Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Popchnąłem spory kawałek gry. Już mam własne ugrupowanie. I znowu mod zostawił mnie w czarnej dziurze, wysyłając na bazę najemników, bez ( przynajmniej ja nie załapałem ) napomknienia gdzie jej szukać. Da ktoś wsparcie, czy korzystać z tego przypadkowo znalezionego teleportu w Czarcim Siedlisku?

No i to własne siedlisko, do którego samemu ani wejść, ani z niego wyjść nie można. Siedlisko, w którym medyk naprawia broń, choć na lekarza wyłożył GB sporo kasy. Robiąc nowe zadania pobiegałem trochę, ciesząc oko nowymi widokami.

ss_fred_07-08-20_12-59-35_(dolg_loc).thumb.jpg.c9aa488301f5ea5520ef4158a8185a5c.jpg

Spoiler

ss_fred_07-08-20_14-30-28_(stalk).thumb.jpg.4453acd279f241e642e1d798c045736a.jpgss_fred_07-08-20_18-45-12_(stalker_loc).thumb.jpg.ca3a1afdb46af3874db9c13899dcd5cf.jpgss_fred_07-08-20_18-45-30_(stalker_loc).thumb.jpg.295c7ab1c9b547ea4a23808f6f0378a4.jpgss_fred_07-08-20_18-46-00_(stalker_loc).thumb.jpg.7c47d07de6be523f6ad01ed4ac5d2e7e.jpg

 

A przy okazji coś osiągnąłem.

ss_fred_07-08-20_18-43-32_(stalker_loc).thumb.jpg.07586b3e5d8420a0afc724a31044f590.jpg

A artów w anomaliach jak nie było tak i nie ma. Na razie przezornie nie wziąłem zadań na ich znalezienie, to nie będą w PDA wisiały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kondotier napisał:

I znowu mod zostawił mnie w czarnej dziurze, wysyłając na bazę najemników, bez ( przynajmniej ja nie załapałem ) napomknienia gdzie jej szukać. Da ktoś wsparcie, czy korzystać z tego przypadkowo znalezionego teleportu w Czarcim Siedlisku?

Jeśli chodzi o atak na bazę Markusa (magazyn kontenerów) to:

ss_piec_07-08-20_20-41-37_(stalk).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Nie pamiętam, abym miał takie zadanie i nie mam nic, co by mnie do tej rozmowy prowadziło. Miałem jakieś zadanie w wyniku którego wylądowałem gdzieś, ale najm nazywał się chyba Biecz.

No cóż, pobiegam jeszcze trochę, może dojdę i do tego dialogu. Ale już widać, że mod wymaga dopracowania. Pozostawia zbyt wiele do działania " na czuja".

@tom3kb  Na wzięcie jest zawsze czas. Przewidziałem problemy i po zapoznaniu się jakie arty trzeba zdobyć, cofnąłem się w zapisach i zadania nie wziąłem. Są to arty, z którymi już poprzednio był problem. Przy innych zadaniach zbiegałem te lokacje gdzie się pojawiały i nawet po emisjach z Welesem w ręce się nie pojawiły. Jestem Naznaczonym Zoną, więc mogłem czekać przy anomalii.

No i bierz zadania od innych członków swojego ugrupowania, ale na wykonanie musisz znów mieć sporo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kondotier napisał:

No cóż, pobiegam jeszcze trochę, może dojdę i do tego dialogu. Ale już widać, że mod wymaga dopracowania. Pozostawia zbyt wiele do działania " na czuja".

Wykonywałem zadania po kolei, uważnie czytałem dialogi i nie miałem problemów z fabułą. Atak na bazę Bicza (po zakończeniu dialogu następuje wylot, po którym należy wczytaj zapis automatyczny):

ss_piec_07-08-20_20-38-51_(stalker_loc).jpg

38 minut temu, kondotier napisał:

Przy innych zadaniach zbiegałem te lokacje gdzie się pojawiały i nawet po emisjach z Welesem w ręce się nie pojawiły.

