Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 2.5


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

@FeRu  Mogę Cię zapewnić, że nawet z takim oświetleniem, zaskakujących sytuacji mi nie brakowało. A pijawek w stanie niematerialnym nie widać tak samo przy pełnym oświetleniu, jak i w kompletnej ciemności. Gasiłem latarkę, aby choć ślepia zobaczyć i nic z tego nie wyszło. "Klimat" został taki sam. Groza, niespodzianki, ciężka walka. A przynajmniej wyposażenie było widać, a jest co oglądać. To jest ten właściwy klimat porzuconych laboratoriów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem na Jantarze. Mianowicie, zdobyłem Pis-Blocker (po oddaniu śrubówki, Arta i 2 prototypów oraz zrobieniu pomiarów)
Doktorek mi karze iść do głównego kompleksu i wyłączyć psi-emiter, a tu zonk, nie wiem dlaczego, ale nawet podążając za poradnikiem ginę jak mucha z powodu psi-promieniowania. Wie ktoś co jest grane? 

S.T.A.L.K.E.R.  Shadow of Chernobyl Screenshot 2019.05.03 - 20.26.37.100.png

S.T.A.L.K.E.R.  Shadow of Chernobyl Screenshot 2019.05.03 - 20.30.13.69.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FeRu napisał:

bez trawy widać tą paskudną teksturę podłoża, która nie ukrywajmy nie wygląda zbyt okazale i troszkę psuje klimat lokacji

No widzisz, a mi klimat o wiele bardziej psuje trawa porastająca dno kałuż - w dodatku chwieje się na wietrze, pomimo, że jest całkowicie zanurzona. Moim zdaniem wygląda to idiotycznie.

9 godzin temu, kondotier napisał:

A na Jantarze, szaro-burym z założenia scenariusza, gdzie psi promieniowanie niszczy wszystko co biologicznie żywe, bujna trawa i kwiatki nie mają racji bytu.

No, jako pozbawione psychiki to może i mają rację bytu, ale ta "łąka" rzeczywiście mnie nie przekonuje: zaciera efekt wyschniętego jeziora i dodaje lokacji monotoniii.

To oczywiście tylko moje własne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie na temat, ale podoba mi się pomysł zadań 'słownych' które gracz może sobie zapisać. Wydaje mi się to o wiele bardziej naturalne i ciekawe niż samo piszące się zadania które magicznie układają się, w komplecie z mapami, na naszym mini komputerku z 2003 roku. 

  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując dyskusję o trawie i innych zielonych dodatkach powiem, że skoro takie mody miały pokazać stalkera z pierwszych założeń, oddać klimat gier które się nie pojawiły, to kolorowe kwiatuszki do sepiowatych lokacji pasują jak przysłowiowa róża do kożucha. Mogę się pogodzić z takim czymś w modach dziejących się wiele lat po pierwszej emisji, ale też nie do przesady, kiedy ilość drzew i krzewów powoduje, że cały czas na ekranie mam liście i tylko liście. Inne elementy widoczne tylko od czasu do czasu i w laboratoriach.

@DaimeneX  Jeśli ta lokacja jest dla Ciebie nowa, to zobacz sobie jeszcze jedno wejście do tych podziemi. Blisko bunkra naukowców jest dziura w ziemi przy której "pomarańczowy" robi pomiary. Jak w nią wskoczysz, to zaraz będzie stacja kolejowa, a z niej wejścia do podziemi.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier no kwiatki kolorowe to faktycznie niezbyt pasują, jednak natura jest naturą i wydaje mi się, że wysoka gęsta trawa i dużo drzew i krzaczorów jest jak najbardziej na miejscu, zwłaszcza gdy dany teren nie jest od wielu lat koszony. Wg mnie najlepiej by to wyglądało jakby w tej wysokiej trawie były wydeptane ścieżki, wtedy wyglądało by to super, a każde zejście ze ścieżki to igranie ze śmiercią, bo w gęstwinie może się czaić anomalia. Może w S.T.A.L.K.E.R. 2 cos takiego zobaczymy (o ile w ogóle go zobaczymy)

Każdy wyobraża sobie inaczej Zone, dlatego co jeden mod to inaczej wygląda. Ja najbardziej lubię Zone gęsto zarośniętą jak w LA i jak będzie w True Stalker z tego co widać na materiałach.

