Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@boberm

image.thumb.png.ab67aad959ac86165441ef86e6b40196.pngNie pykło ale może to rozkminisz ja mam mózg zniszczony pracą dzisiaj :)

 

 

Expression    : fatal error
Function      : CLanguagesManager::loadDefault
File          : LanguagesManager.cpp
Line          : 105
Description   : <no expression>
Arguments     : Invalid required configuration! See log for detail.

Edytowane przez Ptachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptachu - spróbuj w ten sposób  - najpierw wszystko out , a nastepnie po kolei od nowa. Sprawdzając za każdym razem czy Op-ek odpala. Ciut prymitywne ale -miejmy nadzieje- pozwoli na określenie poprawki skutkującej wylotem.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, boberm napisał:

@Ptachu - spróbuj w ten sposób  - najpierw wszystko out , a nastepnie po kolei od nowa. Sprawdzając za każdym razem czy Op-ek odpala. Ciut prymitywne ale -miejmy nadzieje- pozwoli na określenie poprawki skutkującej wylotem.

Problem jest tylko po wrzuceniu pliku .dll od ciebie inaczej go nie ma. Za to jak wrzucę fix na ammo od ciebie to w grze nie widzę żeby on działał :v Mam od 2-3 do 6-7 pestek z trupa. Reszta hula

 

Instaluje tak. 

1, mod op

2, patch 8,0

3, spolszczenie

4, fix na ammo/plik dll (crash po wrzuceniu pliku xcore.dll, gamedata nie crashuje)

 

Nie robię nic więcej nic. Gra śmiga znakomicie nie ma zacinek wylotów ale jak mam znajdywać dalej przy trupach po 5 ammo to sobie odpuszczę na chwilę bo Sado-Maso nie jestem ;D

Nie wiem też dlaczego mam Developer Mode włączone po zainstalowaniu patcha 8,0 ???

 

Edytowane przez Ptachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ptachu napisał:

 

Instaluje tak. 

1, mod op

2, patch 8,0

3, spolszczenie

4, fix na ammo/plik dll (crash po wrzuceniu pliku xcore.dll, gamedata nie crashuje)

 

Jakie spolszczenie?

Najnowsze jest w patchu 8.0, przed instalacją masz skasować te stare, no i na 8.0 też żadnego nie wrzucaj.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tom3kb napisał:

Jakie spolszczenie?

Najnowsze jest w patchu 8.0, przed instalacją masz skasować te stare, no i na 8.0 też żadnego nie wrzucaj.

Zaczynałem grę na 7.3 :/ Spróbuję wywalić całość i zainstalować od nowa w takim razie :d Może tutaj jest pies pogrzebany (wcześniej usuwałem zgodnie z opisem z pierwszej strony pliki k03)

 

Mod przeinstalowany tak jak pisałeś @tom3kb dalej nic :) Skrypt na więcej amunicji w trupach jak nie działał tak nie działa. Brak mi pomysłów już. Plik .dll od @boberm dalej krzaczy grę ! To jest jakieś dziwne. Narazie mam dość. Nie będę uprawiał jawnie Sado-Maso :D Jeśli trupy mają zostawiać 4-6 pocisków to ja dziękuję postoję dzięki za pomoc panowie ;) Jak macie jakiś TS/Discord gdzie mógłbym opowiedzieć o problemie to podejmę ostatnią próbę ;)

Edytowane przez Ptachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptachu

Przecież 4-6 pocisków to bogactwo :D czego chcieć więcej.

Ja się co chwilę łapię, że jak chodzę np z sksem to za chwilę mam z 400naboi do kałasza, jak przerzucę się na AK to potem znowu kilkaset naboi do m4 schomikowane, albo do grozy czy innego sturmgewehr.

A discord forumowy jest, na stronie masz niebieską zakładkę obok tej żółtej od społeczno ści ale nie wiem kto na nim siedzi bo ja z niego nie korzystam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ptachu napisał:

 

Nie wiem też dlaczego mam Developer Mode włączone po zainstalowaniu patcha 8,0 ???

 

Skoro masz napis Developer Mode, to znaczy, że nie masz usuniętego zabezpieczenia antyczitowego z gry. Żadna gamedata z żadnymi poprawkami ci  nie będzie działała.  

