Skocz do zawartości

Nowe przejście na Bagna


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj się nie zgodzę z Wami...dlaczego Przejście nie powinno być do wzięcia na etapie Baru ..za wcześnie i dlatego proponowałem Magazyny. Kwesty Woronina można łatwo uruchomić wcześniej ....wchodząc przez okno obok Petrenki...więc nie jest to bezpieczne. Magazyny to ostatni dzwonek przed Radarem i to tam należy ukryć tą notatkę ,jako ostatni sposób dostania się na Bagna..tym samym uratowania gry, jeżeli takiego przejścia nie mamy. Teoretycznie może to być również nagroda za likwidację przysiółka i oddziału Czachy. Każdy sądzę wykonuje ten kwest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas zadań w Dolinie Mroku wykonując questy Dzika na sam koniec dostajemy namiar na schowek na Magazynach Wojskowych.Może przejście wsadzić do tego schowka ? Myślę że wszyscy robią te questy a jak nie no to trudno.Przecież generalnie z uzyskaniem przejscia na Bagna od Fanata nie ma znów takich dużych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o miejsce gdzie powinna pojawić się notka o przejściu, to będę nieugięty razem z malakasem - MW są miejscem idealnym. Gracz nie dostanie się za wcześnie na Bagna, a w razie jakiejś klapy z Fanatem, nadal będzie możliwość kontynuacji gry. Jeśli chodzi o to czy przejście to powinno być dostępone dla graczy - to też raczej dyskysja jest zbędna - jedno wejście na lokację to po prostu porażka. Podopba mi się pomysł Kobala z tym schowkiem od Dzika. Niestety nie mam sejwa na tą okoliczność, ani żadnych screenów (najlepiej opisu tego schowka na MW - taki jak dał korn06). Nie ukrywam, że byłoby to WIELKIE ułatwienie w modyfikacji (jak ktoś ma to proszę o podzielenie się :)) Gdyby sposób ze schowkiem od Dzika przeszedł, to na pewno nie należałoby informować gracza, że ta informacja w tym schowku jest - powinien odkryć to dopiero po opróżnieniu tego schowka :D Pomysł na nagrodę za likwidację oddziału Czachy też nie jest zły, ale jest to kwest z oryginalnego SHOC i trzeba będzie go szukać w rozpakowanych plikach oryginału :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas zadań w Dolinie Mroku wykonując questy Dzika na sam koniec dostajemy namiar na schowek na Magazynach Wojskowych.

Kobal kto i za co daje ten schowek.?

...Gdyby sposób ze schowkiem od Dzika przeszedł, to na pewno nie należałoby informować gracza, że ta informacja w tym schowku jest - powinien odkryć to dopiero po opróżnieniu tego schowka...

Bardzo mądra myśl, można to zostawić jako niespodziankę dla gracza...oszczędzi to pracy,niepotrzebnych zmian w plikach, a odniesie spodziewany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wieczorem przepatrzę swoje zapisy i spróbuję ci zrobić te screeny.Z tym że jak pamietam to nie był typowy schowek z opisem tylko taka skrzynia niedaleko helikoptera.Nie wiem czy był na nią znacznik schowka

Jeśli to nie jest schowek typowy, to może być problem ...

Ale screeny zrób (zwłaszcza dialogi), sejw tuż przed otrzymaniem info o schowku też byłby mi potrzebny (jakby co to ślij na maila, albo kontakt na PW).

@ malakas

To, że roboty by było znacznie mniej to jasne :P

Ale chodziło mi raczej o to, że gdybyś wiedział o tym, że w tym schowku jest ważne info o przejściu to byś zasuwał z Kordonu tylko po to, by to info dostać :)

A tak - niespodzianka (no przynajmniej dla niektórych :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobal kto i za co daje ten schowek.?

