Jump to content

Call of Chernobyl - DYSKUSJA OGÓLNA


vranorvs
 Share

Message added by Agrael,

Call of Chernobyl 1.4.22 - POLONIZACJA, INSTALACJA, LINKI

 

Recommended Posts

W opisie jest napisane - "Mod jest na podstawkę do nowych globalno-fabularnych modów, który zawiera doskonałą do tego podstawę. W modzie zostały dodane nowe jak i stare mapy, całość zawiera 32!!! mapy oraz 400 nowych smart terrains"

Czy ten mod dodaje nowe zadania, zmienia fabułę? Czy nowe lokacje są zaludnione? Jeżeli nie, to nie ma co zawracać sobie nim głowy.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz dopiero doczytałem, że jest 12 dynamicznych/powtarzalnych zadań, mam nadzieję, że chociaż w wielu wariantach, a nie jak znajdź np artefakt to w kółko 5 tych samych ;)

To jest raczej taka baza pod przyszłe mody. Jak dla mnie nie jest to na razie nic ciekawego bo ile można latać w kółko i wykonywać te powtarzalne zadania, normalnie w stalkerze to były takie zapchaj dziury, które się wykonywało, jak akurat w ręce wpadł art, na który był quest np u Barmana. Podchodziłeś, brałeś quest i od razu zaliczałeś. :) A tutaj to ma być główną atrakcją? Ehhh....postoję i poczekam, aż ktoś zrobi z tego coś ciekawego albo ktoś mnie naprostuje, że źle oceniam to co ten mod oferuje.

 

Ps. jeśli Koma nie napisze, że tych zadań jest multum do wyboru to nawet nie zamierzam tego odpalać.

Edited by tom3kb
Link to comment
Share on other sites

Akurat jest tak jak piszecie.

CoC jest zapełniony po brzegi spawnami i bardzo ostro dopracowanym AI, ale samo w sobie jest puste a questy się powtarzają. Nie ma w nim kompletnie niczego do roboty poza stalkowaniem.

A samo określenie "Baza dla modderów" można sprecyzować jako "Nie chce nam się tego dokańczać, dlatego weźcie to co mamy i zróbcie wszystko za nas" co samo w sobie zostało zademonstrowane bezpośrednim podpieprzaniem poprawek gdy CoC wyciekł.

Do tego może AI obecnego CoCa jest multum razy lepsze od oryginału, ale w porównianiu z wyciekami to ono zostało po prostu wykastrowane.

Proponuję wam zaczekać na Radium, bazuje 100% na mechanice i AI CoCa ale będzie miał rozwiniętą fabułę Zewu Prypeci, do tego mocno czerpie inspiracje z dzieł Tarkowskiego i Strugackich.

Jak minie trochę czasu to połączę CoCa z wieloma innymi modami jak ten wyżej wymieniony i może napiszę do niego jakąś fajną fabułę, coś a la TFW gdzie po starcie jako członek frakcji masz do wypełnienia całą linię zadań i kwestów.

Edited by Koma
  • Dodatnia 8
Link to comment
Share on other sites

Mod w języku angielskim oraz wymagania:

Windows Vista
4GB RAM
Intel Core 2 Duo E7400 / AMD Athlon 64 X2 5600+
512 MB DirectX® 9.0c compatible card / NVIDIA® GeForce™ 9800 GTX / ATI Radeon™ HD 4850

Dziękuję Koledze uprzejmie za odpowiedź. :D

Ja "gram" na HP NX7400 z C2D 2400 1.86Ghz i GMA950. Zaciskam zęby i "gram". Niestety Alienware M15x odpoczywa z powodu uwalonej grafiki...

Link to comment
Share on other sites

Mod w języku angielskim oraz wymagania:

Windows Vista
4GB RAM
Intel Core 2 Duo E7400 / AMD Athlon 64 X2 5600+
512 MB DirectX® 9.0c compatible card / NVIDIA® GeForce™ 9800 GTX / ATI Radeon™ HD 4850

Dziękuję Koledze uprzejmie za odpowiedź. :D

Ja "gram" na HP NX7400 z C2D 2400 1.86Ghz i GMA950. Zaciskam zęby i "gram". Niestety Alienware M15x odpoczywa z powodu uwalonej grafiki...

