Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aby było jasne. Wielu z grających borykało się z wykonaniem końcowych zadań, poczynając od doprowadzenia Pilota na budowę, zadań z Gigą i O'ZONAMI.

Powodowane to było albo pominięciem jakichś zadań wcześniejszych, albo poprowadzeniem rozgrywki w sposób zaplątując logikę moda. Ale że to nie była wina moda, lecz rozgrywki, bez wsparcia innych chcieli rezygnować. Trochę to było nie po stalkersku.

Ponieważ to były zadania tylko uatrakcyjniające grę, ktoś kolejny grający będzie bez szkody dla moda mógł dokończyć grę na tych ostatnich lokacjach, pozwalających zrozumieć początek moda DUPLIKATY - Odmienne światy, będącego przedłużeniem scenariusza z tego moda.

Chcesz się pochwalić że jesteś matierym - zahartowanym stalkerem? Zagraj i skończ tego moda i jego drugą część.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ok... nabierając sił po soliance na nową przygodę zdecydowałem się na pierwszą część Reborna którą mi polecono i zalecając się do wszystkich rad @kondotier'a zacząłem grę. Wszystko fajnie, ale jakież było moje je*** zdziwienie gdy NIC nie mogę zrobić co do zgonów ważnych postaci. Już na samych bagnach gdzie zaczynam grę nie wiadomo jak bym nie chciał i jakbym się starał srając pod siebie to nigdy nie dojdę na ratunek osobom które giną. Zawsze gdy tylko jestem nieopodal wieży obserwacyjnej słyszę strzały i mutanty robią z gości sieke. A ja przychodząc w miejsce widzę martwego Wano, Kręgarza i Trapera czy jak mu tam. 5 razy zaczynałem nową gre żeby to gówno jakoś przejść ale to jakaś syzyfowa praca. Wymijałem tą wieże szerokim łukiem obchodząc całe bagna no nic nie pomaga kompletnie. Czuję się jak jakiś bezradny bachor który nic nie może zrobić w tym modzie. Czy to jest normalne w tym Rebornie?? A może tak ma być żeby oni gryźli glebę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modzie postacie które w podstawkach czy modach były kwestowymi, tu są statystami. I tak jak napisali wyżej, rób swoje i nie zdziw się, jak napotkasz ich znów żywymi i na dodatek będą we dwóch obok siebie.

Dla RebornFF nie ma gameplayów, ale można pooglądać dla https://www.youtube.com/watch?v=9QR7mV12SFU

Kompletnie ten sam scenariusz, ale z wszystkimi udziwnieniami, których jest pozbawiony FF. Można się nim wspierać, choć mod jest mocno nie liniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pure - o ważności będą informowały dialogi. Trudno ich wszystkich wymienić. Ale jak pamiętam, ci scenariuszowi nie ginęli bez powodu, za wyjątkiem Wilka w kociarni od ostrzału śmigłowca. Dlatego zadanie od niego trzeba wziąć od razu po wejściu i szybko wykonać. Sidor dopiero w następnej kolejności.

W RebornFF usunięto sporo sytuacji, np. początek w bazie na Bagnach, kiedy mogli zginąć. Ten początek w oryginale był tak masakryczny, że autor moda oficjalnie wstawił sava ratunkowego, z żyjącym Basztą i Lebiediewem, co widać na filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pamiętam o tym jak wspominałeś, kończę właśnie bagna. Ale tymczasem małe pytanie. Czy normalnym jest też, że jeśli oczyszczę jakieś miejsce z banditsów np gospodarstwo i odchodząc na 100m dostaje znów to samo zadanie w tym samym miejscu?... tak miałem wczoraj 2 razy. dosłownie 5 minut po odejściu z ich rzeźni gospodarstwo znów się zapełniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pure Bo nie odczekałeś, aż z wielkim ociąganiem pojawią się czystoniebowcy. A można ich przyśpieszyć przywołując opcją z menu. Trzeba jednak mieć kasę, bo jak pamiętam, chyba trzeba za nich płacić. Jedynie tę drużynę wsparcia o której mówił Lebiediew masz za darmo. Ale też są jakieś warunki. A będziesz musiał ja przywoływać, bo jeden z jej członków Czarny coś tam, ma PDA potrzebne dla stReLocka na CEA. PDA zabierasz z trupa, więc wywołujesz w sytuacjach kiedy mają szansę szybko zginąć. Mnie zginął dopiero na Jantarze. Czasem dostaniesz informację, że jest ich za dużo w tym rejonie i nikt nie przydzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@kanon1022 - Zrobić wszystkie zadania od NPCów z bazy CzN, obsadzić wszystkie placówki czystoniebowcami, czyli przejąć nad Bagnami kontrolę i pomóc się Zarce wydostać z Bagien. Wtedy dialog na wyjście ma przewodnik z bazy CzN, chyba Pilot.

Jak wyjdziesz poza Bagna, to otworzą się teleporty pozwalające na powrót do bazy CzN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 -  tak objawia się spotkanie z kontrolerem. Forma ostrzeżenia. Możesz wyczekiwać aż będzie przerwa w lataniu, albo przyciskiem gry pierwszą postacią ( chyba F2 ) stawiasz się na ziemi i możesz biegać. Znajdujesz odpowiednie miejsce do strzału przechodzisz w normalny tryb i walisz do kontrolera. On zawsze jest w otoczeniu kilku burerów, tak że trochę się pomęczysz. Polankę obsadzaj dopiero po zabiciu tego wesołego towarzystwa.

rpg7 niezastąpione. Jak nie zdobyłeś na bagnach, Sidor sprzeda Ci schowek.