To zadanie na PDA Dzika,szukamy Krysiuka,potem biegamy po kilku schowkach , załatwiamy Krysiukowi przejscie do Baru itp.Po wszystkim odnosimy PDA Dzikowi dostajemy klucz do zbrojowni i jeszcze DZik nam mówi o schowku.W schowku jest egzo bandytów jakaś broń cos tam jeszcze.Tak to zapamietałem.Sprawdze dzisiaj jak wróce do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie.

Właśnie znalazłem coś takiego (po informacji od Kobala :))


[mil_borov_secret]
target = 9062
name = mil_borov_secret_name
description = mil_borov_secret_descr
items = medkit_army,3,exo_bandit_outfit,mutant_tushkano_cocoon
condlist = {=npc_rank(master) +bandit_krisyk_done} 4
community = bandit

Myślę, że to jest właśnie ten schowek, o który nam chodzi :D

Trzeba będzie wprowadzić małe zmiany w warunkach condlist (tak, by ten schowek NA PEWNO się pojawił - obniżyć rangę tych czterch bandytów, których trzeba kropnąć :P)

Pytanko do Was - czy to będzie dobry moment w grze i jak to się ma fabularnie w osi czasu do akcji z obroną wioski kotów na Kordonie i Fanatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobry pomysł. Namiar na schowek dostaje się dość wcześnie, ale realizacja następuje dopiero na MW. Wymaga tez pewnego wysiłku, ponieważ kwest 'Krysiuka' jest dość pracochłonny i takie przejście może być dobrą nagrodą za wytrwałość. Prawdopodobnie można sobie to zadanie odpuścić, ale... jak już powiedziałem, bez pracy nie ma kołaczy. Poza tym z wypowiedzi Yurka wynika, że nie powinno to być bardzo kłopotliwe w realizacji, bo schowek jest typowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być dobrze... ..na magazyny wchodzi się przeważnie po X-16 ...Dzika robi się przy X-18, ale wejścia na magazyny nie ma ...gdy ktoś chce oszukiwać fabułę, to musi zrobić minimum Krugłowa przed X-16, by dostać przejście na MW i zdać zadania z X-16 Barmanowi by otworzyła się Dzicz...na tym etapie Fant już powinien być w wiosce. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebię dalej w tych schowkach i oczy coraz bardziej mi się otwierają ze zdumienia :P

Okazuje się, że schowki są nie tylko losowo przydzielane podczas grania, ale nawet ich zawartość może być zmieniana przez grę w zależności od poziomu trudności gry lub rangi gracza w grze :D

Nie pytajcie mnie o szczegóły, bo zapisy tych działań wyglądają jak sen jakiegoś szalonego informatyka :)

Strasznie to skomplikowane, ale na szczęście są wyjątki - schowki imienne (ten od Dzika na szczęście jest), których zawartość nie zmienia się i nie jest losowa (jeśli dobrze sobie przełóżyłem poniższy fragment tekstu)


function CTreasure:named_treasure(v)
 -- проверка, является ли тайник именным. Если да, то его наполнение не меняется
 if   v.name == "agr_secret_0000_name" --Тайник Серого
   or v.name == "bar_secret_0011_name" --Тайник Арни

Proszę trurl'a o potwierdzenie czy dobrze rozumuję.

Jeśli tak, to najpóźniej jutro będzie nowy patch do Polskiego akcentu dodający tym razem przejście na Bagna.

Przy okazji będę musiał zmienić na imienny schowek, do którego wrzuciłem mój kombinezon Huntera, bo może się zdarzyć, że przepadnie podczas losowania zawartości :)

To po części wyjaśnia czemu zawartości schwoków różniły się u poszczególnych graczy i skąd na przykład korn06 miał exo CN na Generatorach :)

@ Kobal

Podeślij mi na maila sejwa z momentem, gdy dostajesz info o schowku od Dzika - będę musiał sprawdzić, czy moje zmiany będą funkcjonować prawidłowo w świecie gry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się

function CTreasure:named_treasure(v)
-- sprawdzenie, czy schowek jest imienny. Jeśli tak, to jego zawartość się nie zmienia
if   v.name == "agr_secret_0000_name" --Schowek Sieryja
   or v.name == "bar_secret_0011_name" --Schowek Arniego

