Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, mkk7 napisał:

dziwne, że nawet byś tam nie zajrzał

 

9 godzin temu, vidkunsen napisał:

dziwny przysiółek także z anomaliami i fajnym artem świecącym z daleka, nie odwiedzić to wbrew instynktowi Stalkera.

Na wzrok mi pada, trzeba będzie zacząć układać pasjanse, a nie biegać po jakichś Jupiterach...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ekipa RBSS Team pochwaliła się pierwszymi informacjami o głównej części moda (na razie wrzucam do tematu z prologiem, jak będzie więcej info to wtedy założy się oddzielny temat). W skrócie na razie planowane jest 9 lokacji, tworzone są praktycznie od zera, mają być ciekawe i zachęcać do eksploracji. Tworzone są także nowe obiekty dla moda. Zadania mają skupiać się na typowej stalkerskiej robocie. W fabule ma być dodany "mistycyzm" do opowieści (tom3kb: a tego to już się boję ;) już w paru modach słyszałem takie określenie, żeby nie przekombinowali i nie przefilozofowali :)).

40510251.jpg00670399.jpg88283935.jpgDWi5w1ig4oo.jpg

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to może być mistycznie, upiornie i tragicznie, oby w ogóle projekt doczekał premiery. Bo na końcu filmiku lektor informuje (mniej więcej), że choć modyfikacja powstaje z entuzjazmem, to tworzy ją niewielka grupa ludzi, a każdy ma własne życie, problemy, każdy musi jeść, spać itd. Dlatego nie wiadomo kiedy zakończą się prace nad tym globalnym projektem.
Miejmy nadzieję, że ekipie RBSS nie zabraknie entuzjazmu i stanie się to jak najszybciej, bo prolog narobił apetytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy zdradzili, że fabuła głównej części Kamienia ma wystarczyć na ponad 100 godzin, jeśli zaliczymy questy główne i poboczne, ma być kontynuacją historii z prologu.Mod ma się rozgrywać na 10 lokacjach, które robione są od zera, co prawda nie wszystko modele są robione od nowa, twórcy szukają jakichś ciekawych modeli żeby zapełnić nimi lokacje. Data wydania moda jest nieznana ale autorzy planują co miesiąc wypuszczać informacje o postępach prac.

Na deser parę obrazków.

stjkLEIYAUc.jpgnSNGYlNxBOA.jpgsXclqg0ZFWg.jpgbXjK0Uqlz7o.jpg

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mod zdobył kilku zwolenników, zatem nie pozostaje mi nic innego, jak opublikować małą zapowiedź, będącą jednocześnie intrem z gry. Naróbcie sobie apetytu, za chwilę ruszam z testami.

Słówko wyjaśniające taki, a nie inny tytuł: wcześniejsze propozycje są dobre, oddają ducha całości, ale wspomniany mistycyzm moda to nie "czary mary", różdżki i kule ognia, a kwestia relacji naszego bohatera z transcendentną Zoną. Termin zapożyczony z Biblii, ale jednocześnie przerobiony (bo w źródle spotkamy "skałę zgorszenia" i "kamień obrazy"). I nie, gra nie jest tak głęboka jak moja filozofia tłumaczenia tytułu :)

No, to miłego oglądania:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża  - Mogłeś zauważyć w wyższych postach, że grałem w niego i na pewno nie jest to Kamień Obrazy, bo nikt tu nikogo nie obraża, nie ma niczego o co się obrazić można. Za to GB co chwilę ma jakiś problem. W naszym języku jest takie potoczne określenie na taką sytuację. Ze ktoś na czymś się potknął. A jego synonimem jest poruszanie się Wyboistą Drogą. I po takich wyboistych ścieżkach porusza się GB. A oryginalny tytuł z biblią nie ma nic wspólnego.

Ale skoro moda przetłumaczyłeś, Twoje prawo dać mu tytuł jaki uważasz za stosowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier - polemika zawsze w cenie. 

Tytuł jest frazeologizmem. I o tyle ma coś wspólnego z biblią, że jej malutki fragment posłużył do sparafrazowania. Sochan, podobnie jak jeden z bohaterów ww książki jest właśnie taką skałą - przedsmak mamy w prologu. Jego pojawienie się w Zonie jest początkiem kłopotów, które, jak widać po zakończeniu moda, zataczają coraz większe kręgi.

