Skocz do zawartości

Nowy komputer, co i gdzie kupić?


cez137

Rekomendowane odpowiedzi

Ej, "doświadczeni" . cez137 wyraźnie napisał, że to wszystko jest dla niego czarną magią. Z porad jakie dostał, słuszną jest tylko ta, aby znalazł w swoim otoczeniu kogoś kto ma o tym pojęcie i będzie mu pomagał stworzyć konfigurację i będzie przy zakupie.

Natomiast to co dotyczy komputerów po licencyjnych. cez137 wybrał bardzo niefortunnie u jakiegoś chytrusa. W spojlerze jest specyfikacja komputera w firmie gdzie kupuję, za cenę 1700 zł. To co mu pozostanie z posiadanej kwoty, może przeznaczyć na przedłużenie gwarancji do 2 lat, albo na więcej RAMu. Ważnym też jest to, że takie komputery mają już zainstalowanego legalnego WINdowsa w v. 10.

A firm sprzedających policencyjne w takich cenach, jest sporo. W razie problemów ze sprzętem, jest gdzie reklamować, a nie u wirtualnego dostawcy.

Spoiler
Typ procesora:
Intel Core i5
Procesor:
INTEL Core i5 3470 3,2 GHz
Pamięć operacyjna:
8 GB
Płyta główna:
Fujitsu oparta na Intel Q75
Dysk twardy:
1 TB
SSD 480GB
Rodzaj karty graficznej:
Dedykowana
Karta graficzna:
NVIDIA GeForce GTX 1050
Karta dźwiękowa:
Conexant CX20642
Karta sieciowa:
Przewodowa, 10/100/1000 Mb/s
Napęd optyczny:
DVD
Wyjścia:
1 x LPT ( za dopłatą 10zł )
2 x PS2
1 x RJ45
2 x Audio
1 x DVI
1 x PCI
1 x PCI-E x1
10 x USB 2.0
1 x PCI-E x16
2 x USB 3.0
1 x DisplayPort
1 x COM ( RS232 )
Wymiary:
175 x 419 x 395 mm
System operacyjny:
Windows 10 Prof.qmark.gif?r=1572866644
Okres gwarancji:
6 miesięcy
Stan techniczny:
Klasa A
Dodatki:
Sticker licencyjny Windows 7 Professional, informacja na fakturze o zakupie komputera z Windowsem 7
Głośnik - normalnie odtwarza muzykę i inne dźwięki
Pisemna karta gwarancyjna

@cez137 - Na PW dostałeś adres tej firmy. Porównaj jej ceny, z cenami firmy tobie najbliższej. Bedziesz wiedział, czy ta najbliższa jest solidną firmą, czy oszustem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kondotier napisał:

Z porad jakie dostał, słuszną jest tylko ta, aby znalazł w swoim otoczeniu kogoś kto ma o tym pojęcie i będzie mu pomagał stworzyć konfigurację i będzie przy zakupie.

No myślę ,że dlatego tutaj pisze. Ja już trzy komputery złożyłem na podstawie porad tego szanownego grona i jestem jak najbardziej zadowolony. :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego:

Spoiler

Procesor    Intel(R) Pentium(R) CPU G4560 @ 3.50GHz, 3500 MHz, Rdzenie: 2, Procesory logiczne: 4

Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM)    8,00 GB
Całkowita pamięć fizyczna    7,95 GB
Dostępna pamięć fizyczna    5,26 GB
Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej    15,9 GB
Dostępna pamięć wirtualna    12,9 GB
Obszar pliku stronicowania    7,95 GB
Dyski 2 - nowy i stary po 1 terabajcie - łącznie 2 TB

Dwie wiosny temu (2 lata) dałem za to z monitorem 27" około 3600 PLN i nie narzekam.

