Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 2.5


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

@cez137  "Klimatyczne" to taki dział na forum, gdzie wstawiamy klimatyczne zrzuty ekranu. Ale jak te różowe znalazłeś, to nie masz potrzeby zaglądać.

Ale za to musisz wrócić do Med-Pribor po walizeczkę. Jest na samej górze. Leży na jakiejś szafce czy aparaturze. Kolor srebrny, więc nie przegapisz.

Do tego trupka w zakładzie, bronionego przez te Parzydła dotarłeś?

Spoiler

Jeśli nie byłeś przy nim, to najpierw granatami trzeba porozwalać te takie wyrastające z podłogi, aby była dostępna droga do wersalki. Następnie z palcem na klawiszu apteczek biegiem do niej i ją przeskoczyć. Może się udać nawet za 1. razem. Albo do skutku. Za nią już bezpiecznie. Wyjście, to wyskoczenie przez okno. W tym drugim budynku, jak wejdziesz do środka, pod schodami jest pancerz najemnika.

:viva:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

13 minut temu, kondotier napisał:

Do tego trupka w zakładzie, bronionego przez te Parzydła dotarłeś?

nie, właśnie przez parzydła, nie wiedziałem że można to granatami rozwalić, ale podejrzewałem że on tam nie leży przez przypadek

@FeRu 

8 minut temu, FeRu napisał:

powinieneś mieć 1 dokumenty z Wysypiska znajdujace się za hangarem w rurach

No właśnie widziałem na gameplayu że shrek tam po to idzie ale myślałem że to dopiero później się to robi, niestety nie znam rosyjskiego

9 minut temu, FeRu napisał:

jedne dokumenty dla Żaby będą w hangarze na piętrze u trupa.

te mam

Tak sie też zastanawiam bo właśnie tym się sugerowałem, na fleszce striełoka wyraźnie jest napisane że w w Agro są tylko 2 dokumenty, dlatego znalazłem te 2 i elo, a tu jeszcze walizeczka, trupek w parzydłach, trochę to mylące

No dobra dzięki, działam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cez137 napisał:

 

@FeRu 

No właśnie widziałem na gameplayu że shrek tam po to idzie ale myślałem że to dopiero później się to robi, niestety nie znam rosyjskiego

te mam

Tak sie też zastanawiam bo właśnie tym się sugerowałem, na fleszce striełoka wyraźnie jest napisane że w w Agro są tylko 2 dokumenty, dlatego znalazłem te 2 i elo, a tu jeszcze walizeczka, trupek w parzydłach, trochę to mylące

 

Kolejność zebrania 7 części informacji jest zupełnie dowolna. Oczywiście jeśli się gra po praz pierwszy i nie korzysta z poradników to najlepiej sugerować się tym co jest w tych dokumentach, bo każda teczka zawiera podpowiedź gdzie szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb no ale to takie gadanie, no jak masz grać spokojnie jak nie wiesz gdzie masz iść i cały czas zastanawiasz się co zrobiłeś źle? nie wiesz gdzie to wszystko jest, nie jest to zaznaczone na mapie, poza tym PDA też wprowadza w błąd bo miały być 2 dokumenty a okazało się że jest 4, no skąd ma kto wiedzieć że jest jeszcze 2? i przede wszystkim gdzie ich szukać? jak wiesz w stalkerach a raczej w modach do nich znajdzki mogą być wszędzie, a ruskie to ruskie, od nich wszystko wychodzi, oni się pewnie znają miedzy sobą tak jak my tutaj, jeden zrobi moda a drugi go przejdzie pod jego kierownictwem że tak się wyrażę, i już jest poradnik, trzeci zrobi to samo tylko na youtube, w życiu bym nie wiedział gdzie co jest gdyby nie poradniki, czy na YT czy nawet i tutaj przetłumaczone, nawet bym się nie brał za te mody, mody stalkerowskie to specyficzne mody i trzeba mieć do nich niesamowitą cierpliwość, nie powiem bo mi czasem jej brakuje i dlatego sięgam do poradników bo nie chce tu gitary zawracać ale niestety nie znam rosyjskiego ni w ząb więc nie wiem co on tam do siebie gada i o co loto w dialogach, także jak dla mnie poradniki są nieocenionym źródłem wiedzy, ale się nagadałem, pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cez137 napisał:

dla mnie poradniki są nieocenionym źródłem wiedzy

Owszem, są, ale trzeba jeszcze umieć z nich korzystać. :biggrin:

