Skocz do zawartości

Złota Kula [OGSR Engine]


Diegtiariow

Rekomendowane odpowiedzi

@Wolin12 W tej sytuacji nie jestem Ci w stanie pomóc. Ja w tej wersji doszedłem aż do Doliny Mroku bez takich perypetii. A wybrałeś opcję "Opowiedz o sobie"? Co ona dała? Przecież masz dalszy dialog.

Załóż maskę na pas i czekaj aż pokaże Ci miejsce schowka na Kordonie. Idź i go zabierz. Może to ruszy Stiopkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gra ukończona choć nie była to gładka przygoda. Trochę szkoda że zamienili strzelbę automatyczną USAS12 na Protectę, gdzie ładowanie komory trochę trwa.

Nie wziąłem notki z baraku na początku - okazało się, że papier na ziemi często jest słabo widoczny (albo mi się wzrok popsuł od gapienia się w monitor tyle lat, może też efekt grania we współczesne gry gdzie przedmioty są podświetlane) dopóki na niego nie wdepnę. Z jakiegoś powodu snajper wyrabiał normę bo mimo starań ściągał mnie cały czas, niezależnie czy uciekałem w nocy, wszczynałem alarm czy bez niego. Nie pamiętam tego ani w oryginale albo przy pierwszym podejściu w OGSR jakiś rok temu? Zawsze po paru próbach uwalniałem się. Nie było potrzeby podrzucania startowego wyposażenia pod ogrodzeniem bo samopał w OGSR był bardzo dobry. 

Byłem tym razem na Obrzeżach i były momenty gdy się zaciąłem. Stanąłem po stronie trepów i miałem zbadać remizę, znalazłem sejf na dachu ale jego otwarcie było kłopotliwe. Obejrzałem jakiś videoporadnik i tam gracz wziął klucz spod popiersia na placu i od razu wszedł na dach by otworzyć sejf z dokumentami obserwatorów. Co jest dziwne bo ten klucz był do sejfu w piwnicy z pordzewiała bronią i notatką umożliwiającą wejście do jednostki na wschodzie a sam klucz potem znika. Więc jeśli weszliśmy do piwnicy to właściwie mogliśmy opuścić Obrzeża albo zbadać bazę. Z jakiegoś powodu lokacja ta wolno się wczytywała na dysku SSD - z jakąś minutę? Co jest szybsze niż kiedyś gdy grało się w mody do STALKERa na talerzowych dyskach, ale i tak było to trochę podejrzane - miał wtedy człowiek, gdzieś tam z tyłu głowy przeczucie, że zrobił się śmietnik w grze i gra skończona ale jednak nie....

Mod był niezły ale jeszcze mocniej zniechęcił mnie do modów w wersji OGSR. Pancerze prawie w ogóle nie chronią (grałem na Weteranie zawsze) i ginie się bardzo łatwo, choć nie tak źle jak np Tajne Ścieżki OGSR gdzie sprzedawałem apteczki i bandaże bo nigdy ich nie używałem. Bezpośrednie starcia bez chowania się za przeszkodami ciężko wygrać gdy przeciwnik na zobaczy. 

W elektrowni co jakiś czas trzęsło mi ekranem i obniżało pasek pancerza. To błąd graficzny czy to były jakieś anomalie/trąby powietrzne, które nie są widoczne w wersji OGSR?

Reputację miałem złą, karmę chyba też (nie szukałem Kameleona przez te ciemne chmury z którymi nie chciałem mieć nic do czynienia po przeprawie podczas pierwszej wizyty) i lalka często mnie karciła za ściągnięcie niczego niespodziewających się agentów z Gaussami?

Był moment z chochlikiem, który złapał mnie i innego nieszczęśnika w pętlę na Agropromie. Niby trzeba było słuchać kroków ale i tak pomógł podwieszany granatnik i próba zdmuchnięcia go bez szkód własnych. Za pięćdziesiątym razem weszło - kości zostały rozsypane a ja i człowiek przy sejfie mogliśmy kontynuować przygodę.