Czit na silnik do patcha 8.0 można pobrać stąd Rozpakowany plik  xrcore.dll wrzucić do folderu bin. Poza tym wgrywane poprawki, na przykład, na zdobywaną ilość amunicji, powinny być przygotowane pod odpowiedniego patcha. Poprawki przygotowane pod innego patcha mogą działać, ale wcale nie muszą.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kobal napisał:

Skoro masz napis Developer Mode, to znaczy, że nie masz usuniętego zabezpieczenia antyczitowego z gry. Żadna gamedata z żadnymi poprawkami ci  nie będzie działała.  

Czit na silnik do patcha 8.0 można pobrać stąd Rozpakowany plik  xrcore.dll wrzucić do folderu bin. Poza tym wgrywane poprawki, na przykład, na zdobywaną ilość amunicji, powinny być przygotowane pod odpowiedniego patcha. Poprawki przygotowane pod innego patcha mogą działać, ale wcale nie muszą.

---------------------------
Fatal Error
---------------------------
Expression    : fatal error
Function      : CLanguagesManager::loadDefault
File          : LanguagesManager.cpp
Line          : 105
Description   : <no expression>
Arguments     : Invalid required configuration! See log for detail.


Press OK to abort execution and see log for details

---------------------------
OK   
---------------------------
 

Za każdym razem po wrzuceniu Czita na silnik. Nie wiem jak to ominąć i próbowałem znaleźdz obejście. Z forum/discorda nie udało mi się uzyskać odpowiedzi co do tego loga 

 

PS:

Kobal Ty to jednak fachowiec jesteś :v

 

EDIT: 

Usunąłem Developer Mode mody dalej nie działają. Na czas testów ustawiłem wartość domyślną pozostawianej amunicji w trupach dla pocisków 5.45x39 w trupach na 90 pestek w gamedata/config/misc/death_items_count.ltx i dalej nie bangla ! Usialala wysiadam :3 NPC z bronią pod 5.45x39 dalej mają 1-6 pocisków. Gamedata/script/death_menager.script przestawiona wartość "local global_rebalance_loot = 1" na 1.0 z 0.1 i dalej lipton :)

Edytowane przez Ptachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdobyć artefakt inferno dla sidorowicza? Zagadałem do krzyża ale on mi dał tylko quest na jakiegoś gościa co w nocy łazi i drzewa rąbie.

Nabiegałem się po całym lesie z detektorem artów i nie znalazłem.Wolałbym też podpowiedź tekstową bo mam problemy z netem i używam pakietu na telefonie 

Druga sprawa to składniki dla kulinara, nie wiem nie mam dialogów ani składników na radarze, jest to niezbędny quest dla fabuły czy można olać?

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyż powinien Ci powiedzieć o strzelaninie która była na wschodzie lasu, na północ od przejścia do Doliny. Idziesz tam, znajdujesz przy trzech duzych kamieniach trupa Chemika i pojawi się wtedy jego kumpel który wszystko Ci opowiada. Potem lecisz na Wysypisko załatwiasz bandytów i przy przywódcy znajdujesz artefakt.

Poza tym przy braniu tego zadania Sidor daje Ci naboje które masz zanieść Krzyżowi, jak ich nie masz albo sam zużyjesz to nic Ci nie powie, trzeba mu oddać to ammo.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem krótki, więc chyba nie opłaca się robić do niego tematu w dziale z problemami fabularnymi: Zmieniła się lokalizacja spodni Tolika, teraz znajdują się gdzieś na północnym posterunku na Kordonie. Przeszukałem wnętrze, byłem w tym małym pomieszczeniu na górze, obszedłem cały obszar obok budynku, a nawet byłem pod tym BTRem iii...nic nie zauważyłem  :sos:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bliski wypier.... tego moda z dysku. Na Jupiterze nie da się grać, krasz za kraszem. Uruchamiam grę, przejdę parę kroczków i wylot. Znowu uruchamiam grę, pogram 3 minuty max i wylot. Bo przecież na 8gb ram ciągle jest "out of memory"......... Zobaczcie na daty logów jak wygląda moja gra na Jupiterze. Przecież to jest ku.... jakiś dramat totalny. Ktoś doszedł już na jupiter i ma tak samo?

Spoiler

s.thumb.png.3696d22336e000bf958c01b690acd784.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic wspólnego z dodatkami. A gram na 8.0. Im dłużej i więcej zrobiłem na lokacji tym bardziej stała się nie grywalna. Póki co poszedłem do podziemi i potem tam wrócę. Jeśli będzie tak samo to kończę, bo nie zamierzam grać przez minute, żeby potem znów włączać grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.