Cały czas się uczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pakiecik mam gotowy i na megauploadzie wrzucony :P

Teraz tylko jeszcze czekam na sejwy od Kobala i mogę przetestować, czy to całe mieszanie w schowkach podziała :)

Kobalowi też dałem linka by mi pomógł w testach (bo nie wiem, czy dziś mi się jeszcze uda to zrobić :))

Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę przyłączyć się do testów to zapraszam (uprzedzam z góry, że dołożyłem wszystkich starań by to chodziło, ale efekt trzeba będzie ocenić po testowaniu :) - więc jakby co to zróbcie sobie kopie plików, które będziecie zamieniać, żeby potem nie było ...)

link:

http://www.megaupload.com/?d=D8HSF0JC

Jeśli komuś uda się wykazać poprawność działania nowej łatki przede mną, ma ode mnie punkcik do reputacji za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VENI VIDI VICI mogę powiedzieć :P , i jeszcze Yurek jesteś wielki i to tobie należą się punkty reputacji co zresztą zaraz uzupełnię.Wszystko działa aż miło i tutaj przedstawiam krótkie fotostory z tej przygody

Dołączona grafika

tu zdajemy Dzikowi quest na PDA Krysiuka

Dołączona grafika

tu lokalizacja schowka z itemami od Dzika

Dołączona grafika

tu zawartość tego schowka

Dołączona grafika

tu sama notatka z przejściem

Dołączona grafika

tu nowo odkryte przejście na Agropromie

Dołączona grafika

a tu rezultat skorzystania z tego przejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie tego nie było aż takie trudne ... ale dzieki za dobre słowo :)

Kobal minimalnie mnie uprzedził w zdaniu raportu z akcji (tylko dlatego, że musiałem wprowadzić szereg zmian w grze by jego sejwy u mnie podziałały (nie korzystam z pewnych dodatków, które on ma zaimplementowane) i zgodnie z obietnicą dostał ode mnie punkcik :)

Przez chwilę miałem pewne wątpliwości, czy u Dzika za każdym razem dostajemy info o schowku w nagrodę za kwest. Po prostu nie pamiętam, czy ja info o tym schowku dostałem, ale patrząc na konstrukcję kwestu Krysiuk/Dzik muszę po prostu nie pamiętać tego faktu (oj dawno temu to było :)). Pamietam natomiast, że u mnie ostatni dialog z Dzikiem wyglądał inaczej - dostałem jeszcze klucz do magazynu Dzika w tym budynku, gdzie jest przetrzymywany więzień z Powinności. W dialogu z sejwa od Kobala nie ma mowy o tym kluczu :P

Okazuje się, że owszem są dwa warianty rozmowy z Dzikiem (z otrzymaniem klucz i bez tego klucza), ale na szczęście dla nas obie kończą się otrzymaniem przez gracza informacji o schowku na MW.

Poniżej oba dialogi:


Dobra, tu masz klucz od podziemi i wskazówkę na jeden dobry schron. Co prawda gościu, z którego zdjałem to info, był niezłym draniem, łajza parszywa... Ale towar powinien być niezły... Na północy Magazynów wojskowych, przy skraksowanym helikopterze...\nMasz jeszcze sposób otrzymania Skrętaka - trzeba opatrunek, konserwę, głowę tuszkana i kiełbasę wrzucić w  Galaretę...Dobra, tu masz wskazówkę na jeden dobry schron. Co prawda gościu, z którego zdjałem to info, był niezłym draniem, łajza parszywa... Ale towar powinien być niezły... Na północy Magazynów wojskowych, przy skraksowanym helikopterze...\nJeszcze jest sposób otrzymania Skrętaka - trzeba opatrunek, konserwę, głowę tuszkana i kiełbasę wrzuciś w Galaretę ...