Otwarcie pewnej skrzynki w Dolinie Mroku trzeba było wykonać w odpowiednim momencie - inaczej postać, która nas posłała na farmę, zacina się, nie da się położyć na glebę. 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod, faktycznie nie jest łatwym. Spora ilość zadań z wyborem moralnym, zmieniającym dalszy rozwój wydarzeń. Wiele sytuacji, gdzie bez wcześniejszej podpowiedzi ciężko znaleźć właściwe rozwiązanie i mnóstwo sytuacji niedopowiedzianych, pozostawionych dociekliwości gracza, lub korzystania z poradników. No i sporo niekonsekwencji. Przy tragicznym braku broni i wyposażenia na Kordonie, handlarz nie kupuje od GB tego co nazbierał na Obrzeżach. W tej sytuacji Obrzeża są lokacją nie pasującą do koncepcji moda. Bez nich też by się dało grać, choć byłoby to małym hardkorem. Ale w sumie mod niezły i nietuzinkowy. Taka odskocznia od klasyki stalkera, a przez to samo ciekawy i wart zagrania. A co dotyczy trudności moda, to oceniam go jako średni. Bywały gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema, dotarłem do Jantaru i wykonałem misję z odzyskaniem Sacharowa z rąk Burerów i okazuje się, że niestety w tej misji tracimy cały swój ekwipunek. Czy jest możliwość odzyskania go w jakiś sposób? Oczywiście nie licząc schowania wszystkiego do schowka i wykonania tej misji jeszcze raz, bo nie chce mi się tego robić, poza tym to trochę oszukiwanie gry. Niby gdzieś przeczytałem, że ekwipunek powinien być w sejfie u wojskowych, lecz znalazłem tam tylko Wintoreza, AK74 i jeszcze parę innych przedmiotów nie mających nic wspólnego z moim ekwipunkiem. A szkoda bo miałem tam kilka fajnych rzeczy, np rękę szabrownika. Być może jest to kwestia wersji moda? Ja gram na OGSR, więc coś mogło się tam zmienić względem oryginalnej Złotej Kuli. 

Dobra, problem rozwiązany - ekwipunek posiadał jeden z żołnierzy na terenie bunkra naukowców, dokładnie ten, którego znaleźliśmy na terenie fabryki. Zostawiam to tu dla potomnych :)

  • Dodatnia 1
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam taki wylot do pulpitu po wzięciu notatki okularnika na wysypisku. Jak można to naprawić?

Cytat

[error]Expression    : FATAL ERROR
[error]Function      : CScriptEngine::lua_pcall_failed
[error]File          : D:\a\OGSR-Engine\OGSR-Engine\ogsr_engine\COMMON_AI\script_engine.cpp
[error]Line          : 52
[error]Description   : [CScriptEngine::lua_pcall_failed]: ...ula\instalka\gamedata\scripts\addon\addon_dialogs.script:4419: attempt to index local 'obj' (a nil value)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.D.u.c.h. - M.K Tak to one - jeżeli chodzi o ten drugi wylot z tym description10 to wygląda na to, że nie masz wrzuconej aktualizacji spolszczenia bo w niej ten brakujący opis nr. 10 był dodany. Z kolei jeżeli chodzi o wylot przy podnoszeniu notatki Okularnika to za bardzo nie mam pomysłu póki co, ale postawię sobie dziś na szybko moda, a Ty wrzuć mi tu swój zapis z momentu gdzie znalazłeś notatkę.

Choć mimo to bardzo dziwne, że masz wylot bo ja tą notatkę też podnosiłem i wylotu nie miałem - masz w ogóle wrzuconą tą poprawkę, o której wspomniałem? Bo drugi wlot wskazuje na to, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@.D.u.c.h. - M.K Log to jest o tej samej treści co poprzedni :P Prosiłem, żebyś mi zapis gry wrzucił z momentu gdzie znalazłeś notatkę, a raczej schowek Okularnika, żebym mógł na swoim PC sprawdzić co i jak i ewentualnie naprawić. No bo fabularnie rozumiem, że znalazłeś najpierw PDA Okularnika i porozmawiałeś z Wasilijem i dopiero po rozmowie z nim i otrzymaniu zadania na sprawdzenie schowka masz wylot jak podnosisz notatkę ze schowka tak?

Bez Twoich zapisów ani rusz bo ja musiałbym cały wątek, aż do Wysypiska ogrywać totalnie od nowa bo zapisy mi nie działają (podejrzewam, że dlatego, że grałem na wersji z Dead Zone - spróbuję go wrzucić i zobaczyć czy wtedy zapisy ruszą, ale i tak wrzuć tu zapis/zapisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.