Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 2.5


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

@FeRu 

@tom3kb pewnie macie sporo racji, zrobiłem lost alphe 2 razy, ten mod ma podobny klimat, jak na dzień dzisiejszy nie ma podejścia do poprzedniego którego robiłem jeszcze wczoraj ale niestety musiałem go porzucić, ale może jeszcze zmienię zdanie, dopiero zacząłem więc wszystko możliwe 

@Zwinny być może ale nie mam pojęcia która 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już edytować, ludzie jest jakiś patch na latarkę do tego moda? no jest tragiczna, a mod jest nawet stosunkowo trudny, rzeczywiście ładnie to wszystko wygląda nawet na statyce i słabych ustawieniach, na pewno super wygląda w full detalach, aha co on ma z tym jedzeniem? trzeba targać z tonę żarcia przy sobie, on ciągle jest głodny hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia dawnych czasów, też go ruszyłem. Jedyny problem jaki miałem, to przy robieniu ustawień, poza oknami mysz pozostawiała ślad.

ss_administrator_04-30-19_13-16-56_(mainmenu).thumb.jpg.db3010b93e3f55b5d05a981c5b7c2b6e.jpg

W grze musiałem zaingerować w plik actor, bo na ustawieniach moda nie mogłem wejść na strych, gdzie jest chleb.

ss_administrator_04-30-19_14-24-58_(lvl1_escape).thumb.jpg.17390f84f3c9a72b1a80c4927e0a092a.jpg

I na koniec widok na strażnicę, przy zanoszeniu walizki.

ss_administrator_04-30-19_14-32-27_(lvl1_escape).thumb.jpg.0f8b559b6507bc44b62abf8073d35b91.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kilka osób sięgnęło znów po OLR 2.5 więc wrzucam wam właśnie mój addon graficzny i dźwiękowy do OLR 2.5. To co zawiera addon można przeczytać poniżej. Dodatek jest dość duży ok 3GB, ale jak najbardziej warto, bo poprawia znacząco dźwięk i grafikę nie psując przy tym kimatu a i dodaje poprawki z nowych fixów aż do Fixx 32 nie ingerujących w polonizację :) 

Spoiler

S.T.A.L.K.E.R. Oblivion Lost Remake 2.5 Fixx 19 Graphic addon by FeRu
dla >>>>>>>>>>>STALKERTEAM.PL<<<<<<<<<<<

Przedstawiam wam dodatek do mojego ulubionego moda OLR 2.5 fixx 19.
Zmienione zostały praktycznie wszystkie tekstury i bumpmapy na te o lepszej jakości.
Poprawka jest stylistycznie jak najbliżej oryginału by nie psuć klimatu i chodzi tylko o to by
były to lepsze jakościowo odpowiedniki. Wykorzystano tekstury z wielu modyfikacji w tym:
Lost Alpha DC, Autumn Aurora 2.1, Absolute Nature 3 i Absolute Structures, Stalker 2k mod,
oraz wiele innych modów, z których wybierałem pojedyncze tekstury.  
Poprawiłem też tekstury broni, celowników, postaci, mutantów (dodając nowe warianty)
Zmieniono także efekty trafień pocisków.

Oprócz grafiki poprawce uległ dźwięk. Zmieniłem dźwięki Stalkerów dodając więcej typów głosów i wariantów ich rozmów.
Poprawiono dźwięki mutantów, otoczenia i wielu efektów na te o lepszej jakości.

Ponadto wszystko adaptowano wiele poprawek z fixx 32.
Wszystkie poprawki dotyczące grafiki, renderów, spawnu, modeli, dźwięków i tekstur.
Nie wstawiałem tylko plików odpowiedzialnych za tekst oraz skrypty, które mogłyby popsuć spolszczenie.

Życzę miłej gry. Ten dodatek na pewno jest dobrym powodem by przejść OLR 2.5 jeszcze raz
i umilić oczekiwanie na OLR 3.0

 

Link do dodatku:

Dodatek powinien działać niezależnie od tego, gdzie jesteście w grze, jednak istnieje szansa, że może się coś zepsuć, lub save się nie załaduje, dlatego zalecam grę od początku :)

Jeśli ktoś uzna to za stosowne, może wrzucić dodatek na 1 stronę. Dajcie znać jak się wam podoba.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 tak, bawię się tym modem. Przypominam sobie. Ma on klimat "tamtych czasów".

Tu masz plik na latarkę, z nocy robiącą dzień. light_night.ltx 

   Zachowaj ją sobie, bo jest uniwersalna i pasuje do wszystkich podstawek i modów na nich. A tak świeci.

Na zewnątrz.                                                                                           Pomieszczenie w MedPriborze.

ss_administrator_04-30-19_22-21-38_(lvl3_agroprom).thumb.jpg.688db2765bf1b9b8312cd6080b5beb41.jpgss_administrator_04-30-19_23-08-23_(lvl3_agroprom).thumb.jpg.32339a940a7f74d206832f6e6ec15bbc.jpg

Wróciłem z walizką z Agropromu i idę na strażnicę po drugą.

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A6AKAH  Ale akurat ten dom nie miał dziury w dachu. Za to dom naprzeciw lochu Żaby ma nie tylko dziury, ale mu jeszcze przystawili drabinę. Warto wleźć.

ss_administrator_04-30-19_15-13-44_(lvl1_escape).thumb.jpg.d228558204e36f75b47133371658e9ef.jpg

Ten dodatkowo obniżony przysiad, przydał się jeszcze do zabrania konserwy spod mostu, jak zabierałem arta dla Żaby i z tej opuszczonej wioski za mostem, spod podłogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któraś z poprzednich wersji miała "fabrycznie" obniżony przysiad i zwiększoną skoczność; nie wiem tylko czy taki był zamysł twórcy, czy "nasi" przerobili. W sumie w najbardziej newralgicznych momentach znacznie ułatwiało to rozgrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny - w spojlerze podpowiedź.

