Skocz do zawartości

Jakie mody polecacie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jakie mody polecacie obecnie? Interesują mnie głównie mody fabularne, trylogię STALKERską mam całą, więc podkładki nie są ograniczeniem. Do modów dotychczas podchodziłem z nieufnością, ale zachęciła mnie Lost Alpha (pomimo paru glitchy).

 

Szczególnie zależy mi na modach wprowadzających nową fabułę.

No więc: Jakie mody fabularne obecnie polecacie? :E :E

  • Dodatnia 1
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mnóstwo modów w które możesz zagrać. Kwestią jest jakie przypadną ci do gustu i jakie masz ogólne doświadczenie z modyfikacjami do stalkera. 
Jeżeli chodzi o fabularne to mogę ci polecić :

DO COP: Załóżmy.."Dolinę Szeptów " -  Bardzo przyjemny mod. 
DO SHOC: Trylogię Zaurusa. Zawsze polecam załóżmy " Apokalipsę " ludziom którzy chcieliby się zanurzyć w nową fabułę a wcześniej nie mieli okazji tego zrobić. 

Poszperaj na forum, poczytaj wypowiedzi ludzi na temat danego moda a na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przez niecałą dobę bytności tutaj nie zdążyłem wyrosnąć na lokalnego guru ;), ale polecam Tajną Drogę - przyjemna, łatwa przygoda, dużo nowych broni, nowy bohater i fajne dopełnienie podstawki SOC, bez przeładowania nowościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Witia Kontroler napisał:

Do modów dotychczas podchodziłem z nieufnością, ale zachęciła mnie Lost Alpha (pomimo paru glitchy).

No to moje gratulacje, jeżeli zacząłeś grać w mody od Lost Alphy (która jest dosyć przeciętnym modem) i dalej masz ochotę grać w mody, to musisz być twardy zawodnik.

Trudno jest komuś doradzać wybór moda. Każdy ma inny gust i to co mnie się podoba, nie musi podobać się Tobie. Poczytaj opisy, poradniki i z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witia - ja bym Ci na początek zaproponował Deja vu. Jak sam tytuł mówi, jest w nim wszystko to co już było. Będziesz miał przegląd tego, co znajdziesz w innych modach.

Zacznij jednak może od modów Zaurusa, będących już modami kultowymi. Następnie Historię Priboja, Powrót Szramy, czy Wariant Omega.

A następnie możesz się wziąć za Fotografa i Reborny. W międzyczasie grać w mody świeżo przetłumaczone, np. teraz to Tajna droga, ze względu na dużą ilość grających i związane z tym wsparcie w razie problemów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze od siebie dodam, że jeśli przeszedłeś Lost Alpha to mogę ci szczególnie polecić moda Oblivion Lost Remake 2.5, który jest swego rodzaju konkurencją dla LA właśnie. Przywraca chyba wszystko to, co zostało wycięte ze Stalkera w ciągu 5 lat tworzenia gry. Mod bardzo wymagający, premiujący wytrwałość i rozważne zachowanie dający jednocześnie masę satysfakcji z każdej chwili z nim spędzonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje to by miał, jakby zaczął od moda Zew Monolitu: Ukryte Ścieżki - tam byłem krok od wywalenia gry do kosza . W porównaniu do niego nawet Misery jest banalne.

Co do modów - nie precyzując podstawki ciężko, ale coś się wymyśli ;) 

Cień Czarnobyla - Priboy Story (przyjemny, acz stosunkowo łatwy).

Zew Prypeci - Sigerous 2.2 English All In One. Mnóstwo zadań, względnie wysoka stabilność, nowe lokacje, piękna grafika. Jeśli nie przeszkadza ci to, że 2/3 gry to mechanika z wersji podstawowej (banalna nawet nawet na najwyższym poziomie trudności), a gra ma kilka mniejszych baboli takich jak dziwna animacja przeładowania AK-74 to coś w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie spodziewałem się takiej ilości odpowiedzi, dziękuję. Na innym forum stalkerskim zadałem to samo pytanie i przez 5 dni odpowiedziały mi 2 osoby, tutaj w 17 godzin odpowiedziało 9 osób. Dzięki :)

Co do powyższych:

SoC przeszedłem 2 razy

CS 1 raz

CoP 3 razy

 

 Z modów zrobiłem:

Lost Alpha (taki fajniejszy SoC)

Projekt Spectrum: Ścieżka we mgle (Fajna fabuła tylko straszny krutas)

obecnie przechodzę Dolinę Szeptów

mam pobranego Sigeriusa

 

Interesują mnie mody zmieniające fabułę, a najlepiej dodające zupełnie nową. Mam pobranego Misery, ale pomimo fajnych zmian w mechanice zostawię go sobie na potem, bo niedawno zrobiłem vaniliowego CoPa i nie chcę powtarzać na świeżo fabuły.

 

Jeszcze raz z góry dzięki za odpowiedzi :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na innym forum stalkerskim zadałem to samo pytanie i przez 5 dni odpowiedziały mi 2 osoby

O to już chyba wiem komu u konkurencji doradzałem :)

Niestety jeśli chodzi o stalkera, mody, problemy to tamto forum już dawno, że tak powiem "umarło".

Dla pewności wrzucę też tutaj może innym tez się przyda :)

Cytat

To ja też parę wymienię:
Do Czystego Nieba fabularnych modów praktycznie nie ma, ostatnio wyszły dwa spolszczone Reborn FF i jego druga część Duplikaty ale to są tak nietypowe/dziwne, że nie każdemu mogą pasować, a nawet odrzucić. ;)

Do Cienia:
Z ostatnich to np taki łatwy w graniu Tajna Droga, jak lubisz więcej szukania niż strzelania to Na przekór śmierci: Deja Vu albo wielka kobyłę OP-2 czyli najnowszą Soliankę, FOTOGRAF też fajny.

Do Zewu:
Dorzuciłbym jeszcze Klondajk 2.0, Przestrzenna Anomalia Update4 i Dolinę Szeptów,SGM 2.0 Geonezis albo Jenot lub czyste SGM 2.2 (są też SGM co Cieni i Czystego Nieba ale dużo słabsze).

Jest tego o wiele więcej ale nie chce mi się wypisywać.

A jak chcesz coś samodzielnego tak jak Lost Alpha to Oblivion Lost Remake 2.5.

Wszystkie wymienione znajdziesz w polskich wersjach.

 

Edytowane przez tom3kb
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Solianka to tylko ta ostatnia najnowsza i spolszczona wersja OP-2, sporo ludzi tu w nią gra to i jak będą problemy to ktoś pomoże.

Zew monolitu też odpuść jak już coś to bierz najnowszą wersję czyli Tajne Ścieżki 2, oczywiście też spolszczona no i są poradniki.

Z Priboiem problemów raczej nie powinieneś mieć.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział tak, obojętnie którego Priboia bierz ;) Ja grałem tylko w podstawowego 1.1.3.

Na twoim miejscu bym może wziął jednak tego rozszerzonego Ukryte Zagrożenie, bo po zwykłym przechodzić znowu 2 raz to samo żeby zobaczyć trochę nowych questów (nie wiem jak ich dużo) to się nie bardzo opłaca ;)

Overhaul jest niby trudniejszy to bym sobie zostawił na kiedyś tam. W sumie narobiłeś mi smaka na Priboia zaraz sprawdzę czy mam na płytkach te obie wersje, jak nie to pobieram te co wymieniłem.

 

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.