Taki widok jest najbliższy rzeczywistości. Nigdy nie wiesz czy w krzakach za kilkanaście metrów nie czai się stado dzików, mięsaczy, jakaś pijawka czy chimera albo Bandyci czyhają na przechodzących Stalkerów by ich obrabować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od małego uczono mnie, żeby niepotrzebnie nie bawić się w ogrodnika i nie przesadzać. Uczono, że co za dużo, to i świnia nie zeżre. Są leśne lokacje, ale nawet na nich między drzewami coś widać. Największy problem jest w tym, że te dodatkowe zakrzaczenia i liście na nich, tylko nam zasłaniają. Natomiast NPCe liści nie widzą, więc walą do nas bezlistnie ( zamiennik bezlitośnie ). Mam gdzieś takie "upiększenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondotier napisał:

Reasumując dyskusję o trawie i innych zielonych dodatkach powiem, że skoro takie mody miały pokazać stalkera z pierwszych założeń, oddać klimat gier które się nie pojawiły, to kolorowe kwiatuszki do sepiowatych lokacji pasują jak przysłowiowa róża do kożucha.

I z takim punktem widzenia zgadzam się całkowicie. Początkowo drażniła mnie ta "buildowska bieda" w OLR, ale z czasem ją polubiłem. Dlatego nie jestem zwolennikiem "poprawiania" i "ulepszania" czegokolwiek w tym modzie, bo to tylko niweluje klimat "starego, dobrego S.T.A.L.K.E.R.a".

2 godziny temu, FeRu napisał:

Taki widok jest najbliższy rzeczywistości. Nigdy nie wiesz czy w krzakach za kilkanaście metrów nie czai się stado dzików, mięsaczy, jakaś pijawka czy chimera albo Bandyci czyhają na przechodzących Stalkerów by ich obrabować.

Przepraszam bardzo, ale z tego, co mi wiadomo, to Zona ze S.T.A.L.K.E.R.a tak naprawdę nie istnieje - o jakiej więc "rzeczywistości" mowa?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, A6AKAH napisał:

Przepraszam bardzo, ale z tego, co mi wiadomo, to Zona ze S.T.A.L.K.E.R.a tak naprawdę nie istnieje - o jakiej więc "rzeczywistości" mowa?

Z tego co mnie wiadomo to Zona ,w tej czy innej postaci ,w rzeczywistości jak najbardziej istnieje, tylko nazywana jest Strefą Wykluczenia. :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, @Buber, nie łap mnie za słowa :) - przecież napisałem wyraźnie: "Zona ze S.T.A.L.K.E.R.a" - z mutantami, anomaliami, monolitami, mózgozwęglaczami, agropromami, jantarami, sidorowiczami i tak dalej... "W tej czy innej postaci" to nawet krasnoludki istnieją... :biggrin:

Edytowane przez A6AKAH
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwile nie grałem ale wróciłem do gry, po wyjściu z x18 poszedłem prosto do baru, wziąłem zadanie od Barmana na Kamaza i pijawkę, zrobiłem to, poszedłem się rozliczyć i na wyjściu wziąłem jeszcze zadanie od powinnościowca na karabin LR300, zgodnie z poradnikiem poszedłem na bazę w Rostoku. potem na ciche pagórki czy jak kto woli magazyny wojskowe, tam nie mogę wejść bo psi na wejściu mnie rozwala, myślę dalej co tu robić, iść na Agro spotkać się z tymi czystoniebowcami czy Jantar, dobra Jantar bliżej, wchodzę i psi mnie zabija pomimo kombinezonu naukowców, ocb? żeby nie było że jestem gołosłowny daje screena, pozdro

ss_windows7_05-05-19_11-55-33_(lvl7_yantar).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zrzuty ekranu powinny przekonać do prawidłowości grafiki w modzie. Nie zapominajmy, że na lokacji Jezioro Jantar, inaczej niż w podstawkach, większość terytorium to muliste dno wyschniętego jeziora. Jest spękane, nieurodzajne, tu i ówdzie pojawiają się zalążki zieleni.

