Skocz do zawartości

Mundial 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Widząc mini-dyskusję na czacie, pozwoliłem sobie założyć ten temat (jeżeli administracja nie będzie miała nic przeciwko temu) aby ci z Was których interesuje "kopanie gały" mogli dać upust swym emocjom, oczekiwaniom i innym niuansom związanym z mistrzostwami. Co prawda w żadnym modzie nie widziałem stalkerów którzy by grali "w nogę", więc jedynym usprawiedliwieniem niech będzie ta niegdysiejsza bajka https://www.youtube.com/watch?v=icBXQ4DLfDs

Po dzisiejszym meczu trudno wyciągnąć daleko idące wnioski, ponieważ wg. piłkarskiego porzekadła "Tak się gra, jak przeciwnik pozwala", a pozwalał na wiele. Jednak nasi wykorzystali to w 100%. Osobiście martwi mnie nieco ciągły brak skuteczności strzeleckiej Milika (bez złośliwości)

Milik1.jpg.f73a4f9721d7b16653715910a611960c.jpg

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozgrywka na strzelanie z Monolitem na stadionie w Prypeci, też może być uznana za mundialową.

A co dotyczy faktycznego Mundialu, to zawsze serce raduje, jak nasi kopacze z europejskich drużyn, pozbierani do kupy coś osiągają.

Gdyby FIFA z piłki nożnej nie zrobiła dochodowego interesu, a był to naprawdę tylko sport, wyglądałoby to trochę inaczej. Wg. mnie, reprezentacje kraju powinny składać się z zawodników grających w jego drużynach, a nie gastarbaiterów. Wtedy byśmy się przekonali, co wart jest taki Senegal, Belgia, czy inny egzotyczny kraj. Ale też i my, czyli Polska, mielibyśmy wielki problem z załapaniem się na taką imprezę.

A tak pooglądamy sobie wielki show, stracimy trochę nerwów i 4 lata spokoju. Choć zaraz znowu cyrk z mistrzostwami Europy się zacznie.

Ale to wszystko wina @Chlebczarow-a, bo mając taki piękny stadion o krok od domu, nie chce na niego chodzić. A żonę by mu wpuścili za darmo.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kondotier napisał:

Wg. mnie, reprezentacje kraju powinny składać się z zawodników grających w jego drużynach, a nie gastarbaiterów. Wtedy byśmy się przekonali, co wart jest taki Senegal, Belgia, czy inny egzotyczny kraj. Ale też i my, czyli Polska, mielibyśmy wielki problem z załapaniem się na taką imprezę.

Drogi @kondotierze, nie tylko wyjazdy za chlebem podnoszą poziom gry poszczególnych zawodników. Zwróć uwagę że znani szkoleniowcy skuszeni intratnymi propozycjami, również od dłuższego czasu wędrują po świecie. Tak więc nowoczesna myśl szkoleniowa dotarła do najbardziej egzotycznych zakątków naszego globu. Dobry trener prowadząc nawet słabą reprezentację, potrafi z niej wycisnąć maksimum możliwości. Turnieju nie wygrywa się dwoma czy trzema gwiazdami w składzie. Przykładem jest tu Argentyna z Messim. Zabrzmi to peerelowsko, ale chodzi o zgrany kolektyw który się rozumie.

Godzinę temu, kondotier napisał:

Gdyby FIFA z piłki nożnej nie zrobiła dochodowego interesu, a był to naprawdę tylko sport, wyglądałoby to trochę inaczej.

Tutaj zgodzę się z Tobą w całej rozciągłości. Niestety pieniądze potrafią wypaczyć najszlachetniejsze idee, a skorumpowani sędziowie (mundial w Korei 2002) zamienić spektakl w groteskę. Ogólnie wg. mnie te dzisiejsze transfery w których za zawodników wykładane są niebotyczne pieniądze, przypominają dawny targ niewolników. Z drugiej strony, jak powiedział swojego czasu Kazimierz Górski "Gdyby o wygranej decydowały pieniądze, to mistrzem świata zostałaby Arabia Saudyjska, bo tam jest najwięcej dolarów". O ile nie zostaje oszpecona przez korupcję i układy, to piłka nożna jest pięknym i często nieprzewidywalnym sportem, w którym losy spotkania mogą wywrócić się do góry nogami w ciągu kilku minut. Mimo wszystko, liczę jednak na dobre widowisko.

A na stadion pójdę wtedy gdy "Idzie! Idzie! Podbeskidzie!", wejdzie znowu do "extrakasy". Ale przypuszczam że już raczej tego nie dożyję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy to była Arabia Saudyjska, ale tak kupiono drużynę siatkówki. Czyli dla chcącego, nic trudnego.

A taką piłkę nożną, gdzie w drużynach grają tylko najemnicy, nie za bardzo można nazwać sportem.

A że można wystawić reprezentację tylko z zawodników grających w krajowych klubach, pokazała Anglia. Ale jest teraz różowym krasnoludkiem w zielonym lesie, za zielonymi górami. Czyli dla nas nie ta bajka.

A jak długo nasi najlepsi zawodnicy będą wyjeżdżać, a w naszej lidze za nich grać będą zagraniczne miernoty, nigdy dobrej piłki u nas nie będzie. Pamiętasz czasy kiedy graliśmy w finale MŚ? Który z zawodników tamtej drużyny nie grał w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużyny, w każdej dyscyplinie, powinny się składać w 100% z autochtonów, żadnego tam naturalizowanego.

Wtedy można by mówić o narodowym sporcie i narodowej drużynie - ekipa jest tak mocna jak mocne jest ich najsłabsze ogniwo.

Jedyne drużynowe jakie oglądam to Hokej, ekipa od piłki kopanej to dla mnie "wygibusy" co małym wysiłkiem i kantem - vide afery w pzpn i nie tylko - dostają dużą kasę i ta dyscyplina dziś niewiele ma wspólnego ze sportem jako takim.

Polecam prawdziwy sport w którym jak masz formę to możesz wygrać a jak jej nie masz lub masz tzw. "kaca" to nikt cię nie zastąpi:

http://www.pzla.pl/

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mecz niezbyt porywający i raczej jednostronny, ale wynik robi wrażenie. Wyznawcy proroka ponieśli haniebną klęskę w starciu z niewiernymi ;). Spodziewałem się trochę więcej po drużynie która zakwalifikowała się na mistrzostwa.

Edit. No a u Hiszpanów coraz ciekawiej. Najpierw wywalili trenera, a dzisiaj Ramos mało nie nastukał prezesowi hiszpańskiej federacji.

Edytowane przez Chlebczarow
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak Argentyna zremisowała z "kopciuszkiem" Islandią, to kolejna niespodzianka. Niemcowie jacyś tacy trochę niemrawi mi się wydawali.

Gdyby Adolf powstał był z popiołów i zobaczył w reprezantacji np. takiego Mesuta Özila, to od razu, ponownie by sobie zaaplikował "pastylkę" z ołowiu w czerep :005:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.