Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Sarkazm napisał:

Znalazłem masę odpowiedzi i wszystkie prowadzą do 1 kłamliwego filmiku gdzie koleś wchodzi zwyczajnie na kucaka, tylko że koleś sobie zmienił wysokość kucania i nikt ani 1 słowem nie wspomni jak to edytować w plikach gry

zrobiłem bez edycji plików - to się zaczyna na kucaka a potem sie człowiek musi wyprostować i wtedy przejdzie - ot taka ciekawostka

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sarkazm napisał:

Znalazłem masę odpowiedzi i wszystkie prowadzą do 1 kłamliwego filmiku gdzie koleś wchodzi zwyczajnie na kucaka, tylko że koleś sobie zmienił wysokość kucania i nikt ani 1 słowem nie wspomni jak to edytować w plikach gry

No teraz to mnie wkurzyłeś. Informacja o tym jest  też w tych  tematach . Tylko trzeba sobie poszukać. Nie wymagaj, aby ktoś Ci łopatą podawał potrzebne informacje. Umiejętość pisania jak widac masz opanowaną , można domniemywać że umiejętość czytania też .  A to oznacza że jedyną zaporą jest twoje lenistwo. Po co masz się "przebijac" przez informacje - na pewno ktos  to poda  jak na tacy. BTW; edycja pliku kucania jest rozrzucona  po wielu miejscach tego Forum , a nawet tematu Opka. I jak napisał  @koboldzisko - niekoniecznie jest to potrzebne do tego questu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, boberm napisał:

No teraz to mnie wkurzyłeś. Informacja o tym jest  też w tych  tematach . Tylko trzeba sobie poszukać. Nie wymagaj, aby ktoś Ci łopatą podawał potrzebne informacje. Umiejętość pisania jak widac masz opanowaną , można domniemywać że umiejętość czytania też .  A to oznacza że jedyną zaporą jest twoje lenistwo. Po co masz się "przebijac" przez informacje - na pewno ktos  to poda  jak na tacy. BTW; edycja pliku kucania jest rozrzucona  po wielu miejscach tego Forum , a nawet tematu Opka. I jak napisał  @koboldzisko - niekoniecznie jest to potrzebne do tego questu.

A myślisz że nie przeglądałem, widziałem tylko ciągle tą samą odpowiedź a pytania jak edytować plik zostawały bez odpowiedzi albo z odpowiedzią: nie wiem. Więc się nie wściekaj że spośród setek podobnych zapytań nie odnalazłem tej jednej jedynej xD Ta gra ma mase niedoróbek i błędów jak np. zadania które się nie zapisują w PDA a w tych forach jest masa zapytań które pozostają bez odpowiedzi. TO nie jest moje pierwsze podejście do gry i zwykle najpierw sprawdzam za pomocą opcji szukaj, dobrze jednak wiem że tysiące zapytań jest przemilczanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sarkazm napisał:

Ta gra ma mase niedoróbek i błędów jak np. zadania które się nie zapisują w PDA

Ale tak miało być - to akurat zamierzony cel - autorzy pisali o tym, więc to nie jest niedoróbka, to sprawdzenie czy czytasz co do ciebie piszą autorzy - bo praktycznie wszystko ci piszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, koboldzisko napisał:

Ale tak miało być - to akurat zamierzony cel - autorzy pisali o tym, więc to nie jest niedoróbka, to sprawdzenie czy czytasz co do ciebie piszą autorzy - bo praktycznie wszystko ci piszą :)

Ale nie zawsze idzie zapamiętać zwłaszcza jak dostęp do misji masz za wiele wiele dni i kilka takich misji xDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sarkazm napisał:

Ale nie zawsze idzie zapamiętać zwłaszcza jak dostęp do misji masz za wiele wiele dni i kilka takich misji xDDDD

F12 i masz screena zapisanego, do tego mam sterte kartek przy kompie i tam szukam co gdzie zrobic i gdzie iść - przy baldurze też tak miałem i na fallout 2 też

