Skocz do zawartości

Złota Kula [OGSR Engine]


Diegtiariow

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, tom3kb napisał(a):

l a w tym modzie nie ma dynamicznego spawnu anomalii? Że po Emisji zmieniają położenie?

Nie ma dynamicznego spawnu anomalii ale poradziłem sobie inaczej. Otóż najpierw po podejściu do bramy, po najechaniu kursorem na bramę miałem info, że "Brama zablokowana" więc pchnąłem ją i się lekko uchyliła a ja mogłem przejść; niestety - tu zawsze palił mnie spalacz.  Podszedłem jeszcze raz do bramy bo na liście zadań miałem ciągle niezaliczone zadanie na otwarcie bramy. Zauważyłem że po najechaniu kursorem na kłódkę mam inny komunikat - można użyć klucza od Grigorija albo kwasu znalezionego w budynku z popiersiem Lenina. Obojętnie czym otwieramy bramę, zadanie się zalicza a spalacz  "łagodnieje" i udaje się przejść. Ot, ja durny nie pomyślałem, że trzeba jednak otwierać drzwi wyważone już ... czy jakoś tak to leciało :) 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam problem z zadaniem od Sieriogi po wyjściu z laboratorium pod doliną mroku. Otóż dostaję od niego sms, że ma dla mnie zadanie i mam do niego przyjść, natomiast po przyjściu do niego nie mam żadnej opcji dialogowej i można powiedzieć, że utknąłem w miejscu, gdyż jest to zadanie fabularne a nie poboczne z tego co wiem. Nie wiem być może coś źle robię albo pominąłem jakiś wątek i teraz gra mi się zbugowała. Istnieje jakiś patch czy coś który ten problem usuwa? Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael No właśnie ja wyszedłem z X18 i dostałem wiadomość od Sieriogi żebym wpadł do jego baraku. Wchodzę tam, zaczynam rozmowę i nie ma żadnej opcji dialogowej, mam nawet zaznaczony cel na PDA w miejscu gdzie stoi Sierioga ale po prostu nie da się pogadać z tym Sieriogą. I teraz nie wiem czy ja mam coś zepsute w swojej grze (nie instalowałem żadnych modów, dodatków, itp) czy to jest ogólny błąd tego moda i da się na to coś zaradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb no to w takim razie zostało zadanie z połamańcem

tylko że z tym połamańcem jest w sumie problem, otóż on się aktywuje po rozmowie z Sieriogą po wyjściu z X18, a ja właśnie nie mam u niego żadnych opcji dialogowych, czyli w sumie trochę utknąłem. 

ja mam coś takiego: 

Ewidentnie widać, że mam zadanie od Sieriogi ale nie mogę z nim pogadać nawet po wczytaniu wcześniejszych zapisów. 

321800929_896256324836104_4025362294777048289_n.jpg

320868778_6143072625726234_5011736233902462449_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wersją OGSR również miałem problem i musiałem zaprzestać gry, bo w labie nie wyświetlały mi się punkty do naprawy instalacji. Coś im nie wyszło z przeniesieniem.

@P4W3L A spróbuj jednak odnaleźć drugą notatkę Worpała, bo jest dialog o nim i jego działaniach. Notatka jest w namiocie stojącym między zakładem z bajorami i wróć z info do Sierioży. Chyba trzeba też dobrać się po teleportach do jego pierwszego schowka w chlewniach. Już nie pamiętam czy było to z zadania, czy wychodziło samo z gry  ( przylot śmigłowca z lekarstwem - patrz wskazówka niżej ), ale na prawo od wejścia na lokację z Wysypiska, stoi grupa wojskowych. Chyba można z nimi pogadać, ale koniecznie trzeba dobrać się do skrzyni której pilnują. Jej zawartość, a szczególnie ta przenośna mortira są nieocenione. Mortira na Dziczy obroni Cię przed nawałą mutków. Trochę waży, ale się odwdzięcza.

Jak już dojdziesz do dialogu z połamańcem, to idąc na łatwiznę nie zabijaj go. A lek sprowadź przez laptopa, przywołując naukowców. Jest z tego większa korzyść niż z zabicia i zabrania artefaktu ( chyba to Ul ). Bez tego artu mod leży, a dialog jaki masz, to wyprzedza Twoją grę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Z tego co pamiętam to tylko Ty miałeś problem z tą instalacją w X-18 bo nikt inny nie zgłaszał z tym problemów. W każdym razie ja o ile pamiętam też musiałem cofać się w zapisach w tym modzie, ale ze względu na to, że najpierw poszedłem na Wysypisko zamiast iść najpierw na Obrzeża i potem mnie to kopnęło w tyłek. W X-18 na początku też miałem trochę problemów, ale wystarczyło trochę pogłówkować i wszystko zadziałało jak trzeba - w Twoim przypadku obstawiam, że zrobiłeś coś nie po kolei i przez to mod zablokował Ci możliwość dalszej gry - ja w X-18 skorzystałem z filmików z Youtube i wszystko zadziałało, a Złota Kula podobnie jak Tajne Ścieżki 2 na przykład, to jeden z tych modów gdzie jak nie zrobisz wszystkiego w takiej kolejności jak widział to autor to możesz sobie zablokować grę.

@P4W3L Jeśli dobrze pamiętam to jest tak jak pisze Kondotier - musisz najpierw zebrać notatki Worpała to będziesz mieć z nim dialog odnośnie tych notatek, jeżeli też pomogłeś uciec babeczce z budynku stojącego na przeciwko bazy bandytów i zniknęła w teleporcie to musisz iść koło mostu na Bagno i wskoczyć w teleport (taki zielony), będzie uciekał i ogólnie dość irytujące jest to zadanie bo ciężko tak trafić w teleport, żeby nas przeniósł gdzie trzeba, ale da się. Dopiero jak teleport przeniesie Cię gdzie trzeba i pomożesz napotkanemu tam NPC to jeśli pamiętam cały wątek z Sieriogą ruszy do przodu - bez tego nie będziesz mieć po prostu dialogów.

