Skocz do zawartości

Lost Alpha Developer's Cut Extended (1.4008)


Viktus

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci szczerze, że nawet jeśli pojazdy powrócą w TES (nie, nie chodzi o Elder Scrolls :D ), to o ile nikt nie ogarnie spawnu anomalii żeby drogi były nimi usrane, to i tak szkoda tym będzie jeździć. Sam dzisiaj jak grałem w LADC to przejeżdżałem przez Północne Wzgórze dwa razy jadąc po narzędzia do kalibracji. Nie zliczę ile razy wpadłem w anomalie, których nie mogłem ominąć bo jadąc samochodem nie miałem czasu na reakcję.

W drodze powrotnej w końcu moje auto eksplodowało po raz n-ty, to zamiast wczytywać zapis po prostu powiedziałem "je*ać to" i resztę lokacji przeleciałem z buta.

Także o ile nie poprawią rozlokowania anomalii albo nie dadzą nowego detektora do samochodu, który będzie wykrywał anomalie z dystansu 500 metrów to sram na auta w LA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
52 minutes ago, kondotier said:

@vizor Jak mam rozumieć to: cyt. " Nie grałem wcześniej z modami. "

Bo jeśli to faktycznie Twój pierwszy mod do Stalkera, To raczej wybierz coś innego. Jakiś mod np. do Cienia Czarnobyla.

 

No tak, ogrywałem stalkera po premierze i to tyle mojego doświadczenia :)

Dlaczego coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vizor Bo Lost Alfy mimo że mają być bildowskim odpowiednikiem Cienia Czernobyla, wcale nim nie są. Wymagają pewnego obycia i doświadczenia z modami..

Grałeś we wszystkie trzy podstawki? Bo z Twojego wpisu można wnioskować że tylko w Cień Czarnobyla. Jeśli tak jest, zalicz najpierw Czyste Niebo i Zew Prypeci. Wiedza z nich wyciągnięta jest niezbędna do gry w mody.

Aby nie zaśmiecać tego tematu proponuję, abyś wszedł do tego wpisu https://stalkerteam.pl/topic/8600-jakiego-lub-jakie-mody-wybrać/

I na jego końcu się dopisał z pytaniem o propozycje jakiego moda wybrać. Tylko nie zapomnij napisać w co już z gier Stalker masz zaliczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Takie małe odkrycie (może już było). Jakby ktoś chciał aktywować g_god i g_unlimited_ammo to wystarczy do skrótu do XR_3DA.exe dodać "-game_developer 1".

Ja ostatecznie zakończyłem przygodę z modem nie będąc go w stanie ani razu ukończyć - z powodu problemów technicznych. Poddałem się po podejściu 1500 100 900...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : header().graph_guid() == ai().game_graph().header().guid()
[error]Function      : CALifeSpawnRegistry::load
[error]File          : alife_spawn_registry.cpp
[error]Line          : 169
[error]Description   : Spawn doesn't correspond to the graph : REBUILD SPAWN!
 
Wywala grę przy rozpoczęciu nowej gry  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael zmienił(a) tytuł na Lost Alpha Developer's Cut Extended (1.4008)
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, małe pytanko. 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : FS.exist(file_name, "$game_spawn$", *m_spawn_name, ".spawn")
[error]Function      : CALifeSpawnRegistry::load
[error]File          : alife_spawn_registry.cpp
[error]Line          : 97
[error]Description   : Can't find spawn file:
[error]Arguments     : all

 

Wylot do Windowsa w trakcie odpalania gry. Rozumiem, że brakuje pliku ze spawn'em, ale w przewodniku do instalacji jest napisane, żeby usunąć owy plik i to zrobiłem łącznie z resztą plików/folderów które były wymienione w sekcji instalacja. Dodatkowo przy aktualizacji do wersji 1.4008 pokazuje mi się tylko sam launcher do pobrania i obok launcher spakowany do zipa. Więc po rozpakowaniu gry, robię podane czynności i wklejam z nadpisaniem launcher. Czy ja robię coś nie tak? Z góry przepraszam za potencjalnie głupie pytanie, ale dawno nie grałem w Stalkera , a jak juz chce wrócić do lost alphy, to zawsze mi wywala jakiś błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bober322 a może zainteresuj się tą wersją co ostatnio spolszczył @Szczepan9205

Ma sporo zmian i poprawek i usunięte największe bolączki poprzedniej wersji Extended, mod w wersji repack, pobierasz, instalujesz i grasz. Zainstalowałem parę dni temu, nie było problemów i kombinacji. Zerknij dla pewności do instalacji jeśli chcesz wywalić kilka upierdliwych rozwiązań, spawn potworków i hardkorowy handel.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bober322 To tak jak pisał @tom3kb - przed rozpoczęciem gry wejdź w folder mods i wywal ultra hardcore economy i mutant spawn range czy coś w ten deseń - to są archiwa .xdb i wystarczy je albo usunąć, albo wyciąć i wrzucić gdzieś. Jak nie wywalisz to wierz mi - będziesz się mocno męczył, żeby na amunicję i naprawy zarobić 😛 I w zasadzie miałbym prośbę - jeżeli zdecydujesz się grać bez tych modów to zrób mi proszę zrzut ekranu asortymentu u Sidora, a konkretniej ceny detektora Echo bo z modem na tą ekonomię kosztuje 24k, a Niedźwiedź ponad 80k rubli, ciekaw jestem czy po wywaleniu moda na hardkorową ekonomię ceny wrócą do oryginalnych z LA. No i koniecznie przeczytaj Porady bo jest tam wypisane co robić w razie jednego konkretnego wylotu na Wsi.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pany taki problem mam. Pozbierałem dokumenty na Agropromie i przejsciu jakichś 50m wywala do pulpitu. 

 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : xrServer::Process_update
[error]File          : xrServer_process_update.cpp
[error]Line          : 37
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Beer from the creator of 'O_ACTOR '; initiator: 0x00000001, r_tell() = 66, pos = 5, objectID = 0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.