Skocz do zawartości

Pominięte zadania?


Pure

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwne wrażenie, że jakąś część zadań pominąłem. Solianke już skończyłem, a w dalszym ciągu brakuje mi 4 kart do talii kuźniecowa. Karty wypadają też z trupów w jakichś losowych zadaniach fabularnych. I moje pytanie brzmi, czy trupy z kartami znikają po wyjściu z lokacji? Bo wiem, że jeśli trup ma np nieśmiertelnik monolitu, plik pieniędzy lub granat błyskowy to on nie zniknie wcale i będzie leżeć aż weźmiemy z niego łup. Nie przypominam sobie, żebym ominął jakieś trupy i dlatego się zastanawiam czy może jakieś zadania pominąłem. Chyba, że trup z kartą znika, ktoś wie? Próbowałem zespawnić brakujące karty ale zadanie się nie aktualizuje. Podejrzenie pominięcia zadań mam też dlatego, że do tej pory nie znalazłem pałeczek fosforowych. A przecież już w bardzo wczesnym stadium gry prapor na wysypisku proponuje nam cykliczne zadanie na ów pałeczki. Ktoś je w ogóle znalazł? 

Edytowane przez Pure
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie w takim temacie. 

W fabule soljanki doszedłem do momentu żeby pomóc Kłu dopaść Astronoma na CEA-2. Dużo wcześniej odblokowałem Skadowsk i wszystkich jego mieszkańców ale nie zaczynałem fabuły snajpera, bo chcę najpierw ukończyć soliankę. (żeby mieć porządek w pda).

I tu pytanie do @Pure i @boberm: kiedy pojawiają się zadania na tych nowych lokacjach? Są jeszcze przede mną czy coś pominąłem i pojawiają się wcześniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych całkiem nowych, których nie było w OP 2.0?  Zakład metalurgiczny i plac budowy są stosunkowo wcześnie, myślę że już je odkryłeś. Ja odkryłem jeszcze Bunkier D6, który będzie mieć prawdziwy finał solianki, ale nic nie będę zdradzał. Poza tym jeszcze mam Kurczatow-37, stacje naukową i dwa nowe laby X. Zadania na kurczatowie rozwiną właśnie stacje naukową i X-14, które jest według mnie fenomenalnym labem, aż nie chciałem wychodzić z niego :D Do Kurczatowa dostaniesz się za pośrednictwem matki kuzkina, tej co przy Bustym jest na kordonie. Mam jeszcze X-17, ale jeszcze w nim nie byłem, tak sobie odwlekam troszkę hehe. Odkryjesz je przy całkiem nowej fabule chirurga mordercy.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zadania trzeba wykonać, żeby się odblokował dialog do kurczatowa? Dokładnie nie wiem, ale wydaje mi się że po dwóch zadaniach. Od Bustiego na notes Saharowa i matki kuzkina na lekarstwo. Te dwa zadania wziąłem jednocześnie i jednocześnie wykonałem. Nie jestem w stanie powiedzieć po których questach się to odblokowuje bo za dużo tego wszystkiego jest. Po prostu chodzę, wykonuję zadania i zaczepiam Npc czy nie mają jakichś zadań. Ale zazwyczaj jest tak, że od razu po wykonaniu jakiegoś dają nam nowe, lub wysyłają sms żeby do nich zajrzeć.

Fabuła z chirurgiem zaczniesz od gościa zwanego Hiko. Info o nim dostaniesz od Prime na skadowsku po którymś ze schowków Fenrira bodajże tak to szło. W każdym bądź razie wiem, że Prime da na niego namiar.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie Matki kuzkina na nalewki wykonałem i zaniosłem do ptaka, zadanie sie zaliczło więc póżniej do niej nie chodzłem. 

Zadanie snajperskie daję Nieuchwytny. Tego zadania nie brałem, bo nie miałem odpowiedniej fuzji. Czyżby w tym tkwił problem? 

Po jakim zadaniu odblokowujemy nowe lokacje?

Edytowane przez wariat
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam temat. Może ktoś orientuje się co można zrobić, jak popchać grę do przodu? Właściwie moja gra się skończyła. Wisi mi ciągle zadanie na talie kuźniecowa i dziwne czipy. Nikt nie chce nawiązać dialogów. Nie odkryłem połowy nowych lokacji, jest masa nowych NPC na róźnych lokacjach z unikalnymi imionami i modelami postaci ale żaden z nich nic nie ma do powiedzenia, nie sądzę że oni są randomowi. Skończyłem soliankę, nową fabułę chirurga i szakala. Nie znalazłem ciągle 2 artów z listy Dragunowa (upadły anioł i korona), ekipa bustiego ciągle siedzi na kordonie a nie na zatonie. Jest w stanie ktoś pomóc co zrobić dalej, co pominąłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pure A może trzeba popchnąć do przodu jakaś inną ścieżkę fabularną. Zadanie na kryształowe czaszki dla kotobehemota, fabułę kartografa z tajemniczymi wyspami? Zadanie na bioradar? Soljanki jeszcze nie skończyłem więc nie wiem czy jest tu fabuła "Cienie" która była dość istotna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pure  Kiedy robiłem tłumaczenie opisu moda zrobionego przez autorów, zwróciłem uwagę na ich "szczere" stwierdzenie, że żaden gracz i tak nie będzie w stanie wykonać wszystkich zadań moda, bo jak by się nie starał, to zawsze gdzieś czegoś nie zrobi.