Godzinę temu, cez137 napisał:

ruskie to ruskie, od nich wszystko wychodzi, oni się pewnie znają miedzy sobą tak jak my tutaj, jeden zrobi moda a drugi go przejdzie pod jego kierownictwem że tak się wyrażę, i już jest poradnik, trzeci zrobi to samo tylko na youtube

Na pewno tak właśnie jest. Niedobre "ruskie". :005:

Mody są różne, jest w czym wybierać, więc może po prostu poszukaj takiego, który będzie odpowiadał Twoim możliwościom, zamiast męczyć się z czymś, co najwyraźniej Cię przerasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modzie jak pamiętam to w sumie takie naprawdę mylące zadanie to była gadka o przyniesieniu wisiorka, żeby wejść do bunkra naukowców na Jantarze, niby zwykła rozmowa, a był to quest chyba "na gębę", który mógł nam umknąć, ja się tu naciąłem. Myślałem, ze to taka historyjka ale jak mi powiedzieli, że to zadanie to po przeczytaniu rozmowy ogarnąłem.

No i chyba rozmowa z gadającym zombie w x18, też mogła sprawiać problemy, można było mieć trudności z jego znalezieniem. Ale to chyba przez nieuwagę.

No i zadania na gębę, jak takie coś się widzi w modzie to albo robi się printscreeny rozmów albo w kajeciku zapisuje się, a "Józef to kazał iść do Marka" bo bez tego jak gramy z przerwami to możemy miotać się jak kurczak z uciętym łbem. I coś czuję, że możesz mieć parę takich zadań bo w tym modzie było ich sporo, a że nie było ich w pda to nawet nie wiesz, że coś miałeś zrobić.

 

Reszta chyba była dosyć sensownie opisana w rozmowach i questach.

 

Ps. Jak masz wszystko mieć zaznaczone na mapie :) to jaki jest sens robienia zadań, że czegoś szukasz? Gość ci mówi, że masz znaleźć artefakt/schowek/przedmiot/osobę, a na mapie masz marker z jego lokalizacją, czyli w sumie każdy wie, gdzie on jest to sobie każdy mógł go znaleźć, w tym zleceniodawca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, OLR jest bardziej nastawiony na kombinowanie i szukanie samemu, dlatego wiele zadań jest bardzo ogólnie opisanych i nie jest wskazane setką znaczników, i opisów z dokladnością do centymetra, tak że ślepy by trafił. Sam za pierwszym razem miałem problem z wejściem do bunkra na Jantarze przez ten wisiorek, czy chociażby odnalezienie artu na Med-Pribor, gdzie obleciałem całą lokacje, oprócz miejsca gdzie on leżał :D 

Ech nie mogę się doczekać wersji 3.0, może się uda w tym roku zagrać? Kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, A6AKAH napisał:

Na pewno tak właśnie jest. Niedobre "ruskie". :005:

Gdzie napisałem że niedobre? właśnie dobre bo robią poradniki z których my korzystamy...jak ktoś zna rosyjski

58 minut temu, A6AKAH napisał:

może po prostu poszukaj takiego, który będzie odpowiadał Twoim możliwościom, zamiast męczyć się z czymś, co najwyraźniej Cię przerasta?