ss_administrator_05-03-19_14-49-15_(lvl7_yantar).thumb.jpg.78b2fb6ab32c61a79cfdc3ad1c3b96ac.jpgss_administrator_05-03-19_14-53-57_(lvl7_yantar).thumb.jpg.f25b32707c8630f52826de9ecc5b59f0.jpgss_administrator_05-04-19_18-08-28_(lvl2_garbage).thumb.jpg.4ad5cd1a6c9c0585cac0bc767b4b6876.jpgss_administrator_05-04-19_20-51-13_(lvl7_yantar).thumb.jpg.d56dc18d8dd83511e0e6786f8342e332.jpg

 

Podobnie jest na innych lokacjach. Gdzie nie ma skażenia, jest zielono, a trudno aby koło uschniętego drzewa, rosła zielona trawa i kwiatki. Gram bez jakiejkolwiek ingerencji w tekstury, regulując tylko tym co jest w ustawieniach, czyli gęstością trawy i jej zasięgiem, promieniami słonecznymi i cieniami. Pod tym względem mod daje duże możliwości. Tak samo można wybrać różne opcje pokazywania wody, wygładzania krawędzi itp. Każdy z grających może wg. swojego upodobania i możliwości komputera dokonać pożądanych ustawień. Zewnętrzną zaś ingerencję w tekstury moda, uważam za "zbrodnię z premedytacją".

A tu wygląd z innych lokacji, na niewyśrubowanych ustawieniach. Co im brakuje?

ss_administrator_05-04-19_14-47-46_(lvl4_darkdolina).thumb.jpg.222cbe557b5604e4470e352cc50d16fa.jpgss_administrator_05-04-19_19-53-24_(lvl4_darkdolina).thumb.jpg.b34279d1f7f0250d6b19344e36505b33.jpgss_administrator_05-04-19_20-07-44_(lvl4_darkdolina).thumb.jpg.1ca0552e7209c88bebce7e33a80ad573.jpgss_administrator_05-04-19_16-10-22_(lvl3_agroprom).thumb.jpg.aea89446764c519b200f09fe36293515.jpg

DODANO:

@cez137 Coś masz namieszane. Zadania na KAMAZa i pijawki to dodatkowe, na kasę. Czy po powrocie z X18 Barman posłał cię na Jantar? Bez tego nie wejdziesz.

Pytanie retoryczne. Czy w X18, oprócz porozmawiania ze Starcem, wykonaniem zadania na uwolnienie stalkera i otrzymanie związanych z tym profitów ( są to rzeczy potrzebne dla ruszenia dalszego scenariusza ), zabrałeś dokumenty i oddałeś je Barmanowi? Bo bez tego ani rusz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier barman mnie nie wysłał na jantar i właśnie nie wiem dlaczego? Tak, w x18 wszystko zrobiłem, dostałem Arta i grawiguna od tego zombiaka, stalkera uwolniłem i znalazłem kilka przedmiotów w tym dokumenty i walizkę jakaś i z tym wszystkim poszedłem do barmana. Nie dał mi nic za pijawkę, a może to nie ta pijawka? Rozwaliłem ich kilka, były właśnie przy kamazie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  To ten, za którym szukałeś Kamaza. Robiłeś zadanie na dokumenty dla "pomarańczowego" z baru? To wiesz gdzie jest teleport do zakładów. A te pijawki przy Kamazie, to też ze zlecenia Barmana na robotę. Tam gdzie też jest zlecenie na dziki i coś jeszcze. A ta pojedyncza pijawka nie ma nic do fabuły.

