Skocz do zawartości

Misery 2.2.1 Official + Gunslinger


Rekomendowane odpowiedzi

oLbLTBqDsww.jpg

Platforma: Zew Prypeci 1.6.02 (Repack - wersja samodzielna)
Data premiery: 2020 r.
Autor: Ёлки Палки
Autor spolszczenia: @Szczepan9205 (Adaptacja spolszczenia Gunslinger Mod autorstwa @DaimeneX z 07.02.2020 r. oraz korekta tekstu i błędów.)
Śr. długość rozgrywki: (ok. 20 godzin)


OPIS:

Spoiler

Połączenie znanego i powszechnie cieszącego się sporym zainteresowaniem Misery oraz Gunslinger Mod


Dodatki: 

Spoiler

Opis dodatków do modyfikacji wraz z instalatorem JSGME - wg zawartej kolejność w folderze: 

Interfejs:

  • Minimapa z oznaczonymi NPC. 
  • Minimapa bez oznaczonych NPC. 
  • Czerwono-niebieskie paski zdrowia oraz wytrzymałości. 
  • Wyłączenie efektu radiacji. 
  • Wyłączenie oznaczenia protagonisty na mapie. 
  • Alternatywny HUD masek przeciwgazowych. 

Dźwięk: 

  • Nowa muzyka w radiu. 
  • Wyłączone radio. 
  • Alternatywny ambient. 

Gameplay: 

  • Radioaktywna woda. 
  • Gwarantowany spawn artefaktów po emisji. 

Grafika: 

  • Modele HD u NPC. 

Inne: 

  • Początkowe wyposażenie jest losowe. 

Uwaga!

  • W spolszczonej wersji adaptacji brakuje karabinów SIG, a także innych funkcji, które zostały zawarte w najnowszych aktualizacjach Gunslingera. 

SCREENY:

Spoiler

1dd45124ab33.jpg  530aff23efe6.jpg

8be2b8ac1347.jpg  lXFI1g3Roo8.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Modyfikacja w formie samodzielnej gry (tzw. repack).

  • Pobrane archiwum z modyfikacją wystarczy rozpakować, a następnie umieścić w jego głównym katalogu spolszczenie. 
  • Następnie uruchamiamy plik launcher.exe - po jego uruchomieniu wybieramy "играть".

Jeżeli chcemy widzieć tzw. Closed Captions, czyli polskie tłumaczenie kwestii wypowiadanych przez NPC w formie wiadomości PDA, to po wczytaniu lokacji wchodzimy w Opcje-Dźwięk i wybieramy z dostępnej liski "Ważne dla fabuły" - pojawią się jedynie dialogi istotne w scenariuszu. Opcja "Wszystkie" umożliwi wskazanie zarówno dialogów fabularnych, jak i odzywek stalkerów oraz opowiadanych przez nich żartów.

Uwaga!

  • Opcja ICC uruchamia wyświetlanie tekstu podczas na przykład otwierania drzwi, co skutkuje wyświetleniem się napisu "dźwięk otwarcia ciężkich stalowych drzwi" - polecamy nie wybierać tej opcji dla lepszej imersji, ale na wszelki wypadek uznaliśmy, że warto ją opisać.
  • W modzie nie wolno zmieniać klasy postaci - gramy tą, która jest ustawiona. Jeżeli klasa postaci zostanie zmieniona, to nastąpi błąd, po którym nie będzie możliwym uruchomienie gry. W zaistniałej sytuacji niezbędna będzie ponowna instalacja. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

Spolszczenie:

Źródło: appro.jpg  Y6DvRrN.jpg

  • Super 1
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheSoldy Dziwne, też używam Defendera i nic takiego mi nie wyskoczyło. Ewentualnie możesz dodać folder z modem do wykluczeń i zobaczyć czy wtedy pójdzie.

To jak coś się ruszyło w temacie to tak z kronikarskiego obowiązku poinformuję, że zrobiłem do tego moda działające spolszczenie ( połączyłem spolszczenie Misery i to z Gunslingera). Da się na nim przejść całego moda od początku do końca, ale na samym końcu jak już dostaniemy się do helikopterów ewakuacyjnych to po wybraniu opcji pozostania w Zonie gra wylatuje do pulpitu - to jest błąd moda i jak kontaktowałem się z autorem to napisał mi, że do końca sierpnia powinien się pojawić patch, który naprawia ten i kilka innych błędów i problemów dlatego spolszczenia na razie nie wypuszczam jeszcze bo może się okazać, że pozmieniają coś w plikach lub zaktualizują część Gunslingerową do najnowszej wersji i trzeba będzie znów grzebać w plikach także komu nie przeszkadza angielski to spoko, ale na koniec miesiąca powinienem wypuścić gotowe spolszczenie ;) 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.08.2020 o 19:07, Szczepan9205 napisał:

@TheSoldy Dziwne, też używam Defendera i nic takiego mi nie wyskoczyło. Ewentualnie możesz dodać folder z modem do wykluczeń i zobaczyć czy wtedy pójdzie.