W którymś moim poprzednim poście informowałem, że wystąpiło u mnie to samo. Arty nie pojawiały się w anomaliach, nawet po Emisji. Zaczęło się to chyba po załatwieniu Bicza i zdobyciu własnej bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieliście taką lipną strzelaninę w tej bazie najemników co dowodził nimi Bicz?

W tym modzie jak na fabułę z najmusami to praktycznie nie ma strzelanin ;)

No to myślę sobie o ho wreszcie, a tu 17 z 18 najemników w pokoju obok tego, w którym się zrespiłem, strzelanina trwała chwilę bo stali jak kołki, z bronią wycelowaną w ściany pokoju, w którym byłem. Więc tylko wychyliłem się z za rogu i bum headshot, bum headshot. :(

Tylko Bicz był na drugim końcu kompleksu.

Fajna mała lokacja, jakby najemnicy byli porozmieszczani po wszystkich pokojach to by było fajnie.

A u mnie bleee słabo to wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb U mnie było tak samo za każdym razem jak przyszło się strzelać z najemnikami, a że w zasadzie oni są jedyną wrogo nastawioną frakcją to trochę to "waliło po oczach". Jak przyszło mi się postrzelać z najemnikami Bicza to ta sama bajka, respie się w pokoju, obok 17 najmoli w jednym pokoju i jeden na dole schodów, każdy celuje w ściany, ja się wychylam zza winkla tak dosyć mocno, a oni nic, wrzuciłem im 2 granaty to nawet się nie rozbiegli więc wychylałem się tylko, pyk pyk pyk każdemu headshot i tyle, Bicz tak samo, stał i celował w ścianę, potem taka sama sytuacja z drugą ręką Markusa, stoi jak kołek na środku drogi podchodzę na 10m a on nadal stoi i nie strzela, i ta sama sprawa jak przyszło Markusa odstrzelić, 18 zebranych za jednym kontenerem i stoją i nic, paru może granat rzuciło i tyle, dopiero jak stanąłem na samym środku przejścia to łaskawie otworzyli ogień w moim kierunku :P 

No, ale fakt autor pisał bodajże, że to jego pierwszy mod więc moim zdaniem można przymknąć na to oko, tym bardziej ze gość chyba od 0 wszystkie lokacje stworzył i do tego wymyślił całkiem interesującą fabułę więc jak dla mnie to i tak czapki z głów dla niego za to co stworzył. Może gdyby ktoś dał mu znać to dopracował by największe bolączki, lub nie, a podejrzewam, że rosjanie ściągnęli, zagrali, napisali że charaszo i autor dalej nic nie grzebał :P Ja autorowi Zewu Czystego Nieba do którego zrobiłem spolszczenie wyłożyłem na tacy wszystkie błędy do poprawy po angielsku i po rosyjsku i najwyraźniej olał sprawę bo ostatni raz chyba 2 miesiące temu się działo coś w temacie moda na ap-pro a ludzie pytali czy będą jeszcze jakieś łatki i niczego się nie dowiedzieli. Także cóż mogę powiedzieć...Rosjanie?

 

Edytowane przez Szczepan9205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szczepan9205 napisał:

a podejrzewam, że rosjanie ściągnęli, zagrali, napisali że charaszo i autor dalej nic nie grzebał

Poczytaj sobie posty użytkowników na stronie moda na ap-pro.ru (tłumacząc za pomocą Goggle Translate powinieneś zrozumieć o co chodzi). 

Jeśli na ap-pro.ru wychodzi jakiś mod, to użytkownicy "prześwietlają" go w każdym możliwym aspekcie (pamiętaj, że jest to dużo większa społeczność od naszej) i rozbierają go na czynniki pierwsze, nie szczędząc pochwał, ale też piętnują (czasami dotkliwie) błędy. Autor "Second Sun" jest świadomy tych niedociągnięć, ale pracuje aktualnie nad innym modem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Aaa :P No nie czytałem wątku moda, bo raczej rzadko wchodzę na ap-pro bo bym musiał tłumaczyć dosłownie wszystko translatorem. No to się nie dziwię, że do Second Sun nie ma jako tako żadnych poprawek póki co skoro autor pracuje nad "Wyborem" widziałem trochę klipów z tego moda i powiem, że wygląda to fajnie w sensie animacje itd. W takim razie zwracam honor autorowi, moje podejrzenia okazały się błędne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wszedłem gdzie nie trzeba, bo mod mnie powiadomił, że dostałem kolbą w łeb i wylądowałem w szpitalu. I zaraz po tym napisy końcowe.

