Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

image.jpeg.da84f474b3c992ba5b4413476c4fdf66.jpeg

"Doppelgänger" - Polska, 2023, szpiegowski, kryminał.

W latach 80 - ych słyszałem i czytałem w tzw. 2 obiegu o tej historii i wielu podobnych. 

Śpiochy z PRL - u (podobnie jak ostatni odcinek sztyrlica czy życiorys Müllera z Gestapa*), Miast4em nie był Graudenz jak w filmie tylko Elbing (Grudziądz, Elbląg).

 https://www.filmweb.pl/film/Doppelgänger.+Sobowtór-2023-10014814

* Geheime Staats Polizei Amt - urząd, Geheime Staats Polizei Ort - placówka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No obejrzałem drugą część Rebel Moon żeby mieć pogląd na całość i jaki ten film jest lichy 😁 Fabularnie ta taka kalka kilku motywów co już widzieliśmy w lepszym wydaniu parę razy, głupotek sporo, no samo to, że gigantyczny kosmiczny krążownik z masą, żołnierzy, myśliwców, "czołgów" przylatuje na planetę nad jakąś małą wioskę typu pierdziszew z 20 domkami żeby zabrać worki z ziarnem 🤣 co sobie młyn na statku zbudują? To już nie mogli grabić dużych miast? Przynajmniej jedno pokazali. Albo żniwa w tej wiosce, mają lewitujące przyczepy do transportu surowców ale kombajnu czy innej maszyny już nie i żniwa za pomocą kos i cepów, szkoda, że sierpa dziadkowego nie mieli. 🤣

No to może chociaż od strony efektów jest spoko, no tu nie jest źle. Mi się podobały te masywne pojazdy wrogów, trochę tak mi zaleciało z wyglądu jakimiś steampunkowymi klimatami. Dodatkowo dymiły te ich sprzęty jak stary diesel.

O i jest spowolnienie czasu, fajny efekt w filmach co nie? Ale nie kuźwa dosłownie co drugą scenę. A już kwintesencją tego debilizmu w jego wykorzystaniu były żniwa, gościu macha kosą cyk slowmo...drugi wali cepem slowmo..kobitka przesiewa zboże na sicie i cyk spowolnienie czasu 🤣

Jak dla mnie jeden z najlichszych scifi z dużym budżetem z ostatnich lat.

Ps. A Snyder już mówi o wersji reżyserskiej w wakacje (jego Justice League w takiej wersji mi się podobał) ale tutaj to chyba nie ma co ratować, do każdej z 2 części ma być dołożone po godzinie, czyli całość będzie trwała 6h. Ma być kategoria R, czyli brutalniej, no i na razie chwalą się, że będzie scena gdzie główny złol bzyka kosmitę, no wow to na pewno naprawi ten film. 🥴

Trzeba było chyba posłuchać @OldMan i skończyć seans po 40 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dawno nie oglądałem żadnej Godzilli od japończyków, a tą z tamtego roku wszyscy chwalili.

image.png

No i rzeczywiście całkiem fajna, budżet śmieszny w porównaniu do amerykańskich "Godzill" z ostatnich lat to i efekty czasami słabawe ale pare scen niezłych. Jak zwykle trochę drażni ta nadekspresyjność azjatyckich aktorów no ale oni już tak mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png

Ogólnie film takie maks 6/10. Jak ktoś jest wyposzczony na sci fi to pewnie  obejrzy.

Kolejny raz walczymy z AI, która się zbuntowała i postanowiła wybić ludzi przy pomocy robotów.

Dawno nie było sci fi z mechami, efekty nawet ok (trochę takie rozmyte). Jest trochę strzelania także jako taki akcyjniak sci fi daje radę, można obejrzeć...i zapomnieć 😁

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Alien: Romulus - jak dla mnie, po obejrzeniu trailera to chamski "remajk" 1 filmu (1979) gdzie na pokładzie "niepokonanego" (no stromo - włoski) walczyli z 1 ksenomorfem a w Romulusie mamy ten sam cyrk ale tak o 99,9 % gorsza jakość - fabuła, aktorzy.

Trailer z Romulusa i trailery z każdego filmu o ksenomorfach:

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem film w tematyce rajdowej. Pojedynek zespołu Lancia z Audi w latach 80-tych o tytuł mistrza świata WRC. Jeśli lubicie takie klimaty polecam serdecznie. Race for Glory : Audi vs Lancia. Po naszymu 😄, Wyścig o chwałę : Audi kontra Lancia.

https://m.youtube.com/watch?v=UzRI4vC05GU&pp=ygUecmFjZSBmb3IgZ2xvcnkgYXVkaSB2cy4gbGFuY2lh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.