Widocznie Ty do takich graczy należysz.

Mod wg. mnie jest dziurawy jak sito. Dostajesz zadania których nie jesteś w stanie wykonać, bo nie dostałeś jeszcze innych potrzebnych np. do otwarcia się teleportu. A bez jego realizacji nie zrobisz innego, bez którego teleport się nie otworzy itd. itp. . Trzeba zrobić jeszcze inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kondotier napisał:

Mod wg. mnie jest dziurawy jak sito.

 

18 minut temu, kondotier napisał:

Dostajesz zadania których nie jesteś w stanie wykonać, bo nie dostałeś jeszcze innych potrzebnych np. do otwarcia się teleportu. A bez jego realizacji nie zrobisz innego, bez którego teleport się nie otworzy itd. itp.

Ale takie coś to w żaden sposób nie można nazwać modem dziurawym jak sito. Po prostu w modzie robisz coraz bardziej rozwinięte i rozbudowane zadania, które się łączą, przeplatają itd, nie opierają się tylko na idź do punktu A, weź coś i wróć do punktu B. I cyk zadanie zrobione. To teraz masz dostępne drugie zadanie.

Takie coś, to że tak powiem każdy głupi potrafi zrobić.

Jak się robi czy to mody czy to gry to się chce też robić coś coraz bardziej skomplikowanego. Pamiętasz Złoty Kufer 2, tam też było tego sporo, że miałeś na start kilkanaście questów głównych i sporo pobocznych, a i tak dużej części nie mogłeś od razu zrobić.

W OP 2.1 tych zadań jest po prostu za trzęsienie więc może to człowieka przytłoczyć i samemu można się wkopać jak się bierze wszystko co się nawinie, a takie coś kusi :D

A w sumie co ci przeszkadza, że zadanie zrobisz za 10 godzin, a nie teraz już w tym momencie jak je dostałeś. To jest po prostu rozbudowanie moda ;) Przynajmniej wiesz, że będziesz miał co robić.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pure A czy w tej wersji jest fabuła dotycząca "cieni"? W 2.0 była dość istotna bo po jej ukończeniu ruszało zadanie na archiwum video, wtedy też Buusty przenosił się na zaton i można było sie przygotowywać do fali mutantów. Te fabułe zaczynało sie od Watażki po "zabiciu" Fenrira. Szukałeś tych cieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Były mody, w których takich zadań trwających przez prawie cały czas gry też nie brakowało. Były takie, gdzie zadanie pozornie dodatkowe, miały wpływ na zadania scenariuszowe. Ale ten jest jedynym, w którym nie jesteś w stanie wykonać zadania dodatkowego, lub cyklicznego, bo nie wziąłeś innego dodatkowego lub cyklicznego. Zobacz na zrzucie ekranu informację, u ilu NPCów otworzyły się nowe zadania.

ss_administrator_07-08-19_22-00-09_(l04_darkvalley).thumb.jpg.2924912fe4993befd2ee522bc130b240.jpg

To mam przerwać to co robię i gnać do nich? Samo dotarcie do nich, nie mówiąc o wzięciu i wykonaniu zadań to tygodnie gry. A w PDA mam jeszcze nie zrobione te, gdzie mam blokadę od moda. A zadania mam od tych, co są w wykazie. Oczywiście, że dokończę zadania w DM i Mrocznym Parowie, a dopiero po tym przy okazji odwiedzę "cyklistów".

Odniosę się do działań widocznych na zrzucie. Dałem apteczkę bandycie postrzelonemu przez Kulę, więc w bazie są przyjaźni. Powoduje to że PDA Lubera jest do pozyskania tylko drogą kupna, nie mam żadnego dialogu na uwolnienie Powinnościowca na dołem, a tego z klatki na dole nie jestem w stanie wyprowadzić nawet po przyniesieniu Dzikowi skrzynki ze śmigłowca. Albo zabijają mi go już na poziomie parteru, albo przy powtórzeniu gry znajduję go już martwego w klatce.