To jak coś się ruszyło w temacie to tak z kronikarskiego obowiązku poinformuję, że zrobiłem do tego moda działające spolszczenie ( połączyłem spolszczenie Misery i to z Gunslingera). Da się na nim przejść całego moda od początku do końca, ale na samym końcu jak już dostaniemy się do helikopterów ewakuacyjnych to po wybraniu opcji pozostania w Zonie gra wylatuje do pulpitu - to jest błąd moda i jak kontaktowałem się z autorem to napisał mi, że do końca sierpnia powinien się pojawić patch, który naprawia ten i kilka innych błędów i problemów dlatego spolszczenia na razie nie wypuszczam jeszcze bo może się okazać, że pozmieniają coś w plikach lub zaktualizują część Gunslingerową do najnowszej wersji i trzeba będzie znów grzebać w plikach także komu nie przeszkadza angielski to spoko, ale na koniec miesiąca powinienem wypuścić gotowe spolszczenie ;) 

i jak z tym spolszczeniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kapek zacytuję sam siebie "jak kontaktowałem się z autorem to napisał mi, że do końca sierpnia powinien się pojawić patch, który naprawia ten i kilka innych błędów i problemów dlatego spolszczenia na razie nie wypuszczam jeszcze bo może się okazać, że pozmieniają coś w plikach lub zaktualizują część Gunslingerową do najnowszej wersji i trzeba będzie znów grzebać w plikach". 

Skoro nie zamieściłem spolszczenia to znaczy, że jeszcze nie wyszedł patch, a bez patcha nie da się ukończyć gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Dokładnie, dlatego jeszcze nic nie wypuściłem bo możliwe, że dodadzą w patchu content z najnowszej wersji, a skoro się i tak nie moda ukończyć to czekam z wydaniem czegokolwiek. 

I zapewne będzie tak jak mówisz, że zaczną niedługo wychodzić kolejne mody z dopiskiem +gunslinger, ale też każdego tłumaczyć nie zamierzam :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hejka, zwracam się do naszej forumowej społeczności w takiej sprawie:

Niedawno miała miejsce premiera najnowszej wersji tej hybrydy Misery z Gunslingerem. Według tego co wyczytałem z VK jest to ostatnia jak na razie wersja, w której dużo rzeczy zostało naprawione i uporządkowane i możliwe, że ostatnia choć autor nie powiedział, że w razie problemów nie będzie dalej przy niej dłubać więc mogą się w przyszłości pojawić kolejne wersje.

I tu moje pytanie - dostosowałem swoją polonizację stworzoną do poprzedniej wersji, do działania z najnowszą wersją, ale z racji, że niedawno skończyłem testować tą poprzednią to za bardzo nie mam chęci ogrywać tej nowej od początku do końca by sprawdzić działanie nowej wersji polonizacji bo to jednak Misery :P

Znalazł by się ktoś kto chciałby przetestować nową wersję tej hybrydy z moją nową wersją spolszczenia pod kątem wybadania ewentualnych braków w tłumaczeniu?

Jeśli nikt się nie znajdzie to najwyżej wstawię polonizację w wersji BETA i jeśli ktoś ogrywający znajdzie jakieś błędy to będę poprawiać, ale wolałbym by ktoś najpierw to przetestował to wtedy pojawia się większa szansa na to, że nie będzie trzeba wprowadzać w polonizacji większych zmian ;) 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 23.09.2020 o 21:20, Szczepan9205 napisał:

Jeśli nikt się nie znajdzie to najwyżej wstawię polonizację w wersji BETA i jeśli ktoś ogrywający znajdzie jakieś błędy to będę poprawiać, ale wolałbym by ktoś najpierw to przetestował to wtedy pojawia się większa szansa na to, że nie będzie trzeba wprowadzać w polonizacji większych zmian ;) 

To jak tam z tym nietestowanym spolszczeniem? Bo już się październik kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sandro de Vega Ogólnie sytuacja na profilu VK na którym autor publikuje moda wygląda tak: w momencie jak pisałem tamten post to nie było żadnych nowych wersji moda i ta do której linki są wyżej była najnowsza, a później autor zaczął sypać nowymi wersjami jak szalony - czasami co drugi dzień wychodziła kolejna i kolejna wersja w której jakieś małe detale były poprawiane, ale nie wydawał tego w formie patcha tylko za każdym razem wrzucał spakowany mod na yandex i za każdym razem było trzeba ściągać po 5GB, a w pewnym momencie zaczął więcej psuć niż naprawiać.