Masz bardziej przyziemne podejście do nazewnictwa niż ja. Zagadaj do twórców na VK i przekonasz się, ze ich wizja jest jeszcze inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża Niezbadane są wyroki Boskie, jakimi kierują się autorzy modów nadając im nazwy  :062: . I pamiętaj o idiomach. Ten mod to prolog. Jeden Bóg i autorzy moda wiedzą co będzie w następnej części :052: . Dałeś nazwę, więc będzie. Dla mnie osobiście już to nieistotne. Wrócę do moda jak będzie w pełnej wersji. Wtedy pogadamy :004:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Sierioża Pierwszy post zaktualizowany. A ty nie masz mozliwości modyfikacji postów innych osób? W sumie by Ci się przydało skoro robisz teraz polonizacje ;)

Jak trzeba coś pozmieniać w 1-ym poście albo masz inną koncepcję :) to jak możesz to działaj, ewentualnie pisz jak coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zadanie żeby sprawdzić ten park z kontenerami (po tym jak naukowcy rozkodowali mi znaleziony pda) i łażę tam, w kółko i nic (załatwiłem tam kilku bandytów), znalazłem swd ale główne zadanie nie popchnięte. Czego mam tam szukać, jakiegoś pda/pendrive-a/notatki czy co bo ryję przy ziemi nosem i nic? Poszedłem nawet za tą otwartą bramę do tej małej wioski i znalazłem art w jednym budynku ale dalej stoję z fabułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modzika przeszedłem, nawet fajny, jako prolog może być, niezbyt długa rozgrywka na kilka godzin z paroma zadaniami głównymi i pobocznymi.

Z plusów: delikatnie zmieniona mapa, mam nadzieję, że w głównej części też przemeblują lokacje. Dubbing rosyjski do dialogów. Niezbyt skomplikowane zadania ale za to różnorodne. Widać w modzie rękę Skiffa, tu trzeba coś otworzyć kluczem, tu rozpuścić kwasem albo zniszczyć przeszkodę artem, tu trzeba uruchomić elektryczność żeby wejść do budynku, niby nic ale jednak dodaje to  różnorodności w standardowym przynieś/znajdź/zniszcz. O fabule się nie wypowiem, bo z głównego wątku za bardzo nic nie wynika, w sumie na końcu pojawiają się "zielone duszki" i za dużo od nich się nie dowiadujemy, ot jakiś punkt zaczepienia dla głównego moda. Co jest fajne, że zadania to taka typowa stalkerska robota i takie mają być też w głównej części moda. Fajne było też to, że brakowało markerów pokazujących, w które konkretnie miejsce mamy iść. Paczka broni to też raczej standard w dzisiejszch czasach.

Minusy takie na siłę albo raczej to co mi nie za bardzo podeszło, o ile w tym krótkim prologu to tak bardzo nie przeszkadza, szczególnie jak gra się jednym ciągiem to w tym głównym modzie na "100 godzin" może to być problem jeśli będzie tego dużo.

Kilka zadań na gębę, bez żadnego wpisu w pda, i wiem, że o czymś zapomniałem co miałem zrobić :) Nie lubię takich zagrań, szczególnie w dużych modach, a jak jeszcze zrobię sobie parę dni przerwy w graniu to w ogóle. W zeszycie nie chce mi się już pisać wypracowań bo szkolę skończyłem. Lubię za to jak twórcy dodają możliwość wstawiania i kasowania swoi markerów co w tego typu questach jest pomocne. Ewentualnie dają możliwość dodawania notatek do pda bo i takie rzeczy w modach były.

Brak nazw miejscówek na mapie, jak ktoś nie za często gra to nie musi pamiętać co to Kopaczi/Cementownia, a jeszcze jak w różnych modach te miejsca nazywane są inaczej. Tutaj też się raczej nie zgubi ale w głównym modzie gdzie będzie sporo lokacji.

Najlepsze na koniec, mam iść na posterunek do doktorka, zastanawiam się gdzie na tej mapie był jakiś posterunek? Przeleciałem ją w tym modzie kilka razy i też nic nie zauważyłem co by na niego pasowało :) Niby takie proste, a musiałem spojrzeć do filmiku o co chodzi bo oślepłem i zgłupiałem, a miejsce jest praktycznie w okolicy wokół, której człowiek non stop sie kreci..

Ocena 7/10 i czekam na głównego moda. Zapowiada się ciekawie oby nie przesadzili jak Skiff z paroma rzeczami w Złotym Kurze 2.

Polonizacja bardzo dobra, nawet intro spolszczone, znalazłem tylko 3 błędy.

a1.thumb.jpg.6e707b63c766687cce05b8e88e82788f.jpga2.thumb.jpg.7ddca3591dec32507ebddd7c5895846a.jpg

No i jeszcze jak leci lista z twórcami moda to to nie mamy normalnego tekstu tylko też napisy w stylu st_autor: Rietmon itp

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.