To nie o to chodzi że się męczę czy nie podoba mi się, mogło by to być lepiej przedstawione na mapie, niekoniecznie znacznik w danym miejscu tylko np: obszar na danej lokacji zaznaczony dookoła którego mamy szukać

18 minut temu, tom3kb napisał:

Ps. Jak masz wszystko mieć zaznaczone na mapie :) to jaki jest sens robienia zadań, że czegoś szukasz? Gość ci mówi, że masz znaleźć artefakt/schowek/przedmiot/osobę, a na mapie masz marker z jego lokalizacją, czyli w sumie każdy wie, gdzie on jest to sobie każdy mógł go znaleźć, w tym zleceniodawca :D

j/w, kiedyś już żeśmy o tym gadali

9 minut temu, FeRu napisał:

wiele zadań jest bardzo ogólnie opisanych

no właśnie czasem aż za ogólnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cez137 napisał:

To nie o to chodzi że się męczę czy nie podoba mi się

Wybacz, - po prostu takie wrażenie odniosłem po przeczytaniu Twojego poprzedniego postu.

Wracając do dokumentów z "Med_Priboru" - wystarczyło przeczytać opisy papierów w ekwipunku i sprawdzić zadania PDA - przecież nawet na screenie, który sam wstawiłeś, widać wyraźnie, że nie masz jeszcze potrzebnych dokumentów wojskowych. Skąd więc pomysł, żeby wracać do Żaby?

Mod jest dość specyficzny - zadania mogłyby być "lepiej" opisane, ale nie są. Tobie to nie odpowiada, dlatego też sugerowałem poszukanie innego moda. Ale, oczywiście, nie zniechęcam... Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia... @cez137 poradniki wschodnie są fajne, ale nasze lokalne też są całkiem niezłe ;) Jeśli nie udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania lub nie uwzględnią niektórych zmian dalszych wersji, to chociaż naprowadzą na właściwe tory, chociażby w przypadku papierów na M-P. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zadanie "na gębę" nie zaznaczone w PDA, to mod ma takie coś jak notatnik. Wchodzimy do niego i robimy sobie zapis co jest do roboty. Aby zapis mieć czytelny, na dole notatnika trzeba wybrać Eng i pisać bez naszych ogonków. Po wykonaniu zadania, wpis można usunąć.

ss_administrator_05-01-19_18-09-52_(lvl5_bar).thumb.jpg.1ef38b14e4c7ae27ecbadb1fe128581b.jpg

A niektóre wczesne poradniki teraz wyglądają tak:

71397247_Beztytuu.thumb.jpg.eb4e8c0b8ee9d3e1ebe3ce9e97a1fe43.jpg

@cez137  Ta jazda Kamazem o której pisałeś, to zadanie-zlecenie od Barmana. Dobrze jest je wziąć razem z zadaniem na likwidację pijawek i strzelbę rodzinną. Trzy pieczenie przy jednym ogniu. Akurat go przyprowadziłem.

A to już widok w Mrocznej Dolinie.

ss_administrator_05-01-19_19-41-16_(lvl4_darkdolina).thumb.jpg.087e47e0fa8bec6eb4fed20561cf5c98.jpg

Mimo upływu czasu, mod się mi przypomniał i zaczynam grać na wspomnieniach. A to grze nic dobrego nie wróży, bo mogę się zaplątać, sądząc że zrobiłem już coś, co jeszcze jest do zrobienia. I robi się też odgrzewany kotlet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża o polski poradnik? Nawet nie wiedziałem że jest, zazwyczaj wspomagam się YouTubem, na pewno zerkne, dzięki 

@kondotier niestety go nie wziąłem "razem", strzelbę zrobiłem i dziki oraz rude korale czy jak ten art się nazywa, a strzelba nie jest od barmana tylko od tego koleszki co stoi przy wejściu do baru, nie pamiętam jak on się tam nazywał, teraz właśnie zmierzam do wyjścia z x18, zdobyłem te dokumenty wreszcie, może barman da mi jeszcze to zadanie na kamaza, co do notatnika,  wiem widziałem, coś tam chciałem napisać ale nie chciało mi wrócić z powrotem i musiałem całe pda wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  tak, dawał to inny NPC, ale sadzę, że popytałeś i innych NPCów co mają do zrobienia. Np. ten w pomarańczowym wdzianku, czy Wiedźmina przed wejściem. Od pomarańczowego zrób, zanim wybierzesz się na Jantar. Chcesz jeździć własnym autem, to go sobie kup u Barmana. A idąc po Kamaza, weź zadanie na pijawki. Chociaż przy szukaniu strzelby już się chyba z nimi spotkałeś.