Sam tak "gram" już kilka lat. :| Zaś sprzęt który sobie złożyłem specjalnie do grania musiałem pożyczyć komuś kto bardziej go potrzebował. Cóż począć. ;D

Link to comment
Share on other sites

@waldiamiga Ja mam M18xR1 i miałem dwa 6990M, które też padły bez powodu. Ta grafika to po prostu gówno i wszystkim popadała. Ewentualnie możesz w jakimś serwisie powiedzieć żeby programatorem wgrali Ci dellowski vBIOS do 560M i powinno smigać.

Link to comment
Share on other sites

Ja gram od premiery moda i sobie chwalę. Nie miałem z nim żadnych problemów, nawet nagrałem Gameplay (i można mnie oglądać na Twitchu) :)

 

Gram na 660Ti DirectCU II TOP i działa wyśmienicie.

Poza nudnymi misjami, które mi się pokazują w kółko i często bugujące się (idziesz gdzieś, a nagle po zmianie lokacji już cel misji jest w ogóle gdzie indziej) to nie jest źle. Jeszcze się ogarniam, by mózgozwęglacz rozwalić, ale póki co biednie z hajsem, ale dam radę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Gram sobie w tego moda (z STCoP Weapon Pack) i muszę powiedzieć, że jest super zabawa. Przede wszystkim świetnie dopracowane AI botów - o niebo lepsze niż w podstawkach i różnych modach w jakie grałem. Wróg potrafi bardzo sprytnie manewrować, zmieniać pozycję, okrążać, przy bliskim kontakcie ogłusza bronią i wybija nam naszą broń z ręki, efektywnie zmienia swoją szybkość poruszania się (potrafi skradać się a za chwilę biegnie sprintem). Wszystko to sprawia, że likwidowanie przeciwników tutaj jest o wiele trudniejsze i tym samym ciekawsze niż w innych grach czy modach. Jak dla mnie bomba:)

 

10ghc7k.jpg

EDIT:

A w chwilii relaksu można też podziwiać piękne widoki, jak tutaj na przykład, wschód słońca na Agropromie:

27yojn8.jpg

Atmosfear3 robi swoje:)

Edited by vitamin1
  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam. Pograłem trochę w moda. Od dawna czegoś takiego szukałem, lecz sam mod potrzebuje pewnych dopalaczy. Bardzo fajnie jest się w cielić w Stalkera, który dopiero co przybył do zony z jakimś gównianym (W rzeczywistości op) makarovem i zwykłym płaszczem. Junx, nie wiem jaki jest twój sposób ale ja ciężko muszę pracować żeby zarobić jakiekolwiek pieniądze. Oszczędzam każdy RU, zbieram artefakty i sprzedaje tylko tam gdzie się najbardziej opłaca, zbieram amunicję z każdej broni i sprzedaje stalkerom, ratuję kolegów moich kumpli z rąk bandytów i takie tam. Jest ciężko i ja to lubię. Ale jednak modyfikacja nie ma nic innego do zaoferowania. Świat jak dla mnie jest trochę martwy, już w podstawce był żywszy. Gdyby tak połączyć CoC z M.S.O to by było cudnie. Strasznei mnie boli to że jako zwykły stalker nie mogę dołączyć do powinności. Przynajmniej nie wiem jak. Brakuje tu takich bardziej ''formalnych'' baz/skupisk zwykłych stalkerów a nawet innych frakcji, takie jak na przykład Skadovsk w Zatonie. Mod jest dobry ale nie dokończony. Nie nazwał bym tego też freeplayem, tylko surową podstawką/demo. Koma, jeśli serio planujesz ogarnięcie tego CoC'a, to czy byś mógł się podzielić w jaki sposób to chcesz zrobić?

 

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity