Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Pure napisał:

Wódka nie ma nic do rzeczy bo nawet podejść do nich nie mogę, chociaż ten wojak który pyta o wódke aby przejść nie strzela... tylko randomowi wojacy. Nie wiem o co tam chodzi. Pora dnia też bez znaczenia bo próbowałem.

Mogłeś też podejść zbyt blisko nasypu co jest przez nich traktowane jako wtargnięcie i będą walić do Ciebie już bez ostrzeżenia. Nie wiem czy cokolwiek jest w stanie pomóć na to. Wcześniejsze zapisy gdzie jeszcze nie miałeś z nimi zwady, to chyba jedyna rzecz.

A tak na marginesie dziękuję @boberm za naprowadzenie mnie na właściwy trop. Problem z brakiem zapisywania quicksave i opcji rozwiązany, tylko musiałem pozmieniać ustawienia dla całego dysku.

Dalej pozostają dwie problematyczne kwestie. Nie mogę używać klawiatury przy próbie zapisania gry (chociaż da się to obejść tak jak radził @kobal, robię zapisy z poziomu konsoli), a drugi problem to ten najbardziej irytujący. Ścinki podczas biegania, obracania kamery, ścinanie się NPCy podczas ich marszu i ogólne wrażenie mniejszej ilości FPS niezależnie od ustawień oświetlenia i ogólnych. Poprzednią wersję opka jechałem ze wszystkim na max (na tym samym sprzęcie), a teraz takie kwiatki. Co raz mniej mi się chce z tym walczyć i próbować. Pieczara przy takich ścinkach staje się niemożliwa do przejścia. :062:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy wojsko będzie strzelać zawsze i nie ma tam co podchodzić. Poza tym, oprócz akcji z najemnikami, zdarza się czasami, że zacznie strzelać do GG pojedyńczy żołnierz, albo dwóch. Zaczyna sie to najczęściej po wybiciu posterunku wojskowego przy wiosce. Ewentualnie za bardzo zbliżyłeś się do nasypu kolejowego i któryś z przebywających na nim żołnierzy cię przyuważył i zapamiętał a ci z nasypu też strzelają zawsze, czy dasz wódkę czy nie.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak nie wiem, ale najważniejsze że Kuźniecow do mnie nie strzela więc chyba oleje temat i będe po prostu omijał tych co strzelają.

@Czujny spróbuj zmienić ustawienia z poziomu sterowników karty graficznej do aplikacji stalker. Mi np w ogóle nie działał suwak antialiasingu w opcjach gry, musiałem w karcie poprzestawiać. I oczywiście upewnij się czy masz wyłączony vert sync.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pure napisał:

spróbuj zmienić ustawienia z poziomu sterowników karty graficznej do aplikacji stalker. Mi np w ogóle nie działał suwak antialiasingu w opcjach gry, musiałem w karcie poprzestawiać. I oczywiście upewnij się czy masz wyłączony vert sync.

Vsync zawsze wyłączam, wszystkie opcje w grze działają, włącznie z suwakiem aa. Zerknę do ustawień gry z poziomu panelu sterowania nvidia, ale czy to coś da... w sumie to te same ustawienia co i w grze.

 

10 minut temu, anatol napisał:

@Czujny A limit FPS zmniejszales do 60 ?.Cienie ustaw na minimum i zdefragmentuj dysk lub folder z modem.

Cienie czy na minimum czy maksimum niczego nie zmieniają. FPSy mam ustawione bez limitu. Na jakiej zasadzia miałaby pomóc defragmentacja tego folderu? Pytam, bo laik komputerowy ze mnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czujny napisał:

 a drugi problem to ten najbardziej irytujący. Ścinki podczas biegania, obracania kamery, ścinanie się NPCy podczas ich marszu i ogólne wrażenie mniejszej ilości FPS niezależnie od ustawień oświetlenia i ogólnych...........................................................

Nie wiem czy to pomoże :https://yadi.sk/d/bbnkWTXc3Rkp6X    pozycja nr  dwa to zestaw "lekkich tekstur".

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czemu nie mogę zapisywać z menu gry tylko przed quicksave? Przy wpisywaniu nazwy tak jakby nie odczytuje klawiatury no i te ścinki przez które się grać odechciewa. Zjechałem jeszcze bardziej z ustawieniami, zmieniałem limity fps i nic

W plikach gry wolałbym nie dłubać bo potem mogą być inne problemy 

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IgnachinioInstalujesz:

  1. najpierw OP 2.1 - język instalatora możesz ustawić na np. angielski - będzie łatwiej, do instalacji OPka automatycznie jest wybierany dysk C (systemowy), ale mogą być z tym problemy - można to zmienić - ja mam na kolejnym dysku z grami osobny folder, który nazwałam OP 2.1 (też radzę stworzyć Ci taki folder, można to zrobić z poziomu instalatora lub samemu) i tam mam zainstalowanego OPka
  2. potem instalujemy patch 6.2k ,
  3. potem patch 7.3
  4. wrzucamy polonizację gamedata.dbz_patch7_text02k oraz gamedata.dbz_patch7_text03k,
  5. dopiero po odpaleniu gry w menu głównym w opcjach zmieniasz język na polski (Polish), zmieniamy również kodowanie i czcionkę na Central European - po wprowadzeniu tych zmian grę należy zresetować (wyłączamy i włączamy ponownie), 
  6. wybieramy Nowa Gra i patrzymy czy wszystko działa - należy poczekać do pierwszej rozmowy z Astronomem, jeśli tak wychodzimy z gry i 
  7. wrzucamy uproszczenia, z których chcesz skorzystać w postaci pliku fsgame.ltx, gamedaty oraz odblokowanego pliku xrCore, który wklejamy do folderu bin moda ze zgodą na zmianę (oryginał xrCore radzę skopiować w bezpieczne miejsce)
  8. włączamy grę i znowu patrzymy czy wszysko działa, jeśli tak cieszymy się OPkiem

P.S Czasami warto OPkowi dać uprawnienia administratora - może pomóc

  • Super 1
  • Dodatnia 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zwinny napisał:

Wie ktoś czemu nie mogę zapisywać z menu gry tylko przed quicksave? Przy wpisywaniu nazwy tak jakby nie odczytuje klawiatury no i te ścinki przez które się grać odechciewa. Zjechałem jeszcze bardziej z ustawieniami, zmieniałem limity fps i nic

W plikach gry wolałbym nie dłubać bo potem mogą być inne problemy 

Dokładnie te same problemy co i u mnie. Ten z save obszedłem tak jak radzili tylda na klawiaturze (konsola)>wpisujesz save "nazwa" i wciskasz enter. W sprawie ścinek nic nie pomaga, ani lżejsze tekstury, ani zjechanie na minimalne ustawienia, ani limity fps. Wydaje mi się, że któryś z tych dwóch patchy coś popieprzył. Na razie dałem spokój i czekam do kolejnego oficjalnego patcha. Może coś się zmieni na lepsze. :062:

Edytowane przez Czujny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pure napisał:

Standardowo u mnie problem ze stosunkami z kretyńskimi wojakami pod mostem na kordonie. Kompletnie nic nie zrobiłem im a część do mnie strzela, część nie. Cofnąłem zapis żeby sprawdzić czy wszystko gra, ale na wcześniejszym też część strzela. I co teraz zrobić?

Také se mně to stalo.Musíš mít alespoň 300000 rublů a u Sidora je naskočí dialog s problémy frakcí.Za 250000 ti je udobří.

Nebo jestli nemáš zatím tolik peněz musíš editovat soubor game relation.ltx.

Edytowane przez Hobby
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hobby napisał:

Také se mně to stalo.Musíš mít alespoň 300000 rublů a u Sidora je naskočí dialog s problémy frakcí.Za 250000 ti je udobří.

O widzisz. Dobry pomysł. Ja też o tym zapomniałem, a faktycznie Sidor dzięki swoim kontaktom jest w stanie naprawić stosunki z frakcjami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wędrowiec napisał:

Poprawka, jak podnieść schowek pod mostem? Gra nie pozwala mi się tam wczołgać nawet w najniższym przysiadzie

ph_box0_center                 = 0.0,  0.9,   0.0
ph_box0_size                 = 0.35, 0.9,   0.35
ph_box1_center                 = 0.0,  0.6,  0.0   
ph_box1_size                 = 0.35, 0.6,  0.35 
ph_box2_center                 = 0.0,  0.35,   0.0  
ph_box2_size                 = 0.1, 0.25,   0.1

Zrób sobie kopię actor.ltx - bo te parametry podane powyżej czasami bywają problematyczne w przypadku innych schowków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem na pda kreta w tunelu, zabieram je i przyłażą wojskowi zabrać je do bazy skopiować dane a ja mam się zgłosić do szerstiuka po nie z powrotem, jak już zachodzę to ten jest wrogi i do mnie strzela

Edit: Pewnie trzeba zrobić ten quest przed rozrubą w agropromie

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.