Piszesz o jakimś pójściu do MedPriboru. Z jakiego powodu? Nie byłeś jeszcze po dokumenty dla Żaby? Bo jest też inny powód do wejścia na Agro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cez137 napisał:

barman mnie nie wysłał na jantar i właśnie nie wiem dlaczego?

Może Cię nie lubi? Gram w OLR piąty lub szósty raz i mnie Barman zawsze kieruje na Jantar po rozmowie na zapleczu i oddaniu mu dokumentów z X18. 

Godzinę temu, cez137 napisał:

właśnie nie jestem pewien z tymi pijawkami, bo jest mowa i pijawce a nie pijawkach, w którym zakładzie ona jest?

To może zacznij czytać dialogi...

05-05-19_14-23-55_(lvl5_bar).thumb.jpg.73e39a571ef137543ca7f141bbc1658e.jpg

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

13 minut temu, kondotier napisał:

Robiłeś zadanie na dokumenty dla "pomarańczowego" z baru?

tak, on miał mi dać kombinezon ale coś ściemniał i mi go w końcu nie dał, już nie pamiętam co on mi tam powiedział, w każdym razie zniknął z baru i fabuła poszła

16 minut temu, kondotier napisał:

Nie byłeś jeszcze po dokumenty dla Żaby?

oczywiście że byłem, ale tam jest grupa czystoniebowców o której mówił koleś ze szkoły w barze i dlatego o tym pisałem zastanawiając się czy tam iść

17 minut temu, kondotier napisał:

jest też inny powód do wejścia na Agro.

no właśnie z polecenia kolesia ze szkoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  ten "pomarańczowy" nie ściemniał, tylko powiedział, że o kombinezon masz się upomnieć na Jantarze. I tak będzie jak dotrzecie, bo on czeka za teleportem. Właśnie takie coś, aby nie zapomnieć, wpisuj do notatnika.

Dałem Ci wsparcie na PW, bo inaczej to byś musiał powtarzać od pierwszego pobytu w MedPriborze. I jeszcze raz proszę, graj jak mod prowadzi. Poradnika używaj tylko do zobaczenia miejsca ukrycia itemu. Bo i tak jest nieaktualny. Na Cichych Wzgórzach pisze o jednym zadaniu od Grzechu, a teraz są dwa. Szczury znajdziesz w Pijawkowie, a wron pełno na niebie. Szczury jadalne, smacznego :056:.

A jak korzystasz z filmików z YT, to korzystaj tylko z tych dla poprawki 19, np. tego https://www.youtube.com/watch?v=ii6uNylJP4w&list=PL5NyNhZC1MlBzsA7FmypiFV0m_RxxVq8V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A6AKAH dobra spoko, jeszcze przyjdzie na to czas bo na razie jestem w Rostoku i próbuje wytropić tą pijawę, nawet był krótki filmik informacyjny gdzie ona jest, jest w budynku z którego wychodzimy na dzicz, ale za cholerę nie wiem jak do niej wejść, jest na najwyższym piętrze a dojścia do niego "bronią" metalowe drzwi na kłódką których nie da się otworzyć, w międzyczasie dostałem SMSa SOS od członka powinności i też nie mam pojęcia jak do niego dotrzeć, przejście blokuje jakiś "wóz drabiniasty" widziałem że tam też są pijawki/pijawka, pytanie czy to ta sama co wcześniej czy tez jeszcze jakieś inne, obszedłem całe podziemia, wszystkie tunele i przejścia i nic, nawet znalazłem jakieś dokumenty

ss_windows7_05-05-19_16-02-58_(lvl6_rostok).jpg

ss_windows7_05-05-19_16-10-48_(lvl6_rostok).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.