cały czas mi stęka, że mam za mocny komp na 7 i żebym sobie zainstalował 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mu poradziłem aby tu napisał i się dowiedział co i jak. Nie neguję podpowiedzi, ale skoro nie za bardzo wie, jak je wcielić w życie,  to tylko ktoś z jego otoczenia może je zrealizować. Bo na drobiazgu, jakim jest napięcie zasilania kości pamięci się może przewieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier tak w sumie to się nigdy Ciebie nie zapytałem o to a zawsze mnie to ciekawiło, a mianowicie na czym polega to "odświeżenie" jeżeli mogę to tak nazwać tych używanych kompów? czy to ogranicza się tylko do odkurzenia z kurzu?:D czy może do czegoś więcej? no nie wiem, wymiany komponentów na inne lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tom3kb napisał:

Już nie przesadzajmy :)

Co by nowego nie kupił to i tak spokojnie pogra przez parę lat we wszystko. 

@cez137

Ty obojętnie na co się przesiądziesz to będziesz zadowolony ;) chyba że ci od#$@& i będziesz co chwile sprawdzał, że masz 59 klatek a nie 60 :)

Heh...to co dałem w koszyku powinno mu stuknąć na dwa lata w full HD maksymalnie. Za rok nowa generacja konsol wychodzi a zatem wymagania drastycznie wzrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 musisz wyczekać i uśmiechać się do @Buber jak on co miesiąć wymienia podzespoły to pisz, że masz "horom curke" to może coś przytulisz z najwyższej półki.

Zgadzam się z @kondotier było mówione, że budżet to 2000+ i składamy w tych granicach.

Też się da grać na takiej maszynie, bez przesady, ze na kompa trzeba wypierdzielić ileś tam tysięcy bo tak to tylko saper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bloodrise napisał:

Heh...to co dałem w koszyku powinno mu stuknąć na dwa lata w full HD maksymalnie. Za rok nowa generacja konsol wychodzi a zatem wymagania drastycznie wzrosną.

No i gitara, bo każdy gra i interesuje go każda nowość w ustawieniach na ultra? Jemu to starczy na lata grania.

Jest cos takiego jak opcje w grach i jak wyjdzie coś nowego to najwyżej opcje w dół.

Nie kazdego interesują dynamicznie ruszające się włoski na piesku. :)

To jest ważne może dla % graczy spuszczajacych się na jakichś banchmarkach.

Jaki budżet to trzeba podchodzić realnie. Jeden ma 10tyś drugi 2tyś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_listopad_2019?page=0,4 

2020 złotych bez obudowy (czyli doliczyć jakieś 200 złotych ) i masz niezła budżetówkę

 

 

Tom

 

Chodzi mi o zmianę generacji. Konsole zawsze były wyznacznikiem wymagań i jakości. Nowe Xboxy i PlayStation będą miały najnowsza architekturę Zen i Navi więc producenci nie będą musieli się powstrzymywać i wymagania baaardzo się podniosą...zwłaszcza te minimalne.

Edytowane przez bloodrise
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  To odświeżenie polega na sprawdzeniu podzespołów, wymiana zużytych części na nowe, a przede wszystkim na reinstalacji systemu, aby po poprzednim użytkowniku nie zostały "groźne pamiątki".   Zawsze mnie pytano gdy komputer miał "wirujący dysk", czy chcę ten używany ( sprawdzony ), czy nowy za dopłatą. Jak proponowany zestaw był dla mnie za słaby, to uzgadniałem z nimi dodanie RAMU, czy lepszą kartę graficzną. Albo do zestawu bez karty, dodanie jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno moim zdaniem jest pewne.
Odradzam zakupy gotowców z allegro czy marketów!

Z chęcią pomogę przy dobieraniu komponentów ale mam parę pytań: 

 
1. Jaki masz zasilacz i ile ma lat?  
2. Czy obudowa zostaje czy potrzebna jest nowa?
3. Czy masz jakiś dysk SSD jeśli tylko dyski HDD to po ile GB?

 

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tom3kb napisał:

musisz wyczekać i uśmiechać się do @Buber jak on co miesiąć wymienia podzespoły to pisz, że masz "horom curke" to może coś przytulisz z najwyższej półki.