Powyższe, z wejściem gdzie nie trzeba to był oczywiście żart. Ale takie jest faktyczne, bardzo niefortunne zakończenie moda. Tak, jakby autorowi brakło pomysłu na jakieś zakończenie z fajerwerkami. Po małym nieporozumieniu z logiką autora moda, wszedłem na właściwą ścieżkę prowadzącą do finału.

Ale mimo wielu niedoróbek, warto w niego zagrać, choćby dlatego, że nareszcie otoczenie nie powodowało odruchu wymiotnego, przy entym kolejnym przechodzeniu przez tę samą lokację, spotykania się z takimi samymi zadaniami pobocznymi i możliwością grania na pamięć.

Tu wszystko było nowe. Ważni NPCe w końcu opuścili swoje nory i się trochę przewietrzyli. A to kilka zrzutów z końca mojej gry.

ss_fred_07-09-20_16-00-12_(stalk).thumb.jpg.b9d2dec4effa934555eec102f331d454.jpgss_fred_07-09-20_16-07-24_(band).thumb.jpg.608bbef9a4c3fad5cedb54cf6858ef12.jpgss_fred_07-09-20_16-40-48_(radar_loc).thumb.jpg.1ab35ff558083eceb580340192435c7b.jpgss_fred_07-09-20_16-43-35_(radar_loc).thumb.jpg.63b6ce113fd1dc7cd24e4694622e3a83.jpg

ss_fred_07-09-20_16-49-51_(radar_loc).thumb.jpg.72121721bb992cf12d43b58819d64853.jpgss_fred_07-09-20_16-54-04_(radar_loc).thumb.jpg.8ebefa80ce175052993fe1575055e5d0.jpgss_fred_07-09-20_16-57-30_(radar_loc).thumb.jpg.0ad1c25a5e20e02bdce7333e02f24d74.jpgss_fred_07-09-20_17-03-53_(mono_und).thumb.jpg.7e8912d506bf2bedc264998a5e20db3e.jpg

Tak, że szukającym nietuzinkowego moda, tego mogę polecić.

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem czy warto go spolszczyć. Są w nim niedoróbki, ale jest również trochę pozytywów. Gdyby zająć się usterkami graficznymi i rozwinąć niektóre zadania oraz zmienić kilka wątków byłby to jeden z lepszych modów do Stalkera. Sam motyw z założeniem własnej frakcji też nie został w pełni wykorzystany. Można by rozwinąć go  na przykład o odpieranie ataków na naszą bazę, rozbudowane zbieranie zapasów, agitację stalkerów, zdobywanie nowych terytoriów etc. etc.

W tym modzie najbardziej podobała mi się lokacja z "Dugą", choć las przed tym radarem "wieje" niewykorzystaną pustką... A propos - szkoda, że zaprzestano prac nad "Tajemnicą Stacji Duga":cussingwhite:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby jakiś modstroiciel nie pokusił się na wykorzystanie tego moda do własnej przeróbki, lub co najmnie nie wykorzysta tych lokacji. Albo jego autor jednak wróci do niego i rozbuduje.

A może nasz @Junx  znajdzie dla niego miejsce w swoim kalendarzu? Bo tak wiele to mu naprawdę nie potrzeba.

A co dotyczy spolszczenia. Bez niego, chociaż wiadomo że bym mógł, to bym się nie załapał.

Więc @Anton Gorodecki , to był dobry pomysł :thumbupright: :clappingorange: .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Anton Gorodecki napisał:

Długo się zastanawiałem czy warto go spolszczyć. Są w nim niedoróbki, ale jest również trochę pozytywów. 

Warto, warto. Jak na pierwszy mod autora to jest całkiem fajny. A niedoróbki, a który mod ich nie ma ;) A gość dopiero się "uczy".