A w notatniku jak zrobisz wpis, klikasz "Zapisz" i Esc. Aby przy kolejnym otwarciu Notatnika przeczytać notatki to na dole masz < 1 > . Klikasz w strzałkę aby zwiększyć lub zmniejszyć nr zapisu.

@Sierioża  Wiem i dlatego nie było nic o odświeżaniu zrzutów. Ale też z tymi poradnikami do wcześniejszych wersji jest różnie. Bo dokumenty Striełoka w 19stce są w innych miejscach. A na pewno na Wysypisku.

A tu dla tych, co kochają w Strefie mieć realność.

ss_administrator_05-01-19_17-07-19_(lvl5_bar).thumb.jpg.97624d95d314f7f4026e2b78273e295d.jpgss_administrator_05-01-19_16-18-53_(lvl5_bar).thumb.jpg.07e37ada5676efafd95b384d2a51f589.jpg

ss_administrator_05-01-19_18-07-44_(lvl5_bar).thumb.jpg.1a3bda6e456f983354d35e34494b32b7.jpgss_administrator_05-01-19_15-31-12_(lvl5_bar).thumb.jpg.75e92b09ac641bb658d4bbf108f060b9.jpgss_administrator_05-01-19_15-30-30_(lvl5_bar).thumb.jpg.5daff1e37984f4359e0c98f9bc16ec80.jpgss_administrator_05-01-19_15-40-13_(lvl5_bar).thumb.jpg.46ac9964a176921bd983135391d6aea7.jpg

Kto tu jeszcze nie był, dużo traci.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

4 godziny temu, kondotier napisał:

Np. ten w pomarańczowym wdzianku, czy Wiedźmina przed wejściem.

Zrobiłem ich obu, pomarańczowy nie dał mi pancerza ale znalazłem taki sam a nawet 3 w X18 więc spoko, z reszta taki pancerz był już na samym początku moda w Kordonie w zadaniu od żaby na arta tylko że był strasznie zajechany

4 godziny temu, kondotier napisał:

Chcesz jeździć własnym autem, to go sobie kup u Barmana

hehe no coś Ty? wiadomo, ale drogo ceni te gruzy, wziąłbym tego najtańszego moskwicza za 2k ale trzeba po niego dymać na Jantar, a tam na razie nie mogę wejść bo gdy tylko wchodzę na inne lokacje promieniowanie mnie zabija od razu na wejściu, wnioskuje że tak ma być bo fabuła nie pozwala "od tak" sobie latać po lokacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Skoro byłeś w X18, znalazłeś aż 3 ( ja też, ale wziąłem na razie tylko 1 ), to jaki problem masz z wejściem na Jantar? Jeśli znalazłeś dokumenty, zadanie masz zaliczone, gadasz z Barmanem i on Cię kieruje na Jantar, ale ostrzega przed psi-promieniowaniem. Mówi żebyś się dobrze wyposażył. Przed wejściem na Jantar ubierasz jeden pomarańczowy i po problemie. Jestem u naukowców i dotarłem bez problemu. Ten pomarańczowy z Baru czekał na naszą pomoc, ale z mutkami sam sobie świetnie dawał radę. Tylko trzeba uważać i nie pchać się mu pod lufę. A ten uszkodzony z Kordonu też pomaga, ale już o wiele słabiej i inne środki są potrzebne. Jednak wystarczy dotrzeć do naukowców i tam masz się upomnieć o pomarańczowy za znalezienie informacji o bracie. Nie korzystam z samochodów, jeśli nie jest to zadaniem, bo mnie jazda psuje grę. Tyle tylko, że świetnie spełniają rolę schowka na kółkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  To nie jest mod na zwiedzanie. Trzymaj się zadań jakie dostajesz i masz je zapisane w Zadaniach, oraz pobocznych od NPCów, nie zapisanych w PDA, ale które sam sobie dla pamięci wprowadziłeś do notatnika. I rób to, bo na tych zadaniach można zrobić kasę lub dostać wartościowe przedmioty. Inaczej znów namieszasz. A nudów jak idziesz zgodnie z fabułą mieć nie będziesz.