 

6 godzin temu, tom3kb napisał:

To jest ważne może dla % graczy spuszczajacych się na jakichś banchmarkach.

 

6 godzin temu, tom3kb napisał:

Jaki budżet to trzeba podchodzić realnie. Jeden ma 10tyś drugi 2tyś.

no to już podchodzi pod rasizm :D 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam kupując komputer zdałem się na profesjonalistów. 

8 lat temu kupowałem swój obecny komputer w sklepie, który był partnerem znanej firmy Komputronik. 

Po prostu powiedziałem, że chce wytrzymały komp do gier + monitor i na raty wyszło mnie to 2300 zł. Chociaż byłem w stanie kupić nawet za 3 tyś. Mniejsza o to. 

Efekt? Komp zapierdziela jak poje@@ny przy modach do Stalkera:) i całkiem dobrze przy innych grach. Jedyna modyfikacja jakiej w nim dokonałem to dołożenie kości pamięci dzięki któremu mam nie 4 a 8 GB RAM-u.

Ja zalecałbym poradzić się profesjonalistów zanim coś kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wariat napisał:

Ja zalecałbym poradzić się profesjonalistów zanim coś kupisz.

Tych ze sklepu komputerowego ? Szczerze, to na podstawie moich doświadczeń wolałbym pytać się o sprawy komputerowe w pasmanterii lub mięsnym, ba, nawet na zieleniaku u baby handlującej pietruszką i szczypiorkiem, niż w specjalistycznym, profesjonalnym sklepie komputerowym. Stacjonarnym oczywiście. Zasada jest jedna - zawsze "najlepsze" będzie to, co jest najdroższe. Szczególnie, jak sprzedawcy mają premię od utargu :P

Druga sprawa - kupując gotowca, bardzo często obudowa jest zaplombowana. Zerwij plombę, stracisz gwarancję. Więc  przez jakieś dwa lata, żeby chociaż przedmuchać komputer z kurzu trzeba go oddać do serwisu. Odpłatnego oczywiście.

No i ostatnia sprawa - cena. Fakt, często wydaje się atrakcyjna. Tyle tylko, że zamiast zasilacza jest urządzenie zasilaczopodobne, pamięci są no-name, w ogóle podzespoły są byle jakie od nieznanych lub słynących z niskiej jakości producentów.

Np. zna ktoś poniższych producentów ? :

https://www.morele.net/pamiec-afox-ddr3-2-gb-1333mhz-cl9-afld32am1p-6045373/

https://www.morele.net/pamiec-v7-ddr2-1-gb-667mhz-cl5-v753001gbd-1059213/

https://www.morele.net/karta-graficzna-pny-technologies-geforce-gt-710-1gb-ddr3-64-bit-dvi-d-d-sub-hdmi-box-gf710gtlh1gepb-945860/

https://www.morele.net/karta-graficzna-arktek-geforce-gt-710-lp-2gb-ddr3-akn710d3s2gl1-6353173/

Bo ja bym nie ryzykował. A i cena po dokładnym przyjrzeniu się przestaje być atrakcyjna.

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zapoznać się z kimś kumatym z tzw. konfiguratorem, wybrać opcję dla/pod siebie i do sklepu, każda część jest na gwarancji i każdą można wymienić osobno, nawet obudowę.

https://www.google.pl/search?q=komputery+konfigurator&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiIgNKK8pLmAhVqs4sKHec5BB0Q_AUoAnoECAwQBA

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Po podaniu miasta, przejdź się tu:

Adres: Kazimierza Kelles-Krauza 10, 26-600 Radom
 
Godziny otwarcia:
 
niedziela Zamknięte
poniedziałek 09:00–17:00
wtorek 09:00–17:00
środa 09:00–17:00
czwartek 09:00–17:00
piątek 09:00–17:00
sobota 09:00–14:00
Zaproponuj zmianę
 
Telefon: 605 851 852
 
Inny adres

KONRAD PC

  • Struga 48 26-600 Radom
  • 605851852
Telefon mają ten sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.