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tom3kb napisał:

Brzydkie czy puste? Mnie najbardziej rażą te granice lokacji ;) Tak jakby mapy położone w nicości :)

Puste, granice lokacji rażą, miejscówki są nieciekawe, a jak się dobrze przyjrzeć to na jednej lokacji droga jest 2 razy większa niż powinna być, jak by ktoś autostradę na wsi zrobił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaklerR napisał:

 droga jest 2 razy większa niż powinna być, jak by ktoś autostradę na wsi zrobił :D

No i kąt/nachylenie, pod którym na jednym wzgórzu jest położona też niezły.

Mi się trochę te lesiste mapki, ich ułożenie i przechodzenie drogami z jednej na drugą skojarzyło z modem Left to die (o tej zombie apokalipsie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm? mam kilka takich zadań które zastanawiam się jak rozwiązać, a może jeszcze nie czas na nie? jeszcze oprócz tego co na foto to zapomniałem zrobić zrzutu ale Zulus chce amunicję do CKMu, skąd ją wziąć? handlarze jej nie mają a o artach to nawet nie wspominam bo ich nigdzie nie ma, aha jeszcze apropo kwiatu od Znachora, on mówił że bandyci nałożyli na niego myto (7000r), rozumiem że to jakiś rodzaj haraczu, ale jak rozmawiałem z Diegtiarowem i Wodorostem to nie było w ogóle dialogu na ten temat, gdzie iść z tym tematem i do kogo?

ss_cez137_07-09-20_18-18-25_(band).jpg

ss_cez137_07-09-20_18-19-17_(band).jpg

ss_cez137_07-09-20_18-19-20_(band).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cez137 napisał:

Zulus chce amunicję do CKMu, skąd ją wziąć?

Zulus ma ją przy sobie:D Odkup ją od niego.

Spoiler

ss_piec_07-09-20_21-24-17_(dolg_loc).jpg

7 minut temu, cez137 napisał:

apropo kwiatu od Znachora, on mówił że bandyci nałożyli na niego myto (7000r), rozumiem że to jakiś rodzaj haraczu, ale jak rozmawiałem z Diegtiarowem i Wodorostem to nie było w ogóle dialogu na ten temat, gdzie iść z tym tematem i do kogo?

Pogadaj z Mongołem.

Strzelbę Protecta można kupić u Połkana. Zapisz przy nim grę i wczytuj do momentu pojawienia się w jego asortymencie strzelby (u mnie trwało to ok. 15 wczytań gry).

Skaner dla Farciarza:

Spoiler

ss_piec_07-09-20_21-30-36_(hero_camp).jpg

ss_piec_07-09-20_21-30-48_(hero_camp).jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki 

53 minuty temu, Anton Gorodecki napisał:
Godzinę temu, cez137 napisał:

Zulus chce amunicję do CKMu, skąd ją wziąć?

Zulus ma ją przy sobie:D Odkup ją od niego.

dobre :007: a to tak się da? to zaliczy zadanie? a on nie chciał czasem dwóch pudełek?

53 minuty temu, Anton Gorodecki napisał:

Pogadaj z Mongołem.

Że też o tym nie pomyślałem, siedzi tam na końcu często o nim zapominam że on w ogóle tam jest

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem moda i muszę powiedzieć....że to jeden z najgorszych modów jakie grałem :D

Mapy niedorobione, fabuła może nie nudna ale autor spartolił jej potencjał, eksploracja mija się z celem bo pieniędzy nie brakuje, a artefaktów brakuje, dialogi słabe....jednak plus za to, że jednak lokacje są nowe, no i za pomysł z założeniem frakcji.

Spoiler

20200710111709_1.jpg

Przez łąkę prosto

20200710113422_1.jpg

Innowacyjny PKM z drewnianą lufą 

20200710111458_1.jpg

Wszystko widać jak na dłoni

20200710112425_1.jpg

A tego kolegę chyba znam z jakieś strasznej bajki....

20200710111056_1.jpg

Autostrada wprost na syberię, o ile przeżyjesz jazdę pod tym kontem

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.