógł powtórzyć od o'ZONA. Sam zdecyduj co wybierasz. Chyba że w razie klapy, skorzystasz ze wstawionych przeze mnie zapisów bezpieczeństwa po rozmowie z Zerowym.

No bo jak po FF zamierzasz brać się za Duplikaty, tam takich wyborów mieć będziesz na pęczki, a podpowiedzieć w którą stronę ruszyć, będzie prawie niemożliwe.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48  PDA Szramy, w zależności od prowadzonej gry można pozyskać gdzieś na Bagnach, jak tam wojujemy. Mnie się nie przytrafiło. Za to dostałem je od proto o'ZONA po przyniesieniu mu broni z czołgu.

A Monolitowców za budową po to trzeba porozwalać, bo mają miotacze płomieni, a bez miotacza i dwu butli do niego, do Podziemi Prypeci nie warto się wybierać. Bo przy trafieniu na pijawki, bez niego są prawie nie do pokonania. To samo niewidzialne pająki. I nie zdążysz czasowo do Zerowego. O tej ukrytej w dialogu z Pierwszym czasówce, już pisałem.

A jak dostajesz zadanie od Gigi, to się potkaj z jego dwoma pomocnikami, handlarzem i rusznikarzem. Jak masz coś do sprzedania to sprzedaj, zepsute napraw i najkrótszą drogą do bazy na bagnach. To że ją wyczyściłeś zgodnie z wymaganiami scenariusza, potwierdzi Ci SMS wzywający do Gigi. I znowu najkrótszą drogą do niego. Rozmowa z nim i do finału, czyli podziemia i Zaton.

Ale widzę że idzie Ci sprawnie, wiec życzę :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48  Ta z jego zaplecza? Jak będziesz wracał z Bagien, możesz dla własnej satysfakcji spróbować ją capnąć, wchodząc za plecy Sidora i będąc szybszym od teleportu. Bo właściwe dotarcie do fleszki jest z któregoś teleportu na CEA, ale tylko w przypadku gdy poszliśmy tam bez PDA Gryka i rozmowa ze st.ReLockiem zakończyła się takim dialogiem ni w pięć, ni w dziewięć. Jest na niej jakaś informacja, na tym etapie gry na jakim już jesteś, nieistotna. Więc branie jej na siłę jest niecelowe. Możesz do podziemi iść bez niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier i o to chodzi,czyli kłopot z głowy.Próbowałem być szybszy od teleportu,ale mi nie wychodziło to dałem sobie spokój.Wracam teraz z bagien do Giga.Czy do podziemi ktoś kieruje?Wróciłem do Giga,ale on nie ma żadnych zleceń.Wracałem przez Magazyny Wojskowe i dostałem sms od monolitu.aby wykonać dwa zadania.Czy trzeba je wykonać?

Edytowane przez jurek48
zadanie pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt od wczoraj nie odpowiedział na moje pytanie dlatego piszę post pod postem.Mam następny problem.Chodzi o podziemia Prypeci.Rozmawiałem z oboma głównymi NPC-ami,znalazłem pda Zarki i gdy wychodzę po drabinie wyrzuca mnie na powrót do Limańska.Czy to jest prawidłowa droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48  Nie tędy droga. Po znalezieniu PDA Zarki pniesz się w górę pod kopułę i tam szukasz drzwi przy których napisy nie są lustrzanym odbiciem. Na tyle chyba już poznałeś grażdankę, aby wiedzieć jak wygląda jej odbicie lustrzane, a jak prawidłowa.

Nie jest to łatwe, bo po drodze do ostatniego teleportu jest kupa pułapek na tych galeriach i inne ukryte teleporty. Zobacz zrzuty ekranu we wpisie gdzie dałem zapisy bezpieczeństwa, powinny Cię naprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.