Najnowsza wersja, którą udostępnił 15 października ma naprawioną dużą część błędów, dodany menedżer modów JGSME z kilkunastoma modami ( głównie na wygląd HUD, muzykę itd i ma też modele HD dla NPC), ale nie działa w niej wybór klasy GG - jeśli po uruchomieniu gry wybierzemy inną klasę niż ta która jest domyślnie to już gry nie uruchomimy i będzie trzeba wszystko stawiać od nowa, ale poza tym jest grywalna - przynajmniej do przejścia na stację Janów bo to tego momentu pograłem - we wcześniejszych wersjach nie działały ulepszenia dla kombinezonów i hełmów - powodowały wylot i co za tym idzie hamowały postęp w grze poniekąd - teraz już działają i myślę, że spokojnie można ukończyć mod, ale nie sprawdzałem bo brakło mi chęci na przechodzenie tego samego 5ty raz z rzędu.

Problemem jest to, że autor przy publikacji każdej nowej wersji na swoim VK, dopisuje w nawiasie słowa "Nigdzie nie publikujcie" - więc wydaje mi się, że nie wyraża zgody by gdzieś indziej publikować ten mod poza jego profilem na VK, ale polonizację mam dostosowaną pod najbardziej aktualną wersję - pytanie czy jest sens cokolwiek publikować skoro autor nie wyraża zgody na publikację moda:062:?

Najlepiej by się wypowiedziała administracja forum czyli @tom3kb lub @portals, albo ewentualnie @Agrael czy warto publikować na forum najnowszą wersję - jeśli tak to najwyżej wrzucę polonizację jako testową i po prostu w czasie testów jak ktoś znajdzie jakieś braki/błędy to będę poprawiał.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Szczepan9205 napisał:

pytanie czy jest sens cokolwiek publikować skoro autor nie wyraża zgody na publikację moda:062:?

@Szczepan9205 napisałem wiadomość na VK do autora adaptacji odnośnie publikacji plików spolszczenia. Jak tylko odpisze, to dam znać.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Ok tylko problem jest taki, że linki do tego moda, które my mamy na forum są do nieaktualnej wersji - do pierwszej publicznej wersji, ale ta wersja jest ogólnie bardzo niestabilna i ma zepsute zakończenie - nie da się przejść do freeplay'u po ewakuacji oddziału Kowalskiego bo wywala błąd.

Trzeba by opublikować najnowszą wersję bo do niej mam gotowe spolszczenie, a jak autor nie wyraża zgody na publikację to nie wiem czy to przejdzie - zresztą sam zobacz co pisał przy publikacjach Misery+Gunslinger - mi translator tłumaczył słowa odnośnie publikacji jako "Nigdzie nie publikuj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 @Anton Gorodecki Przecież jak coś to linków do moda nie musimy dodawać na nasze forum, możemy dać link do VK autora moda z dopiskiem, że nie życzy sobie żeby moda umieszczać gdzieś indziej, więc pobieranie u niego ze strony. Kto będzie chciał wejdzie na jego stronę i pobierze, a polonizację wrzucimy już u nas.

Tylko jak on co chwilę coś zmienia to bym sobie odpuścił na razie i jeszcze poczekał skoro już tyle czekamy :) Może wreszcie uzna, że już go ukończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zielone światło od autora adaptacji na publikację plików spolszczenia. Kwestie (nazwijmy to) "techniczne" dotyczące publikacji linków wyjaśniłem wcześniej @Szczepan9205 na PW. Teraz piłka jest po stronie naszego młodszego tłumacza. Co mogłem, to pomogłem:041:

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem link do najnowszej wersji moda, spolszczenie + opisy addonów w oddzielnej zakładce do pierwszego posta w temacie moda, więc kto ma chęć przetestowania spolszczenia to może śmiało pobierać i instalować :) 

