Skocz do zawartości

Lost Alpha Developer's Cut Extended (1.4008)


Viktus

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, tom3kb napisał:

@Monolithalian to weź odpal launchera i przejrzyj dostępne tam mody bo było trochę jakichś "weather" i "sky" modów.

Ja pamiętam np ten

Ale kij wie czy to akurat o to ci chodzi.

 

Szukałem własnie i nic nie znalazłem. 

Ten mod poprawia pogode ale powoduje jakiś bug w którym npc nie ma. 

Chyba do autora moda będę musiał napisać

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość zapisu tylko w obozach to celowe "utrudnienie" w wersji 1.4008. Czy zostanie to kiedyś zmienione - nie mam pojęcia.

PRM Weapon Pack z tego co widzę powinien być dostępny na tą wersję.

Co do paska zdrowia - nie mam pojęcia bo sam nie grałem. I raczej nie zagram póki ktoś nie przywróci opcji zapisu w dowolnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy chciałem wyjąć nóż gra wywaliła mi do pulpitu

log:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : pm->m_animations.size()
[error]Function      : player_hud_motion_container::load
[error]File          : player_hud.cpp
[error]Line          : 90
[error]Description   : motion not found [normal_knife_idle_bore]

Edytowane przez TheSoldy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braci stalkerska. Poratujcie bardziej tępego kolegę z zawiłościami instalacji wersji 4008.

Mam pliki podstawowe i podmieniam według scenariusza i klapa. Nie ma gdzie do ściągnięcia gotowej zrekompilowanej wersji?

No nie każdy jest expert w zabawie z plikami.

Zwłaszcza że finalnie jest to 9 paczek do poprzeklejania.

W kolejności :

upload to ladc14008 extenderd

aktualizacja silnika

paczka tekstur

fix game tutorials

FX sounds

ikony ekwipunku

LADCE enable dev 2.23

jakaś paczka z lepszymi cenami

polonizacja

i oczywiście instrukcja  teoretycznie pomocna typu wywal przeklej

I teraz które najpierw i czemu po wykonaniu nic nie chce zaskoczyć?

A może kto wie gdzie lezy gotowa kompilacja na sieci?

Dobrej zony wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Viktus napisał:

@Trux A zainstalowałeś wcześniej 1.4007 na czysto?

No jak sądzisz? Może nie jestem ekspertem w żaglowaniu plikami ale też nie ostatnią lebiegą.  Rzecz jasna że najpierw idzie instalka wersji podstawowej. Problem w tym że jest wiele plików do podmiany i mam wrażenie że coś gdzieś robię w niewłaściwym porządku albo przeklejam w niewłaściwe miejsce.

Bo w finalnym efekcie otrzymuję w najlepszym wypadku okno startowe i dalej zwiechę z czarnym ekranem. Gdyby można było poprosić kogoś o taki tutorial dla nieogara co w jakiej kolejności i w które miejsce podmienić to było by fajnie, również i dla innych chcących zobaczyć najnowszą wersję. Ewentualnie jakąś gotową kompilację do ściągnięcia gdyby ktoś był uprzejmy zawiesić w sieci. Reszta mniej biegłych w żonglowaniu plikami była by zapewne wdzięczna.

dobrej zony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem co kolega wyżej Wszystko działa do momentu odpalenia nowej gry  zamyka po 1-3sek okno i zawiesza XR_3DA.exe(32bit)
Świeża instalka 1.4007 DC sprawdzona md checkiem wszystko git
usnięte foldery appdata i mods (jeśli istnieją) oraz pliki gamedata\spawns.db0, gamedata\textures.db6 oraz gamedata\levels\la21_generators2.db0
kopiuj/wklej Patch 1.4008
zainstalowane LADCE 2.39 przez konfigurator
Spolszczenie 
aktualizacja silnika
(reszta to z tego co wiem opcjonalne pliki)

Po nieudanych próbach  doinstalowałem też te pliki i nadal nic
Zmiana usatwień od min do max
usuwanie dezaktywacja prawie każdego moda z obrazka poniżej (oprócz LADCE 2.39)
I nic. Proszę o pomoc

Bez tytułu.png

Edytowane przez turecki69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodząc do podziemi agropromu na ten niższy poziom gra wywala

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : xml_doc.NavigateToNode(path,index)
[error]Function      : CUIXmlInit::InitWindow
[error]File          : ui\UIXmlInit.cpp
[error]Line          : 85
[error]Description   : XML node not found
[error]Argument 0    : global_wnd
[error]Argument 1    : ui\game_tutorials_16.xml
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki
  