Wybić bandytów nie mogę, bo wtedy nie zrobię zadania na broń dla Żyły z lasu. I takie wzajemnie wykluczające się sytuacje są co krok. Może to być spowodowane kolejnymi patchami, w których autorzy moda nie byli w stanie przewidzieć gry inaczej prowadzonej, niż w ich założeniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kondotier napisał:

To mam przerwać to co robię i gnać do nich? Samo dotarcie do nich, nie mówiąc o wzięciu i wykonaniu zadań to tygodnie gry.

A ktoś ci każe? Jak sobie będziesz akurat i uznasz, że ci potrzebne jakieś zadanko to weźmiesz.

Ja jak podchodzę do typów to zerkam czy mają akurat zadanie, które mogę akurat zaliczyć bo np mam 10 części jakiegoś mutanta. I wtedy to biorę. albo patrzę czy np nie oferują tego co akurat teraz potrzebuję np konkretnego ammo albo innej rzeczy. Ewentualnie zadania, które są niedaleko.

Staram się nie brać ich za dużo na raz.

 

Co do Bandytów w dolinie Mroku, a no tak sobie wymyślili w tym modzie, że mamy być przyjacielem bandytów, a nie ich wycinać. Co zrobisz.

39 minut temu, kondotier napisał:

Wybić bandytów nie mogę, bo wtedy nie zrobię zadania na broń dla Żyły z lasu. I takie wzajemnie wykluczające się sytuacje są co krok. Może to być spowodowane kolejnymi patchami, w których autorzy moda nie byli w stanie przewidzieć gry inaczej prowadzonej, niż w ich założeniach.

W każdym modzie praktycznie nie możesz prowadzić gry inaczej niż założyli sobie twórcy. Jak masz kogoś zabić to jak tego nie zrobisz to questa nie zaliczysz. A jak znowu zabijesz tego co nie trzeba to zadanie uwalone.

Tu jesteś ich kumplem czyli nie mordujesz. Kropka.

To zarzut tak jakbyś powiedział, a ja mam kaprys zabić Sidorowicza albo Barmana i nie mogę. :D Taka fabuła.

 

Ps. Z tym typem nad dołem też nic nie mogę zrobić, a ten z klatki jakimś cudem sam sobie uciekł z więzienia i mi to zadanie zaliczyło się samo, miałem farta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat cienie? Kurde nie kojarze o czym było to zadanie. Byłem u watażki oddalem mu embrion wilka i faktycznie mam iść do martwego miasta o 18 i to jest jedyna opcja jaka mogę zrobić, ale szczerze nie łudzę się że to otworzy mi nowe zadania. W ogóle na stacji naukowej jest tylko jeden npc który dał jedno zadanie lul.. 

@tom3kb to o czym mówisz z bandytami to można ich wykupić u borowa i w ten sposób ich ocalisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pure  Tylko jest to, że ze mną nikt, łącznie z Dzikiem nie ma dialagu na ich wykupienie.

Zostałem zmuszony do wsparcia się filmikiem, a na nim po wypuszczeniu NPCa z klatki, idą sobie spokojnie aż do przejścia. Jeszcze raz go obejrzę, może przeoczyłem rozwiązanie z uwolnieniem pozostałych.

A przy okazji zapytam, gdzie na tej bazie bandytów są narzędzia dla mechanika z baru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kondotier napisał:

Tylko jest to, że ze mną nikt, łącznie z Dzikiem nie ma dialagu na ich wykupienie.

U mnie, miał dialog, wołał chyba ze 40tyś? Ale naciskałem ESC i go nie brałem. Może dialog pokazuje się tylko raz, jak go klikniesz to znika i jak przyniesiesz w ekwipunku odpowiednią kasę to sie pojawi następny dopiero. Może już go wybrałeś?

@Pure Ta wiem, że można wykupić. tu się ogólnie tyczyło tego, że w OP z bandziorami musisz zostać kumplem i jest to trochę nieintuicyjne bo we wszystkich modach ich tam wybijasz. Nawet w sumie mozna uwalić sam początek jak nie uratujemy rannego bandziora na przejsciu na lokację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat odblokuje pewnie zadania te z op 2.0, ale te nowe nie wiem. Jeszcze przecież tyle lokacji jest nowych a tylko jeden ruch mam. Ma ktoś może już artefakty upadły anioł, lub koronę dla dragunowa z zamówienia? Nigdzie nie mogę znaleźć. Na jednym z filmików widziałem, że kalinin z atp daje koronę w nagrodę. Był to film z op 2.0, a u mnie żadnego questa nie ma u niego. Wiem, że np zostało zmienione zdobycie winogrono dla jego zamówienia więc koronę też mogli zmienić. Ale już dawno powinienem mieć to zamówienie wykonane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.