Teraz, u Waleriana, trzeba się zapisać do wolnych stalkerów. Czystemu niebu już dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@koolkin  - ten mod sam w sobie jest "podkręcony" do granic ludzkiej wytrzymałości. Jakiekolwiek dalsze "podkręcanie" mijałoby się z logiką. FF to i tak złagodzona wersja tego moda. Spróbował byś zagrać w oryginał. Początek na Bazie na bagnach był taki, że sam autor wstawił sava rozpaczy dla tych co już mieli nerwy w strzępach, gdy już było po wszystkim. Mod jest bardzo trudnym dla grających, tak ze względu na wiele rozwiązań ( np. spotkanie z kontrolerem i latanie w chmurach ) wyglądających jak bugi, przerzucanie przez teleporty za każdym razem gdzie indziej, oraz treści dialogów mogące być niezbyt zrozumiałe dla osób nie obytych z fizyką kwantową oraz terminami z nią związanymi. No i początkowe wybory podczas latania nad Bagnami. To determinant dalszej gry. I przypomnę, że gra się w Zonie i z'ONIE. Trzeba zwracać uwagę, w której się jest. Będzie to bardzo potrzebne w grze DUPLIKATY. Te same lokacje w podwójnym wydaniu.

Piszesz ogólnikami, nie wiadomo co się stało w Twojej grze. Trudno się więc odnieść do problemów. Napisz o nich, o ile jeszcze pamiętam, spróbuję wyjaśnić. A i inni którzy moda ukończyli, na pewno pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koolkin  Nie, nie mylę się. Jest mod ReBorn 2.50 Artefakty śmieci autorstwa ERa i jest mod ReBorn FF 2.51 Artefakty śmieci autorstwa Max Warlock . Ten drugi jest przetłumaczony. Oba mody to to samo. ten sam scenariusz i ten sam finał. Tyle tylko że w FF usunięto lub zelżono niektóre rozwiązania. Np. w FF przywrócono niebieskie niebo, które w oryginale było kosmicznie czarne.

U nas na forum są obydwa, ale mają własne tematy. Artefakty śmieci są pierwszą częścią trylogii.

Ale zanim powstała v. 2.50, było jeszcze kilka wcześniejszych wersji, które były jakby betami 2.50

Natomiast Duplikaty 7.63 Odmienne światy to już druga część. Też jest na forum i jest przetłumaczona. Trzecią częścią jest Źródło. Ma swój temat i jest trochę dyskusji, wraz z wstawionymi przez @LIQUIDATOR gameplayami z jego rozrywki. Ale ER udostępnił go tylko swoim wybrańcom, którzy wspierali go finansowo, a na ich forum dostęp do Duplikatów i Źródła jest tylko dla swoich.

No i jeszcze jedno. ER lubi wypuszczać swoje mody w kilku wariantach, tak że u nas na forum znajdziesz jeszcze moda Odmienną drogą oraz Zagadki Północnych Stref Zony. Nie są przetłumaczone, bo za wyjątkiem zmienionych początków gry, reszta jest taka sama. A te zmiany początku niewiele wnoszą. Dlatego nie zostały przetłumaczone, bo z tymi co przetłumaczyliśmy sporo osób nie dało sobie rady. Nie było dla kogo tłumaczyć.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, koolkin napisał:

Jedyne co chciałem - to jakoś zaznaczyć niebezpieczeństwo grania w wersję "tuningowaną", co skutkuje: dla cziterów w zonie miejsca nie ma, ale po długim czasie gry i bez jakichkolwiek ostrzeżeń wcześniej.

To mogłeś to jakoś sensownie i logicznie napisać bo ten twój pierwszy post to był taki "bełkot", że ja np nie wiedziałem o co ci w końcu chodzi, czy potrzebujesz z czymś pomocy czy coś. Ale rozumiem, że to był taki opis na gorąco po niemiłych wrażeniach z moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gwoli wyjaśnienia dla przyszłych graczy w FF. Owszem, REBORNy nie uznają cziterstwa, ale zniknięcie naszych przedmiotów z inwentarza po spotkaniu ze StReLockiem na CEA, nie jest karą za ewentualne zmiany w modzie objęte restrykcjami antyczita, ale ( o czym niestety dowiadujemy się precyzyjnie dopiero w cześć drugiej - DUPLIKATY - ) z powodu pierwszego przemieszczenia się GB pomiędzy ZONĄ a z'ONĄ. Nawet bez najmniejszej zmiany, stracimy swój sprzęt. W DUPLIKATACH spotkamy się z tym wielokrotnie. Z możliwością jego odzyskania, ale też z bezwzględną utratą.

ER czasami wydaje się złośliwy w rozwiązaniach, ale daje nam też możliwość szybkiego pozyskania nowego sprzętu, wcale nie gorszego niż mieliśmy. No i wcześniejsza zaradność, nawet nieświadoma ze schowkami na różnych lokacjach. A na różnych dlatego, że nigdy nie wiadomo gdzie teleport nas przerzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.