W razie znalezienia jakiś brakujących dialogów lub opisów proszę o wstawianie zrzutów do tematu moda, żebym mógł w razie czego poprawić. I od razu zaznaczam - na ekranie ładowania klasa GG i nazwy lokacji będą po rosyjsku z racji, że autor jeszcze nie naprawił tej funkcji i póki co w zakładce Linki do pobrania  jest zamieszony link do tymczasowego fiksa zrobionego przez jednego z członków społeczności VK.com - nie jestem pewny czy dzięki temu fiksowi po wybraniu klasy i uruchomieniu nowej gry GG będzie wyświetlany jako "Szturmowiec", "Zwiadowca" lub "Snajper" czy fiks naprawia tylko brak wylotu do pulpitu po zmianie klasy (testowałem kilka wersji tego moda i brakło mi już chęci do sprawdzenia tego) - bez zainstalowanego fiksa jeśli wybierzemy inną klasę niż ta domyślnie ustalona przez moda (Szturmowiec), wyłączymy grę i będziemy próbowali odpalić grę od nowa to zaliczymy wylot jeszcze przed uruchomieniem gry, A mod teoretycznie po wyborze klasy powinien ładować obrazki do ekranu ładowania z gamedata->class_diversity->textures->ui->intro, ale póki co bierze je z jakiegoś innego miejsca więc są po rosyjsku i dopóki autor nie naprawi tego tak by działało jak powinno to nic się nie da z tym zrobić.

  • Super 1
  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael promował(a) i podpiął/eła ten temat

@prozmus84 czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? @Szczepan9205 aż dwa razy opisał czego nie wolno robić po uruchomieniu moda wczoraj w swoich postach.

Dodałem na kolorowo tą informację do pierwszego postu ale jak znam życie nawet jak zmienię czcionkę na 50 i kolor na krwisto czerwony to i tak będzie trzeba to jeszcze nie raz tłumaczyć ?

  • Dodatnia 1
  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom3kb napisał:

@prozmus84 czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? @Szczepan9205 aż dwa razy opisał czego nie wolno robić po uruchomieniu moda wczoraj w swoich postach.

Dodałem na kolorowo tą informację do pierwszego postu ale jak znam życie nawet jak zmienię czcionkę na 50 i kolor na krwisto czerwony to i tak będzie trzeba to jeszcze nie raz tłumaczyć ?

@tom3kba czy Ty potrafisz kulturalnie i z szacunkiem odpisywać? Sądząc po wpisie to raczej nie. Czytać ze zrozumienuem potrafię. Zabrałem się za moda wieczorem i przeoczyłem to, ale to nie powód aby kogoś próbować obrażać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prozmus84 Jeżeli stawiasz jakiegoś moda, to należy uważnie przeczytać instrukcję instalacji. Problemy techniczne najczęściej biorą się właśnie z przeoczenia czegoś, ale @tom3kb nie chciał Cię w żaden sposób obrazić. Po prostu się zirytował. Każdemu może się zdarzyć. Tak samo, jak tobie ze zmianą klasy postaci. 

Postaw moda na nowo i po problemie a jak pojawią się jakieś inne, to pisz i będziemy kombinować. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem?" ja w tym wielkiej obrazy nie widzę tylko pytanie ale ok.

No, a że wszystko było opisane dwa razy w ten dzień i to praktycznie nad twoim postem to...szczególnie, że świeżakiem na forum nie jesteś.

Kotowi to bym nawet zacytował trzeci raz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, prozmus84 napisał:

@Agrael

A tak z innej beczki, chciałem pobrać moda Prawo Diegtiarowa, ale nie mogę pobrać patcha i kumulowany Patch 3. Można prosić o reupload?

Fajno, że zauważyłeś, że linki martwe ale tak z innej beczki nie można o tym pisać w temacie moda, którego to dotyczy?

A potem się dziwisz, że ktoś może niekulturalnie odpisać ;)

Jak nie znajde zaraz w necie to pod wieczór wrzucę od siebie z plytki.

@edit patch 3 dodany do tematu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prozmus84 Dziwne... Jeśli w głównym katalogu z modem masz folder MODS no i w nim addony to JSGME powinien je normalnie wykryć i zainstalować - u mnie wszystko działało bo sobie dodawałem modele HD, minimapę i alternatywny ambient więc za bardzo nie mam pomysłu o co kaman :063::063: Ewentualnie możesz wrzucić zrzut swojego katalogu z modem i zrzut JSGME, może zauważę coś co jest nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.