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo, właśnie ukończyłem główną fabułę stalkera ( zajeło mi to 40 dni w grze ) i mam 3 pytania na które za cholerę nie mogę znaleźć odpowiedzi, a mianowicie : 

- w ogóle co dalej ? jak rozpocząć fabułę solianki ? w dzienniku nie ma wzmianki co dalej ani żaden npc nie ma nic nowego do powiedzenia 
- czy jest sens wchodzić do pieczary i co tam znajdę ? 
- qest z naprawą miotacza ognia jest bardzo długi i zastanawiam się nad porzuceniem tego zadania, czy miotacz ognia to dobra broń ? 

z góry dziękuje za odpowiedź ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przymulołek ale tu się, że tak powiem jedzie równolegle fabułę z Cienia i z moda :D do Pieczary to już przecież na samym początku moda "wchodzisz" jak łykasz lekarstwo od Bagiennego Doktora.

Na bank już musiałeś mieć pełno innych zadań z moda, które mogłeś robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przymulołek napisał:

Hejo, właśnie ukończyłem główną fabułę stalkera ( zajeło mi to 40 dni w grze ) i mam 3 pytania na które za cholerę nie mogę znaleźć odpowiedzi, a mianowicie : 

- w ogóle co dalej ? jak rozpocząć fabułę solianki ? w dzienniku nie ma wzmianki co dalej ani żaden npc nie ma nic nowego do powiedzenia 
- czy jest sens wchodzić do pieczary i co tam znajdę ? 
- qest z naprawą miotacza ognia jest bardzo długi i zastanawiam się nad porzuceniem tego zadania, czy miotacz ognia to dobra broń ? 

z góry dziękuje za odpowiedź ... 

 

Ukończyłeś. Jak? Wstąpieniem do Z -Swiadomości , czy też rezygnacją .....  rezygnując zostajesz przeniesiony na CEA2 ... i gra idzie dalej. 

Pieczara i jej mieszkańcy , w tym Górnik są składową dalszego scenariusza ... bez questów na tej lokacji i lokacji Labirynt nie pzeejdziesz dalej .....

Tu masz cały scenariusz :https://stalkerteam.pl/topic/967-przewodnik-po-narodnoj-soljance/

Quest z miotaczem jest  kwestią wyboru ... możesz , ale nie musisz. Twój wybór. (Scenariuszowo nie ma żadnego znaczenia) W dalszej , o wiele dalszej części gry znajdziesz inny miotacz.  BTW ;miotacz na mutki - jedna z lepszych broni!!

 

 

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przymulołek napisał:

Hejo, właśnie ukończyłem główną fabułę stalkera ( zajeło mi to 40 dni w grze ) i mam 3 pytania na które za cholerę nie mogę znaleźć odpowiedzi, a mianowicie : 

- w ogóle co dalej ? jak rozpocząć fabułę solianki ? w dzienniku nie ma wzmianki co dalej ani żaden npc nie ma nic nowego do powiedzenia 
- czy jest sens wchodzić do pieczary i co tam znajdę ? 
- qest z naprawą miotacza ognia jest bardzo długi i zastanawiam się nad porzuceniem tego zadania, czy miotacz ognia to dobra broń ? 

z góry dziękuje za odpowiedź ... 

 

A pamiętasz jak wyłączyć ten teleport do schowka Striełoka w Podziemiach Agropromu? Bo za nic nie pamiętam a linki do ruskich poradników które można tu znaleźć są troche wybrakowane

Tyle razy to przechodziłem a ciągle nie pamiętam xD

Edytowane przez Sarkazm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm - teleport wyłączasz wewnątrz pomieszczenia znajdując PDA ( leży obok bodajże rur przy wejściu). Ale tobie pewnie chodzi o to jak tam się dostać , ano - gra prowadzi za rączke ,  po zgaśnieciu jednego - uaktywnia się drugi w pomieszczeniu z nadmuchami , a potem następny - w tunelu z elektrodami .....  

