Jump to content
kobal

Błędy w polonizacji Narodnaja Solianka 2016

Recommended Posts

@ Kondotier - podaj co to są za przedmioty, których nazwy są nieprzetłumaczone w twoim schowku, bo coś mi tu nie pasuje. Jedno to na pewno jest piwo a w moim schowku piwo to piwo. Tak samo prosty detektor artefaktów.

@kobal - chciałem to wyłapać, ale nazwy przedmiotów na screenie z wykazem, są w innej kolejności niż miejsce tych przedmiotów w schowku.

Daję screena zawartości schowka.

A dodatkowo dwa screeny z detektorami w plecaku. Przy ich opisach, też nazwy w robalach.

ss_administrator_07-16-17_21-38-22_(l05_bar).thumb.jpg.ce9963797fa966c67694ec72410d4c2a.jpg

ss_administrator_07-16-17_17-49-42_(l02_garbage).thumb.jpg.0b4d75d54b054b308c2ca49b6fac8aa0.jpgss_administrator_07-16-17_18-06-40_(l02_garbage).thumb.jpg.3446a39bb49870328db1c464b825c7ae.jpg

Detektory, to screeny z dzisiejszej gry. Ten specjalny z lewej, świeżo znaleziony.

@ Kondotier - Coś jest nie tak z twoją gamedatą. Hmm, może nie zacząłeś nowej gry, tylko narzuciłeś polonizację na już trwającą rozgrywkę, więc część przedmiotów może mieć zapisane swoje nazwy jeszcze po rosyjsku.

Oto wyżej wskazane detektory w moim ekwipunku

ss_kobal_07-16-17_22-21-48_(limansk).jpg

ss_kobal_07-16-17_22-21-54_(limansk).jpg

Nie. Nie ruszyłem nawet z grą bez polonizacji. Spolszczonego zacząłem od nowej gry. I chyba ten prosty detektor artefaktów, wyświetlał się prawidłowo przed wklejeniem v.0.3. Bo mam go już dłuższy czas i wyłapał bym go w robaczkach.

Podaj mi, w jakim pliku i liniach są nazwy tych detektorów to sprawdzę jak mam. Bo na pewno nie są w alspawnie.

@kobal - problem wyjaśniony. Przyczyną był fix na pokazywanie anomalii, niewidocznych na słabszych detektorach. Ma nieprzetłumaczony plik items.ltx.

Wstawiłem Twój, robale zniknęły. Ale nie porównywałem plików przetłumaczony i nie, czy oprócz tłumaczenia są inne zmiany w oryginalnym aby opcja pokazywania zadziałała. Dla mnie przy tym najlepszym detektorze, jest to już nieistotne.

Temat fixa jest tutaj: https://stalkerteam.pl/topic/10274-fix-na-niewykrywalne-anomalie/

Tak że, te screeny z błędnym wyświetlaniem nazw detektorów i innych dupereli możesz odpuścić.

A tu bym zmienił dialog. Nie przynosi drugiego detektora, ale pierwszy.

ss_administrator_07-16-17_18-13-42_(l03_agroprom).thumb.jpg.be61e512f67563ea016c819f70eb3daa.jpg

Dokładnie @kobal, błąd był po stronie fixa na anomalie. Mogłem przetestować przed wrzuceniem, ukryłem temat. 

Człowiek uczy się na błędach, więc następnym razem wszystko dokładnie sprawdzę.

@ Kondotier - To jest drugi detektor. Wcześniej, w smsie, Adrenalina prosi o zdobycie drugiego detektora bo jeden już sobie sam zorganizował a potrzebuje dwóch.

Proponuję, zmienić trochę dialog dotyczący zadania "Zdjęcia dla Klonowa" W opisie jest informacja, że zdjęcia Kontrolera będzie można 
zrobić w tunelach pod X-16. Jednak Kontroler pojawia się na powierzchni przed X-16. Idąc robić zdjęcia odstrzeliłem wszystko co wrogie i tego Kontrolera również. Wczytywałem tunele z 3 razy przebiegłem całe kilka razy niema mutka. Dopiero potem skojarzyłem, że to był ten na powierzchni więc trzeba było się cofnąć w zapisach :(