Na wszelki wypadek, obejrzyj sobie to to może znajdziesz fragment, który Cię naprowadzi:

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P4W3L To nie zapomnij jeszcze o Połamańcu. Bez artu od niego, zwów ugrzęźniesz. Przypominam. Nie zabijać, laptopem przywołać naukowców.

W chlewniach nie dojdziesz do ciągnika, jeśli wcześniej w odpowiedniej kolejności ( niestety, trzeba samemu znaleźć kolejność ) nie pokonasz odrzucających teleportów i nie zabierzesz po teleportacji ostatnim specjalnego przyrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś taki problem ze stiopką? Daję mu morfinę, on mi dziękuje. Po czym pyta czy nie chciałbym z nim podróżować. Tylko, że mam jedynie 2 dostępne odpowiedzi: Na razie, oraz opowiedz mi o sobie. Któregokolwiek bym nie wybrał stiopka stoi jak kołek  w miejscu, i nie ma już potem żadnej opcji pogadania o tym. 

ss_wolin_01-06-23_08-43-08_(l01_escape).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Tak, szedłem zdobyć pierwszy artefakt. W drodze dostałem wiadomość SOS. Podszedłem, dałem morfinę. Dalej jest dialog. W chwili gdy Stiopka pyta o wzięcie go ze sobą powinna być opcja, żeby się na to zgodzić. U mnie jest jak na zdjęciu. Brak tej linii dialogowej. Dodam, że po kilku godzinach gry zaczynałem od nowa, bo wyczytałem na forum, że trzeba zebrać dokument przed ucieczką z posterunku. Za pierwszym podejściem, jeśli chodzi o Stiopkę, było to samo. Ech.. no nic, po prostu odpuszczę go sobie, z tego co rozumiem, nie jest to postać istotna fabularnie. 

Tak już ogólnie, irytuje mnie strasznie, że tak łatwo sobie spieprzyć gre w tym modzie. Psuje to imersje, gdy co chwila muszę patrzeć na necie, czy robię wszystko właściwie, zamiast skupiać się na samodzielnym odkrywaniu. No ale mod jest powszechnie zachwalany, więc cisnę dalej, coś musi w tym przecież być. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolin12 Jeśli nie zabrałeś dokumentu z czartaka, to faktycznie położyłeś grę. Bez tego dokumentu nie pogadasz ze Skidanem i nie ruszysz właściwej fabuły.  Porady do Zwykłej Złotej kuli są i tutaj aktualne, bo fabuła się nie zmienia. Na temat rozpoczęcia gry, jest mnóstwo wpisów z radami.

A Stiopka jest potrzebny do dania Ci maski wilczka, dzięki której na każdej lokacji dostajesz naprowadzenie na wypasiony schowek. I przechodząc na inne lokację możesz po wydaniu mu odpowiednich komend, zrobić sobie z niego ruchomy schowek. Sprzedajesz mu nadmiar sprzętu, a w każdej chwili możesz go odkupić za tę samą cenę. Jest tylko jedno ale. Najlepszą broń, np. km lub rpg7 zatrzyma dla siebie. I chyba jest na coś potrzebny na Wysypisku, gdy fabuła wymusi na Tobie powrót na Kordon. Dopiero po otrzymaniu maski i odnalezieniu schowka na Kordonie, możesz iść na Obrzeża.Nie odpuszczaj mu.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolin12 Jak mogłeś otrzymać maskę, skoro po uratowaniu go nie masz dialogu. Może po otrzymaniu maski, dałeś mu komendę na czekanie?

Nie odniosłeś się do niezabranego dokumentu. Jeśli go nie zabrałeś, to zaczynaj od nowa. Bez niego nie ma gry. Musisz go oddać Skidanowi. A o tym miałeś w dialogu po zabiciu pijawki i pouczeniu jak gotować posiłki. Wtedy przychodzi sygnał SOS.

Niewiele pograłeś, więc i do powtórzenia też niewiele.

W tę wersję gra jeszcze @P4W3L i ostatnio był w Dolinie Mroku. Może ma zachowane zapisy, to skorzystaj z jego pomocy i zapisu przy uratowaniu Stiopki.

Są też filmowe poradniki po polsku zrobione przez @Mnieciu i @MaklerR . Skorzystaj, będzie Ci łatwiej znaleźć porady.

https://www.youtube.com/watch?v=XcP_0l75jAI

https://www.youtube.com/watch?v=qR2oHoIrqFs

Oni też nie ustrzegli się błędów, ale wyjaśniają jak je naprawili.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Zacząłem grę od nowa i zabrałem ten dokument. Ze Stiopką zaś wystąpił dokładnie ten sam problem.  Wrzucam zdjęcia z przechodzenia gry mojego, oraz Maklera. To jest dokładnie ten sam moment dialogu. Nie mogę zgodzić się na towarzystwo stiopki, ale mogę poprosić by opowiedział mi o sobie. Wtedy przekazuje mi informacje o miejscu ukrycia maski. Zaczynałem od początku rozmowę z nim z 15 razy, cały czas jest tak samo. Nie ma mowy, żeby przez przypadek kazał mu czekać. 

Po przeanalizowaniu rozgrywki Maklera stwierdzam, że robiłem wszystko z grubsza jak on.  Dziwna sprawa. Jednak skoro towarzystwo stioki jest jedynie opcjonalne, nie będę już kombinował, gram dalej. Dzięki za pomoc.

ss.jpg

ss_wolin_01-06-23_08-43-08_(l01_escape).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.