Tak więc dodatkowe przejście na Bagna od teraz będziemy otrzymywać od Dzika :)

Przy okazji poprawiłem też mój schowek Huntera, tak by był schowkiem imiennym, którego zawartość nie podlega zmienności losowej - czyli jak ktoś spełni warunki konieczne, to dostanie kombinezon i pewną fajną niespodziankę ode mnie :).

Obie zmiany są ujęte w pliku, do którego link jest w poście wcześniejszym.

Aha, jeszcze jedno - nie jestem pewien jaka jest rola Krysiuka w całym tym interesie - nie wiem, czy w przypadku jego przedwczesnego zgonu (co się zdarza i wtedy kwest idzie po linii alternatywnej) otrzymamy info o schowku :)

Wygląda wszystko na to, że tak ...

Ale dla pewności lepiej zadbajcie o to, żeby Krysiuk Wam przeżył http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony dodam że mimo iz w dialogu z Dzikiem nie ma nic o kluczu to Zbrojownia w bazie bandytów zostaje otwarta.Jezeli zaś chodzi o Krysiuka to nie wiem bo nigdy mi nie zginął natomiast w poradniku pisze że w wypadku jego śmierci można uzyskać info o PDA alternatywną drogą.Od kogos tam sie to kupuje za piwo bodajże.Krysiuk stoi sobie zawsze w fabryczce na Kordonie na przeciw ATP i zginąc moze tylko jesli w trakcie jego obecnosci będziemy robić questa z Separatorem lub ochroną Chalawy.Jedyne o co bym sie martwił to czy dostaniemy schowek jesli spróbujemy oszukać Dzika przy pierwszym jego queście na przyniesienie rzeczy z rozbitego helikoptera.Jest tam kilka opcji.Oddać wszystko ( zalecana ) oddać część i nie oddać nic.Przy tej ostatniej Dzik zapewne sie obraza i wcale nie dostajemy drugiego questu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze w Zonie czasem trzeba pooszukiwać, ale ja jakoś staram sie grać fair ze wszystkimi frakcjami, które chcą ze mną gadać. W ten sposób zaprzyjaźniam się zwykle ze wszystkimi oprócz wojska, monolitu, bandytów (poza DM), zombiaków i mutantów :)

Niech zostanie tak jak jest. W ten sposób zawsze będzie jakiś element niepewności. Najważniejsze, że pozbyliśmy się tej losowości uzyskania info o przejściu. Teraz każdy przynajmniej ma szansę i może wpłynąć w taki czy inny sposób na swój los, a nie jest zależny od jakiegoś widzimisię gry :P

@ Kobal

U mnie za pierwszym wejściem na Kordon, gdy miałem spotkać Krysiuka, znalazłem go, a jakże, ale martwego w środku bodajże elektry :)

I nie robiłem wtedy kwestu z Sepatorem lub Chalawą :)

Pomogło ponowne wejście na lokację - wtedy w innym miejscu powstała ta anomalia, która mi Krysiuka zabiła :)

No ale to tylko taki mój Soliankowy los ... Nie ułatwia mi ten mod obcowania z nim od samego początku - ale za to go kocham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zostanie tak jak jest. W ten sposób zawsze będzie jakiś element niepewności. Najważniejsze, że pozbyliśmy się tej losowości uzyskania info o przejściu. Teraz każdy przynajmniej ma szansę i może wpłynąć w taki czy inny sposób na swój los

Bardzo słuszne..kozacy mogą oszukać Dzika w D. Mroku, ale niech nie narzekają na brak przejścia na Bagna, po śmierci Fanta...:P

Tak na marginesie to ten mod trochę poprawił sytuację bandytów w DM zawsze skazywanych na śmierć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała wąpliwość. Uaktualniałem a raczej przenosiłem poradnik na testową strone i wyczytałem w Kwestach Dzika, że za oszyskanie PDA Krysiuka dostaje sie wstepp do zbrojowni w bazie bandytów. NAtomiasat o schowku nie było ani słowa. Czy to informacja nieaktualna, czy niepełna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.