Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@maro Co do parametrów to nie wiem, ale przy tym zadaniu czitowanie Ci nie pomoże. To zadanie ma jakieś dziwne restryktory czy tez ograniczniki i cokolwiek byś nie zmieniał to i tak Cię będą widzieć. Jakoś musisz to przemęczyć. I tak już niewielu Ci ich zostało.

A Ty dalej grasz w 2.0? Bo jak tak to i tak masz łatwiej. W 2.1 jest trudniej to zadanie wykonać.

 

Edytowane przez wariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maro, Wariat - spałner ma to do do siebie, że daje ale też nie zawsze wpływa na fabułę bo co z tego, że masz fanta skoro nie wziąłeś go wg. zasad fabuły gry i może ci skrypt nie zaskoczyc i fabula leży.

p.s. ! dlatego zalecane jest zrobić twardy zapis przed każdym korzystaniem ze spałnera - jak chcesz, twoja wola twoja rozgrywka, twój mod :biggrin:.!

p.s. 2 sprawdzajcie czy dodanie czegoś więcej niż apteczki, żarcia czy złomu nie wpływa na fabułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 zacząłem w 2018 (tak, tak) i szkoda mi było kończyć.

I nie chodzi mi o spawn, ale zmniejszenie możliwości wykrycia - mam egzo czarnego doktora, i chciałbym tak zmienić parametry widoczności, żeby mnie widzieli np. z dwóch metrów.

Edytowane przez maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vidkunsen napisał:

 

że w realu nawet z 200 - 300 metrów nikt nie wie kto walił z szur-szura ale w grze mod i nieprzyjaciel wie, że to ty!!!

To nie kwestia ustawień parametrów ale fabuły moda. :biggrin:

To nie tyle kwestia fabuły, a tego jak działa AI w danej w danej grze, co wie o graczu itd.

No oczywiście można jeszcze skryptowo do jakichś sytuacji robić różne potrzebne rzeczy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smok współczuje Ci i to bardzo. Ale jak miałeś problemy z rozpakowywaniem to po co to instalowałeś? Przecież to jasne, że to działać nie będzie bo czegoś brakuje?

Co do Broni w tekstrach jest to częsty błąd zjawisko jak grasz na statycznym oświetleniu. Wtedy towar wpada w tekstury.. i albo granat i broń jest na wierzchu albo wyjście z pomieszczenia broń powinna wrócić..

Co do schowków.. jakie to były schowki czy aby nie te za osiągnięcia? One są w niewidzialnych plecakach bardzo słabo widoczne.. Dlatego czasami wydaje się, że ich nie ma..

Ja bym na twoim miejscu zaczął od poprawnej instalacji moda.. To powinno rozwiązać większość jak nie wszystkie problemy :)

 

@maro z ciekawości z czego walisz z dachu? Jaka broń?

To zadanie jest zjebane nie dlatego, że jest jakieś trudne czy coś w tym stylu..

 

Jest takie głupie dlatego, że dach gdzie włazimy aby to zaliczyć dla przeciwników nie istnieje. Było to miejsce gdzie w oryginale nie dało się wejść i pewnie nie ma pełnej budowy tylko okładkę przez którą przeciwnik Cię widzi.

Jest to standardowy błąd który mnie doprowadził do furii ale potem na spokoju udało się to przejść. Idziesz strzelasz uciekasz zapisujesz :) Koniecznie w przysiadzie i po cichu.

Potem jak gra stwierdzi, że jesteś koks to masz bonus od niej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@IgnachinioWhilop - Antyterrorysta, kaliber 12,7.  Zdobyty w leżu Fenrira. Próbowałem Antykillerem od Łukasza, ale na dłuższe odległości się nie sprawdził. W międzyczasie załatwiłem kilku taktyką proponowaną przez Ciebie, ale kilku podbiegiem (bez przysiadu), strzałem i ucieczką. Zgadzam się, zadanie nie jest trudne, ale kilka sekund w bezruchu i niezaliczone. Dodatkowo niektórzy widoczni tylko z konkretnego miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun ja to zadanie robię zawsze Hostelem. Najlepsze co może być. Zacznij najpierw czyścić dach na lewo od Ciebie (dach z kontenerami) a potem od prawej od dachu do lewej.

Opłaca się też zdjąć tych w koło Gila i ekipy gdyż zauważyłem, że wtedy masz większą tolerancję na kasowanie wrogów.

No i musisz użyć paru granatów aby skasować typów pod spodem na dole... Polecam Wysysacze.. Najlepszy granat w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lycoris Radiata Chodzi o najnowszy patch jaki zainstalowałeś. Mówisz, że wgrałeś 8.2, więc masz grę w tej właśnie wersji. 

Musisz pobrać i wrzucić do folderu gry plik pod 8.2 zdejmujący antyczita, bo inaczej gamedata nie będzie widziana przez moda. A potem musisz pobrać pliki patcha 8.2, tyle że rozpakowane, w formie gamedaty. W tym folderze będziesz miał pliki game_relations i inne takie które możesz edytować. Będziesz mógł wtedy również dorzucać do gry różne gotowe usprawnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny Problem polega na tym, że Prime jeszcze Ci nie wyliczył kodu:happy:

Wczytałem swój zapis i w zakładce w pda "dane z dekoderów" mam kod do tych drzwi. A na Twoim zapisie Ty jeszcze tego nie masz.