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, boberm napisał:

@Sarkazm - teleport wyłączasz wewnątrz pomieszczenia znajdując PDA ( leży obok bodajże rur przy wejściu). Ale tobie pewnie chodzi o to jak tam się dostać , ano - gra prowadzi za rączke ,  po zgaśnieciu jednego - uaktywnia się drugi w pomieszczeniu z nadmuchami , a potem następny - w tunelu z elektrodami .....  

Coś pamiętam że było kilka skoków ale w sumie nie byłem jeszcze na górze. Tak jest jak pijesz podczas grania i potem niewiele pamiętasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, boberm napisał:

Ukończyłeś. Jak? Wstąpieniem do Z -Swiadomości , czy też rezygnacją .....  rezygnując zostajesz przeniesiony na CEA2 ... i gra idzie dalej. 

Pieczara i jej mieszkańcy , w tym Górnik są składową dalszego scenariusza ... bez questów na tej lokacji i lokacji Labirynt nie pzeejdziesz dalej .....

Tu masz cały scenariusz :https://stalkerteam.pl/topic/967-przewodnik-po-narodnoj-soljance/

Quest z miotaczem jest  kwestią wyboru ... możesz , ale nie musisz. Twój wybór. (Scenariuszowo nie ma żadnego znaczenia) W dalszej , o wiele dalszej części gry znajdziesz inny miotacz.  BTW ;miotacz na mutki - jedna z lepszych broni!!

 

 

Szkoda że wcześniej nie wiedziałem o tym poradniku, dziękuje :3 ale słyszałem że kiedy się przejdzie wątek główny i podczas rozmowy ze świadomością Z wybierzemy opcje dalszej gry, odpala się nowy wątek główny, fabuła Solianki, czyli to nie prawda ? ten mod dodaje tylko zadania poboczne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Przymulołek napisał:

Szkoda że wcześniej nie wiedziałem o tym poradniku, dziękuje :3 ale słyszałem że kiedy się przejdzie wątek główny i podczas rozmowy ze świadomością Z wybierzemy opcje dalszej gry, odpala się nowy wątek główny, fabuła Solianki, czyli to nie prawda ? ten mod dodaje tylko zadania poboczne ? 

Nie mam pytań :D  Chociaż przeczytałeś opis moda? Czy tak sobie zainstalowałeś losowego? Przecież do czasu przejścia fabuły z Cienia powinieneś mieć odkryte z z cztery nowe lokacje po drodze plus od grona NPC którzy zadają Ci jakieś questy. W tym parę nowych kwestii fabularnych. Fabuła Cienia to taka piaskownica z tym co Cię spotka w dodatkowej fabule. OP to największy mod do Stalkera. Ale też bardzo trudny.

Cytat

Znalazłem masę odpowiedzi i wszystkie prowadzą do 1 kłamliwego filmiku gdzie koleś wchodzi zwyczajnie na kucaka, tylko że koleś sobie zmienił wysokość kucania i nikt ani 1 słowem nie wspomni jak to edytować w plikach gry

@Sarkazm proszę Cię. Każdego questa da się przejść bez grzebania w plikach. Jest to trudne ale nie niemożliwe. Zresztą z tego co pamiętam ten pierwszy schowek jest właśnie po to zrobiony abyś musiał się trochę natrudzić. I to nawet jest w opisie tego schowka.

@boberm SZACUN!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wrzucił kolega Boberm Ci pomoże w rozpoznaniu zadań. Ale generalnie zadania które prowadzą dalej fabułę powinieneś mieć już rozpoczęte, Górnik Ci daje takie zadania. Pewnie poszukasz sobie Ducha i Kła czyli Sacharow. Tak naprawdę rób wszystkie zadania. Nagrody są w miarę (dobra broń, arty).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.