* HWDST/PCF supported and used
* Managed textures disabled
s != u32(-1)
s != u32(-1)
s != u32(-1)
- r__tf_aniso 8
- r2_tf_mipbias 0.
Script debugger succesfully restarted.
! [LUA] Cannot register class se_artefact.se_artefact
Starting engine...
---Engine is freezed, saving log
* Log file has been saved successfully!
"d:\gry\s.t.a.l.k.e.r. - lost alpha dc\bins\xr_3da.exe" -noprefetch -nospawncheck -start server(all/single/alife/new) client(localhost)
* phase time: 8 ms
* phase cmem: 144041 K
! [LUA] Cannot register class se_artefact.se_artefact
! [LUA] SCRIPT RUNTIME ERROR
! [LUA] gamedata\scripts\_g.script:767: table index is nil
 
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : script_engine.cpp
[error]Line          : 75
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: gamedata\scripts\_g.script:767: table index is nil

Klient nasz pan po 20 próbach wypadł wkońcu taki kwiatek.

@tom3kb

Ten konfigurator do 1.4007 sprawdzę dziś lub jutro przy prawdopodobnej reinstalce i poinformuje w tamtym temacie

Edytowane przez turecki69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zadam pytanie na forum  trochę na wyrost :) - właśnie ściągam repaka jeśli dobrze zrozumiałem to wersja 1.4008. Ale nie załapałem czy ma już w sobie (repak) wersję 1.4007 - mam nadzieję, że tak. A teraz pytanie czy wystarczy przekleić polonizację, czy coś muszę dodatkowo pokombinować ?

https://stalkerportaal.ru/load/teni_chernobylja_novyj/teni_chernobylja_repack/lost_alpha_dc_extended_repack_ot_spaa_team/131-1-0-3251

Особенности Репака:

Игра:
- Ничего не вырезано
- Ничего не перекодировано
- Платформа: Lost Alpha DC 1.4007

- Версия Extended 2.41(От 17.06.20. Мод обновляется через лончер)
- Установлена Русская Озвучка
- Установлен движок от 06.06.2020

Автор Репака "SpAa-Team"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Viktus napisał:

@Trux ciężko o jakiś dodatkowy poradnik, bo to jest po prostu przeklejanie plików. Z tego co piszesz to raczej wszystko robisz dobrze. Może to jakiś problem ze sprzętem albo z Windowsem,

No właśnie z tym przyklejaniem coś mi nie do końca pasuje. Wiele plików jest  w folderze gamedata. Jak zauważyłem kilka razy trzeba ten folder przeklejać. Już nawet przeklejałem zawartość gamedata do foldera. A i w jednym przypadku prócz gamedaty był jakis dodatkowy plik, z ktorym nie bardzo wiedziałem co zrobić (do głównego? Do gamedata go?)

Na braki sprzętowe raczej nie narzekam nie najnowszy ale nadal obowiązujący AMD FX 6350, solidna płyta gigabyte 990FXA, 16GB RAM, grafa ATI RX590. Win 7 pro. Mam wrażenie że raczej pociągnie nawet wersję 1.0015 :) ( o ile taką wydadzą).
A czy kolejność przeklejania ma znaczenie?
Najlepiej jak by ktoś krok po kroczku opisał co i gdzie i jak przeklejał. Ja się stosowałem do opisu na stronie. Niestety opis został skasowany.

To co dla fachowca jest oczywiste dla nieogara nie koniecznie.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię spolszczyć tej wersji w Configuratorze  jest tylko język rosyjski i angielski, W grze w opcjach po wyborze języka w konfiguratorze są języki wyszarzone (niedostępne). Dograłem nawet z wersji spolszczenia dla 1.4007 pliki Game.ini i Graphics.ini ale to nic mi nie dało. Tak więc coś robię żle :( ale co ? Oczywiście spolszczenie gamedata wrzuciłem do gamedata gry. 

Wbiłem się do spolszczenia usuwając plik fsgame z bins i uruchamiając grę z XR 3DA ( nie z Konfiguratora). Na wszelki wypadek dodałem true w fasgame w glównym menu gry przy levels i chyba textures. W każdym razie teraz w opcjach gry jest polski. Tak obok to długo się wgrywa w wersji pol (ze 3 razy dłużej niż robiłem to dla angielskiej- pewnie dlatego, że z gamedata). Przeszedłem kawałek i dialogi oraz opisy były po polsku. Ale jeżeli ktoś wie jak to zrobić w Konfiguratorze to nadal jestem otwarty na sugestie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.