Jak w Barze Powinnościowcowi będziesz oddawał LR300,  jeśli masz drugi dla siebie, to go przed rozliczeniem wyrzuć, np na stół bilardowy. Mod zabiera najlepszy przedmiot z posiadanych.

I coś dla oka. Uroki labu X18. Choćby dla możliwości poznania go, warto w moda zagrać.

ss_administrator_05-02-19_12-51-24_(lvl4_darkdolina).thumb.jpg.709f4a87a6e906691bb2e2acea006a7e.jpgss_administrator_05-02-19_13-09-47_(lvl4u_darklab).thumb.jpg.22340cf7f7bbe01db6b4363bb26a5d05.jpgss_administrator_05-02-19_13-52-42_(lvl4u_darklab).thumb.jpg.135384da21b6ced15155b8877ff82695.jpgss_administrator_05-02-19_14-57-48_(lvl4u_darklab).thumb.jpg.0473630c414f9cd4b8f10cd99b9df433.jpg

ss_administrator_05-02-19_14-51-22_(lvl4u_darklab).thumb.jpg.0d20bd22da9eba7ac887e1e0031757a1.jpgss_administrator_05-02-19_14-51-58_(lvl4u_darklab).thumb.jpg.8e1a941c5b0d5ec673355bd8574f69ce.jpgss_administrator_05-02-19_15-05-41_(lvl4u_darklab).thumb.jpg.9b51df588c20d6c37439e0379fa0c13d.jpgss_administrator_05-02-19_15-14-12_(lvl4u_darklab).thumb.jpg.f17bb333fac2602bf6bb79cbb9d3a223.jpg

I dla "jasności". Takie widoki mieć można tylko z mocną latarką jaką kilka wpisów wyżej dałem dla cez137. Z latarką z moda, nie zobaczymy nawet fragmentu labu.

UWAGA. Zanim ktoś wejdzie do jakiegoś labu, powinien mieć conajmniej jedną zapasową latarkę w inwentarzu. Mod niezapobiegliwym robi psikusa, w najbardziej nieodpowiednim momencie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak oświetlony Lab już nie ma tego klimatu jak z tą słabą latarką,którą mamy. Oczywiście ja zawsze kupuje drugą latarkę,bo jedna nam wysiada przy wejściu., Tak samo jak widziałem twoje screeny z Jantaru bez trawy. Porośnięte wszystko gęstą trawą wygląda o wiele lepiej. Oczywiście to wszystko kwestia gustu czy możliwości PC, jednak różnica jest gigantyczna. W ogóle ktoś z was próbował mój dodatek? Postaram się do wieczora trochę screenów wrzucić, żebyście widzieli różnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeRu  A po co mi pięknie rozbudowany lab, z ciekawym wyposażeniem, uroczymi zakątkami, efektami wizualnymi, jak tego nie widać? A szczególnie jak ktoś nie ma drugiej latarki i przez 3/4 gry w labie ma prawie czarny ekran? Jaka w tym przyjemność?

A na Jantarze, szaro-burym z założenia scenariusza, gdzie psi promieniowanie niszczy wszystko co biologicznie żywe, bujna trawa i kwiatki nie mają racji bytu.

A ten dodatek to sprawdzę, ale dopiero jak ukończę oryginalną wersję. Mocna karta graficzna i tak wyciągnęła z moda jego naturalny urok. Chyba że "wspomnienia" spowodują, że przerwę grę, wtedy dodatek dam wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony masz racje, jednak urok X-18 w OLR tkwi w atmosferze grozy w tym miejscu, gdzie nie wiesz co Cię czeka za rogiem, a gra świateł i cieni jest tam rewelacyjna.

Co do Jantaru to pewnie masz i racje, jednak bez trawy widać tą paskudną teksturę podłoża, która nie ukrywajmy nie wygląda zbyt okazale i troszkę psuje klimat lokacji.

To oczywiście tylko moje zdanie i nie mam zamiaru się wpierdzielać w to jak kto sobie ogrywa moda :050:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.