Jak oddawałeś Prime dekodery to on mówił że zajmie mu to kilka dni. Po jakimś czasie dostaniesz od niego sms żebyś do niego przyszedł. Wtedy kod pojawi się w Twoim pda i będziesz mógł otworzyć te drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio - Dzięki za dobre słowo... Zainstalowałem tego OP-2.2 MIMO informacji WinRAR-a i 7ZIP o jakichś tam uszkodzonych plikach, ponieważ kiedyś miałem już taką samą sytuację z innym modem - TEŻ WinRAR wypisał mi całą litanię RZEKOMO uszkodzonych plików - ale jednak zainstalowałem wtedy tego moda (bo akurat miałem już wyczerpany limit internetu i na razie I TAK nie mógłbym ściągnąć moda po raz drugi) ot, tak z czystej babskiej ciekawości CO się będzie działo... I O DZIWO - NIC się nie działo... Mimo, oczywiście, pewnych obaw, gra BEZPROBLEMOWO śmigała aż miło od początku aż do samiusieńkiego końca ! ! ! W każdej chwili spodziewałem się urwania się gry w jakimś momencie, ale nic takiego nie nastąpiło... Może WinRAR-owi coś się porypało pod deklem i nawymyślał tych jakichś tam, uszkodzonych plików ??? - nie wiem. W każdym razie, jak widać na przykładzie tamtego moda - konkretnie, była to Solianka 2016 - to, że gdzieś, coś pisze o uszkodzonych plikach, WCALE jeszcze tak do końca nie przesądza o tym, że te pliki FAKTYCZNIE SĄ uszkodzone. Dlatego teraz, nie miałem oporów przed instalacją Moda z RZEKOMO uszkodzonymi plikami.

Co się tyczy tych schowków o których wspomniałem, to nie chodziło o schowki za osiągnięcia, które są niewidzialne. Chodziło mi o schowki, które gdzieś tam zdobyłem, czy otrzymałem od kogoś za wykonanie jakiegoś zadania... Miałem na mapie znaczek, że w tym i w tym miejscu schowek się znajduje - i FIZYCZNIE, on FAKTYCZNIE TAM BYŁ... Tyle tylko że był PUSTY... SAM schowek jako taki BYŁ - ale W schowku - nie było NIC.  Nie dawno ktoś tu miał taki sam problem z jakimiś schowkami. 

Pisałem ostatnio, że ponownie wywaliłem moda po tym, jak nigdzie, na całym Radarze - mimo życzliwych wskazówek tu obecnych, za co serdeczne dzięki - nie miałem kontenera dla Sidora, od jego kuriera... Przetrzepałem calusieńki Radar wzdłuż i wszerz - Bóg jeden wie ile razy - i NIE BYŁO tego cholernego kontenera... MNÓSTWO czasu przez niego straciłem... W końcu wywaliłem moda i zainstalowałem go na nowo... I ???

Hmmm.... CUD ! ! !  Ten pieprzony kontener RACZYŁ mi się objawić ! ! ! Dokładnie tam, gdzie wskazywał mi go "Wariat" - jakby nigdy nic, leży sobie na tym pieprzonym czołgu, bydlę wredne... A ja poprzednio calusieńki ten czołg obwąchiwałem w kółko sam już nie wiem ile razy, ze wszystkich możliwych stron i wpychałem mu jęzor w każdą dziurkę, żeby sprawdzić, czy gdzieś sobie złośliwie nie schował tego (tu pominę milczeniem to, co pcha mi się na usta, bo mamusia mi mówiła że to nieładnie tak mówić) kontenera... 

Tak więc na przyszłość - jeśli komuś coś gdzieś wsiąknie i nie będzie miał czegoś tam, gdzie być powinno - reinstalacja moda JEST jednak jakąś tam opcją ratunku - jak widać na moim przykładzie... Może nie w każdym przypadku, ale jednak warto spróbować - A NÓŻ zguba się znajdzie ???

I na koniec jeszcze jedno... "Wariat" wstawił tutaj poradnik "Boberm"-a co trzeba zmienić we właściwościach skrótu do gry, żeby móc coś zmieniać w plikach gry. FAJNIE - tyle, że w MOIM przypadku NICZEGO tam zmienić nie mogę... Mam Windowsa 8.1 64 bit - i owszem, okienko mam DOKŁADNIE TAKIE SAMO jak to, przedstawione przez "Boberm"-a, ale ja tam mam w tych  "Zabezpieczeniach" już przez STWÓRCĘ pozaznaczane, że mam PEŁNĄ kontrolę i ja osobiście NIC tam nie mogę zmieniać, bo wszystko tam jest zablokowane i nie mam pojęcia JAK to odblokować i czy to odblokowywanie MA wogóle jakiś sens, skoro mam tam zaznaczoną PEŁNĄ kontrolę... Ostatnio jak próbowałem cokolwiek tam zmienić, to efekt był taki, że musiałem instalować Windowsa od nowa, bo przestał mi się wogóle uruchamiać. Już myślałem że wogóle komputer mi zdechł, bo nawet z płytki nie chciał mi zastartować - i dopiero po paru godzinach prób coś mu tam zaskoczyło i rozpoczął instalację, bo sam system już się nie uruchomił - coś tam pisało że brak mu jakichś tam plików - ale JAKICH plików i DLACZEGO mu brak ??? Ja mu żadnych plików nie usuwałem... W każdym razie ta niby PEŁNA kontrola, jakoś w praktyce wcale nie daje mi PEŁNEJ kontroli, bo mod ma tą moją "PEŁNĄ" kontrolę tam, gdzie słońce mu nie dochodzi - i w efekcie WCIĄŻ muszę się męczyć na tych CHORYCH ustawieniach twórców moda :banghead:... No, ale kij tam - byle tylko wszystko działało jak powinno i żeby wszystko BYŁO tam, gdzie POWINNO...

O W MORDĘ ! ! ! JUŻ PRAWIE PÓŁ DO DRUGIEJ ! ! !  :surprised: A tak się właśnie zastanawiałem, CZEMU mi się tak jakoś DZIWNIE spać chce ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.