Skocz do zawartości

Pominięte zadania?


Pure

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co? Mam jakieś podejrzenia, że te wszystkie nowe lokacje to jest jakiś pic na wodę. Ja prawie kończę już grę bo jestem na etapie robienia obrączek dla Ariadny a po tym jak mniemam gra się kończy. Z ciekawości próbowałem znaleźć na YT jakieś filmy z nowych lokacji których nie mam (a jest ich prawie 10...) i nie znalazłem żadnego filmu z nich. Co więcej, jeden streamer ukończył grę i przeglądając jego filmy nie trafiłem również na żadną z nowych lokacji. W ogóle na tych nowych lokacjach, które odkryłem bardzo mało się dzieje. Ja nie wiem czy te zadania i nowe miejscówki są tak koszmarnie poukrywane aby je odkryć czy co? Skoro dodali aż tyle nowych miejsc to chyba nie chodziło o to aby tak strasznie je odkryć. Aż się zastanawiam czy jakiekolwiek granie z czitami blokuje zadania czy dialogi, ale to już jest trochę taki mój wymysł i chyba doszukuję się na siłę przyczyny. Co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pure napisał:

Mam jakieś podejrzenia, że te wszystkie nowe lokacje to jest jakiś pic na wodę.

Raczej nie :)

Popatrz tu wszystkie przejścia między lokacjami i jaki je zdobyć :

https://stalkerportaal.ru/blog/gid_po_prokhozhdeniju_op_2_1_obedinennyj_pak_2_1_perekhody_mezhdu_lokacijami/2019-03-21-770

tłumaczenie Googla na polski :

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fstalkerportaal.ru%2Fblog%2Fgid_po_prokhozhdeniju_op_2_1_obedinennyj_pak_2_1_perekhody_mezhdu_lokacijami%2F2019-03-21-770

Masz wszystkie przejścia odkryte ?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pure tylko 10 nowych lokacji? W temacie moda jest napisane, że w Op 2.0 jest 29 lokacji, a w Op 2.1 64! Czyli ponad dwa razy tyle co w oryginale. To niby daje 35 nowych lokacji.

Czyli, że oszukali cię jeszcze bardziej ;)

Z pierwszego posta.

"W OP-2 było 29 lokacji.
( nazw ze względu na nie znajomość polskich tłumaczeń nie podaję ).
Teraz ogólnie w modzie są 64 lokacje. Prawie wszystkie lokacje są zasiedlone, ale ich zasiedlanie będzie stopniowe, w miarę przechodzenia scenariusza na egzę CzD i wyrób nr 58. Do tego momentu one będą puste, oprócz tych na których w pakiecie 2.1 są nowe zadania."

Tłumaczone chyba translatorem to nie wiem jak dokładne.

Gdzieś była chyba wrzucana nawet mapa z rozmieszczeniem tych wszystkich lokacji kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29? Moze z podziemnymi. Na zewnątrz te co są na mapie mam nieodkrytych z 10. Mówisz lokacje będą zasiedlane przez czas przechodzenia na egzę i prototyp 58? To nieźle... zacznijmy od tego że te lokacje nawet nie są odkryte, powiem więcej.. zasiedlanie nawet tych co są odkryte nie nazwałbym zasiedleniem, bo to tylko randomowi npc, na nowych lokacjach jest może tylko jedna osoba, która z nami pogada serio... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie pliki muzyczne z lokacji, i niby jest np z lokacji polesie. Ale jak sie tam dostać nie mam pojęcia. Tym bardziej że nic na youtube nie ma z tych lokacji. A może ktoś kto zna rosyjski znajdzie jakieś info na ich forach czy coś? 

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OP 2.0 było łącznie 36 lokacji. 

W 2.1 jest faktycznie 64. Z ciekawości zrespiłem sobie wszystkie możliwe ręczne teleporty i posprawdzałem trochę, lokacje naprawdę istnieją, tylko że jak się tam teleportowałem to nie było na nich żadnej żywej duszy, nawet mutantów. A spawn na lokacjach w op pojawia się na danej lokacji gdy "legalnie" mamy na nią namiar. Ale skoro są lokacje to przejścia na pewno da się odblokować, tylko ciekawe jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wariat napisał:

W 2.1 jest faktycznie 64.

Teleportów (w teleporterze) jest 65. Też sprawdziłem ;) Nie liczę ręcznego teleportu z artem "Inferno" ani innych teleportów do których aktywacji jest potrzebny jakiś artefakt (wyglądają jak dekodery), ani teleportu monolitowców czy Fenrira (te w kształcie trupiej czaszki)

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie gram już, ale mam taką rozkminę i nie dają mi spokoju te nowe miejsca na mapce : D tak sobie przeglądam tą dużą mapę całą i zauważyłem, że ona jest całkiem sensownie rozmieszczona. Zwróćcie uwagę, że do prawie każdej lokacji prowadzi ścieżka (nie ikonka przejścia tylko szara droga narysowana na mapie). I dokładnie też przy tych ścieżkach dostajemy przejście na nową lokację. Przykładowo od stacji naukowej prowadzi aż 5 potencjalnych szarych ścieżek. Dwie miałem czyli na plac budowy zaznaczona na żółto, i na jupiter na czerwono. Widać ewidentnie, że prowadzą wyraźne drogi do tych lokacji. Ze stacji do jupitera co ciekawe prowadzi kanał wodny, i rzeczywiście przy obu wyjściach na lokacje respimy się przy kanałach. Potencjalna droga prowadzi jeszcze np do przeklętego lasu, do którego można dostać się ze stacji i kurczatowa. Ta mapa jest naprawdę świetnie przemyślana i narysowana. I tak sobie pomyślałem, może przejść na lokacje trzeba szukać na własną rękę przy tych szarych drogach na skrajach lokacji. No wiecie jakieś schowki, w których może być jakieś pda z informacją o przejściu lub coś w ten deseń. Jeśli jesteście przy którejś potencjalnie niedostępnej lokacji i macie ochotę to poszukajcie wskazówek. Co sądzicie ogólnie o moich przypuszczeniach?

 

Spoiler

c.thumb.jpg.801811d9d03d547618de806271eef037.jpg

 

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pure  Raczej przejście trzeba dostać i musi się zaznaczyć. Miałem taką sytuację, że po dostarczeniu Fanatowi laptopa z X16, mógł mnie teleportować na MW. Sprawdziłem to i mogłem na MW wykonać zadania. Z MW cały czas było zaznaczone przejście do baru. Też go sprawdziłem i można było przejść. Ale teleport z baru na MW się nie pojawił. Odpuściłem zadania na MW aby nie mieć problemu, jak pójdę z fabułą. Wszedłem do baru, poszedłem do Krzyża i poległem na Wysypisku.

Na razie eksperymentalnie cofnąłem się w zapisach, Krzyża zostawiłem bez amunicji i robię to, na co mod pozwala. I tu też trafiłem na pojawianie się teleportów z zadaniem. Np. Sacharow dał teleport z Agro na Jantar, ale z Jantaru na Agro nie ma. Będzie jak się znajdzie jakieś papiery i mu przyniesie przez otrzymany teleport.

Tak też będzie z tymi teleportami o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odpuściłem to pójście na MW za dostarczenie laptopa. Wyszedłem z założenia, że na te lokacje będę szedł dopiero jak będę popychał główną fabułę z Cienia i będą mi się otwierały normalne przejścia, teraz jestem na Jantarze, potem Lab x16 i dalej będę szedł na Magazyny, Radar itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.