Spoiler

Zadanie dla Wiedźmina: wchodzisz po drabinie, po prawej będzie następna - do góry i prosto. rstwdtsk1.jpg.b709bcaaf82fd5f62c510a71babd0f01.jpg

Schowek Striełoka: wchodzisz wejściem najbliżej budynku (środek screena), na rozwidleniu schodami w prawo.rststrsts1.jpg.b78570ad65f943c14a6ce4340e5639a7.jpg

Po lewej stronie korytarza znajdziesz wejście do schowka.rststrsts2.jpg.3efb3ff2edf689edf71e2b7a953c1b9a.jpg

A tak na marginesie: ostatnio w Dolinie Mroku udało mi się wleźć na dach koło bazy Ślimaków i odkryć, że ten pan...olrdmslm22.jpg.86170a49efea11fe4b0d6d3918bccfe2.jpg

...wciąż żyje i oddycha! Ale nie chciał rozmawiać.... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier a no bo, jestem już dawno po med-priborze/Agropromie, tam z tego co wiem są tylko 2 dokumenty i schowek striełoka, wszystko oczywiście znalezione, wspieram się trochę poradnikiem shrek&clicka, zaniesione to do żaby, potem do baru, w barze zrobione wszystkie zadania, dolinę mroku tez obleciałem z grubsza, bandytów wybiłem a ślimaki nie chcą gadać, no i nie wiem co mam robić za bardzo, aha, spiralę też oddałem żabie, a u shreka jak zwykle pełne ręce roboty, jakimś kamazem jeździ, tu coś robi, tu to tu tamto, ciągle coś ma do roboty a ja po rusku ani słowa więc z dialogów nic nie rozumiem i się kręcę jak "G" w przeręblu, czyż bym fabułę znowu pochrzanił? tak się właśnie zastanawiam, to moje aktualne zadania, może tam coś jeszcze było po drodze a ja nie zrobiłem i fabuła nie chce mnie puścić dalej?

PS. dzięki za latarkę, to to jest latarka, lepsza niż noktowizor hehe, z nocy dzień się robi, aż trochę za mocna

 

ss_windows7_04-30-19_19-18-05_(lvl5_bar).jpg

ss_windows7_04-30-19_19-48-10_(lvl1_escape).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Jeśli zrzut ekranu z zadaniami jest aktualny, to masz do znalezienia dokumenty w Med-Priborze. A w dialogach z ważnymi NPCami, masz trzy opcje brania zadań. Te co dają sami, pytaniem jakie masz zadania i pytaniem czy masz jakieś zlecenie.

Ta latarka ma jeszcze tę zaletę, że jak stoisz naprzeciw NPCa, to jego latarka Cię nie oślepia. I z nią można suwaków jasności nie przesuwać w prawo do oporu. Wystarczy ją również używać w dzień. Dostajesz lepszy kontrast i widoczność szczegółów.

@A6AKAH  Tyle tylko, że z parteru przez taką dziurę w suficie na strych nie wskoczysz, a żeby przez nią zeskoczyć na parter, to najpierw trzeba na ten strych się dostać. Nie znam przyczyny, ale grając poprzednio, również miałem problemy z wejściem na strychy po tych wewnętrznych schodach. Oryginalny niski przysiad z ustawień moda, nic nie pomagał.

 

W moda zacząłem grać tylko dlatego, że była u mnie deszczowa 5.dniówka. Teraz mam już słoneczną pogodę, więc mogę d... z domu ruszyć i nie wiem jak szybko się w modzie będę posuwał.

A to na okrasę wpisu.

ss_administrator_04-30-19_20-29-06_(lvl3_agroprom).thumb.jpg.28949480fc3518c1f6c9f89c4f3008fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

35 minut temu, kondotier napisał:

to masz do znalezienia dokumenty w Med-Priborze

tak, zrzut jest aktualny, a dokumenty już znalazłem i schowek striełoka też, poszedłem z tym do żaby a ten wysyłał mnie z tym do Barmana, ten nawet nie wziął dokumentów (nadal mam je w ekwipunku) i powiedział że porozmawia z informatorem i na tym się skończyło, zrobiłem jeszcze ze 2-3 zadania poboczne o kilku stalkerów i tyle, Barman nie chce gadać, ci od powinności też, Wiedźmin też siedzi i nie chce gadać, poza tym nic nie ma, nikt nie chce gadać, żadnej roboty, łaże po lokacjach bez sensu z nadzieją że coś się trafi ale nic, nawet byłem w labie w DM ale tam są drzwi na kod a kodu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A6AKAH  Da się, ja wiem. Ale uderz się w piersi i podaj na ile ustawiłeś skoczność? Bo z oryginalnym skokiem na "6", to i płot trudno przeskoczyć. Każdy orze jak może, więc na pewno się da pozmieniać. W modzie nie ma blokady.

Ja wolałem zrobić w drugą stronę i powiększyć kucanie. Jest ono bardziej w tym modzie przydatne. Bo zbyt duża skoczność może sprawiać problemy tam gdzie jest nisko, a trzeba dalej skoczyć. Ale co kto lubi, ważne aby mieć przyjemność z gry.

@cez137  Bo dokumentów dla Żaby nie znalazłeś. Zabrałeś takie różowe ze stołu koło trupka ( zobacz w Kilimatycznych ), a nie zabrałeś walizeczki. Oddasz i pójdziesz